7

Superwulkanem nazywamy wulkany które w przeszłosci miały super erupcje czyli o 8 stopniu na skali VEI.

Kazdy pkt na skali oznacza conajmniej 10x silniejsza erupcje. Oznacza to że np erupcja Huckleberry ridge ok 2.1mln lat temu w Yellowstone była conajmniej 100x silniejsza od potęznej erupcji Hunga Tonga która miała prawdopodobnie 6 stopien aczkolwiek sa tu pewne watpliwosci co do ostatecznej siły tejze erupcji. Jesli było to VEI 5 to erupcja Yellowstone była minimum 1000x silniejsza.


Przykłady erupcji VEI-8

Yellowstone x2.
Toba
Taupo
Galan
La Garita
Cerro Gaucha
La Pacana
Pastos Grandes
Wah Wah springs(Tu ciekawostka ok 5000km3 materiału co mozna by uznac za VEI 8.5)

@macio_944 @TheNekro94 @Jakchcesz @AssisMoreira @Kim Kallstrom @Lionel_Messi10 @doc @Zoker @michal26 @barcelonaLM

2

@Blantozaur Bo to nie pierwszy taki artykuł z tej strony. Wczesniej był podobny o Laacher See. Albo jest to celowe by sie klikało albo ktos nie potrafi zweryfikowac tego co pisze.

Dziennikarstwo mam wrazenie zeszło na psy. Mało jest ciekawych i dobrze napisanych artykułów.

2

@Tomason Stary był duzo mocniejsze erupcje niedawno. Ten Islandzki to "zaledwie" 4 w 8 stopniowej skali :D

Ruang VEI 5
Hunga Tonga VEI 6

9

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2024-07-21/oto-katla-budzacy-sie-superwulkan-ktory-moze-zmienic-oblicze-europy-w-tym-polski/

Ja pier jaka kompromitacja... Jak można Katle nazwac superwulkanem wtf? Superwulkan to termin dla wulkanow ktore mialy erupcje o sile VEI-8 a Katla bodajze nawet 6 nie miała.

Co za kretyn to napisał....Clik bait musi byc cnie? Czy tak cieżko sprawdzic co sie pisze? Nie trzeba byc geniuszem by przestudiowac Katle...

@macio_944 @TheNekro94 @Jakchcesz @AssisMoreira @Kim Kallstrom @Zoker @Lionel_Messi10 @doc @michal26 @barcelonaLM

9

@Mario96w Dobrze ze sie rozmnozyc nie moga :x

3

@bartas97 W sumie tak bo Slaska raczej do faworytow nie zaliczyłbym

0

Kozubal wysokie oceny po 1 meczu.

Mysle że Murawski raczej nie pogra w 1 składzie jesli młody bedzie tak grac.

0

@takisobiektos To poczatek sezonu. Lech tez nie miał wielu dzis

2

Motor dawaj po pkt :)

@Encore

0

@FcPortoFan1999 7/10

Powinni lepiej konczyc sytuacje m.in Kozubal Ishak i Velde

0

@kibicsportu Tak tak na piwno

0

@FcPortoFan1999 Róznica klas miedzy tymi zespołami. Tu Lech miał pomysł i też dobrze bronił i pressingował

2

@Comentateiro Nie zgodze sie. Akurat dzis dobrze kreowali. Koniec konców ostatnia decyzja szwankowała zwlaszcza u Velde który zaprzepascił 2 dobre sytuacje

0

@kibicsportu Tak tak a w tej bajce był smok. Nie kompromitujcie sie. Lech był w tym meczu duzo lepszy. I powinni wczesniej zamknac ten mecz

0

@kibicsportu Tak tak nie zesraj sie z tym karnym. Jest 2-0 a Górnik praktycznie nic nie stworzył. Wygrał zespół lepszy.

1

@kibicsportu Nie zesrajcie sie z tym karnyn

2

W pełni zasłuzone 3 pkt.

Brawo Hotic za dobicie Górnika

2

Można pochwalic lecha za kontrpressing.

0

@Barcasub Niesamowite jak legia wyprala ci mózg.

0

Komentarz usunięty

0

Velde idz ty juz do grecji..

0

@FcPortoFan1999 On odchodzi to pewne. Pytanie za ile i kto za niego

0

Velde niech juz odchodzi. Lubie go ale jest zbyt rozchwiany. 4.5 mln euro to dobra cena. Byle madrze zainwestowac.

Pomys widac ale skrzydła musza byc lepsze.
@FcPortoFan1999

1

@Barcasub To komplement w tym przypadku :]

1

@Barcasub To nie mecz Legii

2

Bardzo dobrze wyglada Lech. Jest pomysł jest agresja i jest zaangazowanie.

Kozubal pokazuje potencjał. Bardzo dobry mecz poki co.

2

Komentarz usunięty

0

Bardzo podoba mi sie Kozubal i Lech w tym meczu. Widac pomysł.

1

@escarabajo Nie ma Salamona,Marchwinskiego.

Tez bym wolał Lecha bardziej Polskiego ale jest jak jest.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?