Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
18
Hypnos-Grecki bóg snu. Jest on synem Nyks oraz Ereba i jest także bratem Tanatosa. Jest ojcem Morfeusza,Fantasosa i Fobetora. Świętą rośliną boga jest mak a atrybutami jest Laska oraz róg. Według wierzeń brał on udział w spisku przeciwko Zeusowi i uśpił go. Po tym jak Zeus się obudził był wściekły i wygnał go aż do świątyni jego matki gdzie miał złożyć przysiegę na rzekę styks,że więcej tego nie zrobi na co bóg przystał. Hera prosiła go o to ponownie lecz tym razem odmówił. Partnerką Hypnosa jest Pasithea
Jego siedziba znajdowała się pod wyspą przez, którą przepływała rzeka zapomnienia(Lete). Termin medyczny zwany Hipnoza wziął nazwę włąsnie od niego.
Został także wspomniany w paru książkach Riordana. Co ciekawe pewnego dnia zasnął i niemal zawędrował do pokoju Artemidy na Olimpie przez co musiał go odciągać Apollo razem z Hefajstosem. Domek w obozie herosów został mu wybudowany po wojnie z Kronosem.
Art przedstawiający Hypnosa:
https://tiny.pl/9xvzb
@AssisMoreira @kazbychu @Jakchcesz @Verema @Kgorecki2500 @kryhaa @Szreko @ElPonczato @Zimny @Ojciec5tkidzieci
3
@Jakchcesz Uu antypornomundializm xD
5
@Kapitan hawk Bo ich kibice to bydło.
10
Raport wulkaniczny
Karymsky(Kamczatka)-Wulkan jest w trakcie erupcji. Kolumna popiołu osiagneła ok 3000m wysokośći.
Semeru(Jawa wschodnia-Indonezja)-Erupcja jest w toku. Popiół z wulkanu miał wysokosć 3800m.
Fuego(Gwatemala)-Kolejna erupcja wulkanu. Popiół miał wysokośc 4900m wysokości.
Nevado del ruiz(Kolumbia)-Wulkan jest w trakcie erupcji. Szacunkowo popiół z wulkanu osiągnął wysokość 6100m.
Sangay(Ekwador)-Wulkan jest w trakcie erupcji. Kolumna popiołu miała wysokość 6100m
Reventador(Ekwador)-Wulkan jest w trakcie erupcji. Kolumna wulkaniczna miała wysokość 4900m wysokosci,
Sabancaya(Peru)-Trwa erupcja tegoż wulkanu. Kolumna popiołu z erupcji miała wysokośc 7300m wysokości.
Nevados de Chilian(Chile)-Wulkan niedawno wybuchł. Popiół wzniósł się na wysokość 4000m i poruszał się z prędkością 25 węzłów czyli ok 46km/h
@AssisMoreira @kazbychu @Ingiel @KrystianR @SitvMen @AV0CAD0 @Jakchcesz @skorupa1117 @jaras121 @deszczyk89
14
@lucas/catalan To nie miejsce na promowanie porno aktorek. Skoro usuwają wątki polityczne to tym bardziej nie ma tu miejsca na porno mundial i eksponowanie aktorek filmów dla dorosłych. W pełni popieram moderacje w tym konkretnym przypadku.
@LS Być moze ale moim zdaniem takie posty po prostu powinny być zakazne i tyle. Ostatnio był tu taki burdel,że nie dziwie sie,ze Moderacja wzieła sie za ten bajzel.
5
Z wiekiem co raz bardziej odpływa.
3
@l0Messini Uważasz, że Braun to normalny polityk? Chłopie litości xD
2
@AlexDark00 A niby skąd się ta nazwa wzięła ;D? No raczej nie z dupy :)
17
Nike-W greckiej mitologii jest boginią z pierwszego pokolenia bogów. Jest to Bogini zwycięstwa siły oraz szybkości. Jest córką Pallasa i Styks. Przedstawiana jest jako kobieta ze skrzydłami a w dłoni dzierży miecz lub gałązkę oliwną. Jest opiekunką sportowców a także wojowników. Rodzeństwem Nike jest m.in Kratos,Zelos i Bia.
Rzymskim odpowiednikiem tej bogini jest Victoria. Co ciekawe w Warszawie znajduję się pomnik bohaterów Warszawy znany pod nazwą Warszawska Nike i ten pomnik przedstawią ta boginie. Firma odzieżowa Nike wzięła nazwę właśnie od te Greckiej Bogini.
Żeby być precyzyjnym Nike jest starsza od Olimpijczyków gdyż pochodzi z pierwszego pokolenia bogów do, których zaliczamy m.in Styks czy właśnie Nike.
Taka ciekawostka w serii Herosi Olimpijscy gdy Nike łączyła się ze swoim alter ego czyli Viktorią i walczyła sama ze sobą ponieważ chciała by jej grecka wersja pokonała jej rzymskie alter ego. Dopiero po odzyskaniu zmysłów stanęła do walki przeciwko Gai. Jej dzieci słyną z obsesji na punkcie wygrywania co nie może dziwić.
Art przedstawiający Nike:
https://tiny.pl/9xs64
@AssisMoreira @kazbychu @Jakchcesz @Verema @Kgorecki2500 @kryhaa @Szreko @ElPonczato @Zimny
1
https://tiny.pl/9x83s
Fajny arcik nie powiem ;)
1
@AssisMoreira Ale ja go lubie szkoda tylko,ze wącha kwiatki od spodu :D
1
@daniel32778 No ja bym nie przesadzał. Był bystry jak na orka i okrutny ale szybko zdechł. Jednak filmowo wyszedł dobrze. Zapominasz o pewnym orku z powrotu króla tzn Gothmogu,który prowadził oblężenie Minas Tirith,
1
@LeoMessi1994 Wrócę do lucka jak sie serial całkiem zakończy by pochłonąć na raz
3
Taka ciekawostka jak chodzi o filmowego Hobbita Azog,który w filmie występuje w kanonie od dawna jest martwy. To kolejny kamyczek do ogródka Hobbita aczkolwiek przyznać trzeba,że zgrabnie go przedstawili w tej trylogii ;)
1
Ostatnio wracam sobie do starych bajek z dzieciństwa. Obejrzałem sobie Świat Questa i powiem, że mimo wieku dalej zabawny serial. Humor też gitara :D
1
@Matt_i1992 Ryzykowne i owszem. Tyle,że w przypadku sukcesu to będzie żyła złota produkująca pewnie miliardy dolarów i wcale nie przesadzam. Tolkien ma to do siebie,że ma gigantyczna wręcz rzesze fanów.
1
@Kubix93 Sauron to znacznie lepsza wersja Voldemorta i przede wszystkim to nie był najgrożniejszy czarny charakter w uniwersum. Zresztą jak ktoś oglądał HP to zauważy jak mocno Tolkienem inspirowała się Rowlinig np w postaci horkruksów bo są one niczym innym jak pierscieniem Saurona :)
1
@FC1899Barca Nie przepadam za HP. Zbyt ubogie uniwersum. Prędzej SW i np stara republika,wojny mandalorianskie czy wielka wojna nadprzestrzenna etc
1
@kaladin Warto ekranizować każde dzieło Tolkiena tylko trzeba to robic z głową. Jeśli ktoś zrobi to porządnie to będzie kopalnia złota.
1
@koziar Dlatego mówie,ze jeśli już ekranizować Silimarilion(A warto) to tylko w postaci serialu.
1
@marcin62 Przykro mi ale serial z uniwersum Tolkiena ma znacznie większy potencjał od Wiedzmina i ma dużo więcej fanów na całym świecie. Budzęt pewnie z 2x większy :D
1
@Kubix93 Sauron to Majar pomniejszy byt duchowy. Początkowo służył Valarowi Aule potem stał się sługą upadłego Valara Morgotha i był jego najbardziej lojalnym sługą i po jego klęsce kontynuował jego dzieło.
3
Widząc jakie recenzje zbiera filmowa trylogia Hobbit nie dziwie się,że ciężko zdobyc prawa do ekranizacji pozostałych dzieł Tolkiena. Czy to dobrze czy to źle ciężko stwierdzić.
Jeśli serial Amazona będzie trzymał poziom to wydaje mi się,że moze będzie szansa na ekranizacje Silimarilionu w postaci serialu bo o filmie nie moze być mowy bo za dużo wątków tam jest a wycięcie ich byłoby zbrodnia za,którą powinno się pójść siedzieć :D
1
@LeoMessiah To może być problematyczne bo mozesz sporej częsci rzeczy nie ogarnąć. Dobrze by było przed obejrzeniem przeczytać Silimarilion i dodatki w powrocie króla.
12
Dlaczego warto czekać na serial o uniwersum Tolkiena?
A no dlatego, ze dotyczy on drugiej ery. Przede wszystkim ma opowiadać o dziejach Numenoru i wykuciu wielkich pierścieni.
Dla mnie jest to nie lada gratka bo ludzie w znacznej części nie maja pojęcia czym jest Gondor i jaka jest geneza powstania i tutaj serial powinien wszystko wyjaśnić o ile będzie dobrze zrobiony.
2 era śródziemia to kopalnia fantastycznych wątków, które mam nadzieję ujrzeć.
I najważniejsza rzecz to postać Al-Pharazona tyrana Numenoru,który doprowadził do upadku królestwa Eldarów. Omotany przez Saurona rzucił wyzwanie Valarom i chciałbym ujrzeć na ekranie jak jego flota zostaje unicestwiona przez samego Eru.
1
@Matt_i1992 Zgadzam się aczkolwiek to nie na 3 części a góra 2 bo można było to zmieścić. Jest sporo scen nie potrzebnych.
1
@Seledynowy Po prostu Hobbit został zle zaprojektowany. To powinien byc 1 góra 2 filmy i nie więcej. Tauriel to też abominacja poniewaz jej kolor włosów bardzo rzadko albo w ogole nie występował u elfów a ona jest postacia niekanoniczną. Gardze Tauriel i jej miłościa z krasnoludem,która nie miała prawa bytu.
Jestem krytykiem Hobbita ale trzeba też oddać, że to nie jest też film zły. Po prostu zbyt dużo oczekiwano po tym co zrobił Jackson z Lotrem.
Co dobrego bylo w Hobbicie? Pokazanie Dol Guldur i potyczki białej rady z Nazgulami i Sauronem. To było coś czego każdy potrzebował zobaczyć.
8
Ubinas jest to aktywny stratowulkan położony w Peru. Jest to jeden z najaktywniejszych wulkanów w tym kraju. Jego wysokość to 5672m n.p.m a w szczycie znajduje się kaldera o szerokości 1.4km. Wulkan leży w środkowej strefie wulkanicznej Andów, która powstała w skutek subdukcji płyty nazca i południowoamerykańskiej.
Zbocza wulkany maja kąt 45 stopni. Ubinas jest typowym stratowulkanem złożonym z andezytu oraz dacytu chociaż warto dodać, ze można znaleźć także ryolit oraz bazalt.
Ten konkretny stratowulkan rozwijał się w późnym plejstocenie czyli w okresie między 2.8mln do 11tyś lat temu. Obecnie jest uznawany za najaktywniejszy wulkan w Peru.
Ostatnia potwierdzona erupcja miała miejsce w roku 2019 a najsilniejszą erupcją jest ta z 1667 roku o sile 3 w skali VEI. Wulkan słynie z erupcji wybuchowych.
Typ: Stratowulkan
Status: Aktywny
Położenie: Chile
Pasmo: Andy
Wysokosć: 5672m
Rodzaj erupcji: Wybuchowa
Ostatnia erupcja: 2019
Najsilniejsza potwierdzona erupcja: 1667 rok VEI-3
Zdjęcie wulkanu:
https://tiny.pl/9x8pc
@AssisMoreira @kazbychu @Ingiel @KrystianR @SitvMen @AV0CAD0 @Jakchcesz @deszczyk89 @skorupa1117 @jaras121
7
@Kapitan hawk Oo a kto to wrócił ;O
9
Campe w Greckiej mitologii jest córka Tartarusa oraz Gai i pełniła rolę strażniczki cyklopów gdy Uranos ich uwięził. To zadanie powierzył jej Kronos po obaleniu Uranosa. W mitologii jest przedstawiana jako Demon o ciele kobiety i od pasa w dół miała tysiące żmij. W czasie tytanomachii została obalona przez Zeusa, który uwolnił więźniów.
W książkach Riordana jest jednym z najpotężniejszych potworów. Pojawiła się w książce Bitwa w labiryncie oraz Ostatni olimpijczyk. Pilnowała ona w Alcatraz Briareusa,który był ostatnim przedstawicielem sturękich,który pokonał ją w bitwie o obóz herosów.
Art przedstawiajacy Campe:
https://tiny.pl/9x897
@AssisMoreira @kazbychu @Jakchcesz @Verema @Kgorecki2500 @kryhaa @Szreko @ElPonczato @Zimny