0

@AxelF a co byś powiedział na to że JSW musiała w 2023 r zapłacić składkę solidarnościową od nadmiarowych zysków w wysokości 1,6 mld do budżetu państwa?
Pisanie że państwo dopłaca do górnictwa to bzdura.

W latach 2010-2015 sektor górniczy odprowadził do budżetu prawie 44,8 mld zł żywej gotówki ─ mówił na październikowym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jak tłumaczył posłom i senatorom, przekłada się to na średnie obciążenie każdej tony węgla kwotą ponad 100 zł. Izba od lat przekonuje Sejm kolejnych kadencji i kolejne rządy do zmniejszenia tych obciążeń. Prezes przyznał, że do tej pory bezskutecznie ale ma nadzieję, że może tym razem w końcu się uda.

0

@AxelF Górnictwo to nie tylko kopalnie – to tysiące miejsc pracy, całe łańcuchy dostaw, transport, energetyka, lokalne sklepy i usługi. Każda wypłata górnika wraca do budżetu w podatkach i składkach. Firmy górnicze, takie jak JSW czy Bogdanka, w dobrych latach wpłacają miliardy złotych do państwowej kasy. To nie są „dziury budżetowe” – to solidne wpływy, dzięki którym państwo może finansować inne sektory.

3

Where is Olmo????

1

@AxelF Gdyby nie ci górnicy to byście teraz nie mieli prądu w gniazdku

0

@KrwawiaceoczyVEB aha
Dzięki za info

0

Listopad jest a tu ciągle Eleveny w C+.

0

@D10SLEO żal dupę ściska

0

@BHAFCB potwierdzam piękne miejsce

0

@TR3YWAY dzięki

0

Macie jakiś sprawdzony nocleg blisko Tauron Arena Kraków?

0

@Geble podpinam się do pytania

0

Ma ktoś sposób na Super Duolingo w przystępnej cenie na rok?

0

Ma ktoś sprawdzony sposób aby ogarnąć Super Duolingo w przystępnej cenie?

0

Właśnie komentatorzy ogłosili koniec Barcelonie po dwóch słabych meczach.

0

@Destroyer_of_Worlds to samo pomyślałem. Dla mnie spektakularna parada to wyjęcie piłki która leci w same okienko. No ale cóż.

0

Czyli chcecie mi powiedzieć że jak jutro wygramy to mamy lidera?

28

@barcanawieki no i co z tego?

1

@Arden dobre pytanie.
Wydaje mi się że często takie osoby są nie akceptowane w społeczeństwie bądź wyśmiewane i właśnie dlatego stają się seryjnymi mordercami.
Ale to taka moja luźna teoria

0

Proszę ramblowicze podajcie swoje Top5 seriali Canal+.
Bo coś bym obejrzał.

2

@John_Doe przecież to było już prawie trzy dni temu.

1

Macie jakiś plan transmisji polskich zespołów w pucharach?
Cztery nasze zespoły grają i praktycznie wszystkie w jednym czasie.

1

@FCB24 mam wrażenie że od czasu transferu Dembele wszyscy się na nas wypieli. Jak chcemy kogoś kupić to nas rzeźbią niesamowicie.
A jak sprzedajemy to za grosze.

1

@Eklerek ano to że każda passa musi się kiedyś skończyć;)

1

Hej może głupia sprawa ale wytłumaczy ktoś jak się wstawia zdjęcia na La bambe.?

1

Parę ładnych blondynek można zauważyć na meczu Liv-Bou

0

To gdzie dzisiejszy mecz ogarniamy,?

1

@Laminedependencia dzięki panowie za szybką pomoc. Już zamówione na Allegro.
Myślę że będzie działać.
Śmieszne to jest że kupujesz telefon i nie ma w nim ładowarki w zestawie.

0

Hej. Potrzebuje pomocy. Bo szwagier zakupił telefon Oneplus13r dla żony w Holandii. Oczywiście telefon przyszedł bez kostki do ładowania. Jest tylko sam kabel USB typu C.
Szukam teraz wszędzie ładowarki która będzie kompatybilna z szybkim ładowaniem telefonu.
Ale nigdzie nie mogę znaleźć.
Może pomoże jakiś szpec od telefonów.
Będę bardzo wdzięczny.

1

Czyli można chyba powiedzieć że połasił się na hajs. Bo w Barcelonie wygrał prawie wszystko i otarł się o finał LM. Szkoda bo bardzo go lubiłem i mógł zostać jeszcze jeden sezon a nóż widelec będzie wygrana w LM.
Ale i tak życzę mu wszystkiego dobrego.

0

@TR3YWAY no całkiem ciekawa opcja. Cały czas brałem pod uwagę Mantę. Fajnie bo jest nie wielkich rozmiarów. Ale czy ta moc to taka realna jest,?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?