@AxelF a co byś powiedział na to że JSW musiała w 2023 r zapłacić składkę solidarnościową od nadmiarowych zysków w wysokości 1,6 mld do budżetu państwa? Pisanie że państwo dopłaca do górnictwa to bzdura.
W latach 2010-2015 sektor górniczy odprowadził do budżetu prawie 44,8 mld zł żywej gotówki ─ mówił na październikowym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jak tłumaczył posłom i senatorom, przekłada się to na średnie obciążenie każdej tony węgla kwotą ponad 100 zł. Izba od lat przekonuje Sejm kolejnych kadencji i kolejne rządy do zmniejszenia tych obciążeń. Prezes przyznał, że do tej pory bezskutecznie ale ma nadzieję, że może tym razem w końcu się uda.
@AxelF Górnictwo to nie tylko kopalnie – to tysiące miejsc pracy, całe łańcuchy dostaw, transport, energetyka, lokalne sklepy i usługi. Każda wypłata górnika wraca do budżetu w podatkach i składkach. Firmy górnicze, takie jak JSW czy Bogdanka, w dobrych latach wpłacają miliardy złotych do państwowej kasy. To nie są „dziury budżetowe” – to solidne wpływy, dzięki którym państwo może finansować inne sektory.
@Arden dobre pytanie. Wydaje mi się że często takie osoby są nie akceptowane w społeczeństwie bądź wyśmiewane i właśnie dlatego stają się seryjnymi mordercami. Ale to taka moja luźna teoria
@FCB24 mam wrażenie że od czasu transferu Dembele wszyscy się na nas wypieli. Jak chcemy kogoś kupić to nas rzeźbią niesamowicie. A jak sprzedajemy to za grosze.
@Laminedependencia dzięki panowie za szybką pomoc. Już zamówione na Allegro. Myślę że będzie działać. Śmieszne to jest że kupujesz telefon i nie ma w nim ładowarki w zestawie.
Hej. Potrzebuje pomocy. Bo szwagier zakupił telefon Oneplus13r dla żony w Holandii. Oczywiście telefon przyszedł bez kostki do ładowania. Jest tylko sam kabel USB typu C. Szukam teraz wszędzie ładowarki która będzie kompatybilna z szybkim ładowaniem telefonu. Ale nigdzie nie mogę znaleźć. Może pomoże jakiś szpec od telefonów. Będę bardzo wdzięczny.
Czyli można chyba powiedzieć że połasił się na hajs. Bo w Barcelonie wygrał prawie wszystko i otarł się o finał LM. Szkoda bo bardzo go lubiłem i mógł zostać jeszcze jeden sezon a nóż widelec będzie wygrana w LM. Ale i tak życzę mu wszystkiego dobrego.
0
@AxelF a co byś powiedział na to że JSW musiała w 2023 r zapłacić składkę solidarnościową od nadmiarowych zysków w wysokości 1,6 mld do budżetu państwa?
Pisanie że państwo dopłaca do górnictwa to bzdura.
W latach 2010-2015 sektor górniczy odprowadził do budżetu prawie 44,8 mld zł żywej gotówki ─ mówił na październikowym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jak tłumaczył posłom i senatorom, przekłada się to na średnie obciążenie każdej tony węgla kwotą ponad 100 zł. Izba od lat przekonuje Sejm kolejnych kadencji i kolejne rządy do zmniejszenia tych obciążeń. Prezes przyznał, że do tej pory bezskutecznie ale ma nadzieję, że może tym razem w końcu się uda.
0
@AxelF Górnictwo to nie tylko kopalnie – to tysiące miejsc pracy, całe łańcuchy dostaw, transport, energetyka, lokalne sklepy i usługi. Każda wypłata górnika wraca do budżetu w podatkach i składkach. Firmy górnicze, takie jak JSW czy Bogdanka, w dobrych latach wpłacają miliardy złotych do państwowej kasy. To nie są „dziury budżetowe” – to solidne wpływy, dzięki którym państwo może finansować inne sektory.
3
Where is Olmo????
1
@AxelF Gdyby nie ci górnicy to byście teraz nie mieli prądu w gniazdku
0
@KrwawiaceoczyVEB aha
Dzięki za info
0
Listopad jest a tu ciągle Eleveny w C+.
0
@D10SLEO żal dupę ściska
0
@BHAFCB potwierdzam piękne miejsce
0
@TR3YWAY dzięki
0
Macie jakiś sprawdzony nocleg blisko Tauron Arena Kraków?
0
@Geble podpinam się do pytania
0
Ma ktoś sposób na Super Duolingo w przystępnej cenie na rok?
0
Ma ktoś sprawdzony sposób aby ogarnąć Super Duolingo w przystępnej cenie?
0
Właśnie komentatorzy ogłosili koniec Barcelonie po dwóch słabych meczach.
0
@Destroyer_of_Worlds to samo pomyślałem. Dla mnie spektakularna parada to wyjęcie piłki która leci w same okienko. No ale cóż.
0
Czyli chcecie mi powiedzieć że jak jutro wygramy to mamy lidera?
28
@barcanawieki no i co z tego?
1
@Arden dobre pytanie.
Wydaje mi się że często takie osoby są nie akceptowane w społeczeństwie bądź wyśmiewane i właśnie dlatego stają się seryjnymi mordercami.
Ale to taka moja luźna teoria
0
Proszę ramblowicze podajcie swoje Top5 seriali Canal+.
Bo coś bym obejrzał.
2
@John_Doe przecież to było już prawie trzy dni temu.
1
Macie jakiś plan transmisji polskich zespołów w pucharach?
Cztery nasze zespoły grają i praktycznie wszystkie w jednym czasie.
1
@FCB24 mam wrażenie że od czasu transferu Dembele wszyscy się na nas wypieli. Jak chcemy kogoś kupić to nas rzeźbią niesamowicie.
A jak sprzedajemy to za grosze.
1
@Eklerek ano to że każda passa musi się kiedyś skończyć;)
1
Hej może głupia sprawa ale wytłumaczy ktoś jak się wstawia zdjęcia na La bambe.?
1
Parę ładnych blondynek można zauważyć na meczu Liv-Bou
0
To gdzie dzisiejszy mecz ogarniamy,?
1
@Laminedependencia dzięki panowie za szybką pomoc. Już zamówione na Allegro.
Myślę że będzie działać.
Śmieszne to jest że kupujesz telefon i nie ma w nim ładowarki w zestawie.
0
Hej. Potrzebuje pomocy. Bo szwagier zakupił telefon Oneplus13r dla żony w Holandii. Oczywiście telefon przyszedł bez kostki do ładowania. Jest tylko sam kabel USB typu C.
Szukam teraz wszędzie ładowarki która będzie kompatybilna z szybkim ładowaniem telefonu.
Ale nigdzie nie mogę znaleźć.
Może pomoże jakiś szpec od telefonów.
Będę bardzo wdzięczny.
1
Czyli można chyba powiedzieć że połasił się na hajs. Bo w Barcelonie wygrał prawie wszystko i otarł się o finał LM. Szkoda bo bardzo go lubiłem i mógł zostać jeszcze jeden sezon a nóż widelec będzie wygrana w LM.
Ale i tak życzę mu wszystkiego dobrego.
0
@TR3YWAY no całkiem ciekawa opcja. Cały czas brałem pod uwagę Mantę. Fajnie bo jest nie wielkich rozmiarów. Ale czy ta moc to taka realna jest,?