- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1137 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
7
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
68 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
43 odpowiedzi
Ilka
3
A teraz najlepsze piwko :) https://zapodaj.net/images/c51c9a84e695e.jpgJest to moje drugie piwo od... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1137 Culés
8
Redzi przepraszajo :D
Jak dla mnie w miarę spoko. Co by nie mówić EA, Bethesda, czy Ubisoft nigdy się nie zdobyli na coś takiego po głośnych klapach. Ciekaw jestem tylko jak Redzi podejdą do następnych głośnych premier, bo to będzie weryfikacja tego, czy się czegoś nauczyli przez tą sytuację.
A sam Cyberpunk mimo oczywistych niedociągnięć jest zajebisty, bardzo przyjemnie mi się gra :)
@Jakchcesz @YoNoEntiendoNada @tadzik447 @don'T.R.I.P.e @Bykunn @koksik2700 @MesQueUnClub_87 @Shroud @Pawc10 @Janas11224
3
@macio_944 a ktoś w historii zrobil taki hype który się przełożył na taką klape? Nie sądzę.
0
@macio_944 Myślę, że w tym momencie najlepszą formą przeprosin będą po prostu porządne łatki, które wyjdą w miarę krótkim czasie, bo grę mam od premiery, a obecnie ją odłożyłem na bok, gdyż rozrywka na ps4 nie jest satysfakcjonująca z tą liczbą błędów.
1
@macio_944 No świetne przeprosiny... Mydlenie oczu, zwalanie winy na pracowników, a nie górę oraz opóźnienie premiery na nowe generacje, a przecież podobno wersja na stare jest tak niegrywalna, ponieważ skupili się na nowych konsolach.
5
@sebasek99 "zwalanie winy na pracowników" - gdzie Ty tam masz zwalanie winy na pracowników? Ewidentnie Iwiński mówi o tym, że zarząd zawalił.
3
@sebasek99 tak sie skupili na nowych konsolach ze patch na nie wyjdzie rok po premierze gry :D
1
@macio_944 Bardzo miło z ich strony. Co się stało to się stało, po prostu niech wyciągną pewne wnioski na przyszłe gry i będzie miodzio :) nie można im zarzucić braku ambicji czy umiejętności lub serca do tworzenia gier, trzeba przemodelować pewne aspekty w marketingu, komunikacji między zarzadem a pracownikami i ogólnej powściągliwości bo się wyrywali z tymi datami premiery jaaak, a będzie naprawde git :D
2
@macio_944 Przecież jasno mówi w drugiej minucie, że dział odpowiedzialny za quality assurance nie wykrył żadnych błędów. To zawoalowane oskarżenie o ich niekompetencje.
0
@macio_944 Żadne ze studiów które podałeś nigdy nie hypowało tak swojej gry
2
@takisobiektos Ale wydawali gry cholernie niedopracowane i zbugowane. To jest podobna sytuacja. Poza tym Todd Howard przy którymś Falloucie często piał, że będzie to istne odkrycie etc. Więc tam też trochę hype'u było.
Poza tym jak dla mnie w Cyberpunku widać ten "hajp". Nie we wszystkich rzeczach, ale jest wiele elementów 10/10 jak miasto, klimat, muzyka, narracja, prowadzenie fabuły, genialne postacie, czy wizualne smaczki jak np. losowy NPC gra na gitarze i układa palce tak jak w rzeczywistości. Więc to nie jest tak, że "hurr durr zrobiliście z*e*aną grę i w ogóle się zamknijcie najlepiej bo wstyd". Wiele rzeczy ta gra ma niemalże wybitnych i ze świecą szukać gier o podobnym potencjale, w zasadzie tylko Rockstar ich przebija no i może Naughty Dog, ale inaczej jest robić gry liniowe i na jedną konsolę, a inaczej open world i na 9 platform.
Trzeba mieć nadzieje, że poprawią coś co ewidentnie nie zadziałało podczas produkcji. A przeprosiny IMO są na miejscu ( @Jakchcesz znowu tego użyłem :D), bo mało firm bierze to na klatę. A Redzi wzięli. I bardzo dobrze.
0
@macio_944 Fajnie, że przepraszają oczywiście. Jednak pokazali, że są tylko i aż korporacją i wcale nie liczą się gracze. To mrzonki, które my mamy kupić, aby oni mogli nam dać swój towar. Co prawda Redzi nie idą po najmniejszej linii oporu i robią świetne gry, ale oszukali niestety cały rynek konsolowy. I niech po prostu wyciągną z tego wnioski. Bo po paru patchach gra sie lepiej, niedługo wpadną kolejne i pewnie będzie tak jak powinno "chociaż" być na premierę. A w łzy korposów nie wierzę (o czym mówi sama gra i Johnny - warto wziąc przykład) bo mimo wykonanej tytanicznej pracy przez zwykłych pracowników itp. zarząd liczył na pewno pieniądze, które mają z preorderów i które zarobili na ogromnym kłamstwie i hajpowaniu gry. Szkoda, że po dupie dostają zwykli pracownicy i teraz to oni musza szybko łatać itp.
2
@macio_944 Widać hajp, ale widać też ogromne niedopracowanie. Jak by ktoś z przedszkola wyszedł. Nie wszystko musi byc top topów, ale ktoś musi tym mądrze zarządzać. Wiedźmin też miał wady, ale generalnie był grą wybitną. Cyberpunk2077 ma potencjał, ale chyba nie zmieni w żadnym aspekcie branży. Pomijając to, to ich wina. Z tymi 9 platformami bym się wstrzymał...Na moje to bronienie palącej się dupy, bo konsole jeszcze dobrze nie wyszły, baza ps4 i Xbox to nadal wielki rynek i nagle patch usprawniający (na konsole nowej generacji) wyjdzie pod koniec roku? To się kupy, dupy nie trzyma. :P Na moje to bronienie takie się ostatkiem sił, a prawda jest taka, że podjeli same złe decyzje wydawnicze. Powinni wszystko robić po kolei. Oby to po prostu dało im naukę na przyszłość. I tak jestem ich fanem, wspieram ich, ale oszukali graczy.
4
@macio_944 Rynek gier jest bardzo specyficzny. Przede wszystkim wydawcy są poganiani przez inwestorów, czy udziałowców, którzy nie tylko na rynku gier się nie znają wcale, ale też o samych grach nie wiedzą nic. Z Cyberpunkiem tak właśnie było. Twórcy przekładali premierę kilkukrotnie, żeby wydać dobry produkt i to by graczom nie przeszkadzało, aż tak bardzo (tak samo jest niemal zawsze z GTA, czy TES). REDzi tworząc Wiedźmina 3 wraz z dodatkami, który jest najlepszą grą w historii (do tej pory niezdetronizowany moim zdaniem), podnieśli sobie poprzeczkę tak wysoko, że każde potknięcie będzie uważane za porażkę. Ludzie spoza rynku gier, którzy nie dają pracować twórcom zniszczyli nie jeden tytuł. Najlepszym przykładem moim zdaniem jest Gothic 3, którego JoWood kazał wydać bardzo przed czasem i otrzymaliśmy w efekcie przepiękny i ogromny świat, niesamowitą muzykę i... niedopracowaną historię, a przecież Gothic zawsze był oparty na fabule i nieprawdopodobnej imersji.
Dodajmy do tego szybkie wejście na największe salony. Keanu w roli Silverhanda. Złapanie się za tytuł, który na świecie miał wielu fanów. Wejście w uniwersum i świat futurystyczny, w którym REDzi nie czuli się tak pewnie. I pompowanie balonika.
Ja gram w Cyberpunka na PC. Nie mam problemów graczy PS4, ale sam mam grze wiele do zarzucenia. Mimo wszystko bawię się tam naprawdę dobrze.
CDP dał mi grę, która zapewniła mi granie niemal bez przerwy tylko w ten jeden tytuł przez około 4 lata, pokazując przy tym, że gra ciągle czymś mnie zaskakuje. Wydali grę, która moim zdaniem jest i jeszcze długo będzie numerem 1. Jestem w stanie REDom wybaczyć Cyberpunka zwłaszcza że wydają łatki.
0
@Eto'o9 R10 Wiedzmiń 3 z dodatkami nie jest najlepszą grą w historii
2
@takisobiektos To juz ocena indywidualna. Dla mnie również Wiedźmin 3 zajmuje pierwsze miejsce.
2
@macio_944 tak a propos AI npców na ulicach. Jestem w stanie uwierzyć, że to naprawdę duży bug, bo zauważyłem że jak npce przechodzą na światłach i np. w połowie zaświeci im czerwone to zaczynają wyraźnie szybko (wręcz prawie biec) podążać na chodnik. Więc jeżeli ktoś pracował nad takim drobnym elementem, to nie jestem w stanie pomyśleć że oni po prostu olali ogólne AI.
2
@Jakchcesz Zdecydowanie. Może faktycznie ktoś to mocno spieprzył wprowadzając jakieś zmiany... Poza AI to dla mnie osobiście nieporozumieniem jest interakcja z wodą, albo raczej jej brak. To są rzeczy, które są w branży od lat, więc to trzeba uznać za duże niedociągnięcie.
1
@macio_944 Doceni probe przeprosin, ale ewidentnie klamie co do testow, a to tak naprawde kolejna szpilka w plecy graczy.
Jesli chodzi o fabule, gra mi sie podoba i swiat wciaga, dlatego 8 ostatecznie dalem, ale technicznie bardzo rozczarowujaca i czuje niedosyt. Jakby byli uczciwi, to tyle by nie sprzedali kopii, a ja sam zaznaczylbym, zeby nikt mi jej na Swieta nie kupil i poczekalbym, zeby zagrac na PS5 kiedy juz konsola bedzie ogolnodostepna po kilkumiesiecznym szale.