La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1379 Culés

44

Krzysztof Gonciarz niesamowicie zaorał homofobiczne ciężarówki. Czapki z głów za akcję, którą zorganizował.http://stopciezarowkom.pl

A tu uzasadnienie akcji:
https://pbs.twimg.com/media/Ee6xPifWoAIvoPe?format=jpg&name=large
https://pbs.twimg.com/media/EfPZuewXsAEqCx2?format=jpg&name=medium21

@Hosh proste z klasą a wystarczająco dosadne

19

@Hosh Krzysztof Gonciarz ma Rozum i Godność człowieka

0

@Bykunn szczegolnie wpis Gonciarza z klasą. :o

100

@Hosh troszkę go poniosło. Nic nie usprawiedliwia tego, iż niszczone jest czyjeś mienie. Od tego są służby, aby się tym zajmować. Niszczenie radiowozów policyjnych w ramach chęci uwolnienia Margot to też śmieszna sprawa, zwłaszcza że ten gość popełnił przestępstwo/przestępstwa, które zgodnie z prawem podlegają karze. Śmieszy mnie to, iż "celebryci" i inni próbują usprawiedliwiać wandalizm oraz popełnianie przestępstw w imię ideologii LGBT.

9

@Kurkmen Z tego miejsca bardzo spodobała mi się wypowiedź Sikorskiego, który skrytykował agresję na ostatnim marszu. Doceniam obiektywizm bardzo bardzo.

18

@Hosh Po pierwsze nie usprawiedliwiam ataku na takie ciężarówki i niszczenia mienia. To przestępstwa, za które aktywistka odpowie karnie i słusznie. Natomiast jest skandalem, że w XXI wieku w centrum Europy mogą jeździć takie pojazdy. Cholerne straszenie i szczucie ludzi kłamstwami. Cała ta fundacja Pro Bullshit sama przyznała, że zdjęcia aborcji jakich używają żeby wywołać grozę są z lat 60-tych żeby były drastyczne. Bo przecież to jak obecnie taki zabieg wygląda nikogo by nie wzruszyło, a 50 lat temu nawet operacja wyrostka wyglądała drastycznie. Inne jeżdżą z totalnymi bzdurami, kłamstwami i manipulacjami, które wbijają do głów jełopom, którzy niczego nie sprawdzą, a łykają haczyk od razu, bo podkręca to ich nienawiść. Straszne to jest i szerzenie nieprawdziwych informacji, szkalujących inną grupę społeczną powinno być zakazane. Co ciekawe jakbym wyjechał z hasłem "Katolicy to pedofile" (co oczywiście jest taką samą bzdurą jak to, że ktoś chce dzieci uczyć masturbacji) to bym dostał zarzuty obrazy uczuć religijnych. Równość wobec prawa.

1

@koksik2700 z dużą większą niż obrzydliwe auta pro life

4

@Kurkmen Nikt nie usprawiedliwia agresji. A przynajmniej nikt rozsądny, bo niektórym kretynom się to zdarzyło niestety. Akcja ta ma na celu walkę z kłamliwym i szkalującym przekazem na takich ciężarówkach w sposób, który nie ma nic wspólnego z przemocą. Pokazanie innej drogi. Przemoc to przemoc i nie ma na nią zgody niezależnie od tego, czy dopuszczają się jej aktywiści LGBT, czy kibole w Białymstoku.

5

@Kurkmen "Od tego są służby, żeby się tym zajmować." Hahaha.

Służby nic z tym nie robią. Absolutny brak reakcji pomimo wielu zgłoszeń. Nie dziwię się, że wreszcie komuś puściły nerwy i zniszczył mienie kłamcy, oszusta i homofoba.

Nic nie usprawiedliwia ataków ludzi na mienie przypadkowych osób, które nie są niczemu winne np. w przypadku protestów BLM. Jednak tutaj mamy do czynienia z tym, że ktoś zaatakował prowokatora i oszusta, który w normalnym kraju już dawno by miał sprawę w sądzie.

Dlaczego ktoś atakuje policję? Może dlatego, że wobec homofobicznych ciężarówek jest bezczynna, a z wielką ochotą łapią aktywistów? Nie usprawiedliwiam, po prostu zaznaczam, że wina leży po obydwu stronach i to jest fakt.

11

@osa91 ale czy ja powiedziałem, że podoba mi się to co promują te ciężarówki? Otóż nie. Oba środowiska prezentują się w dość skrajny sposób, który mi się nie podoba. Śmieszy mnie po prostu usprawiedliwianie przestępstw przez osoby, które tak dzielnie walczą/walczyły o praworządność, w niedalekiej przeszłości. Niby wszystko miało rozgrywać się poprzez wykorzystanie odpowiednich organów państwowych, a tutaj cyk i można czasem przymknąć oko. Gdyby te marsze LGBT miały inny wyraz, to mogliby pomóc osobom, które kryją się pod literami tego skrótu. W ten sposób, które są prowadzony obecnie tylko i wyłącznie szkodzą. Próba wepchnięcia na siłę swoich poglądów nie idzie chyba w parze z tolerancją, o której tak namiętnie wygłaszają swoje przemówienia? Teraz jak nie zgadzasz się choć z jednym punktem ich "programu" jesteś nazywany "homofobem" i "faszystą" - śmieszne.
A i jeszcze jedno. Nie bez przyczyny "celebryci" i inne pseudo gwiazdy angażują się w ten spór, ponieważ to się "klika". Oczywiście nie wszyscy, ale znakomita większość, tak jak w przypadku niedawnego przypadku "świętego Afroamerykanina". Działa tutaj zasada opłacalnej wybiórczości.

0

@Hosh homofob to osoba, która boi się homoseksualistów, prędzej powiedziałbym, że on nie toleruje homoseksualistów. Gdyby się ich bal, to nie jeździłby będąc na świeczniku :)

7

@Hosh To jest swoją drogą świetny sposób szczucia na mniejszości (jakiekolwiek):

Po pierwsze nie gwarantuj im ochrony prawnej takiej jak gwarantujesz innym (czyli u nas dzisiaj ochrona przed nawoływaniem do nienawiści na tle m. in. rasowym czy etnicznym, już nie wspominając o specjalnym artykule chroniącym uczucia religijne).
Po drugie podsycaj nastroje przeciw tej mniejszości (bo na przykład kampania wyborcza).
Po trzecie chroń/nic nie rób z ludźmi gnojącymi tę mniejszość (vide owe busy).
Po czwarte każdy ich protest przedstawiaj jako zagrożenie, rób pokazy siły, zastraszaj aresztem tymczasowym osoby za zniszczenie mienia (ktoś tu dzisiaj wrzucił artykuł o księdzu pedofilu, który za zgwałcenie kobiety i pornografię dziecięcą w areszcie przesiedział 20 dni).

Ale spokojnie, wszystko w majestacie prawa.
A potem przyjdą siwe głowy i zrównają obie strony, tutaj źle i tutaj też źle, potępiam i to i to, więc problem z głowy, co nie (ignorując przy tym bezczynność państwa)?

4

@Hosh "Po Warszawie legalnie jeżdżą ciezarowki mówiące, że Ty i tobie podobni to gwałciciele dzieci"

Cooo? Gdzie jeżdżą te ciężarówki? Mieszkam w Warszawie grubo ponad 30 lat i takiej nie widziałem.

14

@Hosh czyli jak ktoś cię sprowokuje to masz prawo go pobić/zaatakować, dobrze rozumiem? Trochę pokrętna ta wybiórczość.

1

@Kurkmen Nie, oczywiście że tego nie powiedziałeś i tego też Ci nie zarzucam. Mówię tylko że celem tej akcji nie jest usprawiedliwianie przemocy i bezprawia.

Ja mam dużo zrozumienia dla tych osób. Są szykanowani, są obrażani, ignorowani, odmawia się im praw, wielokrotnie byli ofiarami przemocy, a działania przeciw nim nie spotykają się z odzewem władz i służb, a wręcz pochwałą lub usprawiedliwieniami. Natomiast zgadzam się, że nie ma zgody na przemoc i łamanie prawa, a jeśli dopuszczają się takich działań to muszą zaakceptować konsekwencje. Rozumiem ich motywację, ale potępiam działanie.

Marsze LGBT są pokojowe, to nie był marsz tylko po prostu komuś puściły nerwy, a inny stanęli po jego stronie. Nie mieszajmy dwóch kwestii. Nie wiem też w jaki sposób wpychają oni na siłę swoje poglądy... Jedyne o czym mówią to "dajcie nam równe prawa, nie obrażajcie nas, nie atakujcie za to jacy jesteśmy, nie kłamcie żeby nas zdyskredytować, dajcie nam żyć jak chcemy bo was tym nie krzywdzimy". Jestem przeciwnikiem poprawności politycznej i kneblowania ludziom ust, ale jeszcze bardziej razi mnie atakowanie takich ludzi tak naprawdę bez powodu. Zadajmy sobie pytanie... Co nam się stanie jak te osoby będą mieć spełnione swoje postulaty? Absolutnie nic. Nie niesie to żadnego zagrożenia, nie zmieni to naszego życia prawie wcale, a dla nich to byłaby przepaść między byciem niechcianym w społeczeństwie, a akceptowanym w nim.

Celebryci angażują się nie "bo się klika" tylko dlatego, że mają zasięgi i wpływ na swoich fanów. Dlatego że mogą trafić do ludzi w sposób w jaki nam nigdy nie będzie dane. A jak jesteś gwiazdą i nie masz większych problemów w życiu to swój czas poświęcasz na aktywności społeczne. Klimat, bieda, rasizm, homofobia... W każdym temacie z tego korzystają.

2

@Kurkmen Nie masz prawa, tak samo nikt nie powinien mieć prawa jeździć taką ciężarówką z oszczerstwami po mieście. W normalnym kraju by takiej sytuacji nie było, bo policja szybko zgarnęłaby patusa kierującego takim pojazdem. Są jednostki słabsze psychicznie, które prowokacji nie wytrzymują. Skoro ludzie są w stanie bronić człowieka, który takie kłamstwa głosi, to ja mogę bronić człowieka, który psychicznie nie wytrzymał.

Winne są przede wszystkim służby, bo jakby działały adekwatnie i skutecznie to by takich ciężarówek nie było.

2

@Azi Serio? To idź sobie na patelnię. Albo pod Złote Tarasy. Tam często stoją takie właśnie pojazdy z plakatami utożsamiającymi LGBT z pedofilią oraz sugerującymi że chcą uczyć dzieci o seksie żeby je seksualizować i wykorzystywać.

5

@Kurkmen No generalnie istnieje coś takiego jak obrona konieczna i jest prawnie dopuszczalne, także czasem tak, masz prawo kogoś zaatakować. Nie ma to tutaj zgodnie z prawem zastosowania rzecz jasna, natomiast pokazuje to, że prawo również przewiduje możliwość obrony.

Co do reszty mam tylko jedno pytanie:
Wyobraź sobie że Tobie ktoś tak podjeżdża pod dom i zarzuca Ci pedofilie z głośników, sąsiedzi wszystko słyszą. Dzwonisz na policje niejednokrotnie i ta nic nie robi. Po jakim czasie powiesz dość? Oczywiście sytuacja abstrakcyjna i nie do wyobrażenia, ale tak wygląda rzeczywistość tych ludzi.

6

@Hosh Niestety tu się mylisz. Taką ciężarówką MASZ PRAWO jeździć. Jak to oceniam? Fatalnie. Jest to niemoralne, idiotyczne i wymaga zmiany, ale obecnie prawo Ci tego nie zakazuje. Ja rozumiem naprawdę motywację takich osób, rozumiem że mieli prawo nie wytrzymać, ale za łamanie prawa muszą odpowiedzieć. Nie jesteśmy zwierzętami by lać się po mordach jak nam nerwy puszczą. Współczuję takim osobom i je popieram, ale nie popieram działań agresywnych i niezgodnych z prawem.

2

@Azi Wyjdź z domu czasem to zobaczysz. Co chciałeś swoim wpisem wnieść do dyskusji? Skoro takie ciężarówki jeżdżą? Chciałeś się pochwalić, że nie wychodzisz z domu? Nie rozumiem.

Podobnie jak w anegdotce:

Siedzę z dziewczyną na plaży i oglądam piękny zachód słońca. Nagle przychodzi płaskoziemca i mówi:
- Patrz! Słońce nie zachodzi!
A ty dalej oglądasz piękny zachód słońca...
(via SciFun ;D)

3

@osa91 Pracuje w samym centrum i zawsze tam wsiadam do metra. Nie zwróciłem uwagi na żadne plakaty ani nawoływania. Owszem są czasem jakieś akcje ale ludzie to zwyczajnie olewają - tak jak ja. Jeżeli to ma być pretekst/usprawiedliwienie do agresji albo skakania po radiowozie to ja podziękuję za taką pseudo demokrację.

@Hosh ja znam inną anegdotę:
przychodzi @Hosh i rzuca idiotyczne anegdoty a @Azi się z niego śmieje.

3

@osa91 Oczywiście, że w Polsce można jeździć taką ciężarówką. Dlatego powtarzam, że w NORMALNYM kraju, by to było nie do pomyślenia. Niestety to jest Polska i tutaj wiele spraw nie jest i nigdy nie będzie normalnych.

7

@Azi Nie zwróciłeś uwagi, bo to olałeś. Jakby mówili o Tobie to byś nie olał. Wyobraź sobie, że stoi tam rabin i krzyczy, że "Polacy są na równi z Niemcami odpowiedzialni za zagładę Żydów". Olałbyś? Bo dla takich osób to bardzo podobne doświadczenie. Nie jest to natomiast żadne usprawiedliwienie agresji i łamania prawa.

2

@Azi Idiotyczne jest negowanie faktu, bo dana osoba nie widzi go, lub nie chce go widzieć. O to chodziło w tej anegdotce. Ośmieszyłeś się, próbując przekazać, że skoro Ty nie widzisz czegoś, to tego nie ma.

2

@osa91 Tylko że ja tam nigdy nie słyszałem czegoś w stylu "geje to pedofile". Za to słyszałem jakieś teksty w stylu "codziennie są zabijane nienarodzone dzieci". Gdzie tutaj jakieś nawoływanie do nienawiści do LGBT? O.o

3

@Azi Popatrz na ich plakaty. Stop pedofilii utożsamione ze stop LGBT. Hasła sugerujące, że chcą uczyć dzieci o seksie żeby je potem wykorzystywać. Mówią też o tym wprost, że chcą niszczyć moralność dzieci, by stały się łatwiejszym celem dla zboczeńców. Oczywiście nikt nie napisał "gej=pedofil", ale przekaz jest jasny.

1

@Hosh Ta jasne. Tak samo jak nieustanne bicie gejów i "marsz faszystów". Jak widzisz czegoś czego nie ma to pora udać się do psychiatry.

1

@Hosh
No i git. Nie wiem kto to jest, ale +10 za pomysl i realizacje.

2

@Azi A jak nie widzisz czegoś, co jest, to już prawdopodobnie jest za późno na jakąkolwiek pomoc ;)

2

@Azi no i nawet to jest bezczelne ideologiczne kłamstwo ale tobie pasuje bo to twoja ideologia. Fajnie

1

@osa91 No popatrz - dla mnie przekaz nie jest jasny. I nie widziałem do tej pory takie utożsamiania, więc to raczej nie działa tak jak napisałeś.

A jeżeli chodzi o akcje typu "stop pedofilii" - zakładając że takie właśnie są intencje organizatora - to każdą należy poprzeć. To tak na logikę.

1

@Bykunn Do czego pijesz konkretnie? Co jest moją ideologią? O.o

2

@Azi "codziennie są zabijane nienarodzone dzieci". Nie oburza Cię to kłamstwo bo sam w nie wierzysz. A jest ono częścią sekciarkich wierzeń organizacji która te dostawczaki okleja

2

@Bykunn Jakie kłamstwo? Wiesz ile aborcji jest przeprowadzanych codziennie na świecie? O.o

1

@Hosh Typowa gówniana argumentacja. Wymyśliłeś sobie coś głupiego, nie umiesz tego obronić argumentami więc atakujesz rozmówce :)

2

@Azi jak najbardziej. A wiesz że biologia już dawno wie że to nie są żadne dzieci?

4

@Bykunn Myślisz żę jak nazwiesz szambo perfumerią to przestanie śmierdzieć? Bo właśnie to próbujesz zrobić.

Komentarz usunięty

5

@Bykunn Kolejny geniusz, który zaczyna atakować rozmówcę bo mu brakuje argumentów :D
Brawo chłopie. Imponujące jak wynik Biedronia w wyborach :D

2

@Azi Ty faktycznie żyjesz w swoim świecie. Sam zacząłeś negowaniem faktu, później zasugerowałeś udanie się do psychiatry, a teraz odwracasz kota ogonem, że to ja Cię atakuję i nie mam argumentów.

Bez odbioru, szkoda na Ciebie czasu.

1

@Hosh Ciekawe. Bo ja zapytałem gdzie jeżdżą te ciężarówki na co nie umiesz odpowiedzieć :D

2

@Azi to kto pisze bzdury o szambie i perfumerii? To jest na temat? to jest twój argument w dyskusji? Ok

0

@osa91 W jaki sposób przekaz z tej ciężarówki jest kłamliwy? Pytam serio, nie złośliwie bo może czegoś nie ogarniam i mnie uświadomisz. Abstrahując całkiem od tego, że ta akcja rzeczywiście była prowokacją i nie powinna mieć miejsca to lobby lgbt wynegocjowało wprowadzenie kart lgbt+ w Warszawie, która zakłada edukacje seksualną w szkołach zgodnie ze standardami WHO, z kolei w których matrycy możemy znaleźć to co zostało napisane na ciężarówce (nawiązuje do tego co należy uczyć dzieci w danym przedziale wiekowym).
Czy masz na myśli kłamliwe w sensie, że sugeruje iż całe społeczeństwo lgbt chce seksualizować dzieci w celu ich wykorzystywania?

2

@pride1899 tak? Poprosił bym cytat z tych wytycznych który wspomina o nauce masturbacji w późnym przedszkolu

1

@Bykunn chłopie co Ci w głowie nie styka. Wmówiłes sobie że akcje typu "stop aborcji" to tak naprawdę "geje to pedofile" i dziwisz się że ktoś się nie zgadza z Twoim wyobrażeniem świata?

2

@Azi ale przecież na tych furgonetkach są wprost nawiązania do LGBT. Ale to w ogóle nie jest istotne bo nie o tym z Tobą rozmawiam. To są Twoje argumenty? Uciekanie od tematu?

2

@Bykunn 38 strona standardów, przedział wiekowy 0-4 - ,,radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa".

3

@Azi Tylko że "stop pedofilii" jest w ich przekazie jednoznaczne ze "stop LGBT". To jest właśnie utożsamianie. Kiedy nazywasz akcję "stop pedofilii", ale nie masz haseł o pedofilach w kościele np tylko wymierzone w LBGT.

A co do "zabijania nienarodzonych dzieci" to też jestem przeciwnikiem. Natomiast uważam że można naukowo i medycznie określić kiedy zarodek zmienia się w płód, a płód staje się dzieckiem. Chyba że uważasz, że dwie połączone komórki to już dziecko, więc tabletka "dzień po" jest morderstwem.

2

@Bykunn no i gdzie są te furgonetki?

1

@osa91 jakie ma znaczenie gdzie jest ta pedofilia? Co to ma za znaczenie czy pedofil jest księdzem czy gejem? Trzeba włączyć że zjawiskiem a nie interpretacją

0

@pride1899 wystarczy ten podrozdział przeczytać żeby zrozumieć o co chodzi. Po samym nagłówku nie dowiesz się na temat tych wytycznych zbyt wiele

4

@Azi pewnie tylko w naszej wyobraźni. Ty przecież mieszkasz w Warszawie i twierdzisz że ich nie ma. Te zdjęcia w necie to pewnie fejki

6

@pride1899 Pierwszy przykład z ich plakatu na ciężarówce: "Chcą uczyć dzieci masturbacji". Absolutna bzdura i manipulacja. Wytyczne WHO mówią o masturbacji i określają sposób poruszania tego tematu właściwy dla wieku. Nikt nie będzie dziecka uczyć na sztucznym penisie jak wykonać handjoba. W pewnym wieku u dziecka rozwija się ciekawość swojego ciała i chodzi o to żeby wiedziało, że to normalne, że to nic złego i nie robią nic strasznego. Nikt ich nie chce uczyć masturbacji, ale jak się to przedstawi w taki sposób to brzmi strasznie i oburzająco. To właśnie są tego typu kłamstwa. Żerowanie na lenistwie i głupocie ludzi, którzy sobie nie sprawdzą, a nawet jak sprawdzą to nie zrozumieją. Standardy WHO są bardzo ok i stworzone przez specjalistów. Ktoś w ultrakatolickich kręgach je przekręcił na swoje potrzeby, zdemonizował, zinterpretował na opak i teraz to rozprzestrzenia, a ludzie to łykają jak pelikany.

Sugeruję że zestawienie ze sobą haseł o nauce dzieci masturbacji i generalnie ich seksualizacji, z hasłem "stop pedofilii" oraz z ludźmi LGBT (poprzez symbole jak tęcza i inne odwołania do nich) jest sugerowaniem, że ich celem jest seksualizacja dzieci, bo to pedofile. Nikt tego nie napisał wprost, ale taki jest tego przekaz i każdy to widzi. Znowu przykład Żydów... Co byś powiedział o haśle "nigdy więcej holocaustu, Żydzi byli mordowani w Polsce, polskie społeczeństwo było antysemickie"? Co Ci ono sugeruje? To bardzo podobny przekaz. Niby nie oskarża wprost Polaków o udział w ludobójstwie, ale jednak wyraźnie to insynuuje.

0

@Bykunn Jak podasz na której stronie to jest dokładniej rozpisane to będę wdzięczny bo przeleciałem kiedyś cały dokument i tego nie zauważyłem. Cytat, który Ci wyżej wkleiłem pochodzi z matrycy gdzie nie ma żadnego rozwinięcia.

0

@Bykunn Jakie zdjęcia?

1

@Azi Nie ma żadnego znaczenia. No może takie, że w pewnej instytucji pedofile są kryci i bronieni przed odpowiedzialnością, a w innych nie... Ale to zupełnie inny temat. Chodzi mi tylko o to, że gdyby faktycznie ich celem było "stop pedofilii" to przekaz byłby inny. Tymczasem pod przykrywką walki z pedofilią atakują LGBT. Nie ma tam ziomka w furgonetce oferującego cukierki, nie ma księdza, nie ma zwyrola w piwnicy na czacie z 12 latką, ale jest tęczowa flaga. To wg Ciebie walka z pedofilią, czy raczej próba powiązania pedofilii z LGBT?

2

@osa91
Mówisz i masz... ( moze nie @osa91 naukowo i medycznie)...Ale zawsze.
Zarodek, płód i dziecko to etapy życia człowieka.
Za Wikipedią trzy cytaty

"Zarodek lub z greckiego embrion (ἔμβρυον)[1] – osobnik roślinny lub zwierzęcy (także ludzki) we wczesnym etapie rozwoju zwanym okresem zarodkowym. Okres ten zaczyna się podziałem zygoty i u różnych organizmów kończy w różnym czasie. Zarodek występuje u zwierząt wielokomórkowych produkujących gamety, a więc począwszy od niektórych gąbek i jamochłonów, natomiast o zarodku wśród roślin mówimy począwszy od paprotników (u mszaków dorosłą rośliną jest gametofit a sporofit nigdy nie jest samodzielny). "

"Płód (łac. fētus „potomstwo”) – w embriologii, zarodek ssaków od chwili zakończenia się okresu zarodkowego do chwili urodzenia. Ludzki zarodek osiąga stadium płodu w 11. tygodniu ciąży i rozpoczyna okres płodowy[1][2][3][4]. U płodu można rozpoznać cechy morfologiczne dla danego gatunku. Rozwinęły się już najważniejsze układy narządów i płód przybrał wygląd zewnętrzny zbliżony do wyglądu noworodka. "

"Dziecko – w podstawowym znaczeniu młody człowiek, który nie osiągnął jeszcze dojrzałości. "
[Edit]
Mogę jeszcze w czymś pomóc???

0

@osa91 Okej, zgadzam się z drugą częścią Twojej wypowiedzi :) Co do pierwszej się nie wypowiadam bo tak jak w poprzednim komentarzu napisałem, nie mogę znaleźć objaśnienia co do tego zagadnienia nauki o masturbacji.

3

@osa91 Moim zdaniem ta frugonetka co to ją dewastowali to dokładnie taka sama żenująca prowokacja jak wieszanie tęczowych flag na pomnikach albo atakowanie kościoła. Ale jakie ma znaczenie moje zdanie?

2

Chciałem coś dodać w tym wątku ale @osa91 pięknie to ujął:
"Co nam się stanie jak te osoby będą mieć spełnione swoje postulaty? Absolutnie nic. Nie niesie to żadnego zagrożenia, nie zmieni to naszego życia prawie wcale, a dla nich to byłaby przepaść między byciem niechcianym w społeczeństwie, a akceptowanym w nim"
Czy naprawdę coś co nie wpłynie w żaden odczuwalny sposób na wasze życie, a pomoże waszym rodakom jest dla was takie straszne?

Natomiast @Azi Ty żyjesz w swoim świecie i żadne argumenty do Ciebie nie docierają. Zamiast się wykłócać, przyznaj po prostu, że jesteś homofobem i nie będziemy tracić na Ciebie czasu, bo rozmowa z Tobą nie ma żadnego sensu

4

@pride1899 Napisałem mniej więcej o co chodzi z tą nauką o masturbacji skierowaną do 4 latków w swoim poście powyżej. Rzuć okiem i może to trochę wyjaśni. To faktycznie brzmi bardzo sucho, oficjalnie i przez to można to bardzo źle zrozumieć, ale celem absolutnie nie jest nauczanie dzieci jak się ze sobą zabawiać itd. Chodzi o wytłumaczenie im, że naturalne procesy które zachodzą w ich psychice to nic złego. O to że ciekawość "co to mi tam dynda między nogami" to nie jest bycie "nieczystym" tylko coś absolutnie normalnego w takim wieku. Że dotknięcie się w takim miejscu nie sprawi, że Ci kłaki na dłoni wyrosną.

EDIT: Ok, widzę że się zapoznałeś :) miło mi że udało się nam znaleźć porozumienie!

2

@Slazmi Dzięki! Bardzo prosto to analizując wychodzi na to, że zarodek staje się płodem (przybiera cechy morfologiczne) w 11 tygodniu ciąży, więc przed 11 tygodniem nie ma mowy o "zabiciu nienarodzonego dziecka". Oczywiście można do tego dołożyć trochę szerszą wiedzę medyczną i pewnie byłyby argumenty za przesunięciem tej granicy na 12 tydzień, a może później. Oczywiście tak żeby nadal było to humanitarne i nie było zabiciem żywej istoty, a jedynie usunięciem czegoś co żywą istotą jeszcze nie jest. Nie znam się aż tak żeby to określać, przedstawiać przesłanki takiej klasyfikacji itd, ale wiem jedno... Są w ciąży momenty, w których aborcja powinna być dopuszczalna (np: te pierwsze 11 tygodni), a są takie w których absolutnie nie (7, 8, 9 miesiąc... come on... to by było morderstwo). Oddajmy to jednak lekarzom, a nie kaznodziejom. Widzę i rozsądek wypada cenić wyżej niż ideologię.

0

@pride1899 nie znajdę na telefonie teraz. W tym dokumencie faktycznie jest tabelka które to prezentuje skrótowo i hasłowo (jak to w tabelce w sumie) ale w tekście tłumaczącym jest wyjaśnione o co chodzi już dokładniej

1

@Azi Jednak to trochę inna sytuacja. Tęczowa flaga na pomniku Jezusa nie obraża. To tylko symbol, który nie jest symbolem odrzucenia religii, walki z kościołem, nie jest niczym obraźliwym. To oczywiście była prowokacja, ale o trochę innym charakterze. Prowokujące, ale nie obrażające nikogo. Ciężarówka jest nie tylko prowokacją, ale też obrażaniem pewnej grupy społecznej poprzez utożsamienie jej z pedofilami oraz sianiem dezinformacji.

1

@Bykunn Spoczko, będę miał trochę wolnego czasu to przeczytam cały dokument dokładniej niż za pierwszym razem.

1

@osa91 Ok, idziesz tą drogą.
Powtórzę raz jeszcze, aby nie było wątpliwości...
Zarodek, płód dziecko.- to etapy życia człowieka.
Czyli reasumując Twój post...
Wg Ciebie albo dziecko to nie człowiek @osa91 "przed 11 tygodniem nie ma mowy o "zabiciu nienarodzonego dziecka". " czytaj nie człowieka...
albo zabicie człowieka w okresie prenatalnym nie jest zabójstwem.
Wybierz, ale co byś nie wybrał to tylko się pogrążysz.
Powodzenia
Powtarzam jeszcze raz
Zarodek ludzki, płód ludzki i dziecko to etapy życia CZŁOWIEKA!
Abstrahując od tego, jak podchodzimy do samej aborcji...

0

@Slazmi No dobra, masz rację. Źle to ubieram w słowa i wychodzi bardzo niezręcznie. Natomiast chyba każdy się zgodzi, że gdzieś jest naukowa granica "życia" i "człowieka". Dwie połączone komórki na pewno tym nie są (są życiem, ale sam plemnik to też życie teoretycznie), płód w 7 czy 8 miesiącu już na pewno jest. Chodzi mi o to, że na pewno można znaleźć punkt zetknięcia się tych dwóch skrajności, taki moment w którym jesteśmy w stanie określić że "tak to już życie/płód/dziecko/człowiek". Rozumiesz chyba o co mi chodzi mimo mojego bardzo niezgrabnego tłumaczenia :)

1

@Slazmi a jak ten człowiek jednak sie nie wykształci i po prostu zostanie wydalony z organizmu kobiety (do 3 miesiąca bardzo duża szansa) to znaczy że popełnił samobójstwo?

2

@osa91 Fajnie , że zauważyłeś "niedoskonałości"...Szacunek...
Wielu ludzi spiera się o te rzeczy, ale... (naukowo, moralnie, społecznie, religijnie - która wersja jest najważniejsza???)
Najłatwiej postawić granicę w dwóch miejscach - poczęcie lub narodzenie.Wszystkie inne daty będą tylko próbą sztucznego wpłynięcia na to co się już rozwija czyli faktycznie żyje na określonym etapie rozwoju... czy życiem już jest, czy nie jest... I zawsze można zapytać, a dlaczego 11, a nie 12 .tydzień, a jak bliżej "poniedziałku" jeszcze nie, a jak bliżej "niedzieli" to już tak???
Obie mają wady i zalety.
Pierwsza - sprawa oczywista, początek połączenia komórek dwóch (minimum ) osobników różnej płci (niezależnie od miejsca - to sprawa wtórna). Wadą jest brak definitywnego określenia czasu wystąpienia, co rodzi za sobą inne konsekwencje m.in. formalne, być może i prawne.

Druga definiująca dokładnie czas i miejsce przyjścia na ten świat. Ale co zrobić z poprzednimi etapami życia, które są etapami życia człowieka?

Ja optuję za pierwszą definiującą początek życia (bo faktycznie to nastąpiło w momencie połączenia się komórek różnych płci) i dokładam niejako pragmatycznie, drugą dopisującą czas i miejsce fizycznego zaistnienia na tym świecie... żadnych półśrodków...
Pozdrawiam

4

@Bykunn Dokonując takiego, jak dla mnie prowokacyjnego wpisu, dowodzisz, że nie zależy Ci na rozwiązaniu problemu, ale szukaniu "kruczków"...
Stare przysłowie mówi...
"Chcący szuka sposobu, niechcący szuka powodu"
I więcej się wobec takich wpisów nie wypowiem.

2

@Bykunn A jak cię samochód przejedzie to popełniłeś samobójstwo?

0

@Slazmi Tak by było najprościej, ale wyjścia proste nie są przeważnie najlepsze. W tym przypadku oba rozwiązania prowadzą do absurdów. Uznanie poczęcia za taki moment sprawia, że traktujemy dwie komórki albo zlepek komórek jako człowieka. Uznanie narodzin za taki moment sprawia, że nie traktujemy jako człowieka istoty zdolnej do samodzielnego życia. Jedno i drugie intuicyjnie się nie spina, chociaż nie przeczę... Wiele by ułatwiało.

Dlatego właśnie ja jestem zwolennikiem oddania takiej oceny medycynie. Niech naukowcy ocenią to w oparciu o medyczne, naukowe i specjalistyczne dane czy analizy. Rozwój zarodka/płodu, rozwój układu nerwowego, możliwość odczuwania bólu i innych bodźców zewnętrznych. Wg mnie granica odczuwania jest granicą nieprzekraczalną. Rozumiem też że będą dyskusje, czy 12 tydzień, czy 11, czy 16 może, bo w końcu co człowiek to opinia. Wtedy wg mnie należałoby wybrać najniższą z rozsądnie uargumentowanych granic (większość krajów z legalną aborcją przyjmuje chyba 12 tydzień) żeby zminimalizować ryzyko, że jednak ten co był bardziej powściągliwy miał rację i pozwalamy na usuwanie czujących istot.

Po prostu uważam, że ten temat powinien być dyskusją naukową, a nie ideologiczną. Argumenty medyczne i wiedza poparta badaniami są dla mnie nieporównywalnie cenniejsze niż jakaś ideologia. Jeśli dostanę argument, że to powinien być 10 tydzień, bo wtedy płód już czuje i dostanę argumenty na poparcie takiego twierdzenia to zejdźmy nawet i do 8tygodnia dla bezpieczeństwa. Ale niech naszym argumentem przestanie być "bo Bóg mówi że nie wolno zabijać!' albo "moja macica, moja sprawa". Pierwszy jest absurdalny bo wymusza moralność osób religijnych na osobach o odmiennych poglądach, a drugi jest absurdalny, bo kolejnym krokiem jest "moje dziecko, moja sprawa, zrzuciłam z mostu i nic Ci do tego". Oddajmy to ludziom, którzy naprawdę się na tym znają, zostawmy ideologię na boku i spotkajmy się po środku... To takie proste.

1

@osa91 Fajnie napisałeś i naprawdę mógłbym się z Tobą w wielu rzeczach zgodzić... ale
Po raz kolejny napisałeś "Uznanie poczęcia za taki moment sprawia, że traktujemy dwie komórki albo zlepek komórek jako człowieka." Myślałem, że to już sobie wyjaśniliśmy i zgodziłeś się z moim tokiem rozumowania...
Nawet dwie połączone komórki - to już etap życia CZŁOWIEKA !!!
A jeżeli tak to czy człowieka na jakimkolwiek etapie rozwoju można zabić (zauważ, że nie mówię o morderstwie). I tu nie chodzi o jakieś założenia np. religijne. Nie, o konkretny czyn na konkretnym człowieku ( w jego aktualnym etapie rozwoju).
To takie proste... Klasyczna zero-jedynkowość.
Argumenty typu czy płód czuje, reaguje itp. są tylko po to, aby rozmydlić meritum sprawy (czytaj - płód nie jest człowiekiem).
Zauważ, że dalej nie piszę nic o aborcji... Pomimo, że nie jestem jej zwolennikiem.

1

@Slazmi Ale przecież to ty zacząłeś wpisy w tym stylu do osy, właśnie szukając kruczków w jego wypowiedzi. Zrobiłem dokładnie to samo w twoim kierunku. Doskonale wiesz, że jest to o samobójstwie jest absurdem, celowo wywołanym. Podobnie jednak mówienie o zarodku jak o dziecku jest absurdem i nie mamy tutaj pola do zrozumienia się.

0

@FilozofXD Ale ja mówię o przypadku gdzie "Aborcja" jest samoistna i nie powodowana żadnymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli uważasz, że takie nie występują to radzę się dokształcić. Ja również wielu rzeczy w tym temacie nie wiedziałem ale w toku dyskusji na forum taką wiedzę zdobyłem

0

@Hosh Średnio to wyszło, gdzie tu zaoranie?

0

@Bykunn Ja nie szukałem "kruczków" tylko przytoczyłem 3 cytaty z Wikipedii. Bez problemu do sprawdzenia. I zsumowałem je w jednym zdaniu, na podstawie tych cytatów. Chyba nie zaprzeczysz.
"Zarodek, płód i dziecko to etapy życia człowieka."
I tyle. Koniec kropka.
[Edit]
I jeszcze jedno, bo chyba nie zauważyłeś...
Nigdzie nie napisałem, że zarodek czy płód to dziecko... Ale, że te trzy wymienione etapy życia ( przypomnę ZARODEK, PŁÓD, DZIECKO) to etapy rozwoju CZŁOWIEKA !!!

1

@Slazmi Ależ oczywiście, to są etapy życia człowieka, ale stają się nimi w momencie kiedy to życie się wykształci. W przeciwnym razie musielibyśmy obchodzić wiele pogrzebów. Chcesz mi powiedzieć że zarodek to człowiek, a w momencie kiedy np nie zagnieździ się w macicy umiera i dalej jest to etap życia człowieka? I to życie trwało np parę godzin albo 5 dni? Tu już wchodzimy w totalne absurdy

EDIT do Edita tak nie napisałeś ale cała dyskusja toczy się o furgonetki na których jest mowa o zabijaniu nienarodzonych DZIECI. A nie o usuwaniu zarodków

1

@Bykunn Tak, chcę Ci powiedzieć, że zarodek to CZŁOWIEK we wczesnym etapie rozwoju...
Jeszcze raz Wikipedia ( o tu nawet o dziecku mowa)

"Etapy rozwoju dziecka

od zapłodnienia do narodzin - etap prenatalny
1 miesiąc życia – etap noworodkowy
od 1 miesiąca do 1 roku – etap niemowlęcy
1-3 lata – etap poniemowlęcy
3-6 lat – etap przedszkolny
6-10 lat (dziewczęta) lub 6-13 (chłopcy) – etap szkolny
10-16 lat (dziewczęta) lub 13-18 lat (chłopcy) – etap dojrzewania
16(18)-70 lat Dorosłość
70 lat- do śmierci okres starości"

1

@Bykunn Wytworzył się wątek poboczny, którego nawet nie chciałem rozwijać, a tylko zacytowałem Wikipedię...
Samo poszło m.in. dzięki Tobie...
To coś złego???


A Ty dalej, że zarodki to nie człowiek.
Ok szkoda mojego czasu na przekonywanie, skoro nawet "definicjom wikipedycznym" nie wierzysz...
Bywaj zdrów!

1

@Slazmi https://en.wikipedia.org/wiki/Child_development_stages
To są etapy rozwoju dziecka. To co wrzuciłeś to jakaś sieczka niezweryfikowana przez nikogo, typowa dla polskiej wikipedii

2

@Bykunn To masz angielskie teksty, jak się tak przepychamy...
https://en.wikipedia.org/wiki/Prenatal_development
Referencji aż za dużo...
https://www.institute4learning.com/resources/articles/the-12-stages-of-life/
Ale naprawdę... wiem, że Ciebie nie przekonam, ani Ty mnie.
Zakończmy na tym, bo robi się bicie piany...

1

@Slazmi Wydaje mi się, że po prostu nie do końca umiem wytłumaczyć pewien dysonans poznawczy w rozumieniu słowa "człowiek" jaki mam. Z jednej strony absolutnie zgadzam się z taką definicją, ale z drugiej instynktownie czuć, że gdzieś leży granica między zlepkiem komórek, a mną. Między istotą, a materią. Chyba po prostu ssę dżordża w wyrażaniu własnych myśli :)

Stąd też właśnie mówię o argumentach, a może raczej kryteriach, naukowych. One nie mają rozmydlić tego, gdzie zaczyna się człowiek, a pokazać w którym momencie rowoju płodowego człowieka powstała w taki sposób materia staje się żywą istotą.

To wszystko nadal nie do końca oddaje ten mój dysonans, ale mam nadzieję że załapiesz mój tok myślenia.

0

@osa91 Łapię Twój tok myślenia, choć mam inne poglądy...
Nikt, przy zdrowych zmysłach, nie zaprzeczy, że człowiek istnieje od poczęcia. Problem rodzi się dopiero, gdy dotykamy tematu aborcji, tzn. do którego tygodnia życia (ciąży) można usunąć (zabić) człowieka (płód) na tym etapie rozwoju.
W nawiasach wpisałem określenia, które przedstawia "umowna druga strona"...
Ale dlaczego wtedy człowieka nazywamy płodem, a nie człowiekiem w płodowym etapie rozwoju...

Rozmydlanie odpowiedzialności (zagłuszenie sumienia(?)) za zabicie człowieka(!)

Wielu mądrych i "mondrych" tego świata wybija sobie na tym zęby...
Nie tylko Ty czy ja mamy dylematy...
Wszystko zależy tylko na jakiej kanwie do tego podchodzimy, bo tak naprawdę, co "doktryna" to podejście.
Jak, jako Katolik, mam swoje przemyślenia i przekonania, nie narzucam innym, cierpliwie tłumaczę swój punkt widzenia... Ty możesz mieć swój... i będę go szanował.

Chyba wystarczy na dzisiaj? xD

2

@Kurkmen " Nic nie usprawiedliwia tego, iż niszczone jest czyjeś mienie. "
Powiedz to strajkującym za PRLu. Powiedz to Powstańcom.
"Niszczenie radiowozów policyjnych"
Nikt nie zniszczył radiowozu w akcji aresztowania Margot.
" zwłaszcza że ten gość popełnił przestępstwo/przestępstwa,"
Działanie Margot nie kwalifikowało się na areszt ani pokazowe zatrzymanie i przeciw temu ludzie protestowali.
"które zgodnie z prawem podlegają karze."
Raczej mniejszej niż ten areszt i dopiero po procesie.

0

@NGTRX Zastanawia mnie dlaczego tak bardzo zajmuje cie kwestia lgbt. Ale tak na serio, no offence. Bo od kiedy pamiętam jesteś bardzo zaangażowany w tym temacie i o ile w każdym innym lubisz ze mną śmieszkowac czy trollololo, tak tutaj jesteś - moim zdaniem - stronniczy i mocno ofensywny. Co się dzieje ngtrx? Zapraszam na piwo. Dialog. Rozmowa. Piotr Fronczewski.

1

@kerouac Wiele kwestii mnie zajmuje, tak się składa że tutaj mówi się ostatnio dużo o LGBT, to mówię o LGBT. Dużo też pisałem na przykład o aborcji, BLM, pedofilii w kościele czy karze śmierci gdy się o nich mówiło.

1

@NGTRX W ogóle jak czytam powyższe komentarze, to tak dystansując się od tego wszystkiego myślę, że jako gatunek jesteśmy w cyklu dojrzałości na etapie noworodka.

0

@kerouac Większość tych rozmów jest bezowocna, co nie znaczy że na kogoś, niekoniecznie rozmawiających, wpływają.
Co do śmieszkowania jeszcze to oczywiście że jestem w stanie śmieszkować, z tym że na wszystko jest czas i poza tym widać, komu zależy na śmieszkowaniu, a komu na szydzeniu i wbijaniu szpilek.

1

@NGTRX Ze wszystkiego trzeba śmieszkowac, jestem zdrowszy i szczęśliwy od kiedy obrałem tę drogę kilka lat temu. Emocje to najgorszy doradca, a i tak nigdy nikogo do niczego nie przekonamy.. w internecie.

4

@Persyfl tutaj masz czemu
https://tvn24.pl/polska/margot-aktywistka-lgbt-aresztowana-prokuratura-podala-argumentacje-sadu-4664458

"W ocenie Sądu Odwoławczego materiał dowodowy zgromadzony w toku postępowania przygotowawczego wykazał, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo tego, że Michał S. dopuścił się popełnienia zarzucanego mu czynu. Nadto Sąd doszedł do przekonania, że w realiach przedmiotowej sprawy uzasadniona jest obawa ucieczki bądź ukrywania się podejrzanego, który nie posiada w kraju stałego miejsca pobytu, jak też obawa podjęcia przez podejrzanego bezprawnych działań wpływających na przebieg postępowania. Z materiału dowodowego wynika bowiem, że podejrzany działał wspólnie i w porozumieniu z innymi, dotychczas nieustalonymi osobami"


a tu dowód https://www.youtube.com/watch?v=fTi-JsuZ0cs

0

@kerouac No to działaj tak jeśli Ci to odpowiada. Mi odpowiada coś innego i tyle.

0

@NGTRX Ja cię do niczego nie namawiam, ale dziękuję za pozwolenie

0

@kerouac Nie namawiasz, jedynie upominasz. Serio, nie musimy się zgadzać, to jest tylko forum i jak sam piszesz należy śmieszkować, nie wiem więc o co chodzi.

0

@Explode I dokładnie sąd/prokuratura same sobie przeczą. Jeśli są twarde dowody, to nie istnieje ryzyko mataczenia. Jaka uzasadniona obawa ucieczki, jak Margot się nie kryła przed policją i regularnie się stawiała na komendzie, ba nawet dobrowolnie chciała się oddać w ich ręce, jak przyszli zrobić pokazówkę. Przeczytaj art. 258 KPK. Żadna z przesłanek nie została spełniona, a tobie myli się środek zapobiegawczy z karą.

0

@NGTRX Od kilku komentarzy w zasadzie o nic. A to, że się w tych kwestiach zupełnie nie zgadzamy, to przecież wiem. I nie spodziewam się nagłych zmian w tej materii. Zastanawiało mnie tylko czy traktujesz sprawę mniejszości osobiście. To tylko forum, spytać mogłem, a ty nie musiałeś odpowiedzieć i w sumie to wsio.

0

@Persyfl w dzisiejszych czasach zwykłe pobicie wystarczy żebyś dostał areszt do czasu sprawy sądowej, co do Policji to powinni im kupić kamerki jak mają w USA i powinni publikować w ciągu 72 dni np na YT to z dowodami by nie było problemu

jeśli chodzi o Margot to masz idealny dowód że doszło do przestępstwa

1

@Explode "w dzisiejszych czasach zwykłe pobicie wystarczy żebyś dostał areszt do czasu sprawy sądowej"
Art. 258 KPK. Przeczytaj, na Odyna. Chociaż za przemoc domową i to nawet wieloletnią trzeba się bardzo, ale to bardzo postarać, żeby areszt dostać. Udaje się nielicznym.
"co do Policji to powinni im kupić kamerki jak mają w USA"
Powinni. Na początek wystarczy, żeby mieli jakiekolwiek oznakowanie, które pozwoliłoby ich może nawet nie tyle zidentyfikować, co chociaż wskazać. Teraz masz kolesia w maseczce i okularach, który spuści ci łomot, bo ma zły dzień, albo przypominasz mu byłego żony i nie jesteś w stanie wskazać sprawcy
"jeśli chodzi o Margot to masz idealny dowód że doszło do przestępstwa"
Ale czy ktoś tu twierdzi inaczej? Chociaż dowód nie jest idealny, bo to tylko wycinek całego zdarzenia.
I taka ciekawostka:
https://www.se.pl/slask/slaskie-zgwalcil-molestowal-i-krecil-filmy-porno-ksiadz-wykorzystal-chora-kobiete-aa-zCu6-V2C9-u2An.html

3

@Persyfl Art. 258 KPK zobacz sąd wykorzystał ten paragraf :"uzasadniona obawa ucieczki lub ukrycia się oskarżonego, zwłaszcza wtedy, gdy nie można ustalić jego tożsamości albo nie ma on w kraju stałego miejsca pobytu"

przecież tutaj własnie logika LGBT jest strzałem w kolano bo mógł podawać swoje ID zagraniczne gdzie ma imię jako kobieta a Polskie ma jako facet co jest podstawą do tego zatrzymania

4

@Hosh A dlaczego obklejanie własnej ciężarówki nawet głupotami miałoby być karalne? Śmieszny jest ten człowieczek - chciałby wolność słowa, ale tylko dla określonych poglądów. Skoro rzekomo ciężarówki organizacji pro life naruszały czyjeś dobra osobiste i oczerniały grupę osób, to mogły one wytoczyć proces osobom odpowiedzialnym za treści na tych ciężarówkach - tak robią cywilizowani ludzie. Temu śmiesznemu celebrycie jak widać marzy się cenzura. Czy jeśli nie spodoba mi się np reklama Coca-Coli na samochodzie to też mogę go zniszczyć?

1

@Hosh
Moze sie cos w temacie ruszy, skoro juz nawet policyja zaczyna dzialac.

https://wroclaw.naszemiasto.pl/straz-miejska-wroclawia-bierze-sie-za-auta-ze-zdjeciami/ar/c1-7850285

0

@Explode Policja brała dane z dowodu i sąd pierwszej instancji nie miał z tym problemu. Margot idealnie wypełniała dozór. Jakby się prokuratura nie gimnastykowała, Margot się nie kwalifikowała do aresztu.

1

@Patointeligent Ok. A co byś powiedział, gdybym pod szkołę twoich dzieci podjechał ciężarówką oklejoną napisami, że ich tata chce gwałcić szczeniaki i codziennie przez głośnik bym mówił, że to przez niego rodzice inych dzieci mniej zarabiają, a dzieci nie dostaną prezentów na święta?
Żeby było zabawniej, sprawa wylądowała w sądzie (cywilnym ale zawsze) i ten zabronił homofobusom dalszej działalności. Fundacja nic sobie z tego nie robiła, podobnie jak policja i prokuratura, ba bagietom nawet zdarzało się konwojować homofobusy.
Wolność słowa też ma swoje granice.
Rekalama Coca-Coli chyba nie nawołuje do przemocy przeciwko tobie.

0

@Persyfl to oczywiście bym pozwał prowodyrów, a nie atakował ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z tą sprawą, ale widzę, że to wykracza poza możliwości twojej wyobraźni. Ponadto, oskarżenia wobec homosiów nie wzięły się znikąd, a przeciętnemu człowiekowi nie grozi taka oszczercza kampania, gdy nie daje ku temu powodów. Skoro rzekomo sąd zabronił fundacji pro life tej działalności to inne organy powinny wyegzekwować ten zakaz i to nadal nie usprawiedliwia lewackich bojówkarzy do demolki miasta i agresji na policji.
Twoje pojęcie wolności słowa zapewne polega na tym, że wolność tylko dla tych co mają takie same poglądy jak ty - to jest zwykły totalitaryzm, ale w końcu mnie to nie dziwi, komunizm to jedna z odmian lewactwa.
Co do reklamy Coca-Coli - środowiska lewicowe wściekle atakują nawet merytoryczną krytykę, więc nie chcieliby zakazać tylko nawoływania do przemocy, ale po prostu zamknąć usta ludziom, którzy nie podzielają entuzjazmu wobec ich preferencji seksualnych.
No i to twoje słownictwo "homofobusy", "bagiety" - piękny przykład tolerancji i szanowania prawa innych osób do posiadania odmiennych poglądów =D

0

@Patointeligent "to oczywiście bym pozwał prowodyrów"
Ok, próbujesz pozwać. Sąd ci mówi, że nie widzi podstaw. Ciężarówka niemal codziennie jest pod szkołą. Czasem też podjeżdża pod twój dom, domy twoich znajomych i współpracowników.
" a nie atakował ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z tą sprawą,"
Słusznie, bo i w wypadku Margot taka sytuacja nie miała miejsca.
"ale widzę, że to wykracza poza możliwości twojej wyobraźni."
Strasznie pochopne wnioski jak na homofoba.
"oskarżenia wobec homosiów nie wzięły się znikąd"
A skąd konkretnie? Czy oskarżenia wobec żydów swego czasu też nie wzięły się znikąd?
"a przeciętnemu człowiekowi nie grozi taka oszczercza kampania"
I to jest argument za czym?
"gdy nie daje ku temu powodów. "
A gdyby ofiara inaczej się ubierała, nie doszłoby do gwałtu. Skąd my to znamy? Jak rozumiem, LGBT daje powody samym swoim istnieniem?
" to inne organy powinny wyegzekwować ten zakaz"
Powinny, ale tego nie robiły mimo wielokrotnych wezwań.
" lewackich bojówkarzy"
Mamy też homokomando.
"do demolki miasta"
W którym miejscu miasto zostało zdemolowane?
"i agresji na policji."
Ilu policjantów odniosło obrażenia? Ilu było bitych, podduszanych, ilu doznało napaści seksualnej?
"Twoje pojęcie wolności słowa zapewne polega na tym"
Nie idź ta drogą, bo tylko swoje projekcje pokazujesz. Wolność słowa nie jest wartością nadrzędną i ma swoje granice.
"to jest zwykły totalitaryzm"
O, następny kolega używający słów, których znaczenia nie rozumie. Powiedz to w Rwandzie.
" co mają takie same poglądy jak ty"
Homofobia nie jest poglądem.
"komunizm to jedna z odmian lewactwa."
Gratuluję odkrycia, że komunizm jest lewicowy. Jeszcze tylko doczytaj, że nie jest totalitaryzmem i w ogóle będę bił brawo.
" środowiska lewicowe wściekle atakują nawet merytoryczną krytykę"
A może tak konkretniej, kto, jak i jaką znowu merytoryczną krytykę? Wiesz, że lewica nie jest jednorodna i nie mówi jednym głosem?
"więc nie chcieliby zakazać tylko nawoływania do przemocy, ale po prostu zamknąć usta ludziom, którzy nie podzielają entuzjazmu wobec ich preferencji seksualnych."
Urocza ekstrapolacja bez żadnych przesłanek. Wielu ludzi na lewicy jest hetero i to nawet cishetero. Sugerujesz, że lewica odmawia prawa głosu LGBT?
"No i to twoje słownictwo "homofobusy", "bagiety""
Co z nim nie tak? Masz samochód, którego głównym zadaniem jest rozsiewanie kłamliwych, szczujących, homofobicznych treści. Homofobus idealnie to oddaje.
W "bagietach" co złego? Potoczne określenie policjantów. Jeden z ich PRowych przyczółków w internecie nazywa się Sierżant Bagieta.
"piękny przykład tolerancji "
Nigdy nie twierdziłem, że jestem tolerancyjny wobec homofobii. Tolerancyjne społeczeństwo nie może być tolerancyjne wobec nietolerancji jeśli chce pozostać tolerancyjne.
"i szanowania prawa innych osób do posiadania odmiennych poglądów "
Homofobia to nie pogląd. A czy ty szanujesz prawa innych osób do poglądów podobnych jak Stop Bzdurom?

Komentarz usunięty

0

@Patointeligent "Nie zaszczycę twego całego wywodu przeczytaniem,"
Czyli klasyczne "nie wiem o czym, ale się wypowiem"?
"mam do czynienia z prymitywem i zwyczajnym totalniakiem, faszystą."
:D Chyba nie ma na tej stronie nikogo, komu by dalej niż Mi było da faszyzmu, ale ok.
"pokazuje, że wybiórczo stosujesz wolność."
Cały czas twierdzę, że wolność ma swoje granice. Nic w tym wybiórczego.
"Mam prawo nie aprobować pewnych zachowań i nie jest to nietolerancja."
To zależy, których zachowań. Gdybyś na przykład nie aprobował czarnych w jadących tym samym autobusem, to jak najbardziej by była.
" Do tego pokazujesz, że jesteś zwyczajnym nieukiem"
Wypraszam sobie. Jest nadzwyczajnym nieukiem.
"tworzącym nowe definicje pojęć."
Owszem, tworzę, ale raczej nie w tym temacie.
"Skoro uważasz, że komunizm nie jest ustrojem totalitarnym"
Aaaa, o to chodzi. Nie tylko Ja tak uważam, ale również sądy i ogólnie takie są fakty.
"to właściwie należy skończyć dyskusję, bo musisz wrócić do szkoły."
Może jednak, zamiast się wygłupiać, trochę o tym komunizmie poczytaj?
"bo lewacy próbują wmawiać ludziom, że sam za wolnością"
Lewica jest zróżnicowana i w przeważającej większości nie głosi kultu bezgranicznej wolności.
"mimo, że głoszą poglądy komunistyczne,"
Część głosi, część nie. Gdyby komunizm był ustrojem totalitarnym, nie wolno by im było.
"czyli najbardziej antywolnościowego systemu."
Monarchia jest bardziej antywolnościowa, faszyzm...
"Skoro zaprzeczasz agresji wobec policjantów"
Zapytałem tylko, czy jakikolwiek policjant ucierpiał.
"W sieci krąży wiele filmów z agresywnym zachowaniem manifestantów,"
Podrzuć, chętnie się zapoznam. I jeszcze raz zapytam, ilu policjantów ucierpiało?
"chyba kobieta, chociaż oni zmieniają płcie jak rękawiczki"
Jako nieuk, w końcu się dowiedziałem, że tak się da.
"ja ich nie będę tobie podawał na tacy"
Zasadniczo tak to właśnie działa, że jak stawiasz tezę, to musisz przedstawić dowody.
"chociaż czytając twoje wypociny wątpię, że umiesz wykonać najprostsze czynności =D"
Mam ustawiony alarm co 30 sekund, żeby pamiętać o oddychaniu.
" bo odniosłem się praktycznie do wszystkiego co napisałeś"
Nie odniosłeś się do:
- ciężarówki
- atakowania ludzi nie mających nic wspólnego ze sprawą
- pytania o to, skąd się wzięły oskarżenia wobec homoseksualistów
- victim blamingu
- ignorowania obowiązków przez organy państwowe
- pytania o zdemolowanie miasta
- pytań o ofiary wśród policjantów
- pytania o konkrety w sprawie "wściekłych ataków na merytoryczną krytykę"
- zarzutu o nieuzasadnioną ekstrapolację
- pytań o zarzuty wobec słów "homofobus" i "bagiety"
- tego, że homofobia to nie pogląd, a tolerancyjne społeczeństwo nie może tolerować nietolerancji
- tego, czy szanujesz prawa innych osób do poglądów podobnych jak Stop Bzdurom?
Może ci przeglądarka ucina? Za to, jak każdy, komu brakuje argumentów, skupiłeś się na Mnie.

Komentarz usunięty

0

@Persyfl PS Poza tym, widzę, że nie doczytałeś do końca, bo tam napisałem, że jednak przebrnąłem przez całą twą wypowiedź.

0

@Patointeligent "Nie mam obowiązku odnosić się do każdej z Twoich wypocin"
No to nie pisz potem, że odniosłeś się do wszystkiego, jeśli wybierasz sobie tylko wygodniejsze tematy.
"Nie jestem bezrobotnym darmozjadem korzystającym z socjalu jak Ty."
Cóż za subtelna wycieczka osobista. Po co mamy rozmawiać o Mnie?
"Widać, że jesteś ograniczony,"
Słychać i czuć.
"bo monarchia może być liberalna"
I nadal pozostaje monarchią.
"a faszyzm od komunizmu niewiele się różnią"
Jakimiś 10 tomami "Kapitału" :)
"zwłaszcza jeśli chodzi o podejście do gospodarki i wolności obywatelskich'
To by się Marks zdziwił.
A może tak po prostu przeczytaj, czym jest komunizm?
"W końcu gdzie zamordowano więcej ludzi i gdzie była większa bieda - w ZSRR czy faszystowskich Włoszech?"
Pomijając już taki drobny detal, jak liczba ludności, mylisz Stalinizm komunizmem.
" Ale, proszę bardzo, zrobię wyjątek i wykażę pobłażliwość wobec Twojego lenistwa, pierwszy film z brzegu:"
Ufff, bo już się bałem pałowania. Tylko gdzie masz te ataki na policjantów w tych filmikach?
"To są pokojowe demonstracje, z poszanowaniem prawa?"
Tak, pokojowe. Jeszcze. 11 listopada mam przypomnieć i latające kostki?
"urodził się Michałem, a on i jego znajomi uznają za Małgorzatę,"
I co w związku z tym?
"tylko przyznaj, że ci, których bronisz to niezrównoważeni ludzie o antynaukowych poglądach."
Przecież nauka jak najbardziej potwierdza istnienie osób niebinarnych. Co w nich niezrównoważonego?
"To oczywiste, że dowody należy przedstawiać, ale nie wierzę, że ..."
Wymówki, wymówki, wymówki.
"Jeśli chodzi o te Twoje myślniczki "
Ale że masz problem nawet z rozmiarem myślników? O_o
"pokazujesz, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem,"
Pewnie przez zwyrodnienie TĘCZÓWKI.
"gdyż częściowo odnosiłem się już do tych aspektów,"
No, odniosłeś się do samych myślników, nie do tego, co po nich.
"może nie do końca szczegółowo, ale te tematy zahaczałem."
Może tylko w swojej głowie, ale jednak.
"Nadal uważam, że od pomówień są pozwy cywilne, a nie samosąd"
I tak się odnosisz, że ignorujesz Moje słowa o tym, że był wyrok cywilny, który fundacja ignorowała? Samosąd to wymierzenie kary, a tu było tylko zmuszenie do zaprzestania naruszeń.
"Organizacja pro life ma prawo pokazywać prawdę o zboczeniach"
Jak najbardziej. W tym wypadku jednak nie pokazywała prawdy i bardziej niż na zboczeniach skupiała się na LGBT.
"Policjanci są ludźmi niezwiązanymi z rzekomym prześladowaniem gejów"
Aha, aparat represji nie jest aparatem represji.
" także inni obywatele, którzy przez przypadek mogli ucierpieć w zamieszkach."
Przypadkowi obywatele ucierpieli, ale z rąk policji, a żadnych zamieszek nie było.
"Homoseksualiści twierdzą, że są prześladowani, mimo że nikt ich nie zamyka w więzieniach"
Nie tylko oni, całe LGBTQ. No i pewnie dlatego Margot trafiła do aresztu. A jak wiadomo, więzienie to jedyna forma prześladowania. Niemniej mówi się raczej o dyskryminacji niż prześladowaniu.
"ani nie dyskryminuje przy np rekrutacji do pracy czy wysokości płacy."
Jak najbardziej dyskryminuje, było sporo skarg do pełnomocnika do spraw równego traktowania w tej sprawie.
"Sami szukają atencji organizując parady i wieszając kolorowe szmaty na ważne dla Polaków pomniki,"
Parady to jednak przede wszystkim dla LGBT są, ale zasadniczo wszelkie manifestacje polegają na zwróceniu uwagi. Nie wiem, o co chodzi ze szmatami, ale czy ty właśnie obraziłeś polską flagę?
"które zupełnie nie mają nic wspólnego z orientacją seksualną?"
Konopnicka jednak miała. Jezus miał całkiem sporo wspólnego z niedyskryminującą miłością. Zasadniczo o to między innymi chodziło w tej akcji, żeby pokazać pewne powiązania, których niektórzy nie dostrzegają.
"To zwykłe dewastowanie pomników."
Nie, bo pomniki nie doznały trwałych uszczerbków.
"po czym sami wychodzą na ulicę pochwalić się swoją orientacją - po co?"
Jest takie ładne zdjęcie całującej się pary prezydenckiej. Po co oni obnoszą się ze swoją orientacją? Czyż to nie hipokryzja?
"Jakie obowiązki ignorują organy państwowe?"
Choćby egzekwowanie orzeczeń sądów, przyjmowania zgłoszeń i podejmowania interwencji.
"Przecież doprowadzili do aresztowania bandyty o pseudonimie Margot,"
Doprowadzili do aresztowania Margot (bandytyzm to był żaden) bez należytego umocowania prawnego.
"tylko koledzy tego osobnika przeszkadzali im w wykonywaniu obowiązków służbowych."
I koleżanki. Dlatego też wyłapywali losowo ludzi, łączni z przypadkowymi przechodniami, trzymali ich na dołkach i utrudniali kontakt z prawnikami.
"Nie będę podawał konkretnych przykładów ataków na merytoryczną krytykę,"
Czyli musi wystarczyć Mi pusty slogan, do którego nie ma jak się odnieść?
>"lewica zawsze, gdy przegrywa dyskusję krzyczy "faszyzm!""
> "po początku widzę, że mam do czynienia z prymitywem i zwyczajnym totalniakiem, faszystą."
XD
"nazywasz mnie homofobem tylko za to, że nie podchodzą entuzjastycznie do ekshibicjonizmu organizacji lgbt."
Nie, raczej za tego typu teksty:
"Ponadto, oskarżenia wobec homosiów nie wzięły się znikąd"

"Argument o istnieniu heteroseksualistów wśród polityków lewicowych zupełnie nie odnosi się do tego co napisałem"
Napisałeś":
"środowiska lewicowe wściekle atakują nawet merytoryczną krytykę, więc nie chcieliby zakazać tylko nawoływania do przemocy, ale po prostu zamknąć usta ludziom, którzy nie podzielają entuzjazmu wobec ich preferencji seksualnych."
Wskazałem na bezsensowność tej wypowiedzi, skoro większość środowiska lewicowego jest hetero.
"nie zarzucam lgbt wrogości wobec osób heteroseksualnych, lecz wobec tych, którzy uważają homoseksualizm za niemoralny."
Tylko wśród niektórych jest ta wrogość i tylko wobec tych, co tą swoją moralność próbują narzucać innym.
""Fobia" oznacza strach, a ja nie boję się homosiów,"
Nie będę ci robił terapii i sugerował, że może boisz się homosia w sobie.
"To, że jeden policjant nazwał ironicznie tak swój kanał, nie oznacza, że jest to właściwie słowo na określenia funkcjonariusza policji."
Nie oznacza też, że nie jest.
"Czy do policjanta podejmującego wobec ciebie interwencję też zwracasz się "panie bagieto"?"
"Hebluj kojo" kiedyś jeden usłyszał. Czy do dresiarza krojącego cię w bramie zwracasz się "pani dresiarzu"?
"Nie poświęciłem mojego cennego czasu na zapoznawanie się z kolejnym lewicowym zapewne fanpagem"
tego samego czasu, który tak sprawnie pożytkujesz na wycieczki osobiste? Znaczy wypowiesz się na temat, o którym nie masz pojęcia? A to ci nowość.
"Dyskusja z tobą jest bardzo męcząca, bo trzeba pisać jak do idioty, krok po kroku, bo widać, że słabo rozumujesz, a do tego pomijasz niewygodne dla twojego punktu widzenia fakty."
Stary, wzrusza Mnie twoje poświęcenie. Aż wspomnę o tobie w wieczornej modlitwie, mimo że piszesz po tym jak pominąwszy przynajmniej tuzin wątków, twierdziłeś, że odniosłeś się do wszystkiego.
To Ja też może zakończę cytatem, tylko innego autora.
""Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"."

0

@Persyfl Kończę dyskusję z tobą, bo widać, że jesteś fanatykiem, do tego niepotrafiącym samodzielnie myśleć, tylko powtarzającym brednie głoszone przez lewicę. Gdy oglądam dyskusje polityków to przedstawiciele lewicy kompromitują się tak samo jak ty, głosząc brednie. Ty nie masz opanowanych podstaw, skoro twierdzisz, że komunizm jest wolnościowy, a stalinizm nie jest komunizmem. Tą gadką lewicowców "to nie był prawdziwy komunizm" już rzygam. Ile już tych odmian tego "nieprawdziwego" komunizmu było? Za każdym razem nie przyznajecie się do swoich ideowych pobratymców. Lenin, Stalin, Mao, Pol Pot, Castro, północnokoreańscy Kimowie - oni wszyscy nie byli komunistami? Nie da się dyskutować z człowiekiem, który zaprzecza podstawowej wiedzy.
Kolejny przykład zaklinania przez ciebie rzeczywistości to twój komentarz do zamieszczonych przeze mnie filmów. Skoro nie widzisz tam aktów agresji, łamania prawa ani atakowania policjantów przez protestujących, to po prostu jesteś zwyczajnie zaślepiony swoim fanatyzmem i nieobiektywny.
Twoje oskarżenia wobec Marszu Niepodległości są kuriozalne, gdyż tam na 100 tysięcy osób co najwyżej kilkadziesiąt robiło zadymy, a też okazywało się potem, że część z nich to byli policyjni prowokatorzy. Jakoś po zmianie władzy na obóz udający życzliwy patriotom (oni zachowują tylko pozory) tych zadym nie ma. Za to podczas wydarzenia zorganizowanego przez kolegów Michała Sz. zdecydowana większość zachowuje się agresywnie i też z założenia ta "manifestacja" miała polegać na łamaniu prawa.
Ponadto, skoro pobicie innej osoby nie jest dla ciebie bandytyzmem to kolejny powód świadczący o tym, że masz problemy z percepcją wydarzeń.
Za nazywanie faszystą wolnościowca i zwolennika państwa prawa to najzwyczajniej w świecie należy ciebie cofnąć na zajęcia z WOSu.
"Kolorowa szmata" oczywiście oznacza to co lgbt uznaje za swój symbol, a nie zasługuje na miano flagi. Polską flagę i godło profanują twoi koledzy z lgbt modyfikując ją swoimi kolorami.
W ogóle bez sensu jest, że odnosisz się do połowy zdań, zamiast do całych, to przecież zupełnie zmienia kontekst wypowiedzi, ale akurat lewica lubi wyciągać pojedyncze sformułowania z kontekstu, tak jak im wygodnie, więc mnie to nie dziwi. W każdym razie, przestaję marnować czas na dyskusję z tobą, ja ciebie nie przekonam, gdyż jesteś nieobiektywnym fanatykiem, a do lewicowców żadne argumenty nie trafiają, nawet jak prawda wali ich w twarz, więc kończę tę bezsensowną dysputę. Miłego brandzlowania się z kolegami do sierpa i młota, tylko wspomnij o wszystkich ofiarach czerwonych reżimów - tak każdy z nich był komunizmem.

0

@Persyfl Jeszcze tylko lekcja kultury dla Twoich kolegów z lgbt, jak należy odnosić się do funkcjonariuszy policji, ale to zdecydowanie wykracza poza intelektualne możliwości lewicowych bojówkarzy i nie mieści im się w głowie, to pokazuje co najbardziej rozróżnia prawicę od lewicy, KULTURA:
https://www.youtube.com/watch?v=ckxe-C6qcEM

0

@Patointeligent " Kończę dyskusję z tobą, bo widać, że jesteś fanatykiem, do tego niepotrafiącym samodzielnie myśleć, tylko powtarzającym brednie głoszone przez lewicę. "
Ziew.
"Ty nie masz opanowanych podstaw,"
Przynajmniej wiem, czym jest komunizm i nie głoszę bredni, których nie chce Mi się weryfikować.
"a stalinizm nie jest komunizmem."
To które założenia komunizmu spełniał?
" już rzygam."
Jakby widać w treści twoich komentarzy.
"Ile już tych odmian tego "nieprawdziwego" komunizmu było? "
Nie wiem. To chyba jakiś wasz twór.
"Za każdym razem nie przyznajecie się do swoich ideowych pobratymców."
Jakoś nie mam z tym problemów. Jak tam Forza Nuova?
"oni wszyscy nie byli komunistami?"
Castro nie za bardzo. Poza tym, żaden z nich nie wprowadził komunizmu.
"Nie da się dyskutować z człowiekiem, który zaprzecza podstawowej wiedzy."
A jednak ludzie próbują z tobą dyskutować.
"Skoro nie widzisz tam aktów agresji,"
Widzę niechęć i wyzwiska. Nie widzę fizycznej przemocy ze strony manifestantów.
"łamania prawa"
Mówisz jakby to coś złego było.
"ani atakowania policjantów przez protestujących"
Widzę masową oralną napaść.
"gdyż tam na 100 tysięcy osób co najwyżej kilkadziesiąt robiło zadymy"
Co ty bredzisz? 2014 choćby 276 zatrzymanych, 51 rannych policjantów, bohaterski atak na sqaut i równie bohaterska ucieczka.
https://www.youtube.com/watch?v=lo7wMrtRuRk
https://www.youtube.com/watch?v=pHgdVvwAi4Y
Że nie wspomnę o nagminnym łamaniu art. 52 KW co roku. Czy zapraszanie jawnych neofaszystów i maszerowanie z nimi ramię w ramię.
"Jakoś po zmianie władzy na obóz udający życzliwy patriotom (oni zachowują tylko pozory) tych zadym nie ma"
Twierdzisz, że jak władza nie jest przychylna, to można atakować wszystko, co się da (łącznie z drzewkami), ale nie można pokojowo blokować wątpliwego prawnie aresztowania? Subtelny poziom hipokryzji.
"Za to podczas wydarzenia zorganizowanego przez kolegów Michała Sz"
I koleżanki. Poza tym, to była spontaniczna akcja.
"zdecydowana większość zachowuje się agresywnie"
To obejrzyj te filmiki, co wrzuciłem i powiedz to jeszcze próbując zachować powagę.
"i też z założenia ta "manifestacja" miała polegać na łamaniu prawa."
A skąd znasz te założenia?
"Ponadto, skoro pobicie innej osoby nie jest dla ciebie bandytyzmem"
Tylko to nie było pobicie (zwłaszcza w przypadku Margot). I nie Moim, tylko słownikowym i prawnym.
"Za nazywanie faszystą wolnościowca i zwolennika państwa prawa to najzwyczajniej w świecie należy ciebie cofnąć na zajęcia z WOSu."
To zapraszam, bo to ty tu od faszystów wyzywasz.
""Kolorowa szmata" oczywiście oznacza to co lgbt uznaje za swój symbol, a nie zasługuje na miano flagi"
I ty mi zarzucasz brak tolerancji?
"Polską flagę i godło profanują twoi koledzy z lgbt modyfikując ją swoimi kolorami."
I koleżanki. Ale daj jakieś wyroki, chętnie się zapoznam. Swoją drogą, w skrótowcach używa się dużych liter. Nie profanuj języka polskiego.
"W ogóle bez sensu jest, że odnosisz się do połowy zdań"
A co Ja mam powiedzieć? Ty się odnosisz do połowy Moich wypowiedzi.
Odnoszę się do konkretnych aspektów, które wskazuję. Czasem skracam cytar, gdy wiadomo, o co chodzi, żeby niepotrzebnie nie rozciągać komenatarza.
"zamiast do całych, to przecież zupełnie zmienia kontekst wypowiedzi,"
Odnoszę się w taki sposób, żeby nie zmieniać kontekstu. Wiem, że twoje wypowiedzi zacytowane brzmią głupio, ale to nie wina ucięcia ich w pewnym momencie.
'ale akurat lewica lubi wyciągać pojedyncze sformułowania z kontekstu, "
A Korwiniści nadużywają tego argumentu.
"gdyż jesteś nieobiektywnym fanatykiem,"
I, jak już ustaliliśmy, faszystą.
" ja ciebie nie przekonam, gdyż jesteś nieobiektywnym fanatykiem"
Nie przekonasz Mnie, bo nie masz żadnych argumentów, a tylko wycieczki osobiste, które ani na Mnie ani na nikim innym nie robią wrażenia. Niemniej zbliżasz się niebezpiecznie do bana, więc to może być ostatni moment, by zakończenie dyskusji było twoją decyzją. Obiecuję nikomu nie mówić o tym bohaterskim odwrocie.
"Miłego brandzlowania się z kolegami do sierpa i młota"
I koleżankami, ale dziękuję.
"tylko wspomnij o wszystkich ofiarach czerwonych reżimów"
Przy brandzlowaniu? To popsuje klimat.
"tak każdy z nich był komunizmem."
I im więcej to będziesz powtarzał, tym bardziej to nie będzie prawdą. Taki paradoks wyzywających innych od faszystów.
"Jeszcze tylko lekcja kultury dla Twoich kolegów z lgbt,"
I koleżanek. Czemu ciągle kobiety wykluczasz? Ogólnie to dość zabawne, że kultury chce nasz uczyć koleś, które trzon swoich wypowiedzi opiera na wycieczkach osobistych. Nieco to każe wątpić w twoje kompetencje w tej dziedzinie.
"jak należy odnosić się do funkcjonariuszy policji,"
Jeśli o Mnie chodzi, to możecie i buty lizać policjantom. Wasza sprawa i godność. My mamy inne podejście.
Może byś tak czasem sprawdzał swoje źródła, bo wrzuciłeś filmik z kolesiem skazanym prawomocnym wyrokiem za napaść na policjanta i znieważenie go, oraz z zarzutami naruszenia nietykalności cielesnej innego. z kolesiem, który tak kocha pokojowe rozwiązania, że powiedział:
"Kule powinny świstać, a mamy kabaret. Bo kolejny przesąd to wiara w pacyfizm. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną w sposób nagły, drastyczny wyprawieni na tamten świat z tuzin redaktorów Wyborczej i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych - TVN."
Także, świetny strzał, milordzie, szkoda że w stopę.

Komentarz usunięty

0

@Patointeligent
"skoro wymienieni przeze mnie dyktatorzy nie byli komunistami to kim?"
A czemu zakładasz, że nie są/ nie byli komunistami?
"Ty naprawdę żyjesz we własnym świecie."
Ale to ty dyskutujesz sam ze sobą.
"Ponadto, to ty pierwszy zacząłeś wyzywać od faszystów, pokazując, że nie znasz tego pojęcia."
Istnieje taka magiczna funkcja "wyszukaj na stronie" i nie uwierzysz, ale na twierdzi, że albo łżesz albo bredzisz i rozmawiasz z głosem w swojej głowie.
"Przecież chodziło o to, że za rządów oficjalnie nieprzychylnej środowisku narodowemu PO masowo prowadzono prowokacje"
A masz na to jakieś dowody? Zwłaszcza na tę masowość? A czym jest zachowanie policji, gdy Margot chciała się dobrowolnie oddać w ich ręce, a oni odmawiali tylko po to, żeby ją później zgarnąć na ulicy nieoznakowanym samochodem?
Ale wracając do tematu narodowców. Gdzie na tych choćby dwóch filmikach są ci prowokatorzy policyjni? Czy rzekoma prowokacja uniewinnia od demolowania miasta, podpalania samochodów i wielokrotnych napaści? Czy to taka retoryka, że co by się nie działo, to winni wszyscy dookoła, tylko nie sprawcy?
"policyjni agenci posuwali się do przebierania za narodowców i wszczynania zadym.'
Ci sami mili policjanci, którym teraz chcesz całować buty?
Na każdej większej manifestacji wśród tłumu są policjanci, ale tylko na narodowców się z prowokacjami uparli? No co za pech.
"Obecny obóz władzy..."
Obecnemu obozowi przeszkadza antyfaszystowski transparent podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. No to o czym my mówimy?
" i w ten sposób chciałem pokazać, że twoje oskarżenia nie powinny być formułowane wobec polskich patriotów, tylko policyjnych prowokatorów."
Szkoda, że ci nie wyszło. Masz jakieś dowody na tych prowokatorów, czy to kolejny slogan? Wiesz, że są dowody, że na atak na squat "polscy patrioci" umawiali się dużo wcześniej? To policyjni prowokatorzy ich aż tak dogłębnie zinwigilowali?
"Ogólnie w całej wypowiedzi pokazujesz totalny brak wiedzy..."
Ziew. Strasznie wtórne te twoje wycieczki osobiste. Nie działają, więc mógłbyś się wysilić chociaż na odrobinę oryginalności i polotu.
"znowu uskuteczniasz odnoszenie się do pojedynczych fraz"
Jak już mówiłem, odnoszę się o konkretnych fragmentów, bo reszta twojej wypowiedzi nie zawiera merytorycznej treści lub nie chcę niepotrzebnie rozciągać komentarza. Podaj 7 przykładów Mojego cytowania, gdzie cały kontekst coś zmienia.
"twojego pustego łba"
Jaki kontekst wybroniłby te słowa?
"Widać, że czytanie tak..."
Mordeczko, powtarzasz się już nawet w ramach jednego akapitu.
"Tak jak powiedział Cejrowski "z idiotami nie ma co dyskutować""
Tak jak powiedział Newton: "Idę zjeść jabłko".
"z nas dwóch tylko ty na tej dyskusji zyskujesz, bo masz szansę się czegoś nauczyć"
Srogo widzę z kompleksami :)
A zanim kolejny raz zarzucisz Mi, że coś pomijam, jak z tym Braunem? To na pewno dobry przykład do naśladowania w kontaktach z policją i ogóle w życiu?
This isn't an airport, no need to announce your departure.

« Powrót do wszystkich komentarzy