O sobie

  • Zainteresowania Fotografia, siatkówka, piłka nożna, i...
  • Ulubiony zawodnik Messi
  • Ulubione zespoły Pogoń
  • Barcelonie kibicuję od zawsze od kiedy pamiętam

Statystyki

  • Dni w serwisie 617
  • Liczba komentarzy 1893
  • Polecenia 3592

Komentarze

0

A to ci newsik

3

50. dzień Powstania Warszawskiego

Walk na Czerniakowie ciąg dalszy. Kolejny raz dowództwo radzieckie decyduje się przesłać na drugą stronę Wisły posiłki dla walczącej Warszawy. Tym razem z Pragi przeprawia się 1056 żołnierzy przynależnych do 8. pułku piechoty 1. Armii Ludowego Wojska Polskiego. Niestety, nie udało się im umocnić w lewobrzeżnej Warszawie, choć na krótko zajęli Wybrzeże Kościuszkowskie, co zmusiło ich do powrotu na prawy brzeg Wisły. Przeprawa skończyła się katastrofą i tylko niewielu przetrwało niemiecką nawałnicę ogniową i powróciło do swojej macierzystej jednostki.
Na Marymoncie ląduje kolejna grupa, tym razem w liczbie 370 żołnierzy z 6. pułku piechoty 2. dywizji. Polacy zmuszeni są do działań obronnych w rejonie ul. Promyka.
Na Czerniakowie huraganowe ostrzeliwanie artylerii niemieckiej. Nad dzielnicą co i rusz pojawiają się samoloty Luftwaffe. Na Wilanowskiej, Idzikowskiego, Solcu i Zagórnej toczą się zacięte boje. Wydaje się jednak, iż to Niemcy mają przewagę strategiczną, co zmusza ppłk Jana Mazurkiewicza ps. "Radosław" do realizacji planu ewakuacji załogi czerniakowskiej. Wieczorem nakazuje on wycofywanie kanałami na Mokotów.
W Śródmieściu sytuacja powstańców wydawała się być dość stabilna. Co więcej, w rejonie Nowego Świata i ul. Chmielnej uzyskali lokalne sukcesy, wypierając Niemców z kilku zabudowań. Nie zmieniło to jednak znacząco obrazu bitwy o tę dzielnicę. Sytuacja niemieckiej 9. armii była skomplikowana, ale miasto trzymano w silnym okrążeniu, co dobrze rokowało na przyszłość. Niewiadomą pozostawała tylko postawa Sowietów, którzy mogli zdecydować się na nagłe uderzenie przez Wisłę w celu oswobodzenia Warszawy.

Chwała Bohaterom!
Polskiej Ziemi Cześć!

1

@Chakalaka Dziwnie się ogląda, bez dobrego komentarza i jakoś tak emocji mało...

0

@Slazmi @tadzik447 @Mixtape pełna zgoda.... Ale co to zmienia w ludzkiej naturze??? Tylko młodzież myśli, że zmieni świat... Ha, ha , ha, i jeszcze raz ha...
Tylko pieniądz (czytaj google, facebook itp.) rządzi światem
(przez media społecznościowe itp. nami..)... Walczmy o wolność ... sami

1

Ludzie różnej promieniencji dorabiali sie na różne sposoby... Np. Na wojnie, niewolnictwie, narkotykach, lekach, złocie, srebrze, platynie itp.itd. Darujmy sobie takie argumenty...

Zobacz wszystkie

67

@tobiasson92 Kasa nie powinna być uzależniona od spraw innych niż merytoryczne uzasadnienie wniosku. Cała pozostała otoczka to patologia.I to niezależnie od tego, czego ta otoczka dotyczy.

40

@Janiama A mialem Ciebie za inteligenta... Szkoda słów. Bądź zdrów.

39

Jeden z lepszych filmów jakie ostatnio widziałem i trwa niecałą minutę...
https://imgur.com/gallery/qDtPNoP

34

Gościu jest niesamowity..
twitter.com/holdmyale/status/1291267944689934336

33

Jeszcze tylko przypomnienie.
Dzisiaj jest rocznica bitwy pod Grunwaldem.
Jedno z największych zwycięstw oręża polskiego.
Pamiętajmy 15 lipca 1410 Grunwald.
Chwała Polsce!