La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1203 Culés

57To jest czyste chamstwo :(

4

@DonMatteo901 standardowo. Dobre przepisy najlepiej odrzucić.

1

@DonMatteo901 A jakiej sprzedaży to dotyczy? Sprzedaży hurtowej? Bo ja np kupuje wino przez internet.

24

@DonMatteo901 Prawica nazywająca lewicę faszystami, nie no to jest już śmieszne xd.

2

5

@AV0CAD0 Nie masz pojęcia czym jest faszyzm, bo obecna lewica nie głosi kultu jednostki, nie sprzeciwiają się demokracji, co więcej lewica jak czegoś jest bliżej, to komunizmu, na pewno nie faszyzmu, to jest wiedza ze szkoły średniej, takie proste.

W ogóle, Lewica sprzeciwiła się programowi i już faszysci, żałosne ze strony tego gościa.

47

@Chwytliwy zaskakująco łatwo odrzucasz lewicowe cechy faszyzmu, takie jak: etatyzm, antykapitalizm, antyliberalizm gospodarczy, populizm.

26

@Chwytliwy Faszyzm - Wszystko w Państwie, nic poza Państwem, nic przeciwko Państwu.
Ustrój gospodarczy - Korpocjonizm i Etatyzm.
Światopogląd - Konserwatyzm

Tym dokładnie jest faszyzm zgodnie z definicją.
Takim Państwem staje się powoli Polska pod Rządami PiS. Brakuje tylko dominacji wojska (ale jest Policja).

Pod kątem gospodarczym korpocjonizm i etatyzm znacznie odbiega od prawicy. Nie ma to praktycznie w ogóle związku z wolnym rynkiem.
Bliżej zatem do lewicowej doktryny, aniżeli do prawicowej pod tym konkretnym kątem.
O tym pisał Kulesza.

1

@AV0CAD0 populizm nie jest cechą danej strony politycznej (zresztą populizm występuje zarówno w prawicy jak i lewicy, ale także o tym nie wiesz) , matko doucz się i skończ bredzić swoje bzdury z artykułu który widzę jest ze strony o poglądach prawicowych, a ja chcę podstawy, podstawy zwykłego faszyzmu i porównania do obecnej lewicy w Polsce.

A populizm najczęściej występuje w poglądach radykalnych, ale ty o tym nie wiesz, no bo zwyczajnie nie masz zielonego pojęcia

2

@michal26 Wszystko pierwsze zgadza się co do skrajnej prawicy, wiesz, światopogląd też ma znaczenie i to kluczowe w polityce,gospodarczo? Niby jak się to ma do obecnej lewicy w Polsce która nadal nie odrzuca wolnego rynku? Faszyzm łączy poglądy prawicowe oraz lewicowe, więc ten facet tylko błysnął niewiedzą który napisał, że lewica to faszysci.

No i widzę zapomnieliśmy dodać że faszyzm charakteryzuje się militaryzmem (który odrzuca obecna lewica), antykomunizm, antykapitalizm.

37

@Chwytliwy Za to Ty błysnąłeś się umiejętnością czytania ze zrozumieniem.
Nie napisał, że lewica to faszyści, tylko faszyści Z LEWICY. To jest zasadnicza różnica.

Nie zmienia to faktu, że faszyści popierali etatyzm i korpocjonizm a to właśnie Lewica poparła w tym momencie. No i O TYM KONKRETNYM ASPEKCIE była teraz mowa i POD TYM KONKRETNYM WZGLĘDEM Kulesza nazwał głosujących w tej sprawie "przeciw" sprzedaży alkoholu przez internet - faszystami.

0

@michal26 Napisał faszysci z lewicy , bo odrzucili projekt, żenada po całości, a mieli ku temu pełne prawo i nie od dziś wiadomo jaki pogląd wobec alkoholu ma lewica.

Skoro napisał faszysci z lewicy, to dla niego lewica jest faszystami, no tak, partia która ma tak negatywny stosunek wobec lewicy na pewno napisała tylko o konkretnych jednostkach , szkoda, że w rzeczywistości nie można ich tak nazwać,zresztą cały tweet jest śmieszny, napisał, że przyjęli zagraniczny kapitał (szkoda, że prawica w Polsce jest eurosceptyczna, a faszyzm odrzucał rzeczy które były poza państwem)

24

@Chwytliwy Jeśli ktoś głosuje za tym, by aborcja była dostępna od reki, to nie jest konserwatystą, tylko liberałem.
Jeśli ktoś uchwala np. kilka programów socjalnych, to jest socjalistą.
Tak samo jeśli ktoś głosuje za tym, by umocnić korpocjonizm lub etatyzm, to jest faszystą, bo na tym polegał ten ustrój. Oczywiście Lewicowcy nie mogą być w 100% faszystami, bo spora część ich poglądów jest sprzeczna z faszystowskimi :)

21

@Chwytliwy ok, jesteś zielony w temacie jak widzę.
Populizm lewicowy jest czymś zupełnie innym niż prawicowy i zarówno faszyzm jak i nazizm zawierały jego elementy. Ba, NSDAP nawet swoją nazwą go wyrażało.

"Populizm lewicowy opiera się na wydzieleniu antagonistycznych w stosunku do ludu grup, procesów i instytucji takich, jak: globalizacja, amerykanizacja, kapitaliści, międzynarodowe koncerny oraz na licznych przywilejach socjalnych dla obywateli, takich jak darmowa służba zdrowia czy dochód podstawowy. Populiści prezentują siebie jako prawdziwych, demokratycznych socjalistów, skierowanych przeciwko zewnętrznym zagrożeniom. Podkreślają społeczną równość oraz prymat ideologicznego uniwersalizmu. Lewicowy populizm przejmuje również elementy populizmu prawicowego, jak np. kwestie antyimigranckie"

0

@AV0CAD0 Nie, to ty jesteś zielony w tym temacie bo populizm charakteryzuje się zarówno w lewicy jak i prawicy, dodam, że rządy populistyczne są najczęściej określane jako rządy emocji, więc to nie ja jestem zielony w tym temacie, a ty, ty porównujesz do Hitlera i NSDAP, weź przeczytaj ty artykuły o tym jakie on miał w ogóle poglądy wraz ze swoją partią, a nie szerzysz pierdoly.

24

@Chwytliwy Bo w cale później nie napisał, że to specjalnie.


0

@michal26 Ale obecną lewicę od razu odrzuca program faszystow, gdzie niby obecna lewica w Polsce odrzuca demokrację? Gdzie niby lewica odrzuca Unie Europejską (faszysci są zamknięci najczęściej na swój naród)? A światopoglądowo to niebo i ziemia, więc ten pan się wygłupił, a teraz widzę jakieś robi denne tłumaczenia odnośnie tego co napisał na Twitterze, słabe, naprawdę słabe.

48

@DonMatteo901 Bardzo rzadko się udzielam na rambli, raczej jestem obserwatorem dyskusji, ale jedno, co dość mocno zauważyłem, to próby wojowania @Chwytliwy z użytkownikami o prawicowych poglądach, zazwyczaj zwolennikami Konfederacji. Gość w większości dyskusji jest szybko gaszony a następnie ucieka się do ataków typu; 'nie masz pojęcia o czym piszesz', 'doucz się się i nie pisz więcej bzdur'. Co najlepsze, gość ma tak ogromną wiedzę w temacie polityki, że edytuje swoje komentarze po trzy razy, próbując jakoś ubrać te swoje argumenty a i tak za chwilę znów go ktoś wyjaśnia.

0

@dogie1337 Nikt mnie nie gasi tutaj, nie zauważyłem tego absolutnie, a jak piszę do kogoś kto nie ma zielonego pojęcia czym jest populizm, to z dupy tego nie rzucam, właściwie tylko do jednej osoby napisałem w tej dyskusji aby się douczył, wiec twoje oskarżenia są słabe.

8

@Chwytliwy @michal26 @AV0CAD0 George Orwell na temat faszyzmu:

"Słowo „faszyzm” – będące w powszechnym użytku – pozbawione jest niemal zupełnie znaczenia. Słyszałem, jak „faszyzmem” nazwano: rolników, sklepikarzy, Kredyt Społeczny, kary cielesne w szkołach, polowanie na lisa, walki byków, Komitet 1922, Komitet 1941, Kiplinga, Gandhiego, Czang-Kai-Szeka, homoseksualizm, audycje radiowe Priestleya, schroniska młodzieżowe, astrologię, kobiety, psy – i nie pamiętam co jeszcze."

Orwell zauważa, że w debacie publicznej słowo faszyzm przybrało rolę zwykłego przekleństwa. W przypadku Brytyjczyków słowo faszyzm stało się synonimem ,,tyranii”.

Jak chcesz więcej, to znajdź książkę "i ślepy by dostrzegł".

Komentarz usunięty przez użytkownika

47

@Chwytliwy Piszesz komuś żeby się douczył nie mając matury (przecież szkoła średnia, wszystko proste) i kalecząc polski język na każdym kroku? Zdumiewające. W każdej dyskusji ludzie Cię punktują, a Ty brniesz w swojej głupocie jeszcze dalej kopiując informacje z internetu, których sam nie rozumiesz właściwie czego dotyczą.

2

@Chwytliwy Od kiedy faszyzm odnosi się tylko do światopoglądu? Każda obiektywna osoba powie, że jest to ideologia gospodarczo lewicową, a światopoglądowo prawicowa. Ale nie, najlepiej tylko pod swoją tezę mówić :)

0

@AlicjaFCB Jak ty ze mną ostatnio nie miałaś nic do powiedzenia odnośnie Hitlera i tego jak doszedł do władzy, co więcej oczekiwałaś przeprosin i jawnie kłamałaś, więc za kogo ty się tutaj w ogóle masz? Nie masz wiedzy na żaden tutaj temat, ludzie mający argumenty na temat aborcji ciebie tutaj zjedli i wypluli, na temat USA @YoNoEntiendoNada także ciebie merytorycznie zniszczył.Ostatnio ciebie wyjaśniłem na temat tego jak Hitler doszedł do władzy , a kto mnie tutaj punktuje? Osoba która nie wie czym jest populizm, a jeśli wie to tylko go widzi po stronie lewicy, osoba która pewne cechy faszyzmu przepisuje dla lewicy(oczywiście, że są, ale to nie jest większość, ale mniejszość) , do tego określasz się jako osoba która interesuje się polityką, szkoda , że na dany temat trzeba posiadać wiedzę, ty zazwyczaj uciekasz się do kiepskich docinek i nie potrafisz merytorycznie i na temat odpowiedzieć dla użytkownika i co więcej zawsze niemal do mnie rzucasz argument o języku polskim, a wiesz, że gówno ładnie opakowane to nadal gówno , wiesz że w dyskusji najbardziej się liczą argumenty? No ale nie, ty tego nie wiesz, bo argumentacja w twoim przypadku jest zerowa , ja pamiętam jak spytałem się o taką prostą rzecz jak program Bosaka, nie odpowiedziałaś mi, co więcej uciekałaś się tekstami, ze nie będziesz mi odpowiadać ze względu na styl mojego pisania na tym Forum.

Przepraszam, co ma wiedza ze szkoły średniej do mojej matury? Nie zdałem to nie zdałem, ale to co zostało u mnie to wykorzystuje w dyskusjach z lekcji historii jak i lekcji WOSU, wiesz, ja tylko nie zdałem z jedynej matematyki matury, resztę zdałem, a ty masz maturę czy nie?

0

@DonMatteo901 A ja piszę , że odnosi się tylko do światopoglądu?, czyżby tylko do lewicy? A ja piszę obiektywnie czym charakteryzuje się faszyzm, zresztą trudno też gospodarczo przypisać ich do lewicy, kiedy lewica nie chce inwestować w armię , lewica w Polsce nie odrzuca unii europejskiej która sama w sobie charakteryzuje się gospodarką wolnorynkową, faszyzm z góry odrzuca wolny rynek, a ta lewica w Polsce jakoś tego nie odrzuca.

6

@Chwytliwy Oczekiwałam ich słusznie, widząc kolejne twoje wypociny tak jak tutaj po prostu zrezygnowałam z dalszego przemawiania do ściany. Temat aborcji jest sprawą indywidualną kolego, więc każdy może mieć swoje zdanie na ten temat, moje najwidoczniej jest w mniejszości przez co ludzie się mogli ze mną nie zgadzać, raczej to coś normalnego.

7

@Chwytliwy To skoro zdałeś maturę z polskiego to chociaż zwracaj się do ludzi z dużej litery bo to kłuje w oczy niesamowicie :D

0

@AlicjaFCB Nie, ty na ten temat nie posiadałaś żadnej wiedzy i koniec końców uciekałaś się do żenujących docinek, swoje zdanie mieć można, ale twoje zdanie nie było poparte niczym, absolutnie niczym. A ja odnośnie Hitlera podałem, a zrezygnowałaś, bo widać było w tobie, że nie posiadałaś wiedzy, także ja w twoje kłamstwa w żaden sposób nie uwierzę, bo kłamałaś w kwestii Hitlera, kłamiesz w kwestii tego, że znasz program Bosaka , wiec ja z osobami które kłamią nie dyskutuję, już chyba wolę czasem wychodzić na hipokrytę niż kłamać, bo czułbym się z tym potwornie jakbym zakłamywał fakty.

0

@pride1899 wskaż w którym momencie.

1

@Chwytliwy W każdym komentarzu w tej dyskusji w którym się bezpośrednio do kogoś zwracasz?

0

@pride1899 Ale podaj konkret, cytat, cokolwiek żebym ci mógł przyznać rację.

7

@Chwytliwy ,,cokolwiek żebym ci mógł przyznać rację" daleko nie musiałem szukać xD

0

@pride1899 Gdzie tutaj niby mam używać wielkiej litery? To nie był początek zdania, nie zwracałem się do nikogo tutaj po imieniu bądź nazwisku .

24

@pride1899 Daj już mu spokój, bo zaraz Cię nazwie "polszystą", że mu wytykasz pisownie. Od tej walki z faszystami może mu się coś przestawić w główce.

0

@dogie1337 Dlaczego miałbym go tak nazwać? Argument ku temu, bo na razie to są tylko twoje przypuszczenia i nic poza tym.

9

@Chwytliwy Dokładnie w słowie ,,Ci", tak kultura wymaga :) ale widzę, że jesteś ucieleśnieniem stwierdzenia ,,moja racja jest najmojsza" i nawet luźna sugestia do Ciebie nie dociera.

0

@pride1899 Jeju, ja tylko prosiłem o to żebyś mi wskazał gdzie powinienem użyć wielkiej litery, a ty stosujesz docinki w moim kierunku.Jeśli to prawda to co piszesz, to w przyszłości odnośnie języka się do tego zastosuje. Nie, nie jestem ucieleśnieniem tego słowa, jeśli osoba nie ma twardych argumentów, to dla mnie dyskusja nie ma racji bytu i jest bezcelowa, zresztą po części z użytkownikiem @michal26 się zgodziłem, więc "moja racja jest najmojsza" padło w mojej kwestii.

1

a moze dlatego zeby nie sprzedawac niepelnoletnim ;P

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

0

@JORD10 ci nieletni jakoś nie grają na ruletce przez internet, myślisz że internetowa sprzedaż alkoholu odbywałaby się bez żadnych zabezpieczeń.

1

a ja mysle ze graja, moze nie w ruletke ale w pokera i bukmacherke na pewno.. wiec smiem twierdzic, ze latwiej byloby im oszukac i zamowic alkohol przez internet niz poprosic kogos zeby kupil im alkohol w sklepie..

1

@AV0CAD0
Czyli np. Kościół katolicki to tez faszyzm.
Przecież ma tyle cech faszyzmu, wszystkie te, które wymieniłeś i jeszcze parę innych by się znalazło.

W sumie, skoro twierdzicie, że lewica jest faszystowska, to prawica jest też komunistyczna, bo faszyzm i komunizm mają wspólne cechy. Suma sumarum wychodzi na to,że prawica jest faszystowsko-komunistyczna.
To możliwe w ogóle?

1

@klemens100 w jaki sposób w Twojej głowie powstała koncepcja że KK jest etatystyczny? To jest według mnie główna cecha faszyzmu.

Ja jedynie odniosłem się do głupiego wpisu, którego autor miał ubaw z tego, że prawica (według autora faszyści) śmie zarzucać faszyzm lewej stronie. No i zero merytorycznego odniesienia się do tweeta, który według mnie jest logiczny.

2

@Chwytliwy @wpwelement możesz go uciszyć chociaż na tydzień? Już sam sens dyskusji i kto ma rację jest nieistotny, ale gość jest na tej stronie chyba tylko po to, żeby atakować ludzi o innych poglądach i siać ferment.

0

@AV0CAD0 Zero merytorycznego odniesienia się? Nie dość, że nie znałeś i nie wiesz, że populizm występuje w obu stronach politycznych, to teraz kłamiesz nie wiedzieć czemu , ja odniosłem się, że lewica jest odległa od faszyzmu i podałem dlaczego, więc chociaż nie kłam, chociaż nie kłam.

Ale za jedno ciebie pochwalę, jesteś uparty i się nie uginasz, tak jak ja, a ja lubię to.

0

@Imacc Jaki ferment? Ja się śmieje z tego żenujacego wpisu, istny pokaz niewiedzy od tego polityka. Redakcja nie może mnie uciszyć, bo nie łamię w żaden sposób regulaminu i tyle.

1

@Imacc Zabawny jesteś.

0

@Chwytliwy W momencie odpisywania nie widziałem nic merytorycznego w tym komentarzu: "Prawica nazywająca lewicę faszystami, nie no to jest już śmieszne xd."

Jeżeli po tym jednym wpisie stwierdziłeś, że nie wiem czym jest populizm, to już poprawiam: "zaskakująco łatwo odrzucasz lewicowe cechy faszyzmu, takie jak: etatyzm, antykapitalizm, antyliberalizm gospodarczy, populizm LEWICOWY."

Gdybyśmy się zgadzali we wszystkim to nie mielibyśmy o czym pisać, więc już wolę takie dyskusje niż 1000 wpisów "Valverde out!", z którymi oczywiście sam się zgadzałem. Zawsze coś nowego :)

0

@AV0CAD0 Dobrze, ale potem kontynuowalem wątek, tak czy siak i miałem ku temu argumenty, pierwszy wpis to pierwszy wpis, liczy się cała dyskusja.

No tutaj się zgodzę, od Valverde Out już niewątpliwie rzygałem, to było okropne, już wolę polityczne przekomarzania niż tubę nastawioną na człowieka z taką wręcz nienawiścią bez żadnych argumentów.

0

@michal26 Ty i ta twoja definicja spod krzyża :D
Nie żeby historia przedstawiała to nieco inaczej, ale kto by się przejmował faktami. I tylko przypomnę, że tylko kolibry uważają kolibrów za jedyną wersję prawicy.

0

@pride1899 "To skoro zdałeś maturę z polskiego to chociaż zwracaj się do ludzi z dużej litery bo to kłuje w oczy niesamowicie :D"
Jak już kogoś poprawiasz, to sam się najpierw poucz. "Dużą/wielką literą" nie "z dużej litery". To drugie to rusycyzm.
A ten trudny zwrot, którego nie mogłeś odnaleźć, to "zaimek osobowy".

0

@Persyfl Dzięki za informację, będę pamiętał :) Wiem co to zaimek osobowy, nie wiem skąd pomysł, że nie mogłem go znaleźć ;p

0

@pride1899 Bo krążyłeś wokół tego zamiast koledze od razu powiedzieć, o co Ci chodzi :)

« Powrót do wszystkich komentarzy