La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 749 Culés

Informujemy, że trwa cisza wyborcza i wszelkie rodzaje agitacji politycznej są zabronione.

18
To jest niestety czyta prawda...

29

@FC1899Barca No jeszcze nie jest to manipulacja poziom Wiadomości TVP, ale blisko. ^^

4

@nwchades W czym manipulacja?

10

@nwchades o ile dobrze pamiętam, to Polaków na Marszu Niepodległości w bodaj 2015 roku nazywano właśnie Naziolami i Faszystami. Guy Verhostadt czy jak on tam się zowie...
Więc fakt jest taki, że manifestujących patriotyzm nazywano faszystami.
Co do wyższego obrazka się nie wypowiem, bo nie wiem, czy Antifa dokonywała tych rabunków. Raczej do byli zwyczajnie (czarnoskórzy zapewne) Amerykanie.

1

@michal26 Nie zaprzeczysz jednak, że wśród marszu zdarzają się bandy debili z ramienia skrajnej prawicy, głoszące hasła dość sprzeczne z tym, co głosili nasi przodkowie.

10

@Kajtek77 Nie no oczywiście, że tak :)
Nie zmienia to jednak faktu, że tam była ich dosłownie garstka i nazwanie 100 tysięcy ludzi faszystami i naziolami, to skrajne chamstwo i zwyczajnie przekłamanie.

0

@Kajtek77 Od końców rządów platformy nie słyszało się o żadnych poważnych incydentach na tego typu marszach. Jeżeli jakiś transparent się pojawiał to przy wielkości zgromadzenia był to promil. Mówienie o bandach debili czy manipulacjach jest słabe w takiej sytuacji.

1

@Kajtek77 W każdej grupie społecznej znajdą się idioci

12

@FC1899Barca
Typowa Konfederacja, brak zrozumienia podstawowych kwestii. Byleby uderzyć w lewicę i socjalistów. Co ma jedno do drugiego. Faszyzm i antyfaszyzm mozna uznać za idoelogię a tu jest kwestia metody/sposoby manifestowania. Marsz niepodległości ma różne oblicza - mogą byc bialo-czerwne flagi ale i rasistowskie banery i atakowanie wozów telewizyjnych. Jednak nie jest kwestią jak protestują/manifestują/działają ale jakie hasła głoszą i przeciwko czemu protestują lub za czym sie opowiadają. Jedyna kwestią do której mozna się doczepić w kwestii lewicy to usprawiedliwianie radykalnych działań łamiących prawo i porządek publiczny, nawet jeśli według lewicy "słusznie" protestują to takie zachowania nie powinny miec miejsca i trzeba je napietnować.
Według Konfederacji jak ktoś głosi hasła faszystowskie, rasistowskie, szowinistyczne ale manifestuje to spokojnie to nie może być nazwany faszystą? Ehhh, brak słów.

3

@FC1899Barca żadna prawda tylko zwykle uproszczenie i obrazek robiony pod tezę. Tez mogę zrobić porównanie typu grzeczny marsz czarnych vs narodowcy rzucający kostką brukową i faszystowskie symbole na ich flagach.

3

@FC1899Barca @nwchades Ogolnie operowanie takimi ostatecznymi okresleniami, ktore maja wskazac odmiennosc czy odrebnosc nie wychodzi na dobre, zwieksza podzialy. My, wy, oni, czarni, biali, ksieza, lewacy, prawacy, poznanicacy, ci z Pragi, kibole, amerykancy... itd.

Jest to skupienie i szukanie negatywnych cech poszczegolnych grup, zapominajac , ze takie grupy rzadko zachowuja spojnosc (wewntetrzne podzialy), a sa tylko suma pojedynczch umyslow.

Tylko ze : od takiego myslenia nie jestw latwo uciec, chociazby ze wzgledu ekonomii czasu, ekonomii umyslu - umysl idzie czesto na skroty (stereotypy), to jest podytkowane ewolucyjnie. Jest to po prostu wygodne.

Bledne kolo.
Kazdy, chyba doslownie kazdy uzywa takich uogolnien.

5

@Karzel We wszystkim.
Zrobić obrazek to i ja mogę:
https://ibb.co/hccDdxC

7

@michal26 Jak wyżej, obrazek pokazujący część zjawiska i wytykający palcami jakoby ta część była reprezentatywna to i ja mogę zrobić:
https://ibb.co/hccDdxC
I to jest idealny przykład manipulacji.

0

@nwchades Mój nauczyciel od wosu właściwie to wyśmiał tą grupę tych "narodowców" obnoszą się z polskimi barwami na koszulkach, bluzach , głoszą hasła "polska dla Polaków" a potem wyjeżdżają zapierniczac na budowie za granicę, na dodatek jakby przyszło bronić kraj to zakładał że pewnie byliby pierwsi którzy by uciekli.

0

@Karzel Promil nie promil, ale są to grupy zorganizowane wśród członków pewnego środowiska. To nie są pojedyncze osoby.

3

@nwchades I teraz kto manipuluje? Takie obrazki były od wielu, wielu lat. Lewica od początku prowokowała na marszach niepodległości, sprowadzała międzynarodowe bojówki antify żeby były burdy i planowała zamierzone prowokacje. Pokaż fakty koleś. W którym roku na marszu niepodległości, sam marsz głosił hasła faszystowskie i propagował tą ideologię? Lewica każdego kto ma flagę Polski szufladkuje z faszystami i robione jest to od lat. A teraz gdy pół miasta płonie, jest złodziejstwo i bandyterka. Lewica jawnie wysyła antifę, lewicowe media i celebryci wtórują i usprawiedliwiają to co się dzieje. A te same środowiska wcześniej na marsz na marsz niepodległości wołają marszem faszystowskim gdzie nic takiego się nie działo. Pokaż fakty. Gdzie jest manipulacja?

2

@Kajtek77 Tylko, że całe środowisko się od nich odcina jak już coś takiego się dzieje i potępia a tutaj mamy przyzwolenie i wtórowanie. Serio ciężko różnice zobaczyć :D ?

4

@pax To czemu obecnie kiedy rządzi PiS, marsze niepodległości przebiegają spokojnie, wcześniej były prowokacje ze strony policji i mediów, nawet z zagranicy bojówki antify przyjechały. Typowa logika lewicy nie wolno być dumnym ze swojego kraju, pochodzenia, dla nich to wstyd powiedzieć że jest się Polakiem oni wolą mówić że jest się europejczykiem. Brak słów na bzdury które piszesz, to że pojawi się kilka haseł to nie znaczy że wszyscy tak uważają. Zakłamana lewica zawsze będzie przeciwko wolności, zawsze chętnie przywróciliby komunizm. Już nie wspomnę jakie obrzydliwe hasła są wygłaszane na lewicowych marszach.

5

@Karzel Przecież ja sam napisałem, że w tym momencie manipuluję. Więc to, że zarzucasz mi manipulacje nie świadczy o Tobie za dobrze.

1

@FC1899Barca Taka manipulacja i propaganda z moich podatków fundowana? SKANDAL!

0

@nwchades Pytałem gdzie była manipulacja w poście konfederacji. Bo przytoczyłem Ci dowody co robiła lewica i robi nadal i są to fakty potwierdzające to co jest napisane na plakacie. Więc albo się odnieś konkretami albo nie pisz bzdur.

5

@ArdoFCB
Potrafisz coś na temat napisać ?? Przeczytaj co ja napisałem, weź oddech i wtedy napisz komentarz.

1

@Karzel Widzę że jest potrzeba użycia prostych słów, obrazki nie mówią same za siebie.
Po pierwsze założenie że jest jakaś mityczna Lewica, po drugie założenie że ta Lewica popiera bandytyzm w takich konkretnych wypadkach, po trzecie założenie że ta Lewica ma jakikolwiek problem z pochodem ludzi z flagami Polski.
Wyśmiałem całą tę ideę robiąc obrazek, który pokazuje mityczną Prawicę. I wrzuciłem tam stereotypowy rasizm i pochwalanie bandytyzmu w takich sytuacjach.
Czy muszę iść dalej?

0

@nwchades No, ale ja nie pochwalam tego typu zagrywki populistycznej. I prawa i lewa strona ma swój...nazwijmy to element. Prawica ma kiboli, lewica ma bojówki.
Mimo wszystko uważam, że problem w USA jest dużo bardziej złożony i rasizm akurat nie jest tam jedynym, a na pewno nie jest głównym powodem zamieszek. (ten akapit to przy okazji, bo o tym nie pisałeś, ale dodam coś od siebie :D)
A co do Konfederacji...no cóż. Takie obrazki robią po to tylko, by zaistnieć...Nie popieram tego typu uproszczeń.

0

@Karzel Tak, środowisko się odcina a "brata" się z innymi organizacjami, które również głoszą po prostu głupie i ksenofobiczne hasła. Brzydzę się skrajną lewicą i prawicą.

1

@michal26 Ja w tym momencie odnoszę się tylko do obrazka Konfederacji, a jak sam mówisz jest on populistyczny, upraszcza całą kwestię i manipuluje.

2

@michal26 Oo widzisz, i tu się zgadzamy. Nie cały marsz jest faszystowski, acz zdarzają się takie przypadki i jest to obrzydliwe. Nie można spokojnie iść pomachać flagą i zaśpiewać patriotycznych piosenek. Trzeba ubrać się na czarno, zasłonić gębę i krzyczeć, że tylko Polacy mają prawo tu mieszkać.

1

@nwchades Raczej Ty masz problem z przyjęciem faktów. https://www.aldeparty.eu/news/guy-verhofstadt-calls-sanctions-polish-government
Jeden z prominentnych polityków europejskiej lewicy wypowiada się tak o ludziach z marszu niepodległości. Palikociarnia, Rozenki i inni z lewicy używający argumentów o domniemanym faszyzmie w Polsce w tym głównie właśnie na marszach niepodległości. Politycy LSD chwalący antifę za walkę z naziolami z marszów niepodległości. To jest hit :D Prowokacja ze strony lewicowej podczas marszu niepodległości i podpalenie budki pod ambasadą.
Żadna mityczna prawica. Fakty. Od zawsze lewica przedstawiała tak prawicę i teraz lewica się utożsamia z tym co się dzieje. To są fakty a nie Twoje domniemania i zarzucanie komuś manipulacji.

4

@Karzel Ohhh. Zaczęło się. Fakty.
Fakt jest taki, że dla Konfederacji ja jestem poglądowo zapewne reprezentantem Lewicy.
Ja nie popieram zamieszek, nie nazywam też ludzi z flagami Polski faszystami.
Patrz jakie fakty.

2

@Chwytliwy to chyba już wiem dlaczego jest nauczycielem. Jak w ogóle można mówić takie rzeczy? Brak sensu czy jakiejkolwiek merytoryki. Czyste uprzedzenie.

1

@nwchades Ty w ogóle czytasz co ja piszę? Mówię o zjawisku i zachowaniu środowiska a nie jednostek. Daje Ci konkretne argumenty zjawiska szufladkowania ze strony lewicy które trwa od lat i wygląda jak to na obrazku a Ty dalej swoje.

0

@AV0CAD0 Nie, to bardzo inteligentna jednostka, na pewno mądrzejsza od ciebie, o to się nie martw, a to że to podaje to z dupy się nie wzięło, ja na swoim przykładzie widzę że ci co tak obnoszą się z hasłami "polska dla Polaków" bądź tymi ubiorami bądź tymi poglądami spierniczaja zapierniczac za granicę, już sporo moich znajomych mających takie poglądy wyjechało za chlebem poza granice kraju, także mój brat cioteczny którzy określał się jako wielki polak pojechał do UK żyć, a taki wielki polak był z niego...

To żadne uprzedzenie, on tylko wskazał hipokryzje jaka panuje w tym gronie, właściwie najwieksza, no i wielkie ego i upartość,a broń ich sobie, ja mam to w poważaniu.

1

@Karzel Czytam. Z trudnością mi to przychodzi, ale czytam.
Właściwie to Ty mi pokazujesz zachowawania jednostek i utożsamiasz je ze środowiskiem, bo pasuje Ci to do narracji.

0

@ArdoFCB
Możesz podać te prowokacje z strony mediów? Na czym polegały? Rozumiem, że redaktorzy GW czy TVN przez megafony nawoływali do haseł faszystowskich i to redaktorzy wcześniej przygotowywali banery, palili race, przebierali sie w kominiarki i szli ręka w rękę z ONRowcami?
Nie mam czasu na długą dyskusje, bo już ustalilismy że prawie zawsze mijasz sie z prawdą i potem nawet nie jestes w stanie przeprosić czy przyznac się. W moim pierwszym komentarzu nie chodziło o wybielanie lewicy a szczególnie skrajnej lewicy. Nie zrozumiałeś tekstu, trudno, jakos to przezyję. Pisałem, że Konfederacja (ktos z jej redaktorów/aparatczyków) w tym co pokazała na zdjęciu wykazała się totalną nieznajomością podstawowej wiedzy. Nie odróżnia ideologii od modus operandi. Jak widzę Ty również.
Jeśli na marszu pojawia się "Sieg Heil" nazistowskie pozdrowienie jednoznacznie kojarzone z okresem śmierci 6 milonów obywateli polskich z których połowa to byli Polacy-katolicy to chyba nie jest to polski patriotyzm (może to jest ta duma z bycia Polakiem?). Hasła: "Biała siła, Ku Klux Klan", "Europa będzie biała albo bezludna" - typowe szowinistyczne hasła. Czy zapraszanie włoskiego terrorysty na marsz. Próbujesz narzucić styl rozmowy twierdząc, że twierdze iż wszyscy tak uważają, bo tak nie jest. Nie twierdzę, że wszyscy na marszu głoszą takie hasła, lub nawet się identyfikują z nimi, jednak takie hasła sa tam głoszone.
W moim komentarzu jednak chodziło o coś zupełnie innego.
Poza tym jesli uważasz że zaklamana lewica chętnie przywróciła by komunizm tak samo można powiedzieć że zakłamana prawica chętnie wprowadzilaby nazizm. A nazizm ma tylko wspólnego z wolnością co komunizm. Dokonałeś generalizowania.

0

@nwchades Straciłem już wystarczająco czasu, aby betonowi przytoczyć fakty a on nadal swoje. Żegnam cieplutko.

1

@nwchades No tak. Bez dwóch zdań. Jestem wyborcą Konfederacji, ale to nie znaczy, że mam być ślepy na to, co robią :) Jako ich postawa w sejmie - mega aktywni i merytoryczni. W necie - też robią robotę. Jednak prowadzący FP Konfederacji szukają taniej sensacji, co mnie osobiście dziwi i powoduje zażenowanie

3

@Chwytliwy posiadasz jakieś statystyki z ilością emigrantów z bluzami "patriotycznymi"? Daj spokój...
Ja też znam osoby które wyemigrowały, głównie do UK, i żadna nie nosiła takich ciuchów. Kryły się przede mną?
Znam też 2-3 osoby które czasem zakładają takie ciuchy i siedzą w Polsce.
Jesteś uprzedzony? Ok, ale nie twórz jakichś teorii, że właśnie Ci ludzie to tchórze, uciekliby podczas wojny za granicę i nie kochają Polski. To jest absurd.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

1

@pax Co jest złego w hasłach biała siła i biła Europa, w Europie większość ludzi to biali więc nie wiem o co ci chodzi tak samo jakby powiedzieć czarna Afryka. To że hasła rasistowskie są głoszone nie daje podstaw do rozwiązania czy blokowania marszu. Konfederacja takich rzeczy nie popiera. Jeśli karać za słowa rasistowskie to dobrze ale to nie jest takie proste bo trzeba by było karać wszystkich tych którzy nazywają ludzi na marszach nazistami albo na innych manifestacjach grożą śmiercią politykom.

0

@ArdoFCB
Wiesz o co mi chodziło w pierwszym komentarzu? I czy się z tym zgadzasz?

0

@FC1899Barca aż sobie zapisze te konwersacje, bo ciekawa

1

@ArdoFCB
Podobnie jak ta osoba z Konfederacji nie rozumiesz tej bzdury co Konfederacja napisała. Pytaj retorycznie sobie że nie ma nic złego w hasłach typowo rasistowskich i jednoznacznie rasisowsko kojarzonych, napisz jeszcze że swastyka na opaskach, flagach skrajnej prawicy to symbol słońca
Czy ja piszę o rozwiązaniu marszu? Co za wątki wprowadzasz. Zacznij komentowac temat dyskusji. Szukasz czegoś, aby się przyczepic a wychodzi zawsze tylko twoja niewiedza.
Nie mam zamiaru oczekiwać odpowiedzi na temat "bycie dumnym z kraju pochodzenia" z okrzykami sieg heil (to generalizacja ale to jest też to za czym protestują kontramnifestanci). To nie są patrioci, uświadom sobie. Moim celem nie była dyskusja o marszu niepodległości ale o głupim i manipulatorskim wpisie Konfederacji.

0

@AV0CAD0 A dlaczego? Ludzie za ochroną życią zrobią wszystko , a tej nacji w ogóle nie ufam która w dużej mierze opowiada się do miłości do tego narodu a potem ucieka zbierać marchewki w zachodnich Niemczech, to nie uprzedzenia, to hipokryzja jaka panuje w tej grupie.

0

@Chwytliwy naprawdę wielcy Polacy i patrioci wyjeżdżali z Polski i nadal ją kochali. Ja nie widzę w tym nic złego. Powodów emigracji są tysiące ale zarzucanie komuś jak się zachowa w przypadku wojny to przesada. Historia pokazuje, że Polacy zwykle mieli odwagę stanąć do walki i stawić się silniejszemu. To jest fakt. A to czy ktoś z bluzą z husarzem zachowa się podobnie? Zależy od osoby.
Równie dobrze mogę powiedzieć, że wszyscy czarni to złodzieje bo widziałem wiele filmów jak kradli. Ani nie jest to prawda, ani nie oznacza, że biali są lepsi.
Po prostu nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

0

@AV0CAD0 A ja wrzucam? Nie, ja podaje , że w tej grupie panuje hipokryzja i ta grupa nie jest idealna jak tutaj prawicowcy ją nie raz kreują , wielcy Polacy, kochają naród, a następnie co? Wyjazd spoza kraju pomimo miłości do narodu, przykro mi, na swoim przykładzie się brutalnie dowiedziałem, że ci ludzie nie są tak wspaniali i wcale tak nie kochają narodu jak wyjeżdżają za chlebem poza Polskę , a przecież oni żadnych zysków nie przynoszą dla państwa.

0

@Chwytliwy Jeżeli dawanie się okradać to dla Ciebie patriotyzm to owszem, takie osoby nie są patriotami. Pamiętaj jednak, że zawsze na pierwszym miejscu jest rodzina, a taki wyjazd często ma podłoże ekonomiczne.

0

@AV0CAD0 Patriotyzm jaki oni wyznają, to miłość przede wszystkim do ojczyzny, na dodatek przeciez mogą znaleźć pracę w Polsce, to takie trudne? Nie dość ze pracują na naród, to jeszcze w nim mieszkają, czy na pierwszym miejscu? Zależy dla kogo, ludzie są różni, jedni cenią rodzinę, drudzy karierę, trzeci miłość do ojczyzny, a czwarci wygodę.

« Powrót do wszystkich komentarzy