La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 816 Culés

42

Wiele mówi się o łamaniu konstytucji przez PIS a ich wyborców nazywa się ciemnogrodem, moherami co wszyscy już znamy, ale szczególnie (nie)spodobało mi się ostatnio nazywanie wyborców chorymi psychicznie czy zakompleksionymi.


Hipokryzja, cyniczne zagrywki polityczne, łamanie konstytucji i nocne zmiany czy aby na pewno PIS wzniosło politykę i walkę o władzę na nowy poziom? Chciałbym przytoczyć tylko jeden, dobitny przykład, który nie ma na celu nikogo obrażać, jedynie wywołać refleksję u niektórych osób.Nocne głosowanie z dnia 18.12.2014r o zmianie konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Przemilczane przez mainstreamowe media. Głosowanie odbyło się w nocy o godzinie 00:45, ogłoszone niespełna dzień wcześniej wieczorem. Projekt ekipy PO-PSL pod pozorem ochrony lasów państwowych, dawał możliwość sprzedaży ich w przyszłości. Ta sama ekipa odrzuciła w drodze głosowania możliwość przeprowadzenia referendum w tej sprawie. Referendum pod którym podpisało się 2.5mln obywateli.Nie był to pierwszy szturm rządu PO-PSL na lasy państwowe. 24.01.2014r rząd PO-PSL przegłosował nowelizację ustawy o lasach państwowych w myśl której w latach 2014-2015 lasy państwowe zmuszone były wypłacić 800mln złotych rocznie + dodatkowy podatek 2% ~150mln rocznie w następnych latach. Daje to sumę 1.6 miliarda złotych
EDIT: Dane porównujące do 500+ nietrafne jak słusznie zauważył @Bykunn

Podsumowując:


Grudzień 2014 nocna zmiana konstytucji, za: PO, PSL, SLD, przeciw: PIS


Styczeń 2014 nowelizacja ws Lasów Państwowych: za PO, PSL, przeciw: PIS, SLDhttp://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=83&NrGlosowania=167http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=59&NrGlosowania=55Podkreślam, wpis ten nie ma na celu nikogo obrażać, natomiast warto zaznajomić oraz zastanowić się nad powyższymi działaniami ówczesnej ekipy rządzącej (obecnie opozycji) oraz działaniami PISu, w kontekście tak często poruszanego ostatnio tematu łamania konstytucji oraz doprowadzania państwa do gospodarczej ruiny.

27

@ToWinaSedziego dokładnie, a ktoś tu wczoraj wstawił że Tusk zostawił pieniędzy na rozdawnictwo na okres 5 lat. Bajki.

9

@ToWinaSedziego No dobra, ale w którym miejscu została w tym wypadku pogwałcona konstytucja?

28

@ToWinaSedziego oj coś Ci się bardzo bardzo cyferki nie zgodziły w tych obliczeniach:D spójrz sobie jeszcze raz ile kosztuje program 500+.

14

@ToWinaSedziego Głównie jest tak dlatego, że wtedy mainstreamowe media niosły ten sam przekaz, co pozwalało niektórym uważać, że jeśli trzy stacje mówią, że jest okej to jest okej. A teraz jedni obrzucają błotem drugich do woli i nawzajem.

33

@ToWinaSedziego Pomyliłeś się w sprawie kosztów 500+. Ale sedno twego wpisu jest jak najbardziej zachowane. PO chciało prywatyzować Lasy Państwowe (chyba najlepiej zarządzaną od lat polską instytucję), a do tego trzeba było zmienić konstytucję (pod osłoną nocy), gdyż lasy należące do skarbu państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym.

1

@feiticeira podobno chcieli te pieniądze oddać Żydom za odszkodowanie za 2 wojnę światową w ramach odszkodowania

8

@Hosh Zmiana kostytucji pod osłoną nocy w celu sprzedaży lasów państwowych.

6

@ToWinaSedziego Świetny tekst!

15

@Bykunn Kolega wyżej może pomylił się z liczbą wydawaną na 500+ ale jego wpis dotyczył zupełnie czegoś innego. Widać jak bardzo Tusk i jego stacje potrafiły zaciemnić rzeczywistość.

7

@ToWinaSedziego i dalej nie ma tu łamania Konstytucji bo chcieli to zrobić mając do tego większość konstytucyjną. Czy było to mądre tego nie wiem ale nie było niezgodne z prawem
@ViscaElBarca123 nie kolega dalej mija się z prawdą chociaż jak napisałem wyżej nie oceniam czy ta decyzja była dobra

16

@Bykunn nie ocenisz bo wyjdzie, Że Twoje PO chciało zrobić coś złego xD skoro już tak najezdzasz na ściek PiS to bądź obiektywny mówiąc, że Twoja partia nie jest święta.

3

@Bykunn A co wiesz poza tym, że PIS jest be? ;)

1

@draxidox ale nie raz to mówiłem nawet w postach z dzisiaj..
Po prostu nie znam tego tematu i nie wiem czy ta prywatyzacja była złym pomysłem. Najzwyczajniej nie mam wiedzy więc nie oceniam

6

@Bykunn dobra czyli pozostajemy przy tym, że PiS to ściek i wszystko co robi jest złe (tutaj się zgadzamy), ale natomiast PO jest super bo przecież dzięki nim wyszliśmy z kryzysu, 500+ od nich byloby spoko (bo w końcu także zadeklarowali się, że będą utrzymywać ciągłość tych świadczeń) no i ogólnie nie ma co do nich się przyczepić, Tusk mąż stanu, Komorowski >>>>>>>> Duda

0

@kerouac dziękuję :)

6

@draxidox Nie, nie stajemy na tym. Nie wszystko co robiło PO było super, mają również duże afery na swoim sumieniu, ale tak to dzięki ich rozsądnej polityce przeszliśmy przez ten kryzys obronną ręką i mieliśmy najwięcej inwestycji w historii. 500+ od dowolnego rządu byłoby złe, a przynajmniej w takiej formie jak jest teraz. Jedyna forma pomocy jaką jestem w stanie tu zaakceptować to zwolnienie z części podatku, jeśli ktoś ma trudną sytuację, pracuje i wychowuje dziecko. No i tak Tusk mąż stanu dla mnie bez cienia wątpliwości a Komorowski dużo lepszy niż Duda, mimo że dalej podkreślam!, bardzo słaby prezydent

2

@ToWinaSedziego
Mógłbyś wymienić imiona i nazwiska osób, nazwy firm czy instytucji, którym te lasy mialy zostac sprzedane lub zostaly sprzedane?
Podaj gdzie znajdują się te sprzedane lasy?
Uwiarygodnij to, o czym piszesz.

2

@Bykunn okej, dziękuję za obiektywizm

0

@klemens100 Podałem linki do strony sejmowej z wynikami głosowania... Głosami posłów PIS zmiana konstytucji i sprzedaż lasów państwowych zostały zablokowane.

4

@ToWinaSedziego Odwracanie kota ogonem... PO miało swoje na sumieniu ale jak w ogóle chcesz porównać te dwie rzeczy? PO chciało nieczystymi zagrywkami zmienić konstytucje, nie udało się więc projekt przepadł - mało moralne ale zgodne z prawem.
Jak to się ma do tego, że PiS 5 rok gwałci konstytucje kolejnymi ustawami? Żeby się nie cofać do poprzedniej kadencji i sprawy z trybunałami, KRSami, sądami itd. to na dzień dzisiejszy.
PiS narusza ustawami prawa obywatelskie wynikające z konstytucji, nie ma prawa tego robić bez ogłoszenia stanu nadzwyczajnego. Do tego zmienia kodeks wyborczy w trakcie trwania wyborów - wybory zaczęły się w momencie ogłoszenia terminu przez prezydenta i w tym czasie nie wolno zmieniać kodeksu wyborczego.
Już nie mówiąc o tym, że specustawa uniemożliwia wszystkim kandydatom robienia kampanii wyborczej, wszystkim oprócz jednego - obecnego prezydenta który ma większe możliwości z racji pełnionego urzędu.
A to masz tylko to, co PiS zrobił NIELEGALNIE w ciągu ostatniego miesiąca i porównujesz to do LEGALNEGO działania PO, które chciało w legalny sposób zmienić konstytucje.

konto usunięte

0

@Tasde W sprawach istotnych nie ma podkreślam NIE MA żadnej różnicy miedzy po,pis,sld,psl. Każdy kto uważa inaczej jest debilem.

11

@ToWinaSedziego Zagadka. Znajdź różnice.
1. Rządząca partia próbuje zmienić Konstytucję, aby przepchnąć kontrowersyjną ustawę (dodatkowo robiąc to w kontrowersyjnych okolicznościach). Nie zdobywa większości, projekt odrzucony.
2. Rządząca partia niemająca większości Konstytucyjnej wprowadza zmiany niezgodne z Konstytucją, a tym samym łamie ją. Zamiast tego próbuje rządzić za pomocą ustaw, a gdy głosowanie nie idzie po myśli wtedy cofa głosowanie i robi je jeszcze raz.

Rozwiązanie tej zagadki da Ci odpowiedź, czym różnią się Państwo prawa, a Państwo bezprawia. Ponadto odpowiada, dlaczego wielu broni Konstytucji i dlaczego, dla wielu Konstytucja jest świętością (tak jak np. w USA). To z kolei odpowie Ci na pytanie, dlaczego osoby lekceważące znaczenie tego dokumenty są po prostu idiotami. Poniekąd da Ci również odpowiedź na pytanie, dlaczego wyborcy partii rządzącej w Polsce postrzegani są w taki, a nie inny sposób. Pozdrawiam.

0

@ToWinaSedziego nadal nie ma porównania do tego co wyprawia partia rządząca podczas swojej kadencji, zresztą z tego co wiem po chciało zmienić konstytucje zgodnie z prawem, czy było to dobre? Nie, ale czy zgodne z prawem? Owszem, więc to było legalne, a to co robi PIS nie jest legalne, więc mamy zasadniczą różnicę pomiędzy działaniami poprzedniego a obecnego rządu.

0

@Chwytliwy dlaczego zmiana konstytucji w celu sprzedaży terytoriów RP byłaby twoim zdaniem legalna i dlaczego "to co robi PIS nie jest legalne"?

5

Boże, przeczytałeś chociaż ogólny zarys tej odrzuconej ustawy? W którym tam miejscu niby był zapis o możliwości "sprzedaży terytoriów RP"?
Słyszałeś chociaż jednego polityka, który w tamtym momencie mówił o takich zamiarach?

"1. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są dobrem wspólnym i podlegają szczególnej ochronie. 2. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie. 3. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są udostępniane dla ludności na równych zasadach. Zasady udostępniania i gospodarowania lasami określa ustawa”."

Tu masz ten kontrowersyjny zapis.

A teraz na chłodno. Mamy potężny kryzys zdrowotny i ekonomiczny do którego rząd dorzuca kryzys polityczny i żeby nie było za kolorowo to jeszcze dorzucimy sobie konflikt społeczny (aborcja). A wy dalej wyjeżdżacie po latach z Lasami Państwowymi? Naprawdę nie czujecie, że to wręcz komiczne? Jeszcze tylko na jakieś taśmy czekam, żebyście mogli się podniecać, że jeden z drugim powiedział słowo na "k".

1

@ToWinaSedziego ponieważ platforma grając nieczysto i niezbyt moralnie nie łamała prawa,, jak pamiętam mieli większość konstytucyjną więc w gwoli ścisłości prawo nie było łamane zachowana, prawo i sprawiedliwość nie mając większości konstytucyjnej jawnie ją łamie, przykład trybunału konstytucyjnego gdy prezydent odmówił przyjęcia ślubowania od sędziów trybunału konstytucyjnego wybranych przez Sejm VII kadencji, ale co jest niezgodne z prawem ponieważ w czerwcu 2015 roku uchwalono ustawę w której to Sejm mógł dokonać wyboru sędziów na wszystkie zwalniane stanowiska sędziowskie w 2015 roku a obowiązkiem prezydenta jest dopuszczenie do zaprzysiężenia tychże oto sędziów, na dodatek prezydent nie wniósł żadnych zastrzeżeń odnośnie tej ustawy więc Duda złamał prawo.

1

@ToWinaSedziego Jaka sprzedaż terytoriów? Co to za brednie? Mówimy o możliwości prywatyzacji a ty mówisz jakby chcieli odciąć kawałek terenów polski i przekazać je innemu państwu... I nie byłaby jego zdaniem legalna tylko po prostu byłaby legalna. Lasy są chronione konstytucją, prywatyzacja ich wymagałaby zmiany konstytucji, PO próbowało zmienić konstytucje do czego ma pełne prawo, przeprowadzili legalne głosowanie, nie zdobyli odpowiedniej ilości głosów i projekt upadł, nie doszło do zmiany konstytucji ani do sprzedaży lasów.
PiS natomiast nie posiadając większości konstytucyjnej ustawami zmienia i narusza konstytucje czyli łamie praworządność. Jak pisałem wyżej, sam sobie doczytaj czym konkretnie bo przykładów jest od groma. Odwołanie sędziów przed wygaśnięciem ich kadencji (zgodnie z prawem kadencji sędziów nie można przerwać), brak zaprzysiężenia wybranych jeszcze za PO sędziów do TK, czego prezydent zrobić nie mógł. Nie publikowanie wyroków TK przez premier Szydło, abolicja dla Kamińskiego (prezydent ma jedynie prawo łaski, może ułaskawić skazanego, Kamiński nie był skazany więc nie mógł doznać ułaskawienia więc prezydent bezprawnie użył abolicji która nie wchodzi w jego kompetencje).
Była tego cała masa i w dniu dzisiejszym też łamana jest konstytucja choćby zakazem zgromadzeń, zakazem wyjścia do lasu, parku, na bulwar czy po prostu na spacer.
@Kieks nie baw się w symetryzm. Poprzednie rządy mają swoje na sumieniu ale np. PO brało odpowiedzialność za przyszłość nawet kosztem poparcia, PiS ma to w dupie, przez ich rządy w przyszłości będzie tylko nędza z biedą i to nie jest magiczna przyszłość za 40 lat tylko zapewne jeszcze przed końcem ich kadencji bo idzie kryzys ekonomiczny jakiego świat nie widział od dawna a PiS już wyczerpał wszystkie rezerwy jakie mieliśmy na rozdawnictwo.

0

@Tasde Oczywiście, że zmieniając konstytucję mogliby prywatyzować lasy państwowe, z wyjątkiem uzasadnionych „celów publicznych” a także „zrównoważonej gospodarki leśnej” określonych odrębną ustawą, która ponownie zapewniałaby spore możliwości do nadinterpretacji oraz nadużyć.

7

@ToWinaSedziego bardzo ładnie napisany komentarz. Na pierwszy rzut oka nie widać nawet, że jest bez sensu. Nikt nie ma pretensji do PiSu o to, że głosują w nocy tylko o to, że łamią przy okazji regulamin sejmu.

2

@Bykunn Mnie zaś aby kochać PIS wystarczy lista kadr: p.t. :):
Suski, Pawłowicz, Sasin, Macierewicz, Przyłębska, Kurski, ciągnąć?

4

@ToWinaSedziego
Jest jedna rożnica, był Trybunał Konstytucyjny który by to odrzucił jako niezgodne z konstytucją, dzisiaj nie ma trybunału. Tak jak trybunał odrzucił ponad 100 ustaw PO i jak odrzucił 3 kandydatów na sędziów wybranych przez PO-PSL. Dzisiaj łąmana jest konstytucja a sądownictwo jest upolitycznione. To jest ta różnica, wcześniej jak jakas partia miała zakusy na łamanie prawa były mechanizmy które działały, dzisiaj nie ma mechanizmów bo wszystkim seruje jedna partia.

2

@Bykunn Nie no PO to aniołki jeszcze parę lat ich władzy i nic by w tym kraju nie zostało sprzedali by wszystko i jeszcze granice przesunęli .Jedno jest niepodważalne wpływy do budżetu państwa za ich rządów a za rządów PIS nie trudno sprawdzić .To pokazuje skalę układów złodziejstwa i przekrętów .Skończylibyśmy jak Grecja bo wszystko było by Niemieckie . Co nie znaczy że Pisiory też nie broją .
https://www.youtube.com/watch?v=Kzd64ZsS1BI
A tu dla tych co mają wątpliwości co do PO niewinności i Leppera samobójstwa.

1

@ToWinaSedziego Rząd PO + PSL został rozliczony przez obywateli. Teraz czas na następną ekipę. Obyśmy jeszcze zdążyli, a nie jak w Rosji czy w Turcji, gdzie już dawno musztarda po obiedzie.

0

@Binio77 Grecja przed nami, już niedługo.

0

@ToWinaSedziego Koledzy w tym temacie wytłumaczyli Ci co najmniej kilka razy na czym polegała różnica, a Ty dalej brniesz w swoje. Jak mamy traktować Was(wyborców pis) poważnie. Jesteście zaślepieni, tworzycie tematy w których jesteście niszczeni argumentami, ale i tak to ciągniecie, obudźcie się. Tuska w Polsce nie ma, więc zmieńcie płytę. Czy Wy nie widzicie, dlaczego partii rządzącej tak zależy na wyborach? Doskonale wiedzą, że tym dalej tym mniejsze szanse na wygraną, bo Polska nie jest przygotowana na kryzys i to ich wina.

1

@ToWinaSedziego Odnośnie tej nieudanej próby otworzenia furtki do sprywatyzowania lasów Państwowych to trzeba mieć na uwadze, że w 2018 r. PiS chciał zrobić dokładnie to samo, ale ostatecznie wycofał swój projekt ustawy o zmianie konstytucji. PiSowskie ustawy są robione dziś wieczorem, a przegłosowywane w dwie godziny później.
Natomiast co do samych prób zmiany konstytucji to różnica taka, że PiS łamie konstytucję tylko i wyłącznie pod własne potrzeby polityczne i robi to w ekspresowym tempie w ramach potrzeby chwili (Platformowy projekt ustawy o zmianie konstytucji z 2014 r. wpłynął do sejmu w marcu 2014 r., w maju było pierwsze czytanie, a przez następnych 6 miesięcy był analizowany w senacie i różnych komisjach senackich i sejmowych. Dopiero w grudniu 2014 r., tj. po 9 miesiącach, został poddany pod trzecie czytanie). Poprzednie próby zmiany konstytucji, te z okresu rządów PO-PSL, miały na celu pewne zmiany gospodarcze, które umożliwiłyby sprzedanie części lasów państwowych i w ten sposób uzyskanie środków do budżetu Państwa. Pomysł zmiany konstytucji w przypadku PO choć był, owszem, mocno kontrowersyjny, był jednak zatem po prostu pewnym pomysłem na prowadzenie polityki gospodarczej Państwa. Natomiast wszelkie próby naciągania przepisów konstytucji przez PiS mają na celu wyłącznie poszerzenie zakresu swojej władzy oraz jej utrzymanie.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem tą "subtelną" różnicę.

Komentarz usunięty

1

@ToWinaSedziego wszystko fajnie i nie ładnie tylko działo się to 6 lat temu, a większość patrzy na to co dzieje się dziś. Dla mnie jednak poziom zakłamania obecnego rządu przewyższa wszystkie poprzednie, moja subiektywa opinia i odczucie.

0

@ToWinaSedziego To zabawne jak wiele mówi o dokonaniach PiS to, że po 5 latach ich rządzenia nadal trzeba ich bronić przypominając co tam niby narobiło PO. Ja tylko mam nadzieję, że wam za to płacą, bo za darmo uprawiać partyjną propagandę byłoby zwyczajnie niemądrym.

konto usunięte

0

@kel "co tam niby narobiło po" niezliczona ilość afer, 21 podwyżek podatków i opłat, głodowa kwota wolna od podatku, grabież pieniędzy Polaków z OFE, rosnące zadłużenie państwa, patologicznie działający system sądownictwa, polityka zagraniczna na pasku Niemiec i Brukseli, brak systemowych reform... I aby pozostawić to wszystko bez zbędnych wątpliwości. pis jest identyczną partią.

« Powrót do wszystkich komentarzy