La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1505 Culés

18

Polityka.
Niemalże nigdy nie zaczepiam tego tematu tutaj, bo jest to temat "łatwopalny", ale ciekawi mnie jedna rzecz.
Większość osób (tak mi się wydaje, że to zauważyłem) lubi rzucać teksty typu:
-ciemnota i nieroby głosują na PiS
-na PO tak samo
-Korwin to stary idiota
-lewica..bla bla

Czyli większość mówi na kogo nie głosować, ale mało kto przyzna na kogo chętnie lub niechętnie, ale zagłosuje.
Ja np szczerze od razu mogę powiedzieć, że na Konfederację. Moje zdanie jest takie, że wśród tego bagna trzeba dać szansę Panu Januszowi i jego brygadzie, ale to tylko moje zdanie.
Powiecie na którą partię oddalibyście swój głos i nawet w dużym skrócie dlaczego? Tylko nie piszcie "na pewno nie na PIS", bo dopiero opisałem już to zjawisko.

11

@puyol_presidend5 Ja tam nigdy się ze swoimi głosami nie kryłem ;) Do tej pory głosowałem na kandydatów PO lub Nowoczesnej. W tych wyborach możliwe, że oddam głos na Lewicę bo bardzo zależy mi żeby weszła do Sejmu. Niemniej światopoglądowo nadal najbliżej mi do niektórych kandydatów KO

12

@puyol_presidend5 W tej chwili nie ma dla mnie partii, nie idę na wybory.
Konfederacja dołuje i jest zbyt radykalna na dzisiejsze czasy.
Ale rozumiem głosujących na PiS jako mniejsze zło, partie która cokolwiek dba o mniej zamożną część społeczeństwa.
Normalnie zagłosowałbym na liberałów, ale na pewno nie tych bezdusznych krętaczy z KO, traktuję ich jak zło najgorszego gatunku.

3

@RosjaninBut Rozumiem o czym piszesz. Jestem zwolennikiem Konfederacji, ale szkoda, że jest często zbyt radykalna, bo sam Korwin jest.
Też z dwojga (PO i PiS) uważam PiS jako mniejsze zło :D

6

@puyol_presidend5 Na jedynego, którego można by głosować nie żyje, chodzi mi o Leppera. Obecnie nikt nie wzbudza mojego zaufania, dlatego też nie idę na wybory, "jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale." :)

29

@RosjaninBut "Dba o mniej zamożną część społeczeństwa"?
A czyim kosztem? Tych, którzy zasuwają od poniedziałku do soboty, żeby inni pobierali darmowe socjale?
To jest według Ciebie te "mniejsze zło", że zabierają pracującym, by bezrobotni mogli sobie beztrosko żyć...fajnie.
Ty myślisz, że ta "kasa +" to z kieszeni PiSu?
Ty w ogóle masz pojęcie co piszesz?

7

@norbi77 Ja uważam PiS za mniejsze zło od PO, bo PO to był raj dla mafii Vatowskich.

9

@puyol_presidend5 prawdopodobnie zagłosuje na Konfeferacje, ponieważ uważam że należy im się stołek w sejmie. Do tego ich pomysły odnośnie podatków.
Nie podobają mi się natomiast ich radykalne poglądy.
Co do pozostałych to wybrałbym PiS ponieważ rządzą o wiele lepiej niż PO, przede wszystkim uszczelnili VAT przed złodziejami, a w wyniku tego są pieniądze na social. Widać że mają jakieś pomysły na Polskę. Czy dobre czy nie, ocenimy za parę lat.
W Pisie nie podoba mi się ich tradycjonizm, i trzymanie się z Kościołem.
Co do PO, to nie ma czego komentować, banda klamców i karierowiczow.
PSL leci tam z której strony wiatr wieje
A Lewica? Zupełnie nie moje poglądy.

10

@puyol_presidend5 chciałbym tylko przypomnieć, że Konfederacja zbiera wokół siebie szuryzm w czystej postaci - antyszczepionki, płaskoziemcy, spiski, 5G a do tego skrajny katotaliban

11

@puyol_presidend5 Ja naturalnie na Konfederację, bo zależy mi na obniżce podatków i obronie polskiej racji. Logiczne, że oni jak wejdą to sejmu, to ledwo co, ale grunt że moje sumienie będzie czyste. Widać jak "banda czworga" robi wszystko co może, by o Konfederacji była cisza, a jak mówiono, to źle. To kolejny argument by na nich (Konfederację) zagłosować.
Jest wiele argumentów za. Głównym jest jeszcze to, że Milton Friedmann, czyli noblista z dziedziny ekonomii niejako "namaścił" Korwina i przyznał, że gdyby on (Korwin) miał wpływ realny na gospodarkę w kraju (czytaj premier, albo minister finansów, itp.), to Polska stała by się potężnym krajem.
Tak z ciekawości. Czemu PiS ma być mniejszym złem od PO? Tak samo kręcą afery, propaganda przepotężna, roszczenia żydowskie w kolejce czekają, a i społeczeństwo demoralizują nieludzko..

1

@puyol_presidend5 Konfederacja była dobrym pomysłem jako nowa siła polityczna, ale zbyt "ciężkie" postacie tam rządzą.
Korwin, Braun, Godek.. to nie mogło się udać.
Braun to ciekawy człowiek z charyzmą, ale powinni go ograniczyć, żeby nie gadał głupot.
Wsadzaniem gejów do pierdla skompromitował się na amen.
Winnicki to ciekawy człowiek, najlepiej się prezentuje w całej tej Konfederacji.

13

@puyol_presidend5 Uważam, że wybory to obowiązek i pójdę, choć nie bardzo wiem na kogo głosować. Najważniejsze, żeby Prawo i Sprawiedliwość nie dostało większości konstytucyjnej i tyle.

13

@puyol_presidend5 Wszyscy kradną i kraść będą, bez względu na partię.
Ale szlag mnie trafia jak ktoś podaje argument, że "rząd daje pieniądze potrzebującym". To jest tak płytkie myślenie, że ręce opadają.

10

@Amigo_Blanco 100 razy lepsze to, aniżeli pozostali jeśli mam być szczery ;) Radykalizm katolicki w czym zagrozi? Będzie więcej Mszy w TV? Zakażą aborcji? To wyjedzie się za granicę.
Może dzięki temu Arabowie i LGBT nie opanuje naszego kraju, więc zawsze plus.
A z rzucaniem na prawo i lewo kto oszołom a kto nie (czy jak to nazwałeś szuryzm), bym uważał. No może płaskoziemcy, to faktycznie oszołomy, ale czy walka o DOBROWOLNOŚĆ szczepionek jest aż takim złem? :)

7

@norbi77 Tak, całe państwo pracuje na alkoholików leżących do góry brzuchem.
A oni nic nie robią tylko biorą kasę niszcząc cały system.
Myśl tak dalej, to daleko zajdziesz w rozumieniu rzeczywistości tego kraju.

9

@michal26 Odpowiem tylko na ostatnie pytanie. Tak.

12

@michal26 LGBT opanuje kraj XD
A Konfederacja niby taką wolność wyboru popiera (jak przy szczepionkach) ale jak już ktoś wybierze partnera życiowego inaczej niż w Biblii napisano, to wsadzać do więzienia :D
Ale widziałem ranking, według którego Polacy oceniają, że LGBT jest większym zagrożeniem dla Polski od kryzysu ekonomicznego i agresywnej polityki wobec Rosji...no cóż, po prostu demokracja ma poważne wady, a w tym kraju jest to aż zbyt widoczne

1

@Bykunn No ja mimo wszystko uważam, że to rodzice powinni decydować. Ja naturalnie bym swoje szczepił, ale selekcja naturalna selekcją naturalną niech pozostanie. Przecież to logiczne, że te dzieci będą umierać.
Skoro szczepionki chronią, to szczepionym nic się nie stanie. No tak na chłopski rozum. Umierać będą tylko te niezaszczepione. 2-3 lata i temat sam zniknie xD

16

@michal26
Ani Arabowie ani LGBT nie opanują państwa - skąd taki pomysł?
Ja wiem że w dzienniku TVP jest taka zakłamana narracja, ale chyba nikt w te bzdury nie wierzy.

11

@Amigo_Blanco Źli ludzie LGBT, bo chcą miec podstawowe prawa i szacunek zniszczą kraj xD, straszniejsi nawet niż kryzys klimatyczny. W takim kraju niestety żyjemy denializm naukowy, straszenie wszystkim żeby na ten PiS ludzie głosowali i się koło zacofania kręci

11

@Amigo_Blanco LGBT - w domyśle nauczanie w szkołach + te pseudo parady i promowanie tego zboczenia w TV.
Konfederacja akurat głośno mówi o tym, by nie wtrącać się im do łóżek. Co robią w domu, niech robią w domu. O ile mnie pamięć nie myli, to środowisko LGBT ciągle chce jakichś praw i przywilejów xD

9

@RosjaninBut A dzięki czemu mają kasę na socjal? Wierzysz w te pieniądze z" uszczelnieniu VAT-u"? Rany...
Ogranicz oglądanie TVP, bo... "Myśl tak dalej, to daleko zajdziesz w rozumieniu rzeczywistości tego kraju."

8

@RosjaninBut Super mniejsze zło, bo niszczą klasę średnią i pracujących ludzi kosztem nierobów i starych bab, mniejsze zło dla mnie to KO/Lewica, bo boli mnie, że jestem wolnorynkowcem a nie ma partii na którą mógłbym oddać głos a antynaukowa konfederacja z antyszczepami mnie kompletnie odrzuca

7

@pax nie oglądam TVP
Arabowie opanowali Francję i Niemcy oraz Skandynawię. W każdym z tych krajów mam znajomych bądź rodzinę (w Skandynawii i W Szwecji i w Norwegii).
LGBT wyjaśniłem o co mi chodziło.
Ja jestem zwolennikiem, że rodzina, to kobieta i mężczyzna i tego się trzymajmy.
Jedynie chodzi mi o terminy, które to środowisko chce zmieniać, nikt nie wie czemu.

8

@pax Wierzą, wierzą. U mnie w pracy, jedna babka dała wiarę, że geje chcą adoptować dzieci, żeby je gwałcić. "Tak jest, bo w TVP mówili" - jej słowa.

9

@michal26 no właśnie nie. Mniejsza wyszczepialność = powrót chorób, które już praktycznie zanikły. Ludzie nie dzielą się tylko na tych szczepionych i nieszczepionych. Są jeszcze osoby o obniżonej odporności (z powodu chorób przewlekłych, a także kobiety w ciąży czy osoby starsze) i takie właśnie osoby też będą te choroby łapać.

6

@michal26 tak, chce praw do godności i...dziedziczenia po parterze. Adopcji dzieci i małżeństw (nikt nie prosi o małżeństwa kościelne).
Serio, doucz się troszkę. Nauczanie w szkołach - edukacja seksualna jest ważna, szczególnie na etapie dynamicznego rozwoju młodzieży, gdy hormony buzują.
Zresztą...nazywasz takie osoby zboczeniem, co ja tu chcę ugrać

2

@Ermitano tak czy siak. Ja się na tym nie znam i zwyczajnie przestrzegam przed wyzywaniem kogokolwiek od oszołomów. Już nie raz było tak, że niby pewna wiedza itp., a wychodziło po latach co innego.
W przypadku płaskoziemców. No tego nie będę komentował, bo to juz szczyt głupoty xD

7

@Amigo_Blanco Z niewiadomych powodów oni boją się edukacji dzieci a jedyna edukacja to puszczanie filmów z kaset VHS o chorobach wenerycznych xD. Te dzieci potem nie potrafią powiedzieć o byciu ofiarą molestowania(bo nie wiedzą co to), albo wiedzę czerpią z filmów 18+ no ale ta straszna edukacja seksualna chce nam dzieci zniszczyć!

5

@michal26 tak tak, kraje opanowane przez Arabów na skraju upadku, a PKB per capita mają takie, że nasza czysta rasowo Polska nawet nie jęknie XD
Też bym chciał tak "upadać". Może i nie oglądasz TVP, ale żyjesz w takiej bańce informacyjnej, że aż tutaj widać jak bardzo jednotorowo docierają do Ciebie informacje i nic z tym nie chcesz zrobić

0

@norbi77 Dyskutuje nad tym tematem ponad 10 osób.
PIS ma poparcie w granicach 50%.
To albo kłamie statystyka, albo uczestnicy dyskusji - nikt nie zagłosuje na PIS?

6

@michal26 Niemcy od lat nadwyżka budżetowa, świetne zarobki więc nie wiem czego się tu czepiać - gospodarczo to jest raj.
LGBT to nie jest żadna ideologia, tylko ludzie(nie wiem jak można uczyć ludzi ideologii LGBT) w sensie uczysz, że są tacy ludzie i należy ich szanować czy jak? to jest ta ideologia?

6

@Amigo_Blanco
No Stary. Ja Cię błagam. Tysiące lat nie było edukacji seksualnej i nagle teraz jest to niezbędne. Od czego są rodzice ja się pytam? Zawsze to rodzice przekazywali, od wieków, taką wiedzę.
Już nie popadajmy w paranoję. Poza tym chętnie zobaczy statystykę nastoletnich ciąż w zachodnich krajach, gdzie ta edukacja jest od kilkunastu, bądź kilkudziesięciu lat. Bo to w końcu po to jest edukacja, by tych nastoletnich ciąż nie było, prawda?
Do godności? A ktoś im tą godność odbiera? Nie zauważyłe. tego w żadnym momencie mojego życia. Mam znajome lesbijki i traktuje się tak samo jak innych ludzi. To nie ich wina, że są, jakie są.
Prawo dziedziczenia. Nie wiem jak to jest, więc się nie wypowiem. Uważam, że każdy powinien sam sobie wybrać spadkobiercę. Stąd jest testament. Tutaj rybka co i jak.
Małżeństwa i adopcje - Na to drugie nie będzie zgody w tym kraju nigdy.
Nie dojdziemy w tych dwóch ostatnich kwestiach do porozumienia. To jest kwestia moralności i jedyne argumenty jakie możemy wymieniać, to właśnie argumenty moralne.

Życzę dobrej nocy wszystkim, bo trzeba rano wstać :D

2

@norbi77 Daj spokój z tym TVP, bo wyglądasz jak kolejny który szuka idiotów na siłę.
Pieniądze zawsze są z budżetu, a ile kasy wpłynęło ze zlikwidowanej luki VAT, to każdy może sobie przeczytać w niezależnych źródłach.
Władza zawsze jakoś tam dzieli szmal, ta akurat daje tym, a inna tamtym.
500+ w jakiejś formie jest w większości krajów UE, nie ma nic dziwnego że w końcu jest i u nas.


5

@michal26 no ale to jest właśnie argument za tym, że szczepienia muszą być obowiązkowe. Jeśli nie będą, to poziom wyszczepialności spadnie poniżej bezpiecznego poziomu i dojdzie do takich sytuacji.
Jestem zwolennikiem spokojnego tłumaczenia, a nie wyzywania od oszołomów, no chyba, że w kwestii płaskoziemców, którzy są po prostu odporni na argumenty. I do tego niekulturalni. Kiedyś zaangażowałam się mocno w jedną dyskusję na ich forum i skończyło się na osobistych wycieczkach z ich strony, 0 merytorycznych odpowiedzi.

0

@michal26 Ludzie wpadają w paranoje, że edukacje chcą wprowadzić i to jest śmieszne xD. A tak trochę przerabiając twój argument "Tysiące lat nie było szczepionek i nagle teraz jest to niezbędne"

1

@SZYCHA0005 Spotkajmy się za 5-10 lat.
Stawiasz swoją głowę, że klasa średnia zostanie zniszczona przez PiS, a państwo będzie tragicznie dołować ?
Wątpię.
Zajrzyj do netu, ile miliardów złotych zostało zaoszczędzone przez zlikwidowanie luki VAT.
To były straty godne uwagi bardziej niż zły humor niektórych przedsiębiorców.

3

@RosjaninBut tylko w zachodnich rozwiniętych krajach jest lepsza gospodarka i np. w Niemczech co roku nadwyżka budżetowa a nie kolejny rok z długiem. Dosyć duża różnica. Nie wspominając o średnich zarobkach.

12

@michal26
Francje opanowali bo.... Francja dawał obywatelstwo mieszkańcom swoich byłych kolonii (Algieria, Maroko, Tunezja). Polska nie ma takiej sytuacji. Francja ma dużo większy socjal i poziom zycia - Polska nie ma takiej sytuacji. Francja jest państwem całkowicie laickim z wieloma mniejszościami religijnymi- w Polsce jest inna sytuacja.
PiS grało kartą imigrantów przed wyborami 4 lata temu, gdy nie było zagrożenia z ich strony, nawet zagrożenia ich przybyciem. A co dopiero opanowaniem państwa.

Co do LGBT to tak samo jest temat sztucznie rozdmuchany pzred tymi wyborami. A Ty piszesz o opanowaniu państwa, gdzie prawie 90% deklaruje katolicyzm.
Akurat ja jestem za tym aby pewne prawa nabyli. Co robia w łózku to mnie nie obchodzi, ale jak chcą żyć ze sobą to niech sobie żyją, jednak jeśli mieszkają ze sobą od lat to czemu np. nie mieliby rozliczać PITu razem? czy to jest takie straszne? Tylko nie pisz o adopcjach dzieci bo to w Polsce jest tak możliwe w Polsce jak przyjście Mbappe do Rakowa Częstochowa.

0

@RosjaninBut Polak za minimalną krajową ledwo potrafi opłacić mieszkanie i jedzenie(albo nawet nie!), a Anglikowi zostaje kilkaset funtów, tak to wygląda u nas.

2

@SZYCHA0005 Tak możesz mówić przez następne 50 lat, bo oni zawsze będą przed nami.
Pytanie jak skończy się rozdawnicza polityka PiSu za kilka/kilkanaście lat.
Może źle, a może nie.
Zobaczymy.

4

@norbi77
Klasyka o wieczornych wiadomościach w telewizji publicznej.

-Niech pani nam powie - ile pani sama takich bombek zrobi?

- Sama jak tak siądę i robię... to zrobię gdzieś tak 283!

- To jest norma dzienna.

- A dla kogo ten wywiad?

- To jest dla telewidzów dziennika wieczornego.

- O, to bez kozery powiem pińćset! A co ja durna baba, 10 tysięcy! 50! Milion sześćset!!!

1

@RosjaninBut przeciez Godek już dawno nie ma??

1

@wyrek Ja się nie zajmuję obserwowaniem ruchów personalnych w Konfederacji.
Tam ciągle ktoś odchodzi, przychodzi.
Chodziło mi ogólnie o skład liderów partii, który jest dla wielu drażniący.
Po co robić partię z wariatami w składzie ?
Czekam na nowa sensowną siłę polityczną w Polsce, i za szybko się chyba nie doczekam.

6

@RosjaninBut Skoro ta władza jest taka dobra dla Polaków i ma pieniądze to czemu nie docenią pracujących, którzy nie mają rodzin czy dzieci? Ja osobiście odczuwam wszystkie podwyżki w sklepach i dam Ci dla przykładu błahy przykład: Guma do żucia "Orbit" kosztowała w styczniu 2,99 dziś 3,49...mała podwyżka? Specjalnie nie wymieniłem artykułów tj jak chleb, cukier itp, bo też jest różnica i na pewno dobrze o tym wiesz. Za wywóz śmieci płacimy 50% więcej i mógłbym tak dalej wymieniać, ale Ty się uczepiłeś "luki VAT" i nic więcej nie widzisz.

konto usunięte

3

@puyol_presidend5 Kandydaci niezależni/Konfederacja. Tak chyba to będzie wyglądać. Przede wszystkim muszę dostać kartę do ręki. Nie lubię głosować na partię, a na człowieka. Zawsze się tym kierowałem choć mimo wszystko mam spore objekcje do ludzi z lewicy (nie moje poglądy choć niektóre postulaty słuszne) no i KO (u mnie pół miasta zawalone Rutnickim którego nie trawię).

konto usunięte

2

@RosjaninBut Uszczelnienie luki Vat? Dobry żart. Dalej jest tak duża luka, że przeciętny Kowalski nie jest wstanie sobie wyobrazić.
Oczywiście, że państwo bedzie tragicznie dołować. Klasa średnia już ledwo zipie (coraz więcej osob, prowadzących działalność "specjalistyczną" - np. mechanicy czy ślusarze, coraz głośniej mowi o planach wyjazdu z tego kraju), mali przedsiębiorcy mają gorzej aniżeli wielkie korporacje = jest ich coraz mniej, startujacy na rynku pracy majcoraz mniejsze szanse na godziwe emerytury z ZUS-u - mimo 500+ coraz większy niż demograficzny.
Zreszta nie chce mi się dalej wymieniać, nie warto. Jak ktoś ma małe pojecie o geopolityce, ekonomii (mikro i makro), prawie międzynarodowym jak i prawie krajowym to właśnie będzie mówił takie rzeczy.

2

@norbi77 Uczepiłem się VATu, bo to dobry przykład.
Dziesiątki miliardów złotych to duże pieniądze, w odniesieniu do PKB kraju.
Realna strata, policzalna i ewidentna.

Ja nie mówię, że władza jest dobra dla wszystkich Polaków.
Po prostu daje więcej pewnej grupie społecznej, która jest jej elektoratem.
A doinwestowanie dzieciorobów jest opłacalne dla systemu, w końcu produkują nowe mrówki w tym mrowisku.
Z tego co wiem, nowi obywatele są mile widziani.

2

@xJLx Rozumiem, że twoja wiedza z zakresu mikro i makro ekonomii pozwoliła Ci obliczyć, że wpływ do budżetu rzędu dziesiątek miliardów złotych jest bez znaczenia, ponieważ luka jest i tak nadal duża.
Ciekawe rozumowanie, prezesem banku światowego chyba nie zostaniesz.
Może trzeba było zostawić PO u władzy, wtedy nikt by sobie nie zawracał głowy tymi paroma złotymi ?
Gratuluje znajomości ekonomii.
Zapewne nie zauważyłeś, że cała EU walczy z luką VAT.

3

@SZYCHA0005 to pojechales z tą minimalna. Mam znajomych i w UK i w DE i wcale tak kolorowo nie jest. Fakt zarobki są wyższe, dużo wyższe ale chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie drogie jest tam życie. Za Minimalna i Niemiec dobra fura jeździć nie będzie. Nie mówię że poziom życia jest u Nas lepszy, bo nie jest. Ale też nie przesadzaj że na zachodzie za Minimalna ludzie żyją jak w maśle.

2

@pax Imigranci i Lgbt (zwłaszcza w kontekście tej adopcji) to nie są problemy jeśli patrzysz krótkowzrocznie. Co do imigrantów jeśli nie rozwiąże się problemów demograficznych poprzez zmianę mentalności i podejścia do dzieci albo w jakiś sposób się ich nie zachęci, to trzeba będzie sprowadzić imigrantów. Poziom Polski rośnie i prędzej czy później w razie braku poprawy kwestii demograficznej może dojść do sprowadzenia chociażby muzułmanów, którzy mogą Polskę opanować i nie ma tu nic do rzeczy niechęć do nich lub jej brak, to po prostu fakt. Bardziej żywotna cywilizacja zawsze wyprze tę mniej żywotną.

Z podaną przez ciebie adopcją przez osoby LGBT jest tak samo. Teraz wydaje się to niemożliwe. Jednak im więcej praw i przywilejów będzie im przyznane tym więcej ich będą chcieli. A co do przykładów jak wspólne rozliczanie się z PITu tu faktycznie powinny być zmiany. Natomiast nie widzę powodów dlaczego tylko osoby LGBT miałyby dostać takie prawa? Takie coś powinno być dostępne również dla przyjaciół, ludzi mieszkających razem ale niebędących we wspólnym związku, czyli generalnie dla wszystkich którzy mają takie życzenie. Małżeństwa heteroseksualne są formalizowane w celach zapewnienia stabilności rodzinnej głównie dzieciom. Dlatego nie ma powodu żeby związki lgbt, które rodzin nie tworzą były formalizowane. Równie dobrze można by formalizować przyjaźń, tylko po co?

konto usunięte

5

@RosjaninBut Masz racje. Zmieniłeś moje postrzeganie świata, makro i mikro ekonomii. A Morawieckiemu należy się medal, za byciem najlepszym premierem tego kraju w historii, ministrowi finansów "nobel" w dziedzinie ekonomii, a Jarosław na cesarza! PIS - Macie mój głos.
---
Czas już na dzisiaj wyjść z internetu.

0

@puyol_presidend5 Ja myślę nad Pisem, zapytacie dlaczego szkołę skończyłem jakiś czas temu, okazało się że młodszy o rok kolega "trafił " podwójną 10 mianowicie blizniaki. Oboje około 18 lat i co z nimi dalej. On rzucił szkołę ona chyba też on pracuję i powiem ci gdyby nie to śmieszne 500+ było by ciężko tym bardziej że rodzina nie bogata. Wiadomo nie powinno byc rozdawanie za nic ale jako jedyni coś dali od siebie zamiast brać.

0

@xJLx Chyba coś przekręcasz, bo ja fanem Jarka i Mateusza nie jestem.
Dobranoc pchły na noc.

0

@pax A jednak są tacy,którzy wierzą w takie scenariusze.

7

@Zwyklykibic
Dali to co inni wypracowali, inni robili inwestycje Ci tylko te rozdają i robią największe przekręty w historii. W momencie największej koniunktury w Europie oni zamiast inwestować to zadłużają Polskę. Teraz przejadane jest to co nasze dzieci będą spłacać.

4

@SZYCHA0005 Podstawowe prawa mają, a szacunek? Niech nie robią z siebie pośmiewiska to i szacunek będą mieć :)

0

@puyol_presidend5 Ja również w tym roku zagłosuję na Konfederację. Fakt, że są zbyt radykalni w niektórych poglądach i z nie wszystkimi postulatami się zgadzam. Ale to oni, jako jedyni, mówią o zmniejszeniu klina podatkowego. Jedyni mówią, że chcą ograniczyć wydatki państwa, a nie tylko rozdać kolejne pieniądze (czy to 500+, czy ustawowe podniesienie minimalnej albo dopłaty dla rolników). Mam wrażenie, że tylko w Konfederacji znajdują się w tym momencie zdroworozsądkowi wolnościowcy.

2

Konfederacja, obniżka podatków, walka o polskie wartości, walka z szambem lgbt. To mnie do nich przekonuje. No i oczywiście by zabrac punkty procentowe PiSowi.

0

@Chaoss Minimalna to był tylko przykład, przecież wiadomym jest że nie każdy zarabia minimalną pensję. Może i fury nie masz ale opłacisz mieszkanie, wyżywienie i jeszcze zostanie w przeciwieństwie do nas.

0

@tadzik447 Tylko oni nie robią z siebie pośmiewiska, no co najwyżej ta garstka kontrowersyjnych osób pokazywana w telewizji, większość takiego marszu to ludzie idący w pokojowym marszu walczący o swoje prawa. I nie wiem skąd wziąłeś te podstawowe prawa, bo nie mogą zawierać związków partnerskich(to jest podstawowym krajem, bo do adopcji w tym zacofanym kraju nie dojdzie), nie wspomiając o linczu i strachu.

1

@SZYCHA0005 Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, a nie osób tej samej płci, całe szczęście, że nie mogą adoptować dzieci, pomyśl sobie jak takie dziecko byłoby traktowane w szkole przez innych uczniów gdyby wyszło na jaw, że wychowują go dwaj mężczyźni albo dwie kobiety. Teraz dzieci się śmieją, że ktoś jest gruby, rudy czy jeszcze jakoś inaczej wyróżnia się od reszty, a przy takich opiekunach to całkiem takie dziecko miałoby przesrane. A prawa do pracy, wyborów, wyznania, wolności, opieki medycznej mają, to są te podstawowe prawa, a nie kurde do związków partnerskich...

konto usunięte

0

@puyol_presidend5 Najdalej mi do KO, następnie Lewicy, PISu i Konfederacji. Tak naprawdę nie ma partii, która reprezentowałaby moje poglądy.

konto usunięte

0

@Amigo_Blanco Kraje Arabskie żyją ze złóż naturalnych i z turystyki. Jednocześnie dysproporcje statusowe są tam najbardziej uwypuklone. Ale to pewnie wiesz, bo w ciemno sloganu nie rzuciłeś. Musiałeś wcześniej zapoznać się ze statystykami :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co było najgorsze w Barcelonie w 2020 roku?