La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 2359 Culés

2

Tak odnośnie pożaru Amazonii, to oczywiście szkoda tej pięknej dżungli, ale serio dajecie się nabrać na te tytuły o klimatycznej katastrofie? W ogóle jak można wierzyć w coś takiego jak globalne ocieplenie??? Klimat w historii Ziemi zmieniał się wielokrotnie, były zlodowacenia i było o wiele cieplej niż teraz.

2

@AdrianGajewski2005 ale klimat się ociepla, a więc istnieje coś takiego jak globalne ocieplenie, jakby z roku na rok było coraz chłodniej to mówiono by o globalnym ochłodzeniu :P

2

@AdrianGajewski2005 poczytaj zanim zaczniesz gadac głupoty.
Sama amazonia dostarcza 20% tlenu na ziemi ,a żeby bagatelizować globalne ocieplenie trzeba byc chyba ...
To jest zagrożenie ,bo człowiek sam niszczy planete na której zyje.
Jak juz w lodzie na antarktydzie i w lodowcach mozna spotkac elementy plastiku to juz chyba coś jest nie halo.

0

@AdrianGajewski2005 Spoko, no to czekamy aż nam się białko zetnie.

0

@AdrianGajewski2005 tak, każdy o tym wie, ale człowiek przyśpiesza ten proces.

4

@AdrianGajewski2005 Ehhh, też kiedyś tak myślałem. Dobrze że z Korwina się wyrasta.

3

@AdrianGajewski2005 Więcej młody czytaj a mniej pisz od siebie (:

1

@AdrianGajewski2005 kto może mieć więcej racji? 14 letni Adrian Gajewski i grupa skrajnych prawicowców, która jako jedyna podważa istnienie problemu ocieplania się klimatu, czy setki niezależnych badaczy i instytutów naukowych? Chyba oni mogą wiedzieć trochę więcej na ten temat

1

@AdrianGajewski2005 Dokładnie ja również nie tyle nie wierze co nie jestem pewien co do ocieplenie klimatu na Ziemi. Dokładne badania statystyki na ten temat prowadzone są może od jakiegoś 18 czy 19 wieku czyli bardzo krótko biorąc pod uwagę jak wiele lat ma nasza planeta. Skąd mamy wiedzieć jak dokładnie zmieniał się klimat na przestrzeni lat w czasach gdy nie było jeszcze ludzi.

2

@AdrianGajewski2005 Srawdz ile lądów jest poniżej poziomu oceanu i czemu w takiej Indonezji chca zmienic stolice ,która niedługo może zniknąc w 1/3 pod wodą.
To jest fakt lodowce topnieja coraz bardziej i każdy ograniety może to sprawdzić.

0

@MarioVeB! Coś wiesz ale nie do końca
Masz rację, że Amazonia dostarcza tyle tlenu, ale ten tlen również zużywa.

0

@MarioVeB! Zaśmiecenie Ziemi jest problemem i z tym rzeczywiście trzeba walczyć. Sam podjąłem działania w tym kierunku. Ale globalne ocieplenie to zwykły biznes który jest kąskiem dla Europarlamentu w rozwalaniu polskiej gospodarki.

0

@Chaoss co z tego ,że zużywa skoro jeszcze wiecej produkuje?

0

@MarioVeB! Ponieważ kiedy powstawały miasta to człowiek nie miał jeszcze pojęcia o tym czym jet klimat. Lodowce topnieją tak jak zamarzały i topniały miliony lat temu. Człowiek jeśli ma jakikolwiek wpływ na zmiany klimatyczne to jest to wpływ minimalny. Gdzie jest teraz dziura ozonowa która trzydzieści lat temu straszyli???

2

@AdrianGajewski2005 Ty chyba nie rozumiesz jak przez zanieczyszczenia ten procesz topnienia lodowców uległ przyspieszeniu. Jaki minimalny weż odstaw w koncu tego korwina i jego bełkot.

0

@AdrianGajewski2005 Polecam Google. Wpisz "Dziura ozonowa". Weź pierwszy lepszy artykuł z jakiejś w miare rzetelnej strony. Nawet wikipedia pomoże. I się wszystkiego dowiesz.

1

@nwchades A ja polecam przejrzeć wykresy klimatyczne z kilku milionów lat a nie z ostatnich dwustu jakie pokazuje nam propaganda.

0

@AdrianGajewski2005 Co mają wykresy klimatyczne z kilku milionów lat do dziury ozonowej?

1

@MarioVeB! Ale mitem jest że Amazonia to płuca świata. Ktoś to tłumaczył że jak by wycięli cała Amazonie to zasadniczo klimat by się nie zmienił.

0

@AdrianGajewski2005 Jak wytłumaczysz dwie rzeczy:
- korelację pomiędzy zwiększeniem Co2 w atmosferze (systematycznie idzie w górę od czasu rewolucji przemysłowej), a tak gwałtownymi skokami w wysokości temperatury? - wzrost anomalii pogodowych?
@adrian89 Tia. Miejsce odpowiadające za 20% produkcji tlenu, jeden z najważniejszych punktów planetarnego cyklu hydrologicznego, tysiące roślin, owoców, zwierząt i jej zniknięcie nie wpłyneło by na nasz klimat xD

0

« Powrót do wszystkich komentarzy