La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1607 Culés

12

Bardzo cenne zwycięstwo z najmocniejszym przeciwnikiem:

Przed Ruchem był wyjazd do Krakowa. Mecz został rozegrany w Boże Ciało w czwartek 8 czerwca 1939 roku. Wisła była najpoważniejszym kandydatem do odebrania chorzowianom palmy pierwszeństwa w lidze. Mecze pomiędzy tymi drużynami już od początku elektryzowały kibiców obu drużyn. Tym razem nie było inaczej. Zbiórka kibiców Ruchu odbyła się na stacji kolejowej Chorzów Batory. Pociąg specjalny zatrzymywał się po drodze na stacjach w Katowicach, Szopienicach oraz Mysłowicach. Bilety na mecz były sprzedawane bezpośrednio w pociągu. Powrót do Batorego zaplanowano na godzinę 22:16. „Ilustrowany Kurier Codzienny” pisał: „Zwycięstwo odniosła drużyna Ruchu ale nie było ono wykładnikiem sił. Wisła bowiem miała co najmniej przez 2/3 zawodów inicjatywę w swych rękach i przewyższała swego przeciwnika pod względem technicznym i zespołowości gry ale można tu śmiało zastosować powiedzonko: Wisła grała a Ruch wygrał”. „Niebiescy” w Krakowie wystąpili w składzie: Brom, Giemza, Dziwisz, Mikunda, Skrzypiec, Fica, Kruk, Słota, Peterek, Wilimowski i Wodarz. Przegląd Sportowy donosił: „Piłka nożna jest sportem zespołowym a wynik zależy od spoistości i siły całej jednostki. Mimo to jednak trudno zaprzeczyć że zespołowość ta jest pod decydującym wpływem wybitniejszych jednostek, nadających tę drużynie. Dla udowodnienia tego możemy powołać się na mecz Ruchu z Wisłą. Dwa zespoły walczyły z poświęceniem. Wisła była lepsza i zasłużyła na zwycięstwo. Jeśli przegrała to nie jest to wynikiem wyższości przeciwnika ale zasługą dwu jednostek. Dwaj ludzie, którzy wywalczyli Ruchowi zwycięstwo, mogące zaważyć na szali mistrzowskiej to Brom i Wilimowski, który zdobył zwycięskiego i jedynego gola po podaniu Giemzy. Mecz zakończył się wynikiem 0:1". Był to 14 mecz ligowy obu drużyn w Krakowie i dopiero pierwsze zwycięstwo Ruchu na boisku „Białej gwiazdy”. W tabeli „Niebiescy” nadal byli liderem z 14 punktami. Druga była Wisła mająca 10 punktów ale jeden mecz rozegrany mniej.

@Vivienne
@Safrani
@Ogorinho1974
@NeroTFP1
@misterio
@Marusek
@KrychaFCB
@Gary
@Bernard777
@Adran360

1

@FCBparasiempre Niestety w tamtym roku nie poznaliśmy mistrza Polski.Najbliżej byli właśnie Niebiescy.

1

@FcPortoFan1999 Doskonale o tym wiem. Niebiescy szli jak burza a Wilimowski przewodził w klasyfikacji strzelców. No niestety Hitler i Stalin zrobili co swoje...

1

@FCBparasiempre Hitler i Stalin stwierdzili że powstrzymają Ruch...i całą Polskę.

0

@FcPortoFan1999 Powstrzymają to za mało powiedziane. Chyba najodpowiedniejszym słowem byłoby: unicestwienie Polski.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?