- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1461 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
72 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1461 Culés
16
Espanyol zapomniał już, jak się pokonuje Dume Katalonii:
Od ostatniego zwycięstwa Espanyolu, FC Barcelona zdobyła 10 tytułów a Espanyol dwukrotnie spadł do Drugiej Ligi. Barça jest największym klubem w Barcelonie i Katalonii. A RCD Espanyol jest jego największym lokalnym rywalem. Różnica między tymi dwoma klubami jest obecnie bardzo duża ale nie zawsze była tak duża. Kibice Espanyolu pamiętają kilka pamiętnych zwycięstw na Camp Nou. Na przykład zwycięstwo 3:1 w sezonie 1981/82, po golach Magureguiego i Lauridsena. Ostatnie zwycięstwo Espanyolu na stadionie Barçy miało miejsce 21 lutego 2009 roku, po dwóch golach Ivána de la Peñi (2:1). Od tego czasu Barça nie przegrała nawet ze swoim rywalem w La Liga. Nadal są niepokonani na stadionie RCD w najważniejszych hiszpańskich rozgrywkach. Barça i Espanyol mierzyły się ze sobą 179 razy w La Liga a bilans spotkań wyraźnie przemawiał na korzyść Blaugrany: 105 zwycięstw, 34 porażki i 40 remisów (347 bramek do 184). Co więcej, Barça świętowała swoje dwa ostatnie tytuły mistrzowskie na stadionie RCDE, po zwycięstwach, które głęboko rozczarowały Espanyol. Po legendarnym golu Ivána, Duma Katalonii wygrała Puchar Króla, La Ligę, Ligę Mistrzów, Superpuchar Hiszpanii, Superpuchar UEFA i Klubowe Mistrzostwa Świata w 2009 roku – najlepszym w swojej historii. Espanyol, sobotni rywal Barcelony, jest w kryzysie. Wykorzystują dobrą grę w pierwszej połowie. Zajmują dziesiąte miejsce z 38 punktami, połowę drużyny Hansiego Flicka. W meczu na Cornellà Barcelona wygrała 2:0. Derby Cornellà-El Prat miały druzgocący wpływ na drużynę Manolo Gonzáleza, która przeżywała złotą erę pod wodzą nowego właściciela Alana Pace'a. Kibice marzyli o Europie, nawet jeśli miała to być tylko Liga Europy. Dziś kibice Espanyolu zdają sobie sprawę, że obecny sezon nie będzie miał szczęśliwego zakończenia ale zwycięstwo na Camp Nou byłoby najlepszym pocieszeniem po trzech miesiącach trudności. Espanyol zakończył rok 2025 z 31 000 kibiców, w porównaniu z 26 800 kibicami Barcelony. Choć ich baza kibiców jest stosunkowo niewielka, są oni lojalni, a klub szczyci się tym, że jest „wspaniałą mniejszością” Katalonii.
Derby Cornellà-El Prat miały druzgocący wpływ na drużynę Manolo Gonzáleza, która przeżywała złotą erę pod wodzą nowego właściciela Alana Pace'a. Kibice marzyli o Europie, nawet jeśli miała to być tylko Liga Europy. Dziś kibice Espanyolu zdają sobie sprawę, że obecny sezon nie będzie miał szczęśliwego zakończenia ale zwycięstwo na Camp Nou byłoby najlepszym pocieszeniem po trzech miesiącach trudności. Tymczasem Barça mierzy się z derbami, myśląc o rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Atlético. Po porażce 0:2 na Camp Nou, drużyna Hansiego Flicka będzie potrzebowała cudu na Metropolitano. Sobotni mecz to dla lidera ligi raczej przeszkoda niż wzmocnienie. Na osiem kolejek przed końcem sezonu Barça ma sześć punktów przewagi nad Realem Madryt, swoim odwiecznym rywalem. Starcie z Espanyolem może być trudnym meczem dla Flicka, który będzie musiał zdecydować, czy dać odpocząć kluczowym zawodnikom, którzy mają teraz ciężki okres. Espanyol również nie ma wiele do stracenia, ale jest zdeterminowany, by odnieść pierwsze zwycięstwo na Camp Nou od 17 lat. Ich ostatnie zwycięstwo u siebie na tym stadionie ma jeszcze dłuższą historię. Miało ono miejsce w 2007 roku, gdy trenerem Espanyolu był Ernesto Valverde a FC Barcelonę prowadził Frank Rijkaard. Od tego czasu Blaugrana zdobyła 10 tytułów mistrza La Liga, a Espanyol dwukrotnie spadał do Second Division.
@Adran360
@AssisMoreira
@Bernard777
@Gary
@KrychaFCB
@Lionel_Messi10
@Marusek
@misterio
@Ogorinho1974
@Safrani