La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1569 Culés

14

Hiszpania o krok od występu w Copa America!

Czy wyobrażacie sobie Hiszpanię grającą w Copa América? Cóż, prawie się to stało w 1995 roku. Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) o mało nie przyjął zaproszenia od Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CONMEBOL) do udziału w Copa América, które miało się odbyć w Urugwaju w dniach 5-23 lipca tego roku. To zaproszenie było częścią ambitnego planu organizatorów, mającego na celu uczynienie z turnieju bardziej „iberoamerykańskiej” edycji, który zakładał zaproszenie nie tylko Hiszpanii, ale także Portugalii. Szczerze mówiąc, byłoby to fantastyczne. Pomysł włączenia Hiszpanii wzbudził ogromny entuzjazm wśród organizatorów. Zaprojektowali nawet maskotkę na tę okazję, silnie opartą na stereotypach, zwaną „ Torito Pepe”. Podobno na cześć udziału reprezentacji Półwyspu Iberyjskiego. W Hiszpanii propozycja wywołała entuzjazm. Według legendarnego magazynu „Don Balón”, RFEF skonsultował się z 20 ówczesnymi klubami z Pierwszej Ligi, które odpowiedziały pozytywnie, co skłoniło do podjęcia decyzji o udziale w turnieju. Choć oczywiście nie było to wystarczające, aby zagwarantować jego realizację. Ángel María Villar, prezes RFEF, był jednym z tych, którzy najbardziej zabiegali o realizację tego celu i wykazali największe zainteresowanie, zapewniając Hiszpanii grę w Copa América 1995. Podobno nawet ówczesny trener reprezentacji, Javier Clemente, poparł ten pomysł, uznając go za dobry test przed Euro 96, które miało się odbyć następnego lata w Anglii. Początkowy entuzjazm nie przełożył się jednak na ostateczne potwierdzenie. 20 września 1994 roku RFEF ogłosił wycofanie się z udziału. Na decyzję wpłynęło kilka czynników, w tym napięty terminarz ligi hiszpańskiej oraz eliminacje do Euro 96 w Anglii. Chociaż kluby początkowo wydawały się popierać udział, większość ostatecznie stała się niechętna, powołując się na potencjalne komplikacje i ryzyko dla swoich zawodników. Chociaż możliwość udziału w turnieju południowoamerykańskim jest już przeszłością, kto wie, czy kiedykolwiek zobaczymy Hiszpanię i Portugalię w Copa América? Z pewnością byłoby to interesujące.

@Safrani
@Ogorinho1974
@misterio
@Mixtape
@Lionel_Messi10
@KrychaFCB
@Gary
@Bernard777
@AxelF
@Adran360

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?