La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 692 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

0

Homoseksualizm to zaburzenie wg Krzysztofa Bosaka. Czy zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

5

30

@Katalonbar a to nie jest oczywiste,że jest to zaburzenie? Xd co to za pytanie.A rak to choroba, zgadzacie się?

0

@Katalonbar raczej wypadek przy pracy tego co życiem się nazywa

0

@Katalonbar myślę, że sam w sobie niekoniecznie, ale może być efektem zaburzeń.

7

@Katalonbar Jeśli mam być szczery to tak. Ale nie można tego w żadnym stopniu piętnować. To tak, jakby piętnować osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

1

@Katalonbar tak, ale nie mnie oceniać takich ludzi, niech żyją jak chcą, nie moja sprawa.

0

0

@insp1re Porównujesz homoseksualizm do autyzmu?

0

@Trojanek23 Zaburzeniem czego?

12

@MesQueUnClub96 nie, dał przykład, że to i to jest zaburzeniem i ludzie powinni to uszanować
Możesz być spokojny, nikt Cię nie będzie piętnował

4

@Katalonbar Krzysiek jest zaburzony razem z Braunem.

1

@Katalonbar No tak, to jest chore

0

0

@Katalonbar Czego? Bo jeśli prokreacji to tak, w innych pozycjach trzeba siąść i się zastanowić :)

4

@Katalonbar Oczywiście, że tak. Każdy kto choć trochę się zagłębił w ten temat wie dlaczego został wykreślony z listy zaburzeń psychicznych z klasyfikacji chorób DSM

2

@Tasde jeśli 99% społeczeństwa czuję fizyczna pociąg,do Kobiet a 1% do mężczyzn,to nie jest to zaburzenie? Nawet jakby to było 5% to wciąż.Nie wyjasnie dokładnie ale z tego co kiedyś czytałem mając więcej genów Kobiecych niż mężczyzn heteroseksualny.Jeski homoseksualizm nie jest zaburzeniem to czym jest wyborem? To że piszę,że jest to zaburzenie,nie jest równoznaczne z hejtem na te osoby,nie ich wybór

4

@Katalonbar Nie. Zaburzeniem można nazwać transów, czy niebinarnych, ale nie homoseksualistów lub bi.

2

@Katalonbar Homoseksualizm to orientacja seksualna a nie zaburzenie. Jest to to samo co heteroseksualizm. Czego ma to byc niby zaburzenie i jak on wyjasnil uzycie tego slowa?

1

@Katalonbar

Zaburzenie/choroba, to na pewno.

0

@GeraltzKatalonii Odpowiedz sobie dlaczego istniejemy? Co jest głównym zadaniem człowieka? - przedłużenie gatunku. Z związków homoseksualnych nie rodzą się dzieci, a więc nie spełniają swojego głównego zadania.

3

@AlexDark00 Ale co to zmienia? Czy związki osob hetereseksualnych które nie mogą mieć dzieci tez są zaburzeniem?

0

@GeraltzKatalonii XD nwm czy wiesz, ale właśnie porównałeś homoseksualizm do choroby. I odpowiadając - związki heteroseksualne, które nie mogą mieć dzieci nie są zaburzeniami lecz przykrymi przypadkami osób z chorobą.

3

@AlexDark00 To ja moge ci tak samo napisac. Nie jest to zaburzenie tylko przypadek w którym osobę pociągają przedstawiciele tej samej płci i nic nie moze na to poradzic. Moim zdaniem nie ma sensu tutaj wgl uzywac słowa zaburzenie.
PS Np konflikt serologiczny u partnerów nie jest chorobą a kompletnym przypadkiem który moze zdarzyc sie kazdemu

9

@Trojanek23 Odstępstwo od normy nazywa się odchyleniem a nie zaburzeniem.
Zaburzenie to nieprawidłowość funkcjonowania jakiegoś organu, zaburzająca pracę organizmu.
Homoseksualiści nie różnią się od heteroseksualistów, wszystkie ich organy pracują dokładnie tak samo.
To, że w jakiś sposób jest to uwarunkowane nie sprawia, że jest to zaburzeniem.
Nikt nie nazywa wybitnie inteligentnych ludzi zaburzonymi, ludzi o niebieskich oczach też tak nie nazwiesz a jest ich maks 10% populacji świata.
Co więcej - rudych też nikt nie nazywa zaburzonymi, a jest ich mniej niż homoseksualistów.
To co robi Bosak to szafowanie pojęciem w celu pejoratywnym i jest błędne, używając wyznaczników Bosaka do określania "zaburzeń" można równie dobrze powiedzieć, że bycie tobą to zaburzenie, bo strzelam, że mniej niż 0,1% populacji świata chciałaby mieć taki nick.
Ale czy możemy powiedzieć, że jesteś zaburzony, bo twój mózg wygenerował ci taki nick? Nie, a według Bosaka normalny człowiek jest zaburzony, bo jego naturalna charakterystyka jest inna i mniej popularna.

0

@Tasde O dziękuję. Ja zbyt ograniczony jestem zeby tak to ładnie ująć. Ale do tego brnąłem wyżej xD

0

@GeraltzKatalonii Jest to zanurzenie. Ktoś wyżej napisał, że jest to norma jak heteroseksualizm. Jeśli tak miałoby być to takie osoby nie stanowiłyby ułamka ludzkości, a przybliżoną wartość do osób heteroseksualnych. Jednak liczbą przypominają osoby z zaburzeniami jak autyzm.

3

@AlexDark00 I wlasnie nasza dyskusja sprowadziła się do tego ze jest duza roznica miedzy zaburzeniem a odstępstwem od normy i Tasde to ładnie wyzej ujął

0

@GeraltzKatalonii Odstępstwo od normy? Tym może być kolor włosów, ale nie nadrzędny cel jakim jest prokreacja.

5

@AlexDark00 Jesli tak ci zalezy na prokreacji to kazdy zwiazek w ktorym nie ma dzieci jest zaburzeniem. Ba, nawet kazdy kto na starosc nie spłodził potomstwa jest zaburzony xD Widzisz do czego to prowadzi. Sami zaburzeni ludzie na swiecie

0

@GeraltzKatalonii Te osoby robią to z wyboru. Jednak w każdej chwili mogą mieć dzieci. Para homo nie może nigdy mieć dziecka ze sobą. Czy są zdrowi, czy nie. Nawet jak chcą to go nie stworzą.

1

@AlexDark00 No i teraz mozesz doszukiwac sie co skłoniło ich do tego ze nie mieli dzieci i to nazwac zaburzeniem jesli tak redefiniujesz to słowo. To jest ich naturalna specyfika mózgu. Tam nie ma zadnego zaburzenia w działaniu. Tak jak ty jestes introwertykiem albo ekstrawertykiem tak ktos jest homo a ktos hetero.

3

@Katalonbar
Zaburzony to jest Bosak tak jak i cała Konfederacja.

3

@Trojanek23
To, że ktoś kocha kogoś tej samej płci, to jest psychiczny?

0

@Trojanek23 nawet nie sprowadzałbym tego do poziomu skali. Zielone oczy też ma tylko 2% społeczeństwa, a nie jest to zaburzenie (chociaż może to jakaś mutacja?). Pociąg do tej samej płci to zaburzenie podstawowej funkcji u człowieka jaką jest rozmnażanie. Bardziej można to porównać do jakiegoś daltonizmu, bo i tu i tu podstawowa funkcja organizmu nie działa tak jak trzeba.

0

@norbi77 a jak ktoś jest daltonistą,to jest psychiczny czy ma zaburzenie?

1

@GeraltzKatalonii oczywiście że są zaburzeni,jeśli są bezpłodni xd Tu nie ma pola do dyskusji nawet,bo to jest oczywista oczywistość.Dopoki nie było,tej chorej poprawności politycznej,to specjaliści nie mieli problemu z głośnym mówieniem o tym,że jest to zaburzenie a teraz nikt głośno tego nie powie,bo go zjedzą

0

@Tasde czyli to jest ich wybór świadomy,nie jest to zaburzenie.Najlepsze jest to,że niektórzy homoseksualiści sami uważają to za zaburzenie.Tak kiedyś rozmawiałem z pewnym i tak właśnie stwierdził.Nie rozumiem jak można zaprzeczac temu.Niedorzecznosc

3

@Trojanek23
Głupszego porównania chyba nie mogłeś wymyślić :D
Daltonizm jest zaburzeniem percepcji barw, co wynika ze złej budowy siatkówki. Jest to schorzenie wrodzone o podłożu genetycznym. (google).
Więc jak "choroba" ma się do orientacji seksualnej?

3

@Trojanek23 Uwielbiam takie anegdotyczne przykłady xd

Ja z kolei nie rozumiem jak można uważać orientację seksualną za zaburzenie. Jak ktoś lubi seks analny, albo grupowy to też wg Ciebie jest to zaburzenie?

Żyć w XXI wieku i uważać homoseksualizm za zaburzenie to jest dopiero poważne zaburzenie.

1

@Katalonbar

Tak, jest to zaburzenie. Takie osoby zwyczajnie maja cos spieprzone w swoim DNA, przez co automatycznie ich instynkt rozrodczy nie dziala tak jak powinien.
Jesli ktos uwaza, ze pociag do osoby tej samej plci za cos normalnego, to zwyczajnie sam siebie oszukuje...

0

@AlexDark00 Para hetero w której ktoś jest niepłodny też nie może mieć dzieci i co w związku z tym? Od kiedy nadrzędnym celem związków ma być prokreacja? Kto tak powiedział? Pan Jezus w niebie?

1

@Katalonbar Nieeee. Za to konfiarstwo to na pewno choroba i to przenoszona przez Kreml

0

@ProMILs A w takim biseksualność to zaburzenie? Przecież ktoś biseksualny może mieć dzieci i tworzyć szczęśliwy związek z osobą przeciwnej płci. A osoby biseksualne żyjące w związkach z osobami tej samej płci wtedy są już zaburzone? Jak to zaklasyfikujesz?

Osoby po menopauzie nie mogące mieć dzieci też są zaburzone?

0

@OBSERWATOR2021 A jak ktoś nie chce mieć dzieci i np. decyduje się na wazektomie to też jest zaburzony? W końcu widać że nie ma instynktu rozrodczego skoro nie chce mieć dzieci.

Pary używające antykoncepcji też są zaburzone? W końcu nie chcą mieć dzieci?

0

@Eric_Abidal_22 Znów porównanie homo do choroby xd

0

@AlexDark00 Ale to wy to porównujcie do choroby. Ja porównuje też do par które nie mają dzieci. Bo np. nie chcą. Albo są w takim wieku że już nie mogą.

2

@Eric_Abidal_22

Jesli pary normalnie uprawiaja seks (bez wzgledu na to czy zostala zostosowana lekka metoda antykoncepcji lub bardziej drastyczna jak wazektomia) to o jakim zaburzeniu tu mozna mowic? Ludzie uprawiaja seks, lacza sie w pary nieprzypadkowo i nie bez powodu. Intynkt rozrodczy jest zakodowany w ludzkim DNA. Ludziom sie tylko wydaje, ze maja w pelni wolna wole, a w rzeczywistosci niewiele sie roznia od zaprogramowanych maszyn. Podswiadomie facet chce zapladniac, natomiast kobieta chce byc zaplodniona. To czy wyjdzie z tego ciaza, nowe zycie to juz inna sprawa...

0

@Eric_Abidal_22 Jak nie chcą mieć dzieci to jest to wybór. Jak są za starzy (kobiety) to jest to naturalne.

0

@OBSERWATOR2021 A o jakim zaburzeniu chcesz mówić w kontekście homoseksualistów? Czy osob biseksualnych?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?