La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1571 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

11

Ci rolnicy zaczynają przeginać, jutro w godzinach szczytu mają zablokować całe centrum mojego miasta Szczecina....
Ja pier... Naprawdę chcą nastawić przeciwko sobie przychylne im do tej pory społeczeństwo?

0

@Bobo25 Poznań to samo, już praca zdalna wzięta bo lepiej się nie ruszać z domów.

24

@Bobo25 No jak na razie społeczeństwo popiera i to mocno :) A już miasta blokowali

5

@bartekvisca Ja nie mogę, mam klientów poumawianych na jutro. Nie wiem, czy w ogóle dojdzie do tego, chyba dziś będę dzwonił i pytał czy dadzą radę na inny termin.
Chore to jest. Coraz miej mam szacunku do tej ich akcji...

3

@Kgorecki2500 U mnie też byli pare razy. Ale z reguły trwało to np w godzinach 11-15 i do samego centrum nie wjeżdżali, teraz jawnie mówią że pomiędzy 11 a 18tą mają blokować główne ulice miasta.
Ja kończe pracę o 15tej a do 16tej musze córkę odebrać, zwykle przejazd zajmuje mi do 40 minut...
Moje poparcie i szczunek właśnie tracą...i podejrzewam że po jutrzejszej akcji będzie coraz więcej takich osób...

34

@Bobo25 Ja jestem z nimi ale rozumiem, że wszyscy ludzie zaczynają się powoli wkurzać ale z drugiej strony - jak inaczej mają protestować? U siebie na polu? Przecież nikt tego nie zauważy. Blokada największych miast i dróg to najlepsze rozwiązanie - niestety dla nas bo będzie bardzo ciężko gdziekolwiek się przedostać ale co możemy zrobić? Olanie rolników i bycie przeciwko nie tylko będzie złe dla nich ale również i dla nas wszystkich. Ja jestem jednak jeszcze za tym by najbardziej blokowali Warszawę, niech jadą po sejm, pałac prezydenta, kancelarie premiera czy nawet pod siedzibę PiS-u (pamiętajmy, że to oni zgodzili się na zielony ład) ale tam to pewnie już policja czeka by bić ludzi stojących z polską flagą.

6

@Bobo25 lepiej nic nie robić? Dobrze, że rolnicy protestują bo zaraz byśmy chodzili w kagańcach. Na opłaty za co2 w samochodzie zaraz będziesz narzekał a nic z tym nie zrobiłeś.

1

@Stinger_ Akurat teraz gdy UE zaczyna iść na pewne ustępstwa, zamiast rozmawiać, wysyłac jakies delegacje bo widać że jest szansa coś zmienić oni robią jeszcze ostrzejsze ruchy... wolą iść na wojnę zamiast postawić na konstruktywny dialog... i to jeszcze kosztem pozostałej części społeczeństwa...
Mam tego dość. za każdym razem jak będe przejeżdżał przez ich blokadę (bo często jeżdżę poza miasto i tam blokuja drogi) to zatrzymam się i powiem co o nich myślę. Granice zostają przekroczone.

Komentarz usunięty

4

@Bobo25 Jeśli jeden dzień tyle dla Ciebie zmienia to nie ma o czym rozmawiać tak szczerze… Jakbyś miał może jakiekolwiek pojęcie jak to wygląda z drugiej perspektywy, to byś zmienił gadkę cwaniaczku :)

18

@Bobo25 Uroki życia w demokracji. Zawsze możesz przeprowadzić się do jakiejś satrapii, gdzie każdy protest przeciwko jakiejkolwiek władzy będzie tłumiony policyjnymi pałami.

Komentarz usunięty

2

@DanzaKuduroRemix Tak ten dzień zmienia mi dużo, bo naprawdę mam na jutro bardzo ważnych klientów poumawianych, dla których z tego co wiem czas ma bardzo duże znaczenie.
A co mnie interesuje druga strona? Jak ja będę miał problemy w pracy to mam zablokować Ci np wyjzad z domu i masz mnie zrozumieć bo masz patrzeć na moją pespektywę...
Co za brednie...

2

@Stinger_ "Przykro się czyta takie rzeczy ale właśnie mieszczuchy nie mają za bardzo o niczym pojęcia bo liczy się tylko to by mieli jak przejechać przez centrum miasta.


Mam nadzieję, że te wszystkie Twoje spotkania szlag trafi - skoro życzysz innym źle to zobaczymy co będziesz mówił jak sytuacja się odwróci."

Niech Ci będzie, ale wtedy ja przyjadę pod Twój dom zablokuje wyjazd z Twojej posesji i uniemożliwię dojazd do pracy i jej wykonywanie. Skoro wszyscy mogą to ja też...

0

@Cochise zaczynam pomału tęsknić za tymi czasami chyba...

8

@Bobo25 Myślisz, że mi się łatwo jeździ przez te blokady? Oczywiście, że nie ale wiem jak to wygląda i trzeba to zrozumieć tym bardziej, że oni nie chcą tylko swojego dobra ale i walczą by wszyscy mieli lepiej.
Jakby nie rolnik to nawet nie miałbyś co jeść ale przecież to wieśniak, brudas i w ogóle co nie? To po co wchodzisz do sklepu i kupujesz coś za co dostał grosze (w sklepie cena kosmiczna), a musiał się na robić, nabrudzić i w ogóle?

Już Ci napisałem wyżej - rozumiem zdenerwowanie innych tymi strajkami ale trzeba ich wesprzeć, a nie wyzywać.
Te strajki i blokady chyba były wcześniej zapowiadane? Także w ten jeden dzień można było sobie to poukładać tak by w miarę możliwości wszystko udało się załatwić ale po co nie? Lepiej narzekać.

4

@Bobo25 Unia idzie na ustępstwa jakie sobie zaplanowała na początku wprowadzenia tego. Wiedzieli ,że będą protesty i dobrze to zaplanowali. Zaraz wyboru do parlamentu coś tam wycisza , a później sruu im dokręcą bo już będą mieli w D. Co do samego prostestu popieram ich jak najbardziej ale wolałbym ,żeby blokowali sejm i wszystkich posłow pod ich domami niż paraliżowali ludziom życie:)

1

@nioton co to za pieprzenie lepuej nic nie robic. powinni sie ustawic pod prywatnymi domami Tuska , Kaczynskiego i ogolnie 100 najważniejszych polityków kraju tego i poprzedniego rządu. nastepnie rzucać jajami, obornikiem i czym sie da zeby zrozumieli ze z rolnikami nie ma zartu. blokowanie drog to nieskuteczna farsa, na ktora rządzący maja wywalone. rolnicy i ogólnie wszyscy, ktorzy protestuja (pielegniarki, nauczyciele) sa za glupi i zbyt strachliwi zeby tak zrobic dlatego zawsze beda poszkodowani.

1

@Bobo25 ale jak rozmawiać jak na spotkania chodzą osoby które pragną jedynie politycznego stołka a nie realnych zmian ? Blokowaliśmy drogi - źle . Blokujemy miasta ( do których zresztą nas wysłaliście) - źle . To jak protestować żeby było dobrze ?

13

@Stinger_ Tutaj masz bardzo dużo racji, ale należy także podkreślić, że Polacy są wielkimi hipokrytami i mocno dominuje kolonialna mentalność jeśl ichodzi o stosunki państwo-obywatel. Polak często siedzi cicho, najlepiej aby inni protestowali - taki zniewolony człowiek sfocusowany tylko na sobie i "pracować, żreć, spać" to woli aby wszyscy napluli mu w twarz lub stopniowo okradali jego oszczędności niż pomyśli o empatii społecznej czy niesprawiedliwym traktowaniu innych ludzi.
Aktualnie mieszkam we Francji i bezwarunkowe poparcie dla rolników przykładowo w moim Rennes jest właściwie 100% wśród zwykłych obywateli jakich znam - absolutnie wszyscy się solidaryzują z rolnikami, a gdy ciągniki wjeżdżały do miasta to mieszkańcy Rennes witali ich jakby z wojny wracali, a na nią właściwie jechali bo to co zrobili w centrum oraz jak przyozdobili gównem budynki administracji państwowej to w Polsce dziennikarze TVN by zawałów dostawali. W Polsce rolnicy są niezwykle kulturalni i z wielką klasą protestują jeśli porównywać do tego jak to wygląda na zachodzie.
Ja popieram rolników bezwarunkowo i uważam że dla każdego Polaka jak i jednocześnie europejczyka to powinna być priorytetowa sytuacja.

0

@Stinger_ "że oni nie chcą tylko swojego dobra ale i walczą by wszyscy mieli lepiej."
błuhahahaha
Serio myślisz żeby protestowali gdyby NAM bylo źle a im dobrze. Gdyby ceny żywności w sklepach były kosmiczne a rolnicy zarabiali by miliony na sprzedaży swoich płodów, też by strajkowali????

To jest protest TYLKO i WYŁACZNIE w ich interesie (w sensie robią to dla swojej sytuacji finansowej). Takie piperz... że robią to dla nas jest tylko po to by ludzie ich nie zjedli na tych protestach.

0

@Ls0811 To tak jak Wy macie prawo protestować tak samo ja mam prawo do oburzenia na formę tego protestu i mocno utrudnianie życia zwykłym mieszkańcom.

27

@Bobo25 Przecież tutaj właśnie chodzi o to, że ich interes pokrywa się ze społecznym. Chodzi m.in. o jakość produktów rolnych i przynajmniej opóźnienie zielonego szaleństwa.

1

@Bobo25 mam do roboty 10 min autem, a ostatnio jak były te blokady pomniejsze to godzinę do domu jechałem.. to jutro chyba mi się nie opłaca do domu wracać albo zrobić l4 ;f

0

@Cochise "Chodzi m.in. o jakość produktów rolnych i przynajmniej opóźnienie zielonego szaleństwa."
Ale wiesz że zielony ład ma właśnie m.in. na celu zapewnienie wysokiej jakości żywności z produktów rolnych???
Problemem jest teraz bardziej wpuszczenie na rynki UE zboża ukraińskiego bez żadnej kontroli i spełnionych norm.

2

@Bobo25 unia idzie na ustępstwa dlatego że rolnicy robią co robią!
Bardzo mnie to również wkurza ale inaczej się nie da

0

@Transu96 Ja jeżdzę tak ok. 30 do 40 minut. Ale przejeżdżam właśnie przez centrum miasta, a jutro mają stać i blokować ścisłe centrum i to w godzinach popołudniowego szczytu... No szczyt wszystkiego ;)

4

@Bobo25 Nie dajcie się skłócić. Generalny Gubernator Tusk celowo pozamykał wszelkie inne formy protestu (groźby, że na granicy zrobią 'infrastrukturę krytyczną'; pałowanie w Warszawie, zakaz wjazdu ciągnikami do centrum), żeby protestowali na ulicach i zrażali tym sobie Polaków. To jasne. Trzeba wytrzymywać i zrozumieć rolników

0

@TheCule ja jestem już po drugiej stronie, i liczę że pałki policyjne pójdą w ruch.

4

@Bobo25
"zielony ład ma właśnie m.in. na celu zapewnienie wysokiej jakości żywności z produktów rolnych" - jednocześnie UE znosi cła na produkty rolne z ukrainy nie spełniające żadnych norm żywnościowych...

0

@gg156 tyle że to są dwie odrębne rzeczy, z Ukrainą to bardziej chodzi o politykę przeciwko Rosji (więc jak najdalsze ustępstwa dla Ukrainy). Projekt Zielonego Ladu powstawał jeszcze przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie.
Wiem że obie decyzje są ze sobą w sprzeczności i obie powinny być aktualnie reflektowane i są głosy że pomału to się zaczyna dziać.

Komentarz usunięty

6

@Ls0811 Generalnie popieram strajk bo jest w słusznej sprawie, ale może zamiast blokować autostrady to lepiej pojechać pod dom lokalnego polityka, pod ministerstwa i sejm jak to robią koledzy na zachodzie i tam lać gnojówkę? I nie głosować na pis jak to robi 70% rolników...
@Bobo25 mam nadzieję że kiedyś ta milicyjna pałka spadnie na twoją głowę jak będziesz protestował

0

@Linghunter88 mój post poleciał, Twój również poleci.
Każdy ma prawo protestować czy to górnicy, czy to pielęgniarki, czy to kobiety w obronie swoich praw czy to rolnicy. I każdy powie że to dla nich dużo poważniejsza sprawa...
Tak samo ja mam prawo na oburzenie za utrudnianie życia innym.

0

@against_modern_football ja nie będę protestował, a nawet jakbym to pokojowo, a nie przez palenie opon, rozwalanie infrstruktury miejskiej, czy rzucaniem czym popadnie. Więc pałka mi nie grozi.
a milicji to juz dawno nie ma...

0

@Bobo25 cenzurka nakladana :D piknie

7

@Bobo25 Jakie ustepstwa ? Jak teraz im popuszcza to znowu przegraja... Prosze cie.. niech walcza, to tylko 1 dzien. Trzeba walczyc, bo to co sie zaczyna dziac dotknie zaraz wszystkich.. ja mam zamiar miec na swoim ogrodku warzywa i owoce

0

@Bobo25 To że zmienili szyld nie znaczy że dalej nie mają mentalności i sposobu działań milicji. Nigdy nie wiesz czy nie będziesz protestował, jak wejdzie prawo które np. które odbiera ci mieszkanie bo coś tam to nie wyjdziesz na ulicę tylko będziesz grzecznie siedział w domu i czekał aż przyjdą odebrać twoją własność?
Protesty są w większości pokojowe, ostatnio incydenty których była garstka a szkód to narobiły pewnie 10x mniej niż na protestach piorunów inicjowane były przez przysłanych solidaruchów pisowców i samą milicje która kilkukrotnie bez powodu zaczęła walić gazem w tłum.

0

@against_modern_football "których była garstka a szkód to narobiły pewnie 10x mniej niż na protestach piorunów inicjowanerzysłanych solidaruchów pisowców i samą milicje..."
Fajnie macie tak wybiórczo sobie do protestów podchodzicie, Rolnicy cacy, Panie z piorunami be....

1

@Bobo25 Co? xD Czytaj ze zrozumieniem ja napisałem o tym że protesty rolników zrobiły mniej szkód pewnie niż protesty piorunów - nigdzie nie oceniłem który jest dobry, który jest zły. Odniosłem do tej mitycznej skali zniszczeń o której pisałeś

1

@Bobo25 załóż swój protest przeciwko naszemu protestowi.

0

@Ls0811 tak zrobię, ale nie licz że będę rzucał kostką brukową lub dewastował ulice paląc opony... To nie mój poziom.

0

@against_modern_football aha, o rolnikach piszesz per rolnicy a o kobietach które protestowały w obronie swoich praw per "piorunów inicjowane były przez przysłanych solidaruchów pisowców i samą milicje"...
To się czyta samo przez się...

A poza tym czy ja gdzieś napisałem że popieram zniszczenia robione na strajku kobiet??? Nie, nie podoba mi się zarówno tamto jak i te cyrki rolników ostatnio z Warszawy, nie wspominając o już najgorszych pod tym kątem górnikach...
Jestem przeciwko każdej formie wandalizmu i chuligaństwa bez względu na to kto protestuje.

1

@Bobo25 to zależy czy pod twój protest podłącza się osoby chcące jedynie taniej rozrywki w postaci rozrób , no i czy czasem policja nie zrobi prowokacji.. tragicznie w ogóle jest to że kilkanaście osób , trudno określić jakiej grupy zawodowej spowodowało narzucenie narracji że to rolnicy ( których w Warszawie bylko tysiące ) są prymitywnymi zadymiarzami . Ale może to kwestia "poziomu " i zrozumienia sytuacji

0

@Ls0811 "no i czy czasem policja nie zrobi prowokacji.. " dalej w teorie spiskowe z twitera ze zdjęciami butów...
bawcie się dalej.

ehh szkoda że u mnie prezydent nie miał na tyle odwagi by jak w stolicy zakazać wjazdu traktorom...

2

@Bobo25 Przecież celem UE są miasta 15-minutowe i likwidacja samochodów spalinowych. Trzastek jeszcze opowiada, że reformy idą zbyt wolno.

0

@adrian5115 co to są miasta 15 minutowe?

1

@Bobo25 właśnie widzę że nie czyta się samo przez się bo - o solidaruchach przysłanych przez pisowców i milicję to dotyczyło strajku rolników gdzie to solidaruchy głównie robiły borutę :O I teorie spiskowe o atakowaniu przez policjantów w cywili nie są teoriami spiskowymi tylko znanym już dobrze działaniem milicjantów choćby z marszu niepodległości. Na szczęście dzisiaj są kamery i wszystko ładnie zawsze ktoś nagra.

0

@against_modern_football Antoni Macierweicz ?? To Pan ma tutaj konto?? Nie wiedziałem że sympatyzuje Pan z Barceloną.

0

@Bobo25 "Oxford jest jednym z 1143 miast i samorządów na całym świecie, które dołączyły do inicjatywy C40 Cities Race to Zero – miast, których przywódcy - w tym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, chcą całkowitej dekarbonizacji. W Oxfordzie postanowiono stworzyć sześć 15-minutowych dzielnic. Mieszkaniec będzie mógł podróżować poza swoją dzielnicę tylko przez 100 dni w roku. "

2

@Bobo25 o tym strajku wiadomo od 2-3 tygodni. Mogłeś przełożyć spotkania wcześniej.

0

@Bobo25 A ty wkurzasz się na protesty rolników...

0

@clyde Nie mam twetera, FB i innych tych ustrojstw, dopiero dziś rano w lokalnym radiu podali tą informację. Już do paru klientów dzwoniłem i też się dowiedzieli albo ode mnie albo dzisiaj z mediów dopiero o tym wielkim strajku u nas w mieście.

0

@adrian5115 dokładnie i też mam do tego prawo.
nie słyszałem o tym projekcie. Dla mnie trochę głupota, ale ogólnie odejście od węgla (w każdej postaci) jest nieuniknione, zasoby się coraz bardziej zmniejszają a ich wydobywanie będzie coraz kosztowniejsze.
Tak czy siak w perspektywie zapewne kilkudziesięciu lat transformacja energetyczna będzie koniecznością.

1

@Bobo25
Nie znam nikogo (oprócz rolników) kto jest im przychylny a mieszkam na wsi. Sąsiedzi się już kłócą z tymi baranami, bo utrudniają życie normalnym ludziom. Tym Piotrusiom Panom poprzewracało się w głowach. Jak im źle, niech zmienią zawód. W PL pracuje ich i tak 3x więcej (procentowo) niż przeciętnie w UE.
Dopłacamy im 2x więcej niż iż wkład w PKB. Banda darmozjadów z mnóstwem ulg i dotacji. Prawdopodobnie większość z nich to idioci, którzy nie potrafią biznesu prowadzić bez strat, dlatego trzeba im dopłacać nasze pieniążki. To jest jakiś absurd!

1

@Bobo25 Te strajki mają sens, może uda się wysłać w kosmos green deal i inne pomysły UE znane wcześniej w ustrojach totalitarnych (obowiązkowe ugorowanie, kwoty mleczne, itp, toż to komuna w czystym wydaniu).

0

@mvnBasten "obowiązkowe ugorowanie" już było że tego nie będzie.
"kwoty mleczne" a dopłaty unijne to chce się brać ale jak już jakieś regulacje to źle....
zlikwidujmy więc i jedno i drugie i limity i dopłaty (i prefenrecyjne kredyty itd.)....

0

@MrCental ale podpadłeś teraz tutejszym "rolnikom"... Strzeż się, nie wiadomo kiedy a dostaniesz kostką brukową...

4

@Bobo25 "Trochę głupota" - ? Ty się burzysz na obecne utrudnienia, a plany naszych rządzących nazywasz "trochę głupotą", a idą jeszcze dalej.

1

@MrCental "Rolnicy i banda darmozjadów" - dalej przestałem czytać.

2

@Bobo25 "zlikwidujmy więc i jedno i drugie i limity i dopłaty"- myślisz, że Rolnicy sobie wtedy nie poradzą?

0

@Bobo25 Masz Oskarku obejrzyj sobie wtedy zrozumiesz https://www.youtube.com/watch?v=8G0SOYWeRQc ja wielokrotnie widziałem to z bliska ale nie będę opowiadał bo i tak powiesz że nie prawda :)

0

@adrian5115 bez dopłat, bez wszystkich ulg, bez preferencyjnych kredytów, bez KRUSU (tak wiem że KRUS nie ma nic wspólnego zUE, ale to dalej jeden z ich przywilejów....)/

Tak, myślę że spora część* rolników przestanie uprawiać rolę.
a na rynku pozostaną jedynie wielkoobszarowcy czy jakieś konsorcja które mają setki i więcej hektarów. Zwykły "mały" rolnik będzie miał wielkie trudności by utrzymac produkcje opłacalną.

*nie pytaj ile dokładnie, ale myślę ze to by była duża liczba gospodarstw. Jeszcze przy jakiś wahaniach na rynku jak ostatnio (dwa lata) z cenami nawozów, pasz itd...

0

@against_modern_football oj Antoni daj już żeś spokój.

1

@Bobo25 Murem za rolnikami!

0

@RafaPL a co z murem za mundurem! już nie modne?

1

@Varkond dlatego oni potrzebują wsparcia. I tak chwalą rolnikom, że protestują. Jako jedyna grupa. Reszta myśli, że ich to nie dotyczy a jest dokładnie odwrotnie. Jak chodzi o aborcje to wychodzą na ulice, ale jak trzeba zaprotestować przeciw temu co się dziej to każdy ma wywalone. Jeb.c takie podejście.

2

@against_modern_football
Bo są rolnicy i "rolnicy"...


5

@Bobo25 smutna postawa.
Widzisz tylko czubek swojego nosa, ale nie widzisz, że oni robią to również z myślą o tobie.
Moim zdaniem należy im się szacunek, bo jako jedyna grupa potrafią się zmobilizować do jakiegoś działania za swoje interesy.
Sam siedzę w transporcie od paru lat i te strajki dotyczą nie tylko PL, ale i FR czy DE i mi też to wiele psuje, do tego stopnia, że jestem jakieś 10k zł w tym miesiącu w plecy, ale wolę to niż potem przez parę lat płacić za efekty głupio podjęte decyzje polityczno-gospodarcze.

3

@MrCental xD napisz konkretnie ile dopłacasz , bez bicia piany konkretne liczby. Mieszkasz na wsi czyli zwykła zazdrość cię zżera.

0

@KobeFR smutna postawa, Widzisz tylko czubek swojego nosa... oni robią to również z myślą o tobie.
aha, już pisałem wcześniej:
"Serio myślisz żeby protestowali gdyby NAM bylo źle a im dobrze. Gdyby ceny żywności w sklepach były kosmiczne a rolnicy zarabiali by miliony na sprzedaży swoich płodów, też by strajkowali????"... pytanie retoryczne...


" bo jako jedyna grupa potrafią się zmobilizować do jakiegoś działania za swoje interesy."
A to pielęgniarki nie strajkowały, a to górnicy nie strajkowali, a to solidarność robotnicza nie strajkowała? a to kobiety w obronie swoich praw nie strajkowały???
Co za brednie? Ja im prawa do strajku nie odbieram, ale też mam swoje zdanie i je wyrażam. Taka forma, która utrudnia życie innym mi się nie podoba i MAM do TEGO PRAWO.

Patrz, pisałem chyba już o tym - w weekend jechałem na wieś do teściowej i na 15 minut musiałem stanąć w małej miejscowości przy drodze krajowej bo tam 4 rolników (dosłownie 4) protestowało chodząc po przejściu dla pieszych. Nie byłem z tego zadowolony ale okej "ich teren", mają słuszne postulaty niech robią. Ale teraz zaczynają W MOJEJ OPINII przesadzać chcąc specjalnie zatamować ruch w samym centrum wojewódzkiego miasta w godzinach szczytu. Gdzie ludzie jeszcze pracują (również w drodze), gdzie wracają do domów, gdzie jadą po dzieci do szkoły/przedszkola/żłobka...

Przepraszam, że jestem tak samolubny że widzę tylko czubek własnego nosa i czubki pozostałych mieszkańców 400tys miasta.
Czym moja postawa zatem różni się od postawy rolników w tym momencie?
Przecież oni też protestują żeby im ekonomicznie żyło się dobrze/lepiej/niegorzej. Też mogę powiedzieć że widzą tylko czubek własnego nosa, a nie liczą się z innymi, którym utrudniają życie i funkcjonowanie.

"jedna sprawa jeszcze:
sam piszesz że te strajki są też w DE, Fr itd. okej, ale co chcesz by u nas się działy takie sceny jak we Francjii, gdzie rolnicy momentami demolują miasta?

1

@norbi77 w ogóle cały ten Piotr Duda to jeden wielki nieśmieszny żart. pod jego władzą Solidarność już dawno przestała być prawdziwą solidarnością a stała się przybudówką polityczną partii poprzednio rządzącej. Nic więcej, nie zdziwię się jak za jakiś czas ten gość będzie startował w jakiś wyborach...

1

@Stinger_ Sejm zablokować i instytucje a nie Bogu ducha winnych ludzi blokować. Co ja mam zrobić w ich sprawie nawet jak się zgadzam ?

0

@Bobo25 jakby to robili w nocy to nikt by tego nie dostrzegł. Jakbyś ty organizował jakiś protest i chciał żeby to dostrzeżono to chyba nie robił byś go o 2 w nocy.

2

@Bobo25 "obowiązkowe ugorowanie" już było że tego nie będzie - nie będzie przez chwilę aby zamknąć japy a potem jednak będzie. Tak działa komuna UE

1

@Bobo25 Jedyne słuszne rozwiązanie to wspieranie tych ludzi, koniec kropka, tu nie ma o czym dyskutować.

Poniekąd walczą też o nasze dobro, a jak wiadomo, zwykli ludzie są zwykłymi pionkami na tym świecie, a więc trzeba działać razem żeby było lepiej, bo ta polityka nie idzie w dobrym kierunku.

1

@mvnBasten akurat ugorowanie będzie, tylko już nie jako obowiązek tylko będą "wyższe"cokolwiek miało by to znaczyć dopłaty

1

@Bobo25 nie rozplacz się

0

@mvnBasten aha, to jeszcze numery w totka poprosze jak już tak przyszłość dobrze znasz...

1

@Lukas82 nie ma to jak merytoryczna dyskusja, co nie...
Jakbys nie znał słowa "merytoryczna" to sobie w internecie poszukaj...

1

@Bobo25 Niech jadą do Brukseli wybrani rolnicy nie tylko z Polski jako reprezentanci i nich ten burdel unijny blokują a nie zwykłych Polaków.

1

@Barca2022 dokładnie, bo tu u mnie w centrum Szczecina podejmowane są tak ważne decyzje w ich sprawie...

0

@Bobo25

Przeginają już od dawna. Banda kretynow.

Im szybciej to się skończy, tym lepiej dla wszystkich. Nawet jeśli będzie trzeba użyć siły.

0

@JarekS akurat podałeś za przykład Francję czyli chyba najostrzej i najczęściej strajkujący kraj na tej planecie xd

0

@Bobo25 Nawet nie czytałem tego w całości jak zobaczyłem ostatnie zdania, gdzie sugerujesz, że rolnicy palą miasta.
Nie wiem w jakiej bańce żyjesz, ale to bardzo niepokojące.

Pomijam już fakt, że o strajkach wiadomo nie od dziś i mogłeś się na to przygotować ;)


0

@KobeFRnawet nie będę tych bzdur komentował skoro nie wiesz o czym była rozmowa...

0

@Bobo25 vice versa

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?