Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

49

W necie płacz i nagonka o nieuznanie gola dla Realu na 2:3...
...szkoda, że jak Lewym rzucali o murawę, faulowali ewidentnie Rapinhę w 90 minucie czy nie uznano gola Felixa (po ręce widmo Gaviego)...to jakoś napinki nie było...a, że to Real, to temat będzie grzany przez miesiąc.

1

@norbi77 chodzi o to, że jest to absurdalna sytuacja

46

@Pedri16Future asburdalna, jedna z gorszych decyzji odnośnie ducha gry, ale w kontekście przepisów nawet nie jest błędna.

0

@norbi77
Widziałeś kiedyś coś podobnego, żeby sędzia kończył mecz jak piłka wpada do bramki :] ?

40

@bartas97 Tak, Real-Malaga 16/17, ten sam sędzia. W tym sezonie jakiś ziomek w momencie strzału zakończył połowę bodaj w segunda, a padł gol.

36

@bartas97 nie jak wpada do bramki tylko zanim wrzucił wrzucający i już nie wymyślaj nowych okoliczności. A jak chcesz takie sytuacje to nawet niżej masz jak ktoś wrzucił z meczu Realu, oczywiście w drugą stronę i wtedy było cichosza.

2

@bartas97
W La Liga był taki przypadek. O ile się nie mylę w zeszłym sezonie. Tam to sędzia w ogóle gwizdnął zaraz po strzale piłkarza, lub równo z uderzeniem. Tu trochę wcześniej zakończył.

0

@norbi77 Kiedyś Ekstraklasa,eksperymentowała z Japońskimi i Czeskimi sędziami.Oby nie próbowała podobnych ruchów z Hiszpańskimi sędziami.

4

@bartas97 ja widziałem i to w La Liga, w meczu Valladolid chyba z tamtego sezonu.

31

@bartas97 Tak ale wtedy pewnie klaskałeś uszami że super sędzia Manzano ;)
twitter.com/i/status/1634966605972275200

15

@bartas97

Widziałem za nim to było modne ;)

3

@bartas97
W zeszłym sezonie LL, gdy piłka leciała w stronę bramki, a sędzia zagwizdał koniec, a gol wpadł. To była drużyna walcząca o utrzymanie.

0

@arasz1819
Czy według Ciebie to była dobra decyzja o zakończeniu meczu w tym momencie? Tak zupełnie szczerze, abstrahując od tego, że nie uznali Realowi.

2

@bartas97
Poza tym...jest gdzieś w przepisach, że arbiter MUSI pozwolić zakończyć akcję?

7

@Pedri16Future Zależy jak na to spojrzysz. Doliczył 7 a była 99 minuta i przed różnym mówił ze to ostatnia akcja. Poczekał aż wyleci poza pole karne i gwizdnął. Wyglądało to skandalicznie z jednego punktu widzenia ale z drugiego bylo to poprawne.

0

@norbi77
Żartujesz, czy pytasz poważnie? O.o

15

@bartas97 jakby to zrobili Celcie, Gironie czy Barcelonie byłbym zły. Ale zrobili to złodziejom, którzy już tyle zyskali na wałkach, że aż mnie to cieszy. Może to nie jest odpowiedź, która zabrzmi dobrze, ale tak właśnie się czuję. Oglądam wałki Realu od 25 lat i takie coś mnie po prostu cieszy.

0

@bartas97
No napisz mi czy złamał jakiś przepis, skoro już było sporo po doliczonym czasie?.

0

@norbi77
A pamiętasz, że VAR 3 minuty sprawdzał karnego dla Valencii po tym jak Duro się poślizgnął?

2

@bartas97
Ja zapytałem o przepis. bo to jest kluczowe, a nie to ile według arbitra potrwa spotkanie jeszcze.

0

@norbi77 Jeśli już o przepisach mówimy, to nie ma czegoś takiego jak „doliczył siedem minut”, tylko „doliczył CO NAJMNIEJ siedem minut”. Sporo czasu tam uciekło w tym pierwotnie doliczonym.

Przede wszystkim Manzano ośmieszył się tym, że jeśli już rzeczywiście chciał gwizdnąć, żeby nie kontynuowali tej akcji po wyjściu piłki z pola karnego, to powinien to zrobić od razu, a nie po tym ostatecznym dośrodkowaniu. To jest śmiech na sali.

Chociaż w sumie mnie nic już nie zdziwi w tym kraju, gdzie federacja uznała, że trzeba doliczać minutę za każdą zdobytą bramkę, bo to... nienaturalna przerwa w grze. Debilizm jakiś, łagodnie mówiąc.

1

@norbi77 można przytoczyć cytat z filmu: „ja jestem uczciwy, zapłacili za dwa gole, to beda dwa gole” ;)

2

@bartas97 Tak zupełnie szczerze powinna być uznana bramka na 2:2, gdyby to nie Real? Z podobnymi sytuacjami zostałeś już wyjaśniony. Tak samo z Twoim kłamstwem.

3

@norbi77 Więc nie było by takich jaj, gdyby wprowadzono efektywny czas gry. Nie byłoby kontrowersji i wałków z uznaniowym przedłużaniem meczów a emocje byłyby jeszcze większe. Aż się prosi, żeby to było 60 minut. Może doczekamy tej chwili.
Obecnie mamy kabaret, sędzia może przedłużyć mecz, ale nie musi, może skrócić lub wydłużyć doliczony czas gry i właściwie przepisy nie precyzują kiedy mecz ma się zakończyć. Także ogromne pole do popisu dla "kreatywnych" arbitrów i być może dlatego jest tak duży opór do zmian...

0

@norbi77 IMO wszyscy powinni być tak samo zniesmaczeni. Nikt nie wygrywa, gdy przez ciągłe błędy sędziów i łamanie zasad któraś drużyna zyskuje lub traci. Innymi słowy, wszyscy uczestnicy tracą, jeśli same podstawy wspólnej gry upadają.

2

@YeastMoss
Tutaj chodzi o hipokryzję Realu, którzy "nie rozmawiają o sędziach", ale tylko, gdy nie tracą pkt.

3

@bartas97 najpierw pytasz, czy ktoś widział coś podobnego. Dostajesz dwa przykłady z tej samej ligi + jeden babol zrobiony przez tego samego sędziego, na niekorzyść realu - czemu się do nich nie odnosisz? Według mnie nie powinno być nawet rzutu rożnego. Nie było żadnych znaczących przerw w doliczonym czasie gry, a akcja po której był rzut rożny padła 1.5 minuty po jego zakończeniu. Żaden skandal, że sędzie po rożnym (przed którym powinien zakończyć mecz), od razu gwiznął. Ale tak, logika madryciaków XD

1

@norbi77 OK, popieram to, hipokryzja sama wystawia się pod ostrzał, więc sprawiedliwie strzelajmy. Oddzieliłbym to jednak od celebrowania tej decyzji sędziego, bo teraz padło na Real. Bliższe byłoby mi powiedzenie "Nie rozmawiacie o sędziach? Może jednak teraz porozmawiajmy na poważnie, bo przekonaliśmy się, że wszyscy w tkwimy w tym samym szambie".

1

Bardzo podobna sytuacja a o tym nikt nie mówił.

0

@alone49
„Nie było żadnych znaczących przerw w doliczonym czasie gry”

Tymczasem 3 minutowy VAR przy potencjalnym karnym dla Valencii. No hit.

Do dwóch sytuacji odniosłem się w innym poście. Valladoid okradzione z gola, przy golu Malagi był odgwizdany faul na Carvajalu w pierwszej kolejności, co wyraźnym gestem sędzia pokazał.

1

@bartas97 Dobrze, że gwizdnął jak piłka wpadła do siatki, a nie to twój wymysł.

0

@Bagsik88
Zmień płytę, bo już mi to chyba 3 raz piszesz :D

1

@bartas97 A ty ile razy o tym Varze napisałeś?

0

@Bagsik88
Policz, to będziesz wiedział

1

@bartas97 Więc nie wypomniaj mi w takim razie chyba, że lubisz hipokryzję?

0

@bartas97 ale nie widzisz w tym pewnej konsekwencji Manzano ? W pierwszej połowie zrobił to w czasie dośrodkowania Valencii, tyle że atm bramka nie padła. W drugiej połowie gwizdał jak Realowi się poszczęściło i strzelił. Manzano zaczął gwizdać to jak Brahim walczył o piłkę z obrońcą zanim piłka została wrzucona w pole karne. Może sobie postanowił że pozwoli wrzucić piłkę w pole karne i na ewentualną dobitkę. Moim zdaniem mimo że nie gwizdał wczorja z duchem gry, to był konsekwentny. Naprawdę mimo że jesteście przyzwyczajeni do tego , gra nie toczy się do czasu aż Real wtoczy piłkę i wygra mecz.