La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 3272 Culés

Trzykrotny zakład bez ryzyka o wartości 100 zł! Wygrywasz lub zwrot pieniędzy z opcją wypłaty. Do tego freebet 20 zł i 10 zł!

18+. Fortuna to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

5

Konto mocno proukraińskie. Zdziwienie jakie zdanie o nas mają ukraincy ;)

7

@Saviola88 My mamy nawet większych Ukraińców w kraju niż sami Ukraińcy u siebie.

8

@Saviola88 Jak tacy mądrzy to zawsze mogą wrócić na Ukrainę

0

@Saviola88 Ja myślałem, że on w sumie Ukraińcom jest

Komentarz usunięty

0

@MesQueUnClub96 Ale że Polacy udający Ukraińców?

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

13

@Fcbsoci1980 aha xD czyli fake news te wszystkie wojenne doniesienia xD

4

@Bykunn Przede wszystkim większość z was ma wyprane mózgi i wierzy tylko w to co powie TV. Jeżeli ktoś ma choć troszkę oleju w głowie to sobie sprawdzi że cały świat robi z Putina potwora a tak naprawde o wiele większe problemy niż on sprawia USA bo Ci gdzie się nie pojawia to od razu pod przykrywka zaprowadzenia demokracji wywołują wojnę w danym kraju. Narracja mediów jest taka że Putin jest zły a USA dobre co oczywiście jest całkowita odwrotnością. Co do wojny na linii Rosja-Ukraina to naprawdę uważasz że to wina Rosji? Jakbyś ciut bardziej logicznie myślał i byś zaciągnął więcej informacji to byś wiedział że od długiego czasu społeczność rosyjska na Ukrainie była dyskryminowana, w niektórych częściach Ukrainy w ogóle było zakazywane mówienie po rosyjsku itp. Druga sprawa jest Ukraina sterowana przez USA chciała postawić wojska NATO przy granicy z Rosją na co Putin się nie zgadza i ma w tym 100%racji. Czy w odwrotnej sytuacji, USA by się zgodzili żeby blisko ich granic stacjonowały sobie wojska Rosyjskie?

30

@krajana Ile rubli dostales za ten wpis?

34

@krajana Fajne wytłumaczenie. Dokładnie takie samo jak Hitlera i Stalina przy ataku na Polskę. Że mniejszości Niemieckie, Ukraińskie i Białoruskie były przez Polaków rzekomo gnębione. Przypadek? Nie sądzę.

2

@Saviola88 Jak ktoś 2 lata żył w przekonaniu, że się wszyscy razem kochamy, miłujemy, wspieramy i co tam jeszcze... Że Polacy to najwięksi przyjaciele Ukrainy, a Ukraińcy to po prostu kochają Polskę, co ładowano w ludzi z mediów, to może się zdziwić, jak Ukraińców posłucha samemu ;)

10

@Fcbsoci1980 takimi wpisami to chyba jednak @Moderacja mogłaby się zająć, bo to widać po co konto stworzone.

3

@arasz1819 dokładnie tylko na taką odpowiedź zasługuje tak tępa rosyjska propaganda.

0

@TheCule kiedyś taki post byłby od razu zjechany przez klakierów telewizyjnych i teksty 'ruska onuca'. Dziś wiele proukraińskich kont co raz bardziej krytykuje samych Ukraińców. Nawet Ci co czynnie dalej pomagają także na terenie Ukrainy.

16

@Krzychu1010 "Czy w odwrotnej sytuacji, USA by się zgodzili żeby blisko ich granic stacjonowały sobie wojska Rosyjskie?"

Ale ty wiesz, że granicę USA i Rosji dzieli jakieś 85 km morza? Czyli wojska rosyjskie mogą sobie swobodnie stacjonować nawet mniej niż 100km og granic USA? Czy tego na szkoleniu nie było?

3

@krajana Czyli to że ktoś jest dyskryminowany w nieswoim kraju to pretekst aby najeżdżać obcy kraj?

1

@RichardWinters Jak stacjonowały na Kubie, to też było źle.

0

@JimMorrisonFCB Nic. Po prostu nie jestem taki naiwny jak Ty. Ilu przyjąłes pod swój dach "braci" z Ukrainy i jak długo ich utrzymywałes bo tak radziły media? Tzn mieszkając w Polsce dalej ich utrzymujesz :)

1

@pt9 Oczywiście że nie ale próbuje wam wytłumaczyć że nie jest do końca tak jak mówią wam media. Strona Ukraińska w tym konflikcie ma bardzo dużo za uszami i po prostu ja nie uważam że w tym konflikcie są ofiarami. Uważam że są tak samo winni jak Rosjanie i ta wojna musiała w końcu wybuchnąć.

6

@krajana Zadnego. Pomagalem doraznie w pierwszym roku gdy byla najwieksza potrzeba.

9

@pt9 Dobrze, ze u nas mniejszosc rosyjska nie czuje sie dyskryminowana, bo towarzysz Krajana juz by zasygnalizowal ten fakt swoim mocodawcom.

3

@krajana No dobrze, to wytłumacz proszę co dokładnie strona Ukraińska ma za uszami i czemu są tak samo winni? Ja jestem otwarty na wyjaśnienia i nie będę nikogo wyzywał tylko chciałbym mocnych faktów, argumentów i informacji bo sam takich nie posiadam.

5

@JimMorrisonFCB otwórz oczy człowieku i przestań oglądać TV, wielb i wspieraj Putina

1

@pt9 Jeżeli chcesz więcej informacji to musiałbyś sobie poszperać w internecie, pooglądać różnych filmów itp. Ale tak w skrócie i własnymi słowami - ludność pro rosyjska od wielu lat jest bardzo dyskryminowana na Ukrainie (szczególnie na wschodzie gdzie jest ich najwięcej), dyskryminacja nie była tylko "psychiczną" ale również i fizyczna. To jedno choć oczywiście nie uważam iż jest to powód aby była wojna. Druga sprawa jest taka że od dłuższego czasu USA bardzo maczała swoje palce w Ukrainie i próbowali postawić swoje wojska na terytorium Ukrainy (oczywiście pod pretekstem ochrony Ukrainy) na co samo państwo ukraińskie było pozytywnie nastawione co oczywiście jest BARDZO sprzeczne z interesem rosyjskim poniewaz Ruscy jako wielkie mocarstwo nie mogą sobie pozwolić aby przy ich granicach stacjonowało wojsko które jest im nieprzyjazne co przecież każdy wie. Są jeszcze inne kwestie ale musiałbym sobie odświeżyć pamięć i jeszcze raz to przeczytać.

1

@Saviola88 No tak, właśnie o to chodzi. Tak samo jak było z jedynym ostatnio modnym wirusem, per analogiam. Rok 2021: "covid to taka grypa, niepanikujcie" – szur, plaskoziemnca, antyszczep, morderca, trol. Rok 2022: {covid to taka grypa, nie panikujcie" – no tak, covid to taka grupa w sumie, nawet w TV mówili

7

@martool2 kryzys kubański nie wywołała obecność wojsk radzieckich na Kubie tylko próba zainstalowania tam pocisków balistycznych zdolnych przenosić ładunki nuklearne.

Komentarz usunięty

6

@SawneyBean Zapomniales jeszcze o "otworzcie oczy" , "wylaczcie TV, wlaczcie myslenie" i "dajecie sie sterowac"

4

@krajana Ładna odklejka.USA nie są święci i też mają na koncie zbrodnie wojenne, ale twierdzenia, że tylko USA są źli,a Rosja i Putin,to są wspaniałomyślni obywatele świata, jest co najmniej niepoważne.

6

@krajana nie mogą sobie pozwolić na stacjonowanie wrogich wojsk na granicach a tymczasem Litwa Łotwa Estonia Polska Finlandia Turcja widzicie mnie? xD ale wojska na Ukrainie akurat były problemem xD nie możesz być tak nie inteligentny żeby wierzyć w tą propagandę

0

@Recha_0684 No ładna odklejka ale z Twojej strony bo ja nic takiego nie powiedziałem że Rosja jest dobra a USA źle. Powiedziałem tylko że w mediach jest taka narracja że USA są święte i są obrońcami świata a Rosją to tylko zbrodniarze.

2

@Bykunn oj tam oj tam

17

@krajana Czyli my na pełnej ***** powinniśmy wjechać w Białoruś bo tam dyskryminuja Polaków i mamy pełne prawo tam wbić mordować gwałcić i torturować, przy okazji bombardując wszystko co się da a w szczególności szpitale dobrze zrozumiałem ?

0

@martool2 nie chodziło o same wojska

0

@Saviola88 zero zdziwienia, oni tak od zawsze myślą i tylko mainstream próbuje wkręcić inaczej, rusek, Białorusin czy ukr to ta sama banda, jeden pies

4

@krajana a potem dodałeś "jest dokładnie odwrotnie" xD

0

@Gall A Ty rzeczywiście wierzysz we wszystko co powie TV że Rosjanie to tacy zwyrodnialcy i tylko gwałcą i mordują a Ukraińcy tego nie robią i nigdy nie robili?

0

@Bykunn Bo moim zdaniem USA i Rosja mają dużo na sumieniu ale jestem bardziej skłonny stwierdzić iż Amerykanie mają na sumieniu więcej :)

1

@Saviola88
> gość "czyta komcie na debilnym serwisie jakim jest Twitter", komcie napisane nie wiadomo przez kogo.
> mówi że Twitter nie jest wiarygodnym źródłem
> stwierdza na podstawie niewiarygodnego źródła że będzie tylko gorzej

Typowe sianie strachu i dezinformacji, po tym wpisie tego gościa:
- nie wiem o jakie komentarze chodzi
- nie mogę tej informacji zweryfikować mimo że są dostępne publicznie rzekomo
- nie mogę zweryfikować prawdziwości tych kont i czy rzeczywiście są to Ukraińcy
- podobno ktoś życzy nam napaści i że ktoś zrobi dywan dla czołgów, no sorry ale fioletowy goryl kradnący mi w nocy pieniądze z portfela jest bardziej przekonujący niż ten shit.

Kiedyś jak pisałem licencjat to każde zdanie musiało mieć przypis bo inaczej odcięto by mi głowę. Teraz mamy wesoła kreatywność w pisaniu clickbaitow z tyłka, i jeszcze to się rozsyła po internecie jakby ten użytkownik internetu był jakimś guru.

Nie wiem jaka jest sytuacja tam na granicy, może ma rację, ale może też nie. Wkurza mnie nasza kultura, że w taki sposób rozsyłamy do siebie nieweryfikowalne informacje i siejemy strach w ludziach

5

@krajana fajnie, ale zakładam że akurat prawie nikt z dyskutujących tutaj nie czerpie informacji z "tradycyjnych" mediów. To raczej domena ludzi tak po 40-ce, najczęściej komentujących w durny sposób na FB czy Twitterze/X.

0

@Saviola88
Dziwne, że Banzai się dziwi, skoro ukraińskie media rządowe są mocno antypolskie od czasów protestów transportowców.
Ostatnie artykuły z "(Ukraińskiej) Ekonomicznej Prawdy" są w tonie moralizatorskim, co Polska powinna robić. I jak jest niewdzięczna za "obronę zachodniego świata", przed Rosją. A "Ukraińska Prawda" jest mocno zblatowana z władzą.

@JimMorrisonFCB
Nie wiem po co te nerwy? @krajana napisał prawdę o relacjach wewnętrznych na Ukrainie w latach 2014-2024.

Dla mnie największą głupotą rządu w Kijowie, był zakaz nostryfikacji dyplomów młodzieży z Doniecka i Ługańska. Kijów uznawał, że skoro zdawali egzaminy w języku rosyjskim, to są nieważne.
Zamiast wyciągać uzdolnioną młodzież z tych terenów, to utwierdzali całe rodziny, że Kijów traktuje mieszkańców DRL i ŁRL jako element obcy.

@pt9
"No dobrze, to wytłumacz proszę co dokładnie strona Ukraińska ma za uszami i czemu są tak samo winni? "

Tak w skrócie. 02.05.2014 - Odessa - zamordowanie przez Prawy Sektor 48 obywateli rosyjskojęzycznych.
Wrześniowe przemówienie w Odessie - które było preludium, do polityki prezydenta Poroszenki -
https://kresy.pl/wydarzenia/petro-poroszenko-o-separatystach-nasze-dzieci-pojda-do-szkoly-a-ich-beda-siedziec-w-piwnicach-w-ten-sposob-wygramy-te-wojne-video/
.
Kiedy Ukraińcy wybrali Zeleńskiego, bo mieli nadzieję, na zmianę tej polityki, to zostali oszukani i nic się nie zmieniło. Można powiedzieć, że działania się nasiliły poprzez zmiany ustawowe. W 2021 roku, kiedy miał już pewność, że Anglosasi zostawią im broń po manewrach wojskowych (które były największe w historii). Pozwolił sobie na tekst, aby ludność Doniecka i Ługańska odeszła z Ukrainy. Co w 2022 roku propaganda rosyjska cwanie wykorzystała.

I teraz uprzedzając komentarzach o rublach i kopiejkach...
Dla mnie to jest wojna w rodzinie. A w takich przypadkach Polska nie powinna się mieszać, bo szybciej Rosja i Ukraina się dogada, aby dać nam wycisk.
Ja tutaj chciałbym przypomnieć, że najbardziej kasowym filmem na Ukrainie był ten film
https://www.filmweb.pl/film/Dovbush.+Tajemnica+czarnych+g%C3%B3r-2023-10039029

Dla pokrzepienia serc w czasie wojny nie wybrano tematu gdzie antybohaterem jest Rosja. Nie....
.
edit.
link filmu
Film z Agatą Buzek o Dowbuszu.

0

@JimMorrisonFCB

Jak sam widzisz (nie ma już mojego komentarza) - pewnych rzeczy nie można pisać, bo wprowadzają zamęt i popłoch na pastwisku :-)

4

@SawneyBean Skoro obrazasz w nim ludzi o innym spojrzeniu na swiat niz Twoje to trudno sie temu dziwic

0

@Hellrider Tak dla jasności. Ja nie popieram Rosji ani Ukrainy. Uważam tak jak poprzedni kolega wspomniał, to jest wojna w rodzinie. Ten konflikt musial nastąpić i po prostu jestem daleki od stwierdzenia że Putin jest taki zły i Rosja od tak po prostu sobie napadła na Ukraine... Ukraina nie jest taka święta jak ja w mediach maluja. Szkoda tylko niewinnych ludzi którzy giną w tej wojnie ale żeby była jasność, dużo żołnierzy rosyjskich jest tam bo MUSI. Ich mi też szkoda bo nie mają wyboru, jeśli nie zabiją kogoś to "swoi" zabiją ich. Każda wojna jest straszna i żadnemu państwu jej nie życzę.

4

@Saviola88 a tymczasem, toplisty firm które sprowadzały ukraińskie zboże. Zgadnijcie kto teraz będzie grał kartą kryzysu na zasadzie (jak my rządziliśmy, było extra a für Deutschland popsuł wszystko (nö może po tym, jak duduś stwierdził że Krym trzeba oddać ruskim).


3

@krajana Prowadź nas o oświecony!

1

@AxelF
a czy mógłbyś zacytować dudusia, kiedy to "stwierdził że Krym trzeba oddać ruskim"?
czy chodzi ci o tę wypowiedź "Krym dłużej należał do ruskich niż ukrainy" czy też inną?

0

@zalo88 Możesz się śmiać ale to tylko świadczy o takich jak Ty jak są zmanipulowani. Przyznam szczerze i bez zbędnej dyplomacji - czuje się lepszym i mądrzejszym człowiekiem od Ciebie ;)

0

@JimMorrisonFCB

A w którym miejscu ich obrażałem? W żadnym :-) Po prostu inna narracja "boli" moderatorów, gdyż sami pewnie lecą z głównym nurtem i tylko i wyłącznie to się liczy. Bo nie jest to wymagające, jak już wspomniałem :-)

Gdyby było tak jak piszesz, to zdecydowana większość komentarzy by znikała. Głównie na tematy polityczne, gdzie hasła typu półgłówki, barany, bezmózgi itd. latają na porządku dziennym. Już nie wspomnę o dzieciakach, którzy raz na jakiś czas nieudolnie próbują podejmować dyskusję Messi-CR7. I są dosłownie niszczeni w zarodku.

A teraz spróbuj nazwać baranem/bezmózgiem kogoś, kto generalnie popiera i pisze to co w mediach głównego nurtu.
Od razu lecisz, nie pasujesz do systemu.

I tak to się kręci, dlatego raz na jakiś czas warto napisać coś takiego co dzisiaj pisałem. Ogrom śmiechu i podejrzenie mocnej frustracji jest dla mnie w pełni zadowalające.

1

@Saviola88 Ukrainiec = Rusek i tyle. To jest ten sam mental

3

@krajana a ruscy rozmieścili atomowe Iskandery na Białorusi. To co mamy teraz atakować Białoruś, za to, ze pod granicami NATO pozwala stawiać ruskie atomówki ?
Czy może od razu ruskich ?

W dodatku Białoruś dyskryminuje mieszkających tam Polaków. To co, zalecasz wjazd na Białoruś ?

0

@gg156 tak, dokładnie z calymm kontaakstem, gdzie stwierdził że nie wierzy w osiągnięcie pokoju który zakończy się odzyskaniem Krymu przez Ukrainę, a więc de facto nie wierzy w przywrócenie prawa i granic z 1991 r.

0

@AxelF
czyli jak powiedział "Krym dłużej należał do ruskich niż ukrainy" to dla ciebie oznacza, że "stwierdził że Krym trzeba oddać ruskim"...
logika master level, stalin byłby dumny

0

@gg156 znów manipulujesz. Pełna odpowiedź adriana na pytanie czy Ukraina odzyska Krym to:
"Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Nie wiem czy odzyska Krym, ale wierzę, że odzyska Donieck i Ługańsk. Krym jest miejscem szczególnym, również ze względów historycznych. Ponieważ w istocie, jeśli popatrzymy historycznie, to przez więcej czasu był w gestii Rosji."
Przytaczasz połowę wypowiedzi, omijasz tą istotniejszą i bardziej kompromitujacą połowę i czepiasz się mojej logiki. Brawo.

0

@AxelF
ja manipuluje?????
gdzie w zacytowanej powyżej odpowiedzi duda "stwierdził że Krym trzeba oddać ruskim".
Stwierdził powszechnie znany historyczny fakt: Krym dłużej był w rękach ruskich niż ukrainy. Czy to już oznacza, że ma być ruski?

0

@gg156 język polski i jego niuanse poznaje dopiero 40 lat z górką, ale wciąż jestem całkiem pewien, że konstrukcja zdania "Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Nie wiem czy odzyska Krym, ale wierzę, że odzyska Donieck i Ługańsk.", to przeciwstawienie. Oznacza że uważa, że Ukraina powinna się już pogodzić z utratą Krymu i druga częścią wypowiedzi uzasadnia swoje zdanie. To że mój odbiór nie jest odosobniony świadczy reakcja mediów a nawet władz Ukrainy i jego późniejsze sprostowanie. Ale cóż, jeśli wybrałeś strategię trzech małpek to cie nie przegadam.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy Barcelona powinna pożegnać się z Frenkiem de Jongiem?