- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1543 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1543 Culés
12
[Wojna na Ukrainie]
Ojo!!!
Czyżby ruszyło własciwe uderzenie? A może to zmylenie przeciwnika?
Tak czy siak - najbardziej opłacalne dla Ukrainy (wg Artura Micka, Jarosława Wolskiego, Kapitana Lisowskiego i innych) jest własnie przecięcie korytarza w kierunku Morza Azowskiego - własnie tędy, czyli z Wuhłedaru.
Ogólnie nie ma tam za wiele lin obrony postawionych przez RUS, więc...logiczny kierunek ataku. Jeśli się tamtędy przedostaną, to mogą znacznie lepiej niszczyć wojska rosyjskie
Wrzucam też aktualną mapę frontu:
https://t.co/APnCo2uysj
@Kgorecki2500 @tomek8756 @barcelonaLM @JimMorrisonFCB @osa91 @Aragorn33 @Kondziubarca @masq @GeneralXavi @mekston
1
@michal26 Wlasnie przed chwila czytalem, ze ladnie ida w rejonie Wuhledaru.
Ciekawe, czy to bylo jakies wieksze uderzenie, czy tylko szukanie slabych punktow w linii obrony.
Tak czy inaczej jestem troche zdziwiony, ze ruscy nie postawili tam mocniejszej obrony.
3
@michal26 Bić Bolszewików!
3
@JimMorrisonFCB nie mieli czasu postawić. Powiem więcej. To jest to miejsce, co oni wykrwawili praktycznie odpowiednik 2 brygad...
Ogólnie i tak Rosjanie postawili wiele linii obrony, ale akurat nie w tym miejscu. Powód prozaiczny - zabrakło czasu.
Wiesz co. Mi się naprawdę wydaje , że to może być już ten atak. Okaże się w ciągu następnych kilkunastu, do kilkudziesięciu godzin. Będziemy wiedzieć na pewno.
Dzisiaj na kanale "Nowy Ład" Artur Micek mówił, że tak wielkiej operacji nie było od zakończenia 2 wojny światowej.
Nawet atak Rosji 24.02.2022 nie był tak wielką operacja, jaką ma być ta (sądził to na podstawie zgromadzonych wojsk).
No i fakt. Ma być kilkadziesiąt brygad zaangażowanych. To jest kilka armii. Pół miliona żołnierzy będzie atakowało kilka rejonów. Jeśli oczywiście postanowią aż tak grubo wejść.
Rosjanie wydają się wycieńczeni i niezmotywowani. Ukraina odnosi sukcesy pomimo zaangażowania ilu? 10 batalionów?...to co to jest...
Wczoraj Ukraińcy trafili rosyjskie skupisko wojska, bodaj pod Kreminną. 100-200 osób wyłączonych na stałe z walk.
1
@Kgorecki2500 a na drzewach zamiast liści...
No dzieje się moim zdaniem coś. Była taka cisza przez 2 dni powiedzmy. Głównie artyleria pracowała.
1
@michal26 Jesli jest tak jak mowisz to grubo, ale szczerze mowiac nie chce mi sie wierzyc w az kilkadziesiat brygad, bo zwyczajnie zabrakloby dla nich wszystkich uzbrojenia skoro samych brygad pancernych bedzie ~10.
2
@michal26 przecięcie korytarz do morza Azowskiego to olbrzymi krok w stronę zdobycia Krymu. A Krym to klucz do panowania w regionie. Zastanawiać może jedynie to jak rosja odpowie po ewentualnej klęsce...
0
@Odcinkowy no można się tylko domyśleć jak odpowie, ale wtedy to mamy III WŚ...
Ogólnie powiem tak. Jeśli dojdą do Morza Azowskiego to jest praktycznie po wojnie. Putin musiałby teraz robić masową brankę do wojska i przestawić się całkowicie na stopę wojenną.
No chyba, że Ukraina nie da rady tego zrobić i Putin to wie..Aczkolwiek UA ma naprawdę sporą przewagę teraz + działa na swoim terenie, który dobrze zna.
1
@JimMorrisonFCB znaczy się. Jest tyle brygad. Mamy 25 brygad, które kompletnie nie brały udziału lub tylko pojedynczy batalion brał udział w konflikcie.
Oprócz tego mamy te, co są już na froncie i tego mamy też koło 25-30 brygad.Każda oczywiście ma zaplecze.
Także..wiadomo - nie wszystkie, to brygady pancerne. Głównie to będą zmechanizowane i zmotoryzowane z 1 batalionem czołgów (31 sztuk).
No a pancerne mają 3. Mają też brygady artylerii, brygady piechoty, morskie, górskie, etc.
Dużo tego jest.
1
@michal26 Tu taką akcja:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/na-zywo/news-rosja-podwoila-liczbe-delfinow-chroniacych-baze-w-sewastopol,nId,6841350#crp_state=1
Dużo jest sług Kremla więc mimo wszystko w razie niepowodzeń Rosji można się spodziewać wszystkiego, bo Putin ze świtą łatwo nie odpuszczą.
0
@Kgorecki2500 a Bolszewiki niech bija Banderowcow
Niech te dwa narody wytluka sie do ostatniej istoty.