La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1199 Culés

22

Po co te wszystkie zabawy w głosowanie na Rambli jak oczywistym jest, że zawsze tu wygra Konfa? Na szczęście w realnym życiu ma max 10% poparcia i żadnych zdolności koalicyjnych. Zmarnowany głos. Chyba że pójdzie drogą Kukiza. :)

46

@Arkon ale nie chodzi o to, by miała zdolność koalicyjną, tylko właśnie by nie miała.
Uniemożliwienie powstania jakiejkolwiek koalicji poza PiS+PO. To jest cel Konfederacji. Innymi słowy - wymuszenie działań prorynkowych na PiSie.
I zabawnie się czyta o MAX 10%, jak obecnie w sondażach mają po 10-12% i być może to nie koniec ;)
Jeśli wprowadza 60+ posłów, to bardzo dużo będą mieli do powiedzenia

4

@Arkon Jak na moje to i 15 mogą uciągnąć. A innych opcji za bardzo nie ma. Ewentualnie ta "Trzecia droga" ale oni też dziwni są.

20

@Arkon W realnych sondażach ma już ponad 10%, a właśnie dwucyfrowy wynik może doprowadzić do pata po wyborach. I dlatego właśnie głosuję na Konfederację, żeby żadna ze stron nie miała większości. Wtedy nie będą w stanie nic zepsuć. No chyba, że się ze sobą dogadają, ale wtedy pokażą, że tak naprawdę niewiele się od siebie różnią.

42

@Arkon dalej żyjmy w tym samym układzie z tymi samymi mordami xD

konto usunięte

3

@Kgorecki2500 trzecia noga to już ma straty i do końca roku zlecą poniżej 10% :D

17

@Arkon Ta, bo niezmarnowany głos to PiS - PO. Taka polska iluzja wyboru. Już nie mówiąc o preferencjach politycznych to trzeba się totalnie nie interesować polityką żeby myśleć, że 10% w wyborach to zmarnowany głos.

3

@michal26 Coś zdanie zmieniasz, bo niedawno pisałeś że mogą z PO koalicję utworzyć. Ja ciągle mam nadzieję, że koalicję całej opozycji, a PIS i Konfa niech sobie krzyczą w Sejmie. To byłoby piękne.

2

@Kgorecki2500 Każda opcja oprócz Konfy i Pis jest lepsza, nawet Hołownia.

3

@Ascend Super opcja po wyborach- pat i jeszcze gorsza sytuacja w Polsce. Takie partyjki jak Konfa były i poznikały. Wielu też w Kukiza wierzyło i co? Poszedł do PiSu.

3

@reakwon Wolę starego Tuska niż Ziobry, Czarnki, Bosaki albo Brauny.

2

@Lucerfi Tak bo są totalnie na marginesie polityki. Jedynie koalicja z PiS może pozwolić im rządzić, ale wtedy ich zjedzą jak LPR i Samoobronę.

3

@Arkon a czy to wyklucza temu, co pisze? Mówię tylko o tym, że chodzi o to, by nie miała tych zdolności i by "rządziła" z boku właśnie.
To jest idealny scenariusz, czyli ich głosy będą ważne, ale bez stołków z takimi PO czy PiS. A jak już do koalicji to powinni iść z PO. PiS ich wykończy...

24

@Arkon Hołownia? Z zakazem gotówki? Z karaniem za bycie anty nakazem szczepień?
Dziękuję bardzo. Wolę butne PO

2

@michal26 Nigdy nie będzie koalicji z PO. Nie po to Tusk powiedział, że każdy przeciwko in vitro i aborcji nie ma szans na miejsce na liście, żeby zakładać koalicję z Kają Godek i Ordo Iuris.

2

@michal26 Ja wolę Lewicę na szczęście, tu wcielenie wszelkiego zła. Dla mnie Konfa to gorszy wybór niż PiS nawet

4

@Arkon No miałem okazji posłuchać dzisiaj gościa z Konfy i poza 1 odklejką to raczej w porządku mówił. Przynajmniej Konfederacja nie interesuje się za bardzo ile kto zarabia (na razie sam nie wiem na kogo zagłosuję)

konto usunięte

13

@Arkon gdyby wierzyć w każde słowo Tuskowi to całe PIS powinno już od kilkunastu lat siedzieć w więzieniu :P

2

@Arkon o to widzisz. Słabo mnie śledzisz. Wolę Lewicę, która przynajmniej jest KONKRETNA i ma ciekawe osoby w swoich szeregach. Jak każda partia ma odrealnione osoby jak Żukowska, czy ten za przeproszeniem pajac Gdula, ale ma też ciekawe.
Mają naprawdę dobre niektóre postulaty (kwestie energetyki chociażby, czy liberalizacja marihuany) ale niekiedy to jest totalnie nie moja bajka. Dlatego wolę Konfederację.
Są jacyś. I jedni i drudzy.
Natomiast Hołownia to jest szkodnik. Szkodzi każdemu. Jego poglądy są cholernie niebezpieczne i zwyczajnie zacząłem się jego po ludzku obawiać. Sprawia wrażenie, że ktoś za nim stoi (służby), ale nie wiadomo jakie.
No a PiS i PO to wiadomo. Jedno zło.
Reasumując.
Konfederacja, potem długo nic. Potem Lewica. Potem PO, PSL, potem PiS i na końcu Hołownia.

2

@Arkon Jaki margines? Marginesem byli jak balansowali na progu wyborczym, jak w systemie PiS - PO dobijają do parunastu procent to marginesem nie są. Widać że bardzo Cię to boli ale taka jest rzeczywistości, nikogo nie przekonasz żeby zagłosował na Hołownię.

2

@Kgorecki2500 a i tak dodajmy, że Tuduj...no nie jest jakimś wybitnym przedstawicielem Konfederacji. Brakuje więcej wyrazistych osób pokroju Mentzena.
Na pewno ktoś tam na zapleczu jest, tylko się nie przebija ;)
Mi podoba się to, co Sławek powiedział. "Musimy być skrajni i kontrowersyjni, by zdobyć rozgłos i głosy. Tak wynika z badań. Potem będziemy mogli (po przekroczeniu bariery rozpoznawalności) iść w stronę centrum. "
Porównał to do PO i PiS, gdzie oni są totalnie askrajni. Są nijacy.
Może z Konfederacji przerodzi się pierwsza Centro prawicowa partia. Marzy mi się to..

21

@Arkon Odklejka widzę. Godek już od poprzednich wyborów nie jest na ich listach. Doinformuj się albo zainteresuj polityką nieemocjonalnie. Nikt nie ma ochoty słuchać Twojego bełkotu o szatańskiej Konfederacji i wujku Tusku.

16

@Arkon i dzięki takim ludziom jak ty, Polska nie jest w stanie rozwinąć skrzydeł. Ale czego się spodziewać po społeczeństwie, które cierpiało pod butem komunistów, a gdy udało się spod niego wydostać, to kilka lat później wybrali Kwaśniewskiego i innych parobków z lewicy, z komunistyczną historią XD

3

@michal26 A to bardzo przepraszam, nie widziałem Twoich wpisów o Lewicy. Na tej stronie to zło wcielone i odpowiedzialni za wszystko co się źle dzieje w Polsce i na świecie. Oczywiście u mnie Lewica, potem PO i ewentualnie Hołownia, na którego nota bene głosowałem jako prezydenta, bo miał realne szanse na wygranie z Długopisem. Szkoda, tu PO mnie po raz kolejny zawiodła, bo zamiast poprzeć Hołownię, wybrali Trzaska, co było korzystne dla PiS.

1

@Kgorecki2500 Dla mnie goście z Młodzieży Wszechpolskiej czy inne Brauny to zło wcielone. Poczytaj sobie kim jest żona Bosaka, czy kiedyś nie wspierali Godek. To jest normalna partia?

0

@Explode Dlatego ja mu wierzę umiarkowanie, ale wolę jego niż Kaczora, zdecydowanie.

3

@Lucerfi Ja chcę głosować na opozycję, żeby PO z Lewicą oraz Hołownią przejęli władzę od PiSu. Tu Konfa nie pomoże, bo im bliżej do Kaczora, przynajmniej światopoglądowo.

1

@Lucerfi Ale była, a oni dalej wspierają Ordo Iuris.

1

@Survier Kwaśniewski nawet na tej stronie w jakimś sondażu był wybrany na najlepszego prezydenta III RP. Co Duda jest lepszy?

4

@Arkon no ja się wiele po ogóle polskiego społeczeństwa nie spodziewam zbyt wiele - tak jak to opisałem. Głosować na lewicę, podczas gdy Polska od tej lewicy swoje wycierpiała.
No ale...Polska inteligencja swoje straty poniosła, a potomstwo komuchów, socjalistów, jest liczne.

0

@Arkonja akurat podchodzę do Lewicy tak, że owszem mam bekę (jak i z całej polityki, może czasem bardziej), ale rozróżniam Lewicę od Lewaków. To nie tożsame.
Ba. Najlepszy Prezydent RP, to pijak i komuch Kwachu. Także...też potrafię to docenić :)
PO to ogólnie masakrycznie dużo błędów robi, właśnie ze względu na swoją butę

1

@Survier Mnie najbardziej wkurza jak ktoś obecną Lewicę z komuchami utożsamia. Jakoś w wielu krajach na świecie rządzi lewica i źle nie jest. U Ciebie widać typowo konfederackie myślenie, że wszystko jest winą socjalistów i kobiet.

1

@michal26 Wytłumacz to koledze @Survier, bo on Lewicę widzi jako komunistów, a Kwacha jako wcielenie zła. :) Każdy normalny człowiek zamieniłby Dudę na tego pijaka.

0

@Arkon no teraz może nie zamienił, ale gdyby tamten trochę mniej pił, to byłoby ok. Każdy normalny człowiek zamieniłby PiS na tamto SLD.
I tak. To były komuchy. To też jest fakt.
Ale to trzeba było ich osądzic w latach 90...
Niemniej. Lewica jest lepsza od Holowni i to bezapelacujnie.
Tak samo Konfederacja IMO jest jaka jest, ale przynajmniej jest jakaś. Jest konkretna. A populizmami walą jak każda inna partia ;)

17

@Arkon ale wiesz, że w szeregach lewicy są byli członkowie oraz potomkowie PZPR'owców, ZOMO'wców? Czyli dosłowni komuniści. Tu nie ma co utożsamiać, tylko takie są fakty.
Twarz lewicy zandberg, paradujący w koszulkach z Marksem, czyli twarzą chęci dążenia do komizmu, też nie jest "utożsamieniem obecnej lewicy z komuchami", tylko jasnym sygnałem o ich poglądach.

3

@Arkon Zmarnowany głos mówisz. No tak, lepiej głosować cały czas na układ okrągłego stołu.

2

@michal26 To były komuchy bez dwóch zdań, ale nie obecna Lewica. Nawet Miller był lepszym premierem niż Morawiecki. Jak wiesz mnie światopoglądowo strasznie daleko do Konfy, gospodarczo też w ich program nie wierzę. Choćby brak postawienia na transport zbiorowy kosztem samochodów mi się nie podoba. Oni nawet słowem nie wspomnieli choćby o kolei, jedyne co pamiętam to jak Korwin postulował zmianę torów na autostrady.

12

@Survier "Mnie najbardziej wkurza jak ktoś obecną Lewicę z komuchami utożsamia."
Ok, możemy Lewice utożsamiać w takim razie z zamordyzmem, gdyż najgłośniej krzyczeli o ograniczanie wolności Polaków w okresie covidu.
Ewentualnie możemy ich utożsamiać z naczelną hipokryzja, gdyz chcą oni wprowadzenia elektryków, podczas gdy reprezentanci tej partii mają po dwa SUVy spalinowe.
Które określenia wolisz? @Arkon

1

@Survier A gdzie ich nie ma, w sensie potomków komunistów? Ja nawet na bazarku usłyszałem, że w Hiszpanii rządzą komuniści.

0

@Arkon zbior kom to jest dramat dla takich ludzi jak ja. Dla mnie samochód to wygoda, oszczędność czasu, itp.

0

@Ojciec5tkidzieci oznacz autora tekstu, nie mnie :D

1

@Arkon gdzie nie ma potomków komunistów? W moich preferencjach politycznych.
Jeśli ty akceptujesz obecność w sejmie, ludzi, o poglądach zbrodniczego systemu, to pozdrawiam.

0

@Survier Sorka. :D Cytuje gościa wpis, a kliknąłem "odpowiedz" Tobie. :D

1

@michal26 Powiedz to Japończykowi czy nawet Hiszpanowi albo Szwajcarowi. Tam komunikacja zbiorowa działa rewelacyjnie. U nas tragicznie. O tym właśnie piszę- dajmy ludziom wybór- Ty wolisz samochód i to jest ok, ja wolę pociąg i niestety do wielu miejsc nie dojadę albo będę spóźniony o kilka godzin. W programie Lewicy jest o rozwoju kolei, w Konfie tylko o samochodach. Gdzie tu wolność i wybór?

0

@Survier Nie akceptuję, ale obiektywnie Kwach był leszy niż Duda. Tyle.

1

@Arkon w Polsce komunikacja działa tragicznie?
Mamy jeden z lepszych zbior komów na świecie.
Nie wiem na jakiejś wsi może mieszkasz, że nic tam nie jeździ, ale porównując chociażby z Hiszpanią, którą wymieniłeś, a trochę życia w niej spędziłem, to komunikacja miejska jest znacznie lepsza w Polsce.
Pomieszkuję też w Dortmundzie i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że komunikacja miejska na górnym Śląsku >> komunikacja miejsca w Zagłębiu Ruhry.
Wychowywałem się w mieście obok Katowic (12km od centrum) i co 9 minut miałem jakiś autobus, aby dojechać do centrum!!

Teraz mieszkam w Witten i dojechać do centrum Dortmundu (15km) mogę tylko pociągiem!!który jeździ dwa razy na godzinę.

1

@Survier Kiedy jechałeś pociągiem w Polsce? Ciągłe spóźnienia dłuższa podróż mimo nakładów. Tylko w Warszawie jest dobra komunikacja.

3

@Arkon studiowałem w Gliwicach (lekko ponad 30km od Katowic) i 5 lat dojeżdżałem pociągiem (28min) i przez ten czas nigdy nie zdarzyło mi się narzekać.
Na co dzień nie musiałem używać pociągów, bo na górnym Śląsku wszędzie miałem tramwaje i autobusy pod nosem i nawet jeśli, któryś był spóźniony, to za kilka minut jechał kolejny.
Jednorazowych podróży turystycznych nie biorę pod uwagę, bo to zbyt mała próba badawcza, aby na jej podstawie wydawać osąd.
Natomiast jak najbardziej mogę wydać osąd, o połączeniach, które używałem przez lata.

0

@Survier O tym pewnie też nie słyszałeś- Za 49 euro można z nim jeździć autobusami, tramwajami, metrem, pociągami lokalnymi i regionalnymi w całych Niemczech.

4

@Arkon byłem w Szwajcarii i Hiszpanii. Dramat w Hiszpanii z komunikacją. Przynajmniej na Majorce xD autobusy jeżdżą jak chcą.
Włochy to samo.
Nigdy nie pojmę tego, że można wybrać siedzenie w tłumie ludzi, w upały i uzależniać się od tego czy przyjedzie czy nie przyjedzie, nad jazdę w swoim aucie, w ciszy, albo muzyce, w temperaturze jakiej chce i jadę sam lub z kimś jak mam ochotę i z jaką prędkością mam ochotę. Zatrzymuje się kiedy chce, robię przerwę kiedy chce :)
Lewica jest za zakazem aut spalinowych. To zacznijmy od tego. Tym mnie wk...rwili po całości. Wara od tego. Serio.
A za poprawa komunikacji oczywiście jestem, ale nie, że stawia się to ZAMIAST aut i jakoś szczególnie ponad auta, które są najlepszym obok samolotów środkiem transportu.

0

@Survier Ja niestety obecnie korzystam z polskich kolei i spóźnienia są na porządku dziennym. Poza tym powiedz mi gdzie Konfa pisze w programie o rozwoju komunikacji zbiorowej. U Lewicy to jest na jednym z pierwszych miejsc, u Konfy nie spotkałem. Oni ciągle o samochodach mówią, gdzie tu wybór?

1

@michal26 Próbowałeś samochodem po Warszawie jeździć? Masakra i inne duże miasta podobnie. Nie mówię zamiast tylko obok- wybór, chcę mieć wybór. I właśnie patrzysz na nasz przaśny transport publiczny. Ja w Barcelonie chwaliłem sobie transport. Jak rozmawiałem z ludźmi mieszkającymi w Madrycie też sobie chwalą. Szybki pociąg potrafi trasę 700 km pokonać w 3 godziny. Spróbuj pobić to samochodem. :)

1

@Arkon komunikacja zbiorowa rozwija się samoczynnie, poprzez działania przewoźników, a nie polityków.
Przewoźnik oraz władze lokalne wiedzą lepiej, czy warto uruchomić kolejną linię, czy ktoś będzie z niej korzystał, czy będzie z tego zysk, niż jakiś śmieszny polityk w Warszawie.
Ale rozumiem, że jesteś zwolennikiem bezsensownych, rządowych inwestycji jak lotnisko w Radomiu, przynoszące straty, aniżeli zyski.
Ja za to jestem zwolennikiem wolnego rynku.

0

@Arkon uuu a gdzie to takie koleje? W Hiszpanii tak? To wychodzi na to, że Hiszpania przewyższa Niemcy i to zdecydowanie, bo trasę Berlin Dortmund (500km) pokonuję kilka razy do roku w niecałe 4 godziny. A ty 700km w 3 godziny?
Ciekawe ciekawe. To Niemcy widzę ładnie zacofane względem Hiszpanii. No chyba, że to jakiś kolejny farmazon?

0

@Survier Nie ma możliwości rozwoju kolei bez wsparcie państwa. Niestety teraz jest wiele miejscowości w Polsce, gdzie w niedzielę żaden autobus nie jeździ. Wolny rynek tu się nie sprawdza, jak wiele razy zresztą. Niestety tu PO też się nie popisała, bo wiele linii kolejowych zlikwidowali. Dlatego ja głosuję na Lewicę. Nie tylko światopogląd, ale właśnie takie rozwiązania mi się podobają. A Radom to chory pomysł, tak samo jak stacja we Włoszczowej, bo polityk PiSu obiecał i pendolino tam się zatrzymuje. Mądry rozwój komunikacji zbiorowej, o to mi chodzi. Odejście od węgla, dbanie o środowisko, możliwość umówienia się z lekarzem specjalistą w ciągu miesiąca. Itd, itp. Konfa chce wszystko pozostawić wolnemu rynkowi, tak nigdzie na świecie nie funkcjonuje.

2

@Arkon Tylko Stary. Ja jestem przedsiębiorcą (Ty chyba też B2B). Jak sobie wyobrażasz, że mam jeździć od spotkania do spotkania, z laptopem, kurła tramwajami, pociągami?
To jest nierealne. Auto to jest wygoda. Wychodzę ze spotkania, wsiadam w auto, jadę.
Wolę nawet starym rupciem jechać, niż pociągiem. Mówię Ci szczerze.
I ja szanuję Twój wybór, ale to się rozwija samoczynnie. Zobacz jak lotnictwo się rozwinęło.
Ok. Rozumiem, że w większych miastach jest konieczność tworzenia tramwajów, metra, komunikacji autobusowej. I ok. Niech będzie. Niech komputery stworzą taki system, by to działało jak należy. W Polsce super funkcjonuje połączenie Zbior komowe i ja doprawdy nie rozumiem problemu. Tramwajów we Wrocławiu jest od zasrania. Autobusów to samo.
Nie ma opcji, byś z punktu A nie dojechał do punktu B.

I teraz. Podam Ci przykład.
Mówisz 700 km w 3h. Ok. To jest nierealne. W 3h zrobię 450 km. I to jest prawa.
Natomiast jadę z punktu A do punktu B. Zatrzymuję się kiedy chcę. Jadę czym chcę.
Zabieram kogo chcę.

Na pociąg musisz dojechać/dojść. Z pociągu to samo. Dodatkowo dodajmy kwestię tego, że spóźnisz się minutę i koniec. Pociąg odjeżdża. Jak ja w aucie się spóźnię minutę, to nadrobię na trasie ;)

No, ale mówię. Ja sobie cenię komfort i cenię sobie niezależność i swobodę działania.
Nie ma sensu rozmawiać o za i przeciw zbior komu i aut, bo wiemy jak jest.

Ale co do poruszania się po Wawce. No jest dramat. A wiesz czemu? Bo jest więcej aut, niż miejsca na jezdni. Wystarczy usunąć buspasy, albo dodać 1 pas ruchu ;)

Mi to się marzy kolejka linowa. Mieszcząca po 10-20 ludzi na raz, zawieszona na linach. Poruszająca się 60-80h 4m nad ziemią. Spokojnie by mogło to rozwiązać problem korków, bo ludzie nie poruszaliby się po jezdni :)

0

@Survier Wejdź sobie na połączenie kolejowe Barcelona- Madryt. To jest ogólnie dostępna wiedza. Tu masz https://www.thetrainline.com/pl/rozklad-jazdy/barcelona-do-madryt
Są tylko różnie podawane odległości. ale poniżej 3 godzin spokojnie przejedziesz.

0

@Arkon no okej, ale państwowe inwestycje kończą się właśnie tak jak te w Radomiu.
Nie mówię o pozostawieniu transportu bez dofinansowania, tylko o tym, że samorządy, lokalne władze, przewoźnicy, wiedzą lepiej czego potrzeba, niż politycy w Warszawie.
Sam jestem za rozwojem kolei, uważam to za najlepszy środek transportu.
Przykład: ta relacja Dortmund - Berlin w 4 godziny. Samolotem trzeba być 2 godziny szybciej na lotnisku, leci się 1.5 godziny, a potem czeka się na bagaż i czasowo wychodzi tak samo jak pociąg.
Gdybyśmy mieli fajnie funkcjonujące połączenia kolejowe w całej Europie to byłbym za wycofaniem krótko dystansowych połączeń samolotowych.

1

@michal26 odnośnie tej kolejki o której wspomniałeś, to ja jestem fanem kolejki w Wuppertal.
Moim ideałem jest taka kolej w mieście.

0

@michal26 Po raz kolejny napiszę- nie walczę z samochodami, tylko chodzi mi o wybór- ty wybierasz auto, ja metro czy pociąg. Tego nie ma w Konfie, bo oni o transporcie zbiorowym totalnie zapomnieli, tylko auto się liczy. Bez sensu.

0

@Survier Tu się zgadzamy, tylko znajdź mi w Konfederacji jakąkolwiek wzmiankę o rozwoju kolei. Ja nie znalazłem. Sam chciałbym jeździć koleją po Europie, bardziej niż samolotem, tylko się nie da.

3

@Survier transport zbiorowy i energetyka powinny być ważnymi punktami w programach partii ze względu na ograniczenia i kary jakie nakłada i będzie nakładać Unia. W energetyce już przespaliśmy i płacimy najwięcej w Europie, żadna z najpopularniejszych partii nie proponuje narazie sprecyzowanych rozwiązań problemu. Bo wspomnieć w jakimś programie pół-słówem o atomie to nie są żadne konkrety. Tak samo jak mówienie o usuwaniu pitu, citu itd bez podania żadnych nawet przybliżonych obliczeń nie powinno być traktowane jako realny plan ekonomiczny(no offens konfederaci, moja subiektywna opinia). Najbardziej martwi mnie fakt że odpowiedzią na sankcje unii jest coraz częstsze wspominanie polityków PiSu i konfy o ewentualnej ewakuacji z niej. Ja boję się myśleć co by się stało z naszym krajem gdyby te patałachy nie miały nad sobą bata unijnego skoro już teraz nie mają problemu z jakimiś komisjami kompletnie sprzecznymi z konstytucją, no ale cóż, każdy ma swój punkt widzenia na te tematy. Koniec końców dobrze że rozmowy się toczą niezależnie od poglądów bo świadomość społeczna na nawet najniższym poziomie jest ważna.

0

@Arkon wzmianki są, ale to bardziej pojedyncze osoby coś wspominają. Konfederacja nie stawia na zbiórkom i to prawda :)
Przykładowo Korwin wielokrotnie mówił, że marzy mu się w Polsce szybka kolej. No, ale chce to prywatnymi rękoma załatwić.
Ważna rzecz. Pociągi są zwyczajnie nie opłacalne. Dlatego może być albo bardzo drogie takie rozwiązanie, albo jak z budżetu - zwyczajnie dopłacane, bo inaczej się nie da.

konto usunięte

0

@Arkon A ja wolę Korwina od wszystkich ,których wymieniłeś oraz od wielu innych,których nie wymieniłeś.

0

@Arkon Prętem po kratach... Że Ci sie chce w dyskusje wchodzić tutaj XD

0

@Arkon To powiedz mi mistrzu,na kogo nie będzie zmarnowanego głosu i uzasadnij.

0

@Memtzen07 masz rację, że są to kluczowe kwestie.
Niestety, gdy szczerze na to popatrzymy, to większości wyborców to nie interesuje i to jest przykre.
Jednych interesuje to czy aborcja będzie legalna, drugich czy związki partnerskie będą, trzecich czy będą dawać socjal, czwartych czy kościół będzie się miał dobrze i tak dalej i tak dalej, a takie konkrety jak wymieniłeś, nie wpływają na ich ostateczny głos na wyborach

0

@Arkon I jaki z tego wniosek? Że jest tu dużo młodych ludzi i jest jeszcze nadzieje w narodzie że kiedyś te śmietniki zarówno z pisu jak i po skończą niszczyć Polskę.
Dodatkowo sam piszesz, że jesteś wyborcą lewicy. Lewicy która oprócz tego że jest spadkobiercą pzpr to ramie w ramię głosuje z pisem, a czasem to nawet mają bardziej zamordystyczne zapędy niż sam kaczafi np. jak to było z covidem. :)

0

@Arkon Jestes facetem i chcesz głosować na Lewicę? Podziwiam, że ktoś z Tobą tu w ogóle podjął się dyskusji. Partia dla której mężczyzna to jakiś odpad w społeczeństwie, absurdalne postulaty, rozdawnictwo, feminizm itp. Jak możesz w ogóle patrzeć w lustro?

4

@Medium Ktoś tu ma poważne kompleksy XD Czyżby wyborca konfederacji? Zaleca się wizytę u psychiatry a nie przy urnie wyborczej

0

@michal26
Mentzen albo jego klakier

Uderzyć w Kingę i od razu hop się oddzywa

0

@Arkon
Oczywiste
Bo niejaki Mentzen jest kibicem Barcelony, sadze ze ma tu konto.
Napewno na tu swoich kilku klakierów i dlatego tak to forum żenująco wyglada

2

@Arkon Głosuj sobie na kogo chcesz, a ja pójdę sobie zagłosować na kogo ja chcę i w czym problem? PiS i PO są dla mnie SPALENI, ale jak ktoś uważa inaczej jego wola.

3

@AbelKabel "Napewno na tu swoich kilku klakierów i dlatego tak to forum żenująco wyglada"
Od czasu, gdy troszkę zamilkłeś po wszczętej awanturze, gdzie domagałeś się, żeby Ci pewien user udowodnił, że pewne Audi ze zdjęcia jest faktycznie jego, to forum nie wygląda już tak żenująco.

0

@Arkon A co jest nie tak z Ordo luris ?

0

@michal26 Z pociągami masz trochę nieaktualne dane. Cyt."Mówisz 700 km w 3h. Ok. To jest nierealne. W 3h zrobię 450 km."
"Pociąg TGV Réseau nr 531 jest ponadto posiadaczem rekordu prędkości średniej na trasie powyżej 1000 km. 26 maja 2001, z okazji inauguracji LGV Méditerranée, skład tego typu przebył trasę z Calais do Marsylii (1067,2 km) w 3 godziny 29 minut (średnia prędkość 306,4 km/h)"
A od tego czasu minęło 22 lata, więc technika poszła do przodu.

0

@OCZYmm Nie to, że w 3h robi pociąg 750 km jest nierealne, tylko to, że ja bym miał zrobić autem 750 km w 3h jest nierealne ;)

Innymi słowy - pociąg ma przewagę nad autem nie do podważenia, bo jego nie obowiązują limity prędkości takie jak auta (w Polsce to się jeszcze zaciera i jest mniej więcej 1:1, ale z szybką koleją auta nie mają szans kompletnie).
Dodatkowo jedzie po swoim, wyznaczonym torze. Szybka kolej przeważnie nie ma nawet przejazdów kolejowych...to o czym my mówimy. Sunie sobie prosto 400 km/h.

0

@michal26 Ok, nieporozumienie :),ja też uważam że środki komunikacji zbiorowej to zdecydowanie dobra rzecz. Jeśli ktoś uważa inaczej to musi kupić nie tylko auto ale też prywatną awionetkę.
A argument ,że lotnictwo pasażerskie "samo się rozwinęło" jest absurdalne.
Najpierw państwo musiało pobudować porty lotnicze, stworzyć sieć kontroli przestrzeni powietrznej, skomunikować dojazd do lotnisk ,wyszkolić tysiące ludzi do obsługi tego wszystkiego a dopiero wtedy prywatne linie lotnicze mogły zacząć rozwijać biznes.

0

@Ojciec5tkidzieci
Aha czyli teraz jest idealne bo sami klakierzy i im przyklaskujący konfidenci konfederacji :)

Może tamten temat był aby trochę coś innego się działo …
Oprócz oczywistej roli małego badania zachowań ludzi i ich reakcji :)

0

@Arkon Oczywiście, że mają. Jako jedyni mogą się dogadać z Pisem. Jak nie będą chcieli to rząd będzie mniejszościowy, czyli na rękę Korwinowi, Braunowi i spółce.

0

@OCZYmm no też racja z tymi samolotami.
Pociągi tak - tutaj Państwo musi infrastrukturę robić, ale sami przewoźnicy już by mogli być prywatni. Da się to połapać.

Różnorodność jest spoko rozwiązaniem.
Natomiast ja mówię - dla mnie auto, potem samolot, potem komunikacja miejska, pociągi i autobusy międzymiastowe. Taka była kolejność "ulubionych środków transportu" :) I w takiej kolejności robiłbym ułatwienia w Autach, to trzeba tylko drogi robić i nie przeszkadzać prywatnym firmom i będzie dobre. Nic więcej już nie trzeba robić :)

0

@Kgorecki2500 Boże jaki idiotyczny komentarz. "Nie interesuje się za bardzo ile kto zarabia" , ja prdl co to jest za argument w ogóle. Nic głupszego nie przeczytam dzisiaj. Wystarczy jedno takie zdanie i już wiesz, że ktoś nie ma rozumu i zwraca uwagę na totalnie nieistotne rzeczt

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto wygra mecz Finalissima 2025?