La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 885 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

31

Żeby było ciekawiej, to od decyzji tej komisji w sprawie ruskich wpływów można odwołać się do sądu administracyjnego , a nie sądu powszechnego.Sąda dministracyjny nie prowadzi praktycznie żadnego postępowania dowodowego, tylko ocenia to, co zostało wcześniej zgromadzone.

W praktyce zatem to Jarosław zdecyduje, kto jest ruskim agentem i dlaczego właśnie Tusk.

7

@Przemek2323 Dzisiaj będą piękne wiadomości, Tusk w strachu, Tusk odpowie za zbrodnie, Tusk będzie miał postawionych x zarzutów xD

26

@Przemek2323 Czy La Rambla za krytykę Pisu zostanie uznana za ruską stronę?

4

@Przemek2323 tak, od razu nas pozamykają do więzień, słyszę to od 8 lat xD.

6

@KlonaZepan nie pozamykają. Orzekną przed wyborami zakaz sprawowania urzędów przez Tuska przez 10 lat, bo tak jest w tej ustawie. Szach mat i po Tusku. Niech się odwołuje. Odwołanie do sądu administracyjnego nie wstrzymuje wykonalności decyzji administracyjnej. To wszystko jest przemyślane, zobaczymy czy się odważą.

7

@Kgorecki2500 nie, ale zgodnie z tą ustawą za krytykę szczepionek na covid i działań rządu w kwestii walki z wirusem już tak.

I to wszystko elegancko w białych rękawiczkach, decyzją kilku polityków, bez żadnego procesu i bez prawa do odwołania (a sami politycy za swoją działalność będą bezkarni).
Jakby ktoś tutaj chciał startować w wyborach i kandydował z innej listy niż PiS to niech lepiej sprawdzi czy pisał coś nieprawomyślnie przeciw PiSowi bo może we wrześniu zostać ruskim agentem z zakazem kandydowania w wyborach :)

15

@Przemek2323 Nie, nie odważą się. Jeśli nie zauważyłeś, oni od początku swoich rządów gadają o rozliczeniu poprzedniej władzy, a tak naprawdę gowno zrobili, ponieważ w kuluarach oni ze sobą spółkuja, a ty się podniecasz tym cyrkiem, nie ma to jak być pionkiem w czyjejś grze, ale co kto lubi

2

@Przemek2323 nie wiem co tak wszyscy się Tuska uczepili przecież ta komisja może udupić praktycznie każdego kto jest antypis

2

@Przemek2323 nie tylko Tuska. Konfie za dużo urośnie? To przecież znajdzie się wiele na Brauna, Korwina czy Mentzena.

0

@Przemek2323 Tusk to agent niemiecki.

2

@Aragorn33 O jak wspaniałomyślnie że o Konfie piszesz, jeszcze niedawno wyzywałeś ich od ruskich agentów i idiotow, co tam, narracja się zmienia, agenda z góry już inna? XD

7

@KlonaZepan większość ludzi niestety naiwnie kupuje te wojny PiS - PO nie rozumiejąc że to jest czysto pod publiczkę robione.

7

@KlonaZepan 1) gdzie kogokolwiek wyzywałem?
2) Tak, uważam Brauna za element rosyjskich wpływów w Polsce. Natomiast karę za to może wymierzyć jedynie Sąd na podstawie niezbitych dowodów z zachowaniem prawa do obrony oskarżonego, a nie kilku polityków.

W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem zwolennikiem ruskich standardów.

3

@KlonaZepan nie do końca tak jest że konflikt jest na pokaz. Kiedyś przed smoleńskiem tak może było.
Jeśli się nawet nie odważą użyć, to mają efekt mrożący, kto podskoczy, tego uwalimy.

4

@Przemek2323 Dałeś sobie wkręcić wojnę między dwoma partiami, które nic nie różni, posłowie skaczą z jednego do drugiego i tak dalej. A po co to wszystko? Żeby mieć monopol na władze, żeby stworzyć system dwupartyjny, raz my raz wy, a reszta małych do piachu. Jeśli tego nie widzisz, to przykro mi bardzo, ale jesteś zmanipulowany przez media, które chętnie to nakręcają, po obu stronach.

4

@Aragorn33 Tak, tak te wolne sądy, które wydają patologiczne wyroki, im bardziej ktoś jest znany, albo jest w opozycji do władzy tym mniejsza kara, przykład Najsztub, Stuhr, Hajto, wszyscy Kodziarze robiący rozroby. Nie byłeś chyba nigdy w sądzie, to jest mafia, wierz dalej, że cię sprawiedliwie osadza xddd

3

@Kgorecki2500 Na Węgrzech niezależne źródła pozamykali, więc trzeba powoli zakładać konto u śmietankowych :D

2

@Przemek2323 a jaki jest cel tegoż konfliktu? Docelowy elektorat obu partii to zupełnie różne grupy więc nie rywalizują o wyborcę. A co za tym idzie nie rywalizują o władzę.

Tajemnica poliszynela jest fakt że rywalizacja i prawdziwa nienawiść to jest wewnątrz jednej partii gdzie faktycznie walka idzie o głosy tej samej grupy wyborców. Ale dlaczego mieliby się nie lubić z ludźmi z innych partii? Wręcz przeciwnie - bardzo się z nimi lubią i chętnie integrują na wszelkich imprezach. O jednej było nawet dość głośno w mediach.

O rozliczaniu się z tego co robili poprzednich też nie może być mowy bo zawsze jest tak że jak przyjdzie następna ekipa to też będzie gadała o rozliczaniu poprzedniej. A nikt nie chce być rozliczony więc nikt nigdy nic w sprawie rozliczenia nie zrobi.

Jakie jest więc podłoże konfliktu?

0

@Przemek2323 Ruscy agenci - wy......ać. Tak to było na ulicach prawda?

6

@KlonaZepan jestem radcą prawnym, faktycznie nigdy nie byłem w sądzie ;p i tak, politycy wydający wyroki to znacznie lepsza opcja ;p nie zapomnij założyć aluminiowej czapeczki.

0

@KlonaZepan nie kaczor nienawidzi tuska za lecha

0

@Borneo Bo tak ci wmówili w TVN, super, jak będę chciał poczytać propagande, to wejdę sobie na natemat czy innego Newsweeka xd

0

@Aragorn33 byłeś w sądzie, ale może nie w charakterze osoby która coś zrobiła, co akurat dla agendy nie jest dobre, naginanie prawa.
Te sądy i tak są polityczne, więc co za różnica czy to będą sądy czy politycy xD

1

@KlonaZepan co mi wmówili ,wystarczy otworzyć tvp - nienawidzę tuska;)

0

@Borneo tak, bo politycy mówią prawdę, zdecyduj się, nieźle zmanipulowany jesteś, albo jesteś trollem politycznym, jakich pełno wypełzło przed wyborami

7

@KlonaZepan już się przyzwyczaiłem do ludzkiej ignorancji. Radca prawny to identyczny zawód jak adwokat - z tą różnicą, że adwokaci nie mogą się zatrudniać na umowę o pracę a my możemy.
Poza radcami pracującymi jako prawnicy in house, każdy radca jest niemal codziennie w sądzie na sprawach swoich klientów, więc lepiej wiem o czym piszę. Partyjna komisja nigdy nie będzie bardziej obiektywna od sądu, co za absurd.

4

@KlonaZepan na dziś dużo mówisz o tvn ale tvp ma obsesję na tuska.A nie tvn na punkcie kaczki.To tvp specjaliści od języksa zarzucają manipulacje i badania przekazu.Moze sam jesteś grubo zmanipulowany.Zresztą to nie po zniszczylo wymiar sorawuedliwości to nie za po nie dostaliśmy karę 1 mln euro dziennie i nie dostaliśmy kpo .Chlopaku o czym ty do mbie mówisz?
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/wiadomosci-tvp-paski-rada-jezyka-polskiego-75-proc-to-perswazje-i-emocje-czeste-manipulacje

0

@Borneo Ja nie oglądam tv, wiem tylko ze tvp i tvn to zmanipulowane tuby propagandowe i tyle, głosuj sobie na peło, tylko żebyś się kiedyś nie obudził na polu szparag pod okiem Niemca z batem xD

2

@KlonaZepan to co sie wypowiadasz skoro nie ogladałeś i manipulujesz innych.Pójdź sobie nlp to nauczą cię jak slowami się manipuluje.Będziesz widział wszystko czytelnie w gazecie tv czy w radio i nimt ci kitu nie wciśnie.

1

@Borneo na razie ty bredzisz, jak piłeś, to nie pisz, bo nie da się czytać, naucz się też stosować przecinki.

3

@KlonaZepan pod innym postem myślałem, że tylko starasz się być "obiektywny". Stawiając PiS na równi z PO, stawiając TVN na równi z TVP i mówiąc, że głosując na PO to żeby ktoś się nie obudził na polu szparag pod okiem Niemca z batem - już wiem z kim mam do czynienia...

1

@KlonaZepan chlopie akurat ja zrobiłem Mastera w tej dziedzinie,a couching to jest z tej dziedziny obok.Wzasadzie następny krok to Couching.Prawdopodobnie nie wiesz o czym mówię.
Masz tam jasno napisane" lingwistyka" na dole. Zwyczajnie w tej dziedzinie nie jesteś wyedukowany i tyle.Dlatego na mnie nie zadziałaja głodne kawałki w stylu obudź się , włacz myslenie, jesteś zmanipulowany, otwórz oczy itp. czy jak jedna osoba jak dziś bedzie mówić np. "My".podpierając sie autorytetem chu.. wie kogo.Ma rozdwojenie osobowości jak golum albo....;)W kazdym razie masz łatwość odczytywania takich frazesów.A najlepsze, jest to ze jeden z drugim durniem naczytali się gdzieś sloganów i klepią jeden po drugim.Nawet nie wiedzą kto to wymyślił.Twórca ich w piękny sposób zmanipulował.Tak naprawdę.Jeszcze lepiej że to oni myślą że manipuluja.Moze jakis dureń się znajdzieco to kupi;)

Co to jest NLP i na czym polega?

Programowanie neurolingwistyczne to zespół technik, których celem jest modyfikacja sposobu przeżywania i odbioru rzeczywistości, prowadząca do wytworzenia pożądanych wzorców zachowań. NLP wykorzystuje informacje na temat funkcjonowania ludzkiej sieci neuronalnej, czerpie też z ustaleń lingwistyki czy psychologii.

0

@Borneo chłopie ty robisz spacje przed znakami interpunkcyjnymi, generalnie piszesz jak Janusz lat 70. Nie da się tego czytać.

0

@QuQ o nie, ktoś ma inne zdanie jak tak można...

0

@Aragorn33 jakis argument na to że Braun jest jakimś elementem wpływow rosyjskich ?
Może jego książka od "Lenina do Putina" gdzie punktuje państwo rosyjskie i nakreśla jakimi sposobami Rosja próbowala wpływać na Polskę przez ostanie 100lat? A może krytyka Polskiego rzadu za zbyt duża pomoc Ukrainie w tym socjale takie jak dla Polaków czy emerytura jeśli przepracują w nas jeden dzień legelanie? Przywilej pierwszeństwa w służbie zdrowia i zniżki na komunikację miejska? Mówienie prawdy że część z tych ludzi którzy biorą socjale pojawiają się tylko w dzień wypłaty u nas w kraju a potem wracają na Ukrainie. Potwierdzone przez człowieka z Przemyśla z którym o tym rozmawiałem.
Grzegorz Braun zrobił więcej jako polityk a wcześniej jako reżyser żeby pokazać Polakom co się działo w Rosji czy w PRLu niż większość posłów którzy siedzą obecnie w rządzie i mówię tu o brzydkiej prawdzie dla Rosji i tego jaki tam panował podły system i nadal panuje. Więc smieszy mnie takie Gadanie jak Twoje

1

@KlonaZepan można mieć inne zdanie, nawet warto. Tylko to jest ewidentnie zdanie osoby, która starając się być obiektywna wybiela działania jednej strony a demonizuje drugiej. Ewidentnie widać kto jest za kim ;)

0

@KlonaZepan a widzisz skończyłem 2 kierunku w swietnej szkole.Ale miałem papier na maturze z dyslekcji i tego zwyczajnie nie oceniano.Jedyne co ci zostalo to stwierdzenie dyslekcji:)

0

@Borneo stwierdzam dysleksję

0

@KlonaZepan dobrze od czegoś trzeba zacząć bravo:) dumny jestem z ciebie:)

1

@Wychowanek No to może po kolei w temacie Brauna.

-namiętne udzielanie wywiadów Sputnikowi, czyli siewcy proklemowskiej propagandy
-poglądy antyunuijne
-zwolennik opuszczenia NATO i związania się z Białorusią, Iranem, Turcją i Chinami (widać antyamerykańskość)
-porównywanie obecności wojsk amerykańskich w Polsce do radzieckiej okupacji w czasach PRL
-antyukraińskość i promowanie tezy, że "Ukraina to fikcja" bądź państwo upadłe. Wypisz wymaluj, rosyjska propaganda.
-postrzeganie 10 kwietnia 2010 roku za "zamach warszawsko-smoleński", oczywiście uczyniony rękami Amerykanów
-zwolennik siłowej zmiany systemu politycznego poprzez zamach stanu
-tradycyjna kremlowska propaganda o Żydach, masonach i sodomitach na zgniłym zachodzie

Plus takie ciekawe incydenty, jak wizyta w Moskwie z 2018, gdzie spotkał się z Leonidem Swiridowem, wydalonym z Polski za szpiegostwo oraz Agnieszką Piwar, czyli autorką polskiej wersji Sputnika - są zdjęcia z ich spotkania. Oboje się z nim znają, przeprowadzają wywiady, chwalą go za zgodne z kremlowskimi poglądy.

Jeśli to nie jest co najmniej pożyteczny prorosyjski idiota, to nie wiem kto nim jest.

0

@Przemek2323
Człowieku przecież w każdej sprawie administracyjnej (np. budowlanej) przysługuje skarga do sądu administracyjnego, a nie powszechnego. Czyli idąc twoim tokiem rozumowania trzeba zaorać całą procedurę administracyjną, no bo przecież wg ciebie te sądy nic nie robią.
Naprawdę niezły z ciebie ignorant.

0

@JoeBlack doucz się. Odwołanie w kpa jest najpierw do organu II instancji i to wstrzymuje wykonanie decyzji. Tutaj jest od razu skarga do WSA bo nie ma organu II instancji nad komisją i to nie wstrzymuje wykonalności decyzji.
Poza tym sprawa o której ma orzekać komisja to nie jest sprawa administracyjna tylko ewentualnie do sądu cywilnego/karnego. Ale celowo zrobili szybką administracyjną drogę, bo chcą mieć szybki efekt już przed wyborami.

0

@Przemek2323
Sam się doucz wielki ekspercie od 7 boleści. Wiele jest przypadków gdzie nie ma organu II instancji tylko od razu skarga do sądu administracyjnego gdzie można wnioskować o wstrzymanie decyzji.

0

@JoeBlack tak, zwlaszcza podany przez ciebie przykład sprawy budowlanej xd
Nie wiem czy masz jakikolwiek związek z prawem, zakładam że tak bo masz jakieś pojęcie. Ale bronienie tego rozwiązania przez prawnika to jest kryminał.

0

@Przemek2323
Chłopie ja z tobą nie będę dyskutował, bo nawet nie potrafiłeś się odnieść merytorycznie do mojego wpisu. Sprawa budowlana to tylko był przykład, że sądy administracyjne w każdej sprawie nie wydają wyroków co do meritum tylko badają czy sprawa była prawidłowo prowadzona. Tak jest w sprawie budowlanej, środowiskowej, czy innej. Tak działa od lat sądownictwo administracyjne w Polsce, ale najwyraźniej tego nie wiesz.

0

@JoeBlack jest spora szansa że czytałem ppsa więcej razy od ciebie. Nie czytasz tego co pisze ze zrozumieniem. Badanie wpływów rosyjskich to nie jest sprawa administracyjna jak budowanie domu. Ta procedura się do tego nie nadaje.

0

@Przemek2323
Jest spora szansa, że też to czytałem wiele razy jak i kpa. Wątpliwości mam, czy jednak ty czytałeś skoro poza jątrzeniem merytoryki żadnej.

0

@JoeBlack a co, mam tu komentarze wklejać? Chciałbyś dostać zakaz sprawowania jakiejś funkcji w procedurze administracyjnej bez możliwości merytorycznej obrony w sądzie?

0

@Przemek2323
Nie chciałbym, ale jeżeli ktoś jest ruskim agentem to moim zdaniem powinien nawet stracić obywatelstwo. Z przyczyn natury historycznej mam alergię na Niemców i ruskich i moim zdaniem każdy polityk, czy szerzej obywatel, który realizuje wolę Berlina czy Moskwy nie ma prawa żyć w tym kraju.
Tylko, że fakty są takie, że ta komisja nic nikomu nie udowodni i jest zagrywką typowo polityczną pod publiczkę.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?