La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1149 Culés

18

Nie ma co się ciskać:
1) Czy Lewandowski słusznie dostał czerwoną kartkę? TAK
2) Czy był to atak Lewandowskiego na przeciwnika? TAK
3) Czy kara zawieszenia na 3 mecze jest słuszna? W moim mniemaniu TAK
4) Czy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu miał podstawy do zmniejszenia kary? W moim mniemaniu NIE

Powiedzmy sobie szczerze - nie po to Barcelona sprowadziła weterana, aby sfrustrowany atakował przeciwników, którzy solidnie go kryją. Czym innym jest przypadkowe wpadnięcie w przeciwnika, a czym innym zamierzony na niego atak. Kara jest sprawiedliwa i po męsku jako kibice powinniśmy przyjąć to na klatę, a nie piszczeć jak panienki że ktoś Barcelonie robi krzywdę. Wyrok jest moim zdaniem sprawiedliwy - za głupotę się płaci - my zapłaciliśmy brakiem Lewandowskiego na najbliższe 3 spotkania. Pretensje można mieć tylko i wyłącznie do Lewandowskiego bo było to niepotrzebne, a już w meczu z Osasuną postawił zespół w wyraźnie złej sytuacji (graliśmy w 10 i przegrywaliśmy).
PS: ja uważam że za sam faul powinna być bezpośrednia czerwona kartka i dyskwalifikacja na minimum 3 mecze - nawet nie odnoszę się do "gestów".

0

@JarekS Winny jest Xavi "do grudnia" Hernandez. Lewy frustruje się gdy widzi, że trener nie dojeżdża z pomysłami taktycznymi na mecz.

Lista się wydłuża: Brzęczek, Xavi, Michniewicz. Tego już za wiele.

2

@Comentateiro Też mi się wydaje że Lewy był sfrustrowany brakiej elastyczności taktycznej Xaviego, ale również brakiem dobrej gry kolegów. Ja nie mam dobrego zdania o Xavim, ale liczę że się chłopak odrodzi - Mundial spadł mu z nieba - to bardzo dużo czasu aby wszystko przemyśleć i przeanalizować. Trenerzy nie mają tyle czasu nawet w trakcie letnich okien transferowych, zatem tutaj upatruję szansy, że zespół będzie podążał w jakimś określonym kierunku.

9

@JarekS przypomnij sobie "przypadkowe" faule Ramosa i jakie ponosił konsekwencje, ten Lewego przy tamtych, to ledwie muśnięcie.

6

@JarekS Za sam faul bezpośrednio 3 mecze? Jak ktoś komuś coś złamie to tyle dostaje. Gdyby za takie coś były takie zawieszenia to przy prawie każdej czerwonej kartce były by takie kary.

1

@JarekS Dokładnie. Sfaulował ewidentnie na drugą i nie wiem o co się rzucał.

2

@KrwawiaceoczyVEB kara nie była za faul tylko za idotyczne gesty po czerwonej kartce. Lewy całkowicie sie odkleił w tym meczu i taka jest prawda
Widać że przy ataku na obrońcę Lewego kompletnie nie interesowała piłka. Na powtórkach widać że patrzy jakby tu na niego najlepiej wpaść i dziwię się że nie dostał bezpośredniej czerwonej

2

@mint Faulować też trzeba potrafić - Lewemu mózg odcięło i to atak był bezpośredni na przeciwnika.

@KrwawiaceoczyVEB Nie za faul tylko za ewidentny atak na przeciwnika bez piłki. Był sfrustrowany i chciał przywalić przeciwnikowi, który świetnie go krył od początku spotkania. Kara zasłużona bo Lewy nawet nie udawał że walczy o piłkę tylko wjechał w przeciwnika i tyle (chociaż za co innego wg dokumentacji).

@Bogan Zgadza się - trudno o bardziej ewidentny atak na przeciwnika bez piłki.

1

@kejdzi Ale gdzie ja tak powiedziałem? Odnoszę się tylko do narracji iż za sam faul powinien dostać 3 mecze zawieszenia.

1

@JarekS przecież nie dostał zawieszenia za faul

0

@Nano22 Dostał zawieszenie za wykluczenie po drugiej kartce, a tę dostał za faul. Dodatkowe dwa mecze zawieszenia to już inna historia.

1

@JarekS
Skoro Lewy dostał kare to ja sie pytam gdzie kara Dla Carlo Ancelottiego?????? Też powinnien wylądować na Trybynach... co są równi i rowniejsi ????????

1

@KrwawiaceoczyVEB , @Nano22 , @Romario87 Ja to zdarzenie tak interpretuję, że za sam atak na przeciwnika powinno być bezpośrednie czerwo i dyskwalifikacja na kilka spotkań. Wydaje mi się że gdyby nie błąd sędziego (danie drugiej żółtej i w konsekwencji czerwoną kartkę, zamiast bezpośredniej czerwonej) to dorzucono "gesty" aby oddać sprawiedliwość w rozliczeniu zawinienia Lewandowskiego. Gdyby Lewandowski dostał bezpośrednią czerowną kartkę to nie było by kary za fochy. Miałkie to, ale to Lewy zrobił podkładkę swoim frajerskim zachowaniem, aby móc wykorzystać obowiązujące przepisy do oddania boiskowej sprawiedliwości. Obiektywnie jako kibice Barcelony powinniśmy przyjąć karę na klatę - to Lewy zawinił, a Barcelona przez to cierpi i takie są fakty.

0

@KrwawiaceoczyVEB Wiem, na początku źle zrozumiałem twoją wypowiedź.
Ale później zacząłem się zastanawiać i analizować tą sytuację i chyba przyznasz że za to wejście w obrońcę Lewy zasłużył na bezpośrednią czerwoną? Bo ja nie mam żadnych wątpliwości. Był to złośliwy faul z premedytacją. A jakby już była bezpośrednia czerwona to sędzia mógłby to zapisać jako faul niesportowy czyli z automatu 2 mecze kary.

1

@JarekS Zgadzam się z tym co piszesz odnośnie faulu Lewego, jednak został ukarany przede wszystkim za jego gesty w kierunku sędziego, a nie za samo wykroczenie piłkarskie na boisku, możliwe że kara wtedy byłaby mniejsza 1-2 mecze absencji.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?