La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1261 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

3

Reprezentacja Francji ma tylko trzech francuzów w składzie:
- Pavard
- Rabiot
- Veretout
Multikulti proszę Państwa.

28

@Qlimax86 Lloris? Giroud? Griezmann?

59

@Qlimax86 Nwm, moim zdaniem tam są sami Francuzi, ale widzę, że ludzie ostatnio bardzo lubią odbierać komuś przynależność narodowościową, BO jESt CzARnY.

28

@Qlimax86 Hmm, człowieku, tylko trzech gości nie urodziło się we Francji, w Polsce dwóch! I sprawdź rasisto, czy na pewno masz czyste korzenie od czasów Mieszka, żeby czasem jakiś Niemiec, Ukrainiec czy Turek ich nie popsuł 300 czy 400 lat temu.

Proszę Państwa, napisałbym kto, ale szkoda bana dostać ;)

5

@kuz Griezz (portugalsko-niemiecki)
Lloris (ojciec katalończyk)
Giroud faktycznie zapomniałem o nim. Więc 4.

0

@Qlimax86 + Giroud

14

@Qlimax86 jesteś żałosny! ;)
mam nadzieje, że 86 to nie jest rocznik

3

@kuz Nie no, przecież Griezmann to jest pochodzenia portugalsko-niemieckiego, czyli to nie jest prawdziwy Francuz xD.

8

@Qlimax86 Wstrząsające.

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@MESSIah16 A co to ma wspólnego z rasizmem?
Napisałem fakty, nic więcej.

0

@MESSIah16 Masz 16 lat?

18

@Qlimax86 tylko, że tu nie ma faktów! ;)
urodzili się we Francji, tam wychowali, wiec są Francuzami.
Sugerujesz, że ludzie którzy nigdy nie byli np w Kamerunie są Kameruńczykami?
Jak np Polonia z USA? Dziadek, ojciec i syn nie byli w Polsce, ale pradziadek stamtąd pochodził, wiec są Polakami? :D

"Masz 16 lat?"

Nie, ja mam mózg heh ;)

0

@MESSIah16 Nie liczy się miejsce urodzenia tylko twoje DNA. Proste.

18

@Qlimax86 no to lipa, w takim razie wszyscy jesteśmy Afrykanami! ;)
Pewnie uczyli cie w szkole, gdzie znaleziono ślady pierwszych ludzi.
Ogólnie to katastrofa, bo Polacy tak się przemieszali z innymi w trakcie wojen, emigracji, że pewnie mało kto ma w 100% "właściwe" DNA :D

13

@Qlimax86 Nie napisałeś żadnych faktów xd
Faktem jest, że w składzie Francji grają sami Francuzi, czy ci się to podoba czy też nie

0

@MESSIah16 Nie Polacy, tylko Polki. Polacy byli zabijani, a Polki rodziły zwycięzcom wojen dzieci. Jeśli nie widzisz róznic genetycznych (m.in. w wyglądzie) pomiędzy ludźmi z róznych miejsc na świecie to po prostu żyjesz w bańce i za dużo czytasz mainstreamowych mediów.

0

@DanielVeB To nie są fakty, tylko bełkot mainstreamu który dałeś sobie wcisnąć.

11

@Qlimax86 Fakty sa takie ze boli cie wielka Francja

0

@Encore Boli mnie Wielki Krzysztof Piątek.

4

@Qlimax86 xD Opuszczałeś lekcje historii,co?Pewnie masz obraz Europejczyka jak typowego p0laka bo najdalej gdzie byłeś to wycieczka w Zakopanym xD.Mógłbym napisać też że Polacy nie mają często jednorasowego DNA.Ale dalej żyj w tej swojej bańce.

2

@Qlimax86 tak, bo ty już wiesz co czytam xd
napisałem ci wyżej, historia ludzkości zaczyna się w Afryce, rozumiesz człowieku, że 3000 lat temu nie było Polski, naszego języka? Że to powstało z jakiegoś ludu, który zmieszał się z innym i wykształcił pewne cechy charakterystyczne dla narodu?

"Jeśli nie widzisz róznic genetycznych (m.in. w wyglądzie) pomiędzy ludźmi z róznych miejsc na świecie to po prostu żyjesz w bańce i za dużo czytasz mainstreamowych mediów." - Nie dopowiadaj sobie, nie napisałem tego nigdzie.

9

@Qlimax86 czyli reszta zawodników to nie francuzi? dzwoń do fify i im to powiedz to ich wywalą z turnieju za złamanie przepisów ;)

Komentarz usunięty

3

@Qlimax86 bo ty tak mówisz? A kim ty jesteś? Napisałem ci coś wyżej, ale chyba się nie odniesiesz :)

9

@Qlimax86 szczerze to ci współczuje :D mieć taki wąski umysł to jest naprawde coś niesamowitego :d chyba, że baitujesz

23

@Qlimax86 "Nie liczy się miejsce urodzenia tylko twoje DNA. Proste." Dlatego jesteś dzbanem z dziada-pradziada. Solidny argument.

0

@MESSIah16 Bo nie ma na to dowodów. Świat istnieje 4,5 mln lat. i co? jak to sprawdzisz. Nie da się. To, że mówi tak ktoś z "autorytetem" nie ma znaczenia, bo manipulacje są w każdej dziedzinie nauki. Dna da się zweryfikować

0

@Conradxc Dziękuję za komplement. Powiedz to dziadkowi, to pewnie dostaniesz wychowawczego przez głowę.

3

@Qlimax86 to polecam ci sprawdzić, czy jakiś rusek nie zakłócił twojego podczas któregoś z ich napadów na nasz kraj

10

@Qlimax86 świat istnieje trochę dłużej niż 4,5 mln lat kolego XDD a to co Ty teraz robisz to jest naukowy analfabetyzm. Jak czegoś nie rozumiesz to nie znaczy że to niemożliwe. Ja np. nie wiem jak działa procesor w komputerze ale to nie znaczy że procesor nie istnieje i nie da się sprawdzić jak działa.

10

@Qlimax86 Jeśli ktoś pisze coś o mainstreamowych mediach, o tym, że ktoś dał sobie coś wcisnąć, albo używa zwrotów 'pomyśl, skup się, połącz kropki' a jego wypowiedź daje podobny vibe, wiem że nie ma co rozmawiać z taką osobą. Skąd w was się bierze przeświadczenie, że wiecie więcej od innych? Czy to po prostu chęć nabycia ekskluzywnej wiedzy, do której dostęp masz tylko ty i pare innych osób które obejrzało film z żółtymi napisami? Jeżeli piłkarz urodził się we Francji, wychował się tam, spędził dzieciństwo lub całe życie, mówi po Francusku jest Francuzem, to że jeden z jego rodziców pochodzi z Algierii, drugi z np Kamerunu nie odbiera mu bycia Francuzem, korzenie to inna sprawa. Większość z nas jakieś ma i gdybyś poszperał w swoim drzewie genealogicznym i znalazł kogoś z zagranicy, nie oznaczałoby to, że nie jesteś Polakiem. Narodowość a korzenie to dwie inne kwestie. Dlaczego Mbappe miałby być Kameruńczykiem, skoro nigdy w Kamerunie nie był i jego ojciec stamtąd jest? A skoro jego matka jest z Algierii to kim Mbappe jest wg Ciebie? Kiedy do was dotrze ten prosty fakt, że Mbappe, Kante czy Pogba to Francuzi, ich kolor skóry tego nie zmienia. Mają więcej wspólnego z Francją, więc z jakiej racji ktoś miałby nazywać ich Afrykanami? JW, piszesz, że to DNA definiuje kim jesteśmy, no to każdy z nas jest z Afryki, gdyż tam pojawili się pierwsi ludzie, ale to twoja logika więc wypadałoby być konsekwentnym.

0

@Jakchcesz literówka mi się wkradła.
Przeczytaj jeszcze raz swój komentarz i pomyśl kto tu jest analfabetą.

2

@Qlimax86 A ja się zgodzę – obywatel Francji to nie to samo co Francuz. Nie chodzi mi o to, że wszyscy francuscy Murzyni nie są Francuzami, tylko o to, że o tym, czy ktoś należy do danej narodowości nie decyduje tylko paszport i miejsce urodzenia, ale i inne względy, przede wszystkim pochodzenie i przodkowie.
Jak słyszę np., że jakiś piłkarz miał do wyboru 3 narodowości, żeby reprezentować... To tylko reprezentowanie miał do wyboru, a nie konwersje z jednego narodu na drugi (tak to należy rozumieć raczej) – można być tylko jednej narodowości przecież.
Czy jeśli ja (Polak z dziada pradziada) nagle uzyskam jakimś sposobem obywatelstwo Kamerunu, to będę Kameruńczykiem? Może, ale tylko i wyłącznie w znaczeniu obywatelstwa, nie bynajmniej narodowości.

7

@Qlimax86 Ale tu chodzi o naukowy analfabetyzm, po prostu te bzdury które piszesz rażą w oczy każdego kto ma iq wyższe niż uchwyt na bidon. A co do analfabetyzmu właściwego to przeczytaj jego definicje, brak paru przecinków to nie oznaka analfabetyzmu. Analfabetyzm to brak lub mocno ograniczona umiejętność czytania czy pisania, czyli podstaw.

1

@TheCule Ale dlaczego porównujesz potencjalną sytuację czyli 'Polak dostaje obywatelstwo Kamerunu jakimś cudem, co to znaczy jakimś cudem? Załóżmy, że spędziłeś tam kilka lat i je otrzymałeś', ale ja dalej nie wiem jak ma się taka sytuacja do sytuacji większości zawodników Francji, czyli 'Urodzony we Francji, wychowany we Francji, w części przypadków jeden rodzic z Francji, mówi po Francusku, we Francji spędził większość życia' - to co porównujesz to dwie skrajne różne sytuacje, i wiem o co ci chodzi, ale takich przypadków ekstremalnych we Francji jest jak na lekarstwo, o ile jakiś w ogóle jest, z tego co wiem, to tylko 3 z nich urodziło się poza Francją, reszta jw urodziła się we Francji, wychowała się i mówi po Francusku, dlaczego np narodowść jednego z rodziców miałaby odbierać temu zawodnikowi Francuskie obywatelstwo?

2

@Donnie_Darko Obywatelstwa w żadnym wypadku nie ma to odbierać. Właśnie o to mi chodziło – że obywatelstwo można sobie mieć takie, jaki ci nadadzą, dowolne i możesz być obywatelem dowolnego kraju, ale wątpliwości są przy przynależności do narodu. Tak np. (jak pisałem) obywatelstwa można mieć różne jednocześnie, a do narodu można przynależeć jednego i to nie jest (według mnie) kwestia wyboru, tylko kwestia pochodzenia (nie prawna, a biologiczna).

0

@TheCule Dokładnie. Obywatel Francji to nie to samo co Francuz

2

@Qlimax86 Jak juz tak szukamy to Giroud ma babcie z Włoch :P

1

@Qlimax86
A sprawdziłeś dobrze ich drzewo rodzinne może tez nie są rodowici Francuzi

Nie wiem komu to przeszkadza

Jakie to ma znaczenie
Większość z tych chłopaków urodziła się we Francji i wychowała
To są Francuzi wiec nie pisz bzdur !!

1

@DonCarletto
Brawo
Urodzili się tam i wychowali
To są Francuzi

0

@Donnie_Darko Nie miałem na myśli przecinków, tylko tego że chłop porównuje działanie procesora do istnienia świata. Jak działa procesor zweryfikujesz, a to ile lat ma Ziemia już nie.

0

@adi7adi8 Tego nie wiedziałem, czyli jednak tylko 3.

0

@MESSIah16
Brawo
Trzeba walczyć z rasizmem !

Ciekawe czy 3000 lat temu tam była Francja :) gdzie te chłopaki tez mieszkają :)

0

@AbelKabel Kto powiedział, że przeszkadza?

0

@AbelKabel To co napisałem, to nie rasizm kolego. Dyskryminacja ze względu na kolor skóry to rasizm.

1

@Qlimax86
Rasizm nie jest tylko ze względu na kolor skory są różne odmiany rasizmu
Poczytaj sobie kolego

0

@Qlimax86
To po co piszesz jak Ci nie przeszkadza

I piszesz kłamstwa bo wszyscy to są Francuzi :) w składzie Francji

A różnice kulturowe to nie różnice narodowościowe

Ja prezentuje tez inna kulturę niż Ty
Napewno się z twoja nie utożsamiam

2

@Qlimax86 Moze jeszcze z 20 lat temu bym sie zgodzil, ale teraz to przewaznie sa juz kolejne pokolenia imigrantow przybylych z 60,70 lat temu:) i maja tez DNA francuzek czy francuzow.

0

@Qlimax86 ales teraz doje&&&&. Jak powstawala ludzkosc to juz wtedy dna istniało, a panstwa nie, wiec co ma dna do narodowosci :D

2

@Qlimax86 Idąc twoim tokiem myślenia, w składzie ARG nie widzę żadnego rodowitego Argentyńczyka. Wszyscy to potomkowie kolonialistów i może nawet jakiś piłkarz ma nazistę w swoim drzewie genealogicznym

0

@MESSIah16 mu pewnie chodzi o wybor obywatelstwa, ze np taki Mbappe moze miec 2 obywatelstwa cos na zasadzie zalozmy braci Williams, jeden gra dla Hiszpani a drugi gral dla Ghany (czy dla kogo on tam gral, nie pamietam, a tez w sumie moglby grac dla Hiszpani).

7

@Qlimax86
"Bo nie ma na to dowodów. Świat istnieje 4,5 mln lat. i co? jak to sprawdzisz. Nie da się"
"Jak działa procesor zweryfikujesz, a to ile lat ma Ziemia już nie"

Jeśli Ty nie posiadasz wiedzy na jakiś temat, to nie znaczy że inni jej nie mają

0

@Qlimax86
Bawi Was dyskusja z trollem-rasistą?

1

@Qlimax86 Czyli jeżeli ktoś miał dziadka Polaka, ale nigdy nie był w Polsce i całe życie mieszka w Hiszpanii to nigdy nie będzie Hiszpanem tak? tylko Polakiem bo takie ma korzenie? to tak nie działa ziomek :D naród to zbiorowość ludzi wyróżniająca się wspólną świadomością narodową, czyli poczuciem przynależności do wspólnoty definiowanej aktualnie jako naród bez względu na DNA. To, że tam większość tej kadry ma podwójne obywatelstwo to nie znaczy, że nie przynależy do wspólnoty francuskiej. Jeżeli utożsamiają się z tym konkretnym krajem to tworzą ten naród wraz z tymi (prawilnymi według Ciebie) Francuzami.

Po za tym jeśli taką kluczową wagę przykładasz do DNA to byś się mocno zdziwił jeśli myślisz, że w Twoim czy w moim drzewie genealogicznym są sami Polacy :) i to nie są jakieś zakazane księgi tylko otwarta wiedza, którą można sobie łatwo sprawdzić i zweryfikować w dobie internetu, książek i innym źródeł. Pewnie nie uwierzysz, ale Patrycja Kazadi i Aleksandra Szwed to Polki :)

6

@Qlimax86 Lubię memy, że Francja to Disney, Netflix ale jak ty na serio o jakimś DNA piszesz .. Chyba jesteś fanem pewnego niespełnionego akwarelisty.

2

@Qlimax86 OHUI! Griezmann ma faktycznie niemieckie korzenie... PRZODKOWIE JEGO OJCA PRZYBYLI DO FRANCJI 200 LAT TEMU NA POCZĄTKU DZIEWIĘTNASTEGO WIEKU XDDDDDDDDDDDDD

Ma też dziadka Portugalczyka od strony matki, który we Francji osiedlił się ponad 30 lat przed narodzinami samego Antoine'a oraz kilka lat przed narodzinami jego matki xD

Skąd się biorą tacy zakompleksieni, rasistowscy debile? XD

1

@MESSIah16 Stary, zostaw go. Szkoda Twojego czasu, on ma konstytucyjne prawo to bycia umysłowo ograniczonym i do wyrażania swoich poglądów. Taki koszt wolności słowa :D Przecież widać, że go nie przekonasz, jakbyś mu pokazał jego wyniki DNA to by Ci powiedział, że Masoni sfałszowali i że to mainstreamowe media wpłynęły na naukowców, bo gdyby miał w sobie DNA Afrykańczyka czy Turka, to nie byłby biały przecież.

Dużo bardziej przysłużysz się światu, jeśli np. obejrzysz jakiś dobry film, bo ludzie pokroju @Qlimax86 żyją na takim forum tylko z tego, że uda im się strigerować kogoś. Dlatego najbardziej go zaboli, jak olejesz typa i skupisz się na czymś dobrym dla Ciebie ;)

2

@Qlimax86 Damn... To skoro pradziadek mojej babci był Węgrem to nie mam prawa nazywać się Polakiem, bo nie mam czystej krwi? Nieźle. W takim razie wątpię, czy istnieje jakikolwiek Polak na świecie, bo Polska była w historii tyglem wielu narodowości, które mieszały się ze sobą.
Rozumiem że w wolnym czasie zajmujesz się poszukiwaniem perfekcyjnych aryjczyków, aby móc odtworzyć prawdziwą, europejską rasę panów? Zdradzę Ci sekret... Przed II wojną u nas było bardzo dużo Żydów. Proponowałbym żebyś nie grzebał w swoim drzewie genealogicznym, bo jeszcze możesz jakiegoś wśród swoich przodków znaleźć, a tego Twój naziolski umysł nie przeżyje :)

konto usunięte

0

@MESSIah16 Pewnie nie dał bym lajka dla Qlimax86 bo to tylko obliczenia, ale słuszne zwrócenie uwagi na problem i id razu wyzwiska od "rasistów" i inne obelgi jakiegoś telewizyjnego równościowca to poniże poziomu, a właściwie normalny poziom lewaków kibicującch banderyzmowi i podobnym paskudztwom. Brawo Qlimax86!

1

@Qlimax86 co ty pierdolisz człowieku. Aż sam się sobie dziwie ze marnuje czas na pisanie wiadomości do ciebie.

0

@Qlimax86 ??????????????? Omg.

0

"Reprezentacja Francji ma tylko trzech francuzów w składzie:

- Pavard

- Rabiot

- Veretout

Multikulti proszę Państwa."

Trzy, to również liczba zwojów mózgowych jakie posiada @Qlimax86, proszę Państwa.

0

@Qlimax86 powinny być bany za to, że ktoś jest idiotą...

2

@MESSIah16 w tym co napisałeś też nie ma. Jeśli para Polaków wyemigruje do Norwegii i tam urodzi się ich dziecko to będzie Norwegiem? Zagadnienie jest złożone biorąc pod uwagę historię, zwłaszcza Francji ale mieć obywatelstwo to nie to samo co być Polakiem, Niemcem czy Francuzem.

0

@Qlimax86 Ciekawe, czy Izu Ogonohowi byś powiedział, że nie jest Polakiem

0

@Qlimax86 Francja ma swoje kolonie różne po świecie więc, dużo czarnoskórych tam jest, ale stety bądź nie, takie multikulti ma wyglądać nie tyle że we Francji ale po całej Europie... taki zamiar całej elity rządzącej

1

@DonCarletto np Mbabe urodził się we Francji natomiast rodzice pochcadza z innych krajów i to chodziło pewnie

0

@Prorokk Wiem, ale to skąd są jego rodzice, nie zmienia faktu, że on jest z Francji, a nie stamtąd.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy Joao Felix powinien zacząć mecz z PSG od pierwszej minuty?