La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 538 Culés

1

Szkoda, że te farbowane lisy zwane Helwetami wychodzą..

3

@Coutinho007 Lepsze to niz serbowie

1

@Coutinho007 Jakie? Przecież większość z nich się tam urodziła. W Polsce też są farbowane lisy tym tokiem rozumowania.

4

@MESSIah16 No Bardzo rodowici Szwajcarzy tam grają. Mbabu czy Seferović to typowo Szwajcarskie nazwiska ^^

0

@Sulimo Ale gorsze niż Kamerun :p

10

@Coutinho007 Nadal lepsze to niz Serbia która jest pucybutem ruskich

5

@Coutinho007 A to w czymś przeszkadza?

10

@Coutinho007 zawsze mnie to bawi xd
jesteś pewny, że u nas grają Polacy rodem od Mieszka, że ktoś 50 czy 100 lat temu, a może nawet 200 nie "zakłócił" linii mając dzieci z Prusakiem, Ukraińcem, Żydem? ;)

1

@DonCarletto Nie przepadam za tą repką po prostu

0

@MESSIah16 Nie no tam to jest akurat typowa wieża babel.

3

@Coutinho007 abstrahując troszkę.. to jakie jest typowe szwajcarskie nazwisko? xd zawsze mnie to zastanawiało xd wiadomo że nie Embolo ale nie wiem jakie xd

2

@Coutinho007 taki świat, inaczej już nie będzie. Mi to w ogóle nie przeszkadza. Tam się urodzili, to Szwajcaria ich piłkarsko stworzyła.

3

@Coutinho007 co z tego ze maja takie nazwiska XD urodzili sie w szwajcarii wiec nie wiem w czym masz problem

1

@Coutinho007 o co w ogóle chodzi z tą sympatią do Serbów? Przecież nie grają w fazie grupowej nic niezwykłego, tylko w tym meczu coś się starają, a z Kamerunem zlekceważyli rywala jakby byli mistrzami.

0

@LioMessi10 Abstrahując to ja nie lubię tej repki ale no tak nie mozna tu mieć swojego zdanie zapomniałem, przepraszam.

11

@MESSIah16 Urodziłeś się, i wychowałeś się w jakimś kraju, ale ktoś ci będzie mówił, że stamtąd nie jesteś, bo nazwisko, albo kolor skóry nie taki xD.

1

@Fenyx Tu już nie chodzi o sympatie do Serbów ja nie trawie repki Szwajcarii.

0

@Coutinho007 ok to teraz kumam, dzięki :] po prostu się zastanawiałem o co chodzi z tym hypem na ten zespół.
Edit: to nie był wjazd na Ciebie, pytałem z ciekawości, po prostu. Każdy kibicuje komu chce :)

0

@Coutinho007 Embolo, Sow, Vargas, Shaqiri, Xhaka, Rodriguez i Akanji nie są w 100% ze Szwajcarii xD a to tylko pierwszy skład

1

@LioMessi10 Sama w sobie Szwajcaria to miks Francji i Niemiec. Dam przykład skoków. Simon Ammann, Martin Kintzle, Andreas Kuettel, Gregor Deschwanden to nazwiska niemieckie. Widac, slychac i czuc. Natomiast mamy też Kiliana Peiera, który jak widać jest bardziej Francuski

3

@Gwyn Nie chce cie martwić, ale Akanji urodził się w Szwajcarii. Tak samo Xaka, Rodríguez, Sow ;) Także edytuj, albo usuń. Nie pisz bzdur, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

0

@Coutinho007 Z jakiegoś konkretnego powodu?

2

@Gwyn Tam to Mix afryki, Ameryki Południowej, Kosowa. Nie przepadam ogólnie za tą repką.

0

@MESSIah16 Chyba chodziło mu o etniczność.

0

@DonCarletto Po prostu. No nie przepadam za nimi i tyle. Można chyba za jakąś repką nie przepadać co nie?

1

@MESSIah16 Akanji - nigeryjskie pochodzenie
Xhaka - Albania
Rodriguez - matka Chile, ojciec Hiszpania
Sow - Senegal
To ty nie pierdziel głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd :) bo ja nie pisze że się nie urodzili, tylko że nie są w 100% Szwajcarami

0

@Coutinho007 Nie bronie ci xD, pytam tylko czy z jakiegoś konkretnego powodu, czy tak o.

1

@Gwyn Człowieku, kogo to interesuje, jakie mają korzenie? xd
Urodzili się w Szwajcarii, wychowali, nauczyli grać w piłkę i reprezentują ten kraj, a ty mówisz, ze nie są Szwajcarami? Napisałeś nieprawdę, że nie są w 100 % ze Szwajcarii. Są. To ich rodzice nie są xd

Są bardziej Szwajcarami, niż Cash Polakiem :D


1

@MESSIah16 a czy ja się do tego czepiam? Dodałem "xD" więc się śmieję, a nie mam z tym kłopot. Zresztą, napisałem to o pochodzeniu tych piłkarzy do Ciebie? Napisałem to aby rozwinąć myśl mojego przedmówcy odbijającego piłeczkę "Szwajcarami".

0

@Gwyn Ja jedynie wyjaśniłem, że są 100% Szwajcarami, w przeciwieństwie do ich rodziców. Tyle :)

0

@Coutinho007 Najpierw piszesz, że życzysz im odpadnięcia, bo grają tam w większość farbowane lisy, a potem jak ci tu chłopaki powyjaśniali to się poprawiasz i piszesz, że ich zwyczajnie nie lubisz i dlatego życzysz im spadku. Śmiesznie trochę :D
@MESSIah16 bardzo przejrzyście wyjaśnił ten temat

0

@msmsms Spoko nie ma tematu. Nie zmienia to i tak faktu, że nie przepadam za nimi.

1

@VegetaPolska dzięki!

0

@Coutinho007 bez ofensywny. Ludzie cię tu cisną a oberwało się mnie xd. A ja autentyk zawsze się zastanawiałem jak to jest z typowym Szwajcarem, uznałem że to dobry moment żeby zapytać :)

0

@LioMessi10 Bo tylko to potrafią. Tutaj już nie można napisać tego co się myśli. Kapa :)

0

@Coutinho007 Co innego @LioMessi10 bo on tylko pytał o coś, ale ty walnąłeś bzdurę, inni ci to sprawnie wyjaśnili a ty się żalisz. Serio śmiesznie to brzmi :D

0

@msmsms Nie, ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Gdzie ja się żale? Ja tylko wyraziłem swoją opinię a to tamci przyssali się jak pijawy no ale dobrze niech będzie to są rodowici Szwajcarzy i niech tak zostanie koniec tematu....

2

@LioMessi10 "W Szwajcarii dominują nazwiska „Müller” i „Bianchi”. Pierwsze z nich pokrywa się z wynikami analizy dziennika „Tages-Anzeiger”, zgodnie z którymi nazwisko „Müller” znajduje się w szwajcarskich książkach telefonicznych 21 427 razy."

0

@Coutinho007 Ja to nie rozumiem. Ludzie mogą lubić tu Argentyne bardziej niz Polske. Ale nie mogą nie lubić Szwajcarii :)

0

@Coutinho007 Monoetniczny zachód Europy to już przeszłość.

1

@Sulimo "Nadal lepsze to niz Serbia która jest pucybutem ruskich"
Polecam poczytać historię lat 90 XX wieku (przede wszystkim pracę Marka Waldenberga "Rozbicie Jugosławii') i wyciągnąć wnioski, dlaczego Serbia od tamtego czasu współpracuje (głównie na płaszczyźnie gospodarczej) z Rosją, a nie ją tak bezmyślnie krytykować, jak np. Węgrów, co jest bardziej słuszne.

0

@Kgorecki2500 nigdy nie widziałem Szwajcara o nazwisku Muller ;D ale dzięki za szczegółową odpowiedź!

1

@Adran360 A kiedy to była teraźniejszość? Migracje ludów były tu zanim zaczęła się historia. Znana historia to z kolei podbijanie i jednoczenie dawniej osobnych kultur. Wyodrębnienie poszczególnych narodów i języków to efekt mniej niż ostatnich 200 lat. Natomiast Polska, w jakiej się wychowaliśmy, to jest niemal bezprecedensowo homogeniczne społeczeństwo, które tak wysztancowały wydarzenia z lat 30-40, a dokończył 68'. Urodziliśmy się tu i wydaje się, że to normalne, ale historia nie zna wielu podobnych przypadków.

1

@Coutinho007 @Gwyn
Nazwać reprezentantów Szwajcarii farbowanymi lisami to kompromitacja.
Praktycznie każdy zawodnik urodził i wychował się w Szwajcarii ( wyjątek Embolo i Shaqiri, ale obaj od najmłodszych lat w Szwajcarii wychowywani)
Szwajcaria to kraj w którym imigranci stanowią 30-40% populacji. Szczególnie duża ilość ludzi pochodzenia krajów bałkańskich nie może dziwić, w końcu podczas wojny przyjęli bardzo dużo ludzi z tamtego rejonu.
Kolejna sprawa to obywatelstwo, którego w Szwajcarii nie otrzymasz tak łatwo. Minimum 10lat stałego potwierdzonego zamieszkania w kraju, wywiady z pracodawcami, sąsiadami, poziom zaasymilowania, testy na znajomość języka szwajcarskiego (Schwyzerdütsch) i to i tak zależy od regionu, obowiązują 4 języki urzędowe( niemiecki, francuski, włoski i romansz), którymi ludzie posługują się w zależności od kantonu. Chyba najcięższe do uzyskania obywatelstwo w Europie, jak nie na świecie.
Także nazywanie ich nie-szwajcarami, bo ich nazwiska nie brzmią typowo wynika tylko z niewiedzy i chyba ignorancji

3

@LioMessi10
Zachodnie kantony (Genewa, Vaud, Valais czy Basel) to kantony francuskojęzyczne. Południowy Kanton Tessin czy część Gryzoni to już język włoski.
Z kolei szwajcarski (odmiana niemieckiego) używany jest w centrum, na północy i wschodzie kraju. Ogólnie ciekawie jest jak podróżuje się przez Szwajcarię i nagle znaki drogowe itp są w innym języku mimo wszystko będąc nadal w Szwajcarii.
Jeśli chodzi o nazwiska to ja pracując w kantonie Zuryskim, w pracy dominują niemiecko brzmiące nazwiska: Züger, Habegger, Müller, Schaufelberger, Meier, czy włoskie Zucaretti, Frrazzini, Maggiulli.

0

@Kamilrl piękne dzięki za odpowiedź, mogę umierać ;D

1

@Coutinho007 Shakiri - sympatyk kosowskich terrorystów. Szkoda, że Serbia grając niefrasobliwie odpadli.

Komentarz usunięty

0

@Kamilrl kompromitacją jest to, że nie potrafiłeś przeczytać mojej wiadomości ze zrozumieniem, przez co dopisujesz mnie obok @Coutinho007 . Nikogo nie nazwałem farbowanymi lisami. Napisałem, że wymienieni gracze nie są w 100% ze Szwajcarii, co jest w 100% prawdą. Nie napisałem że nie są Szwajcarami. Naucz się odróżniać pochodzenie od obywatelstwa.

0

@Coutinho007 jeśli faceci się urodzili w Szwajcarii, wychowani byli wśród innych Szwajcarów to czemu by nie mieli sie nimi czuć? Ludzie emigrowali i będą emigrować i się łączyć z resztą narodu. Taki Cash, to gorszy przypadek niż ci Szwajcarzy, bo on w Polsce żył tyle co nic xD

0

@Coutinho007 to co powiedzieć o Francuzach gdzie czasem jest 8-9 czarnych lub mulatow na czele z Mbappe. To nie przeszkadza ?

Komentarz usunięty przez użytkownika

« Powrót do wszystkich komentarzy