La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 553 Culés

#Tiki-taka

Adama Traoré będzie grał z numerem 11. [Sport]

1

Jakoś mi do niego nie pasuje

0

czyli Auba z 25, trochę głupie, bardziej pasowałoby na odwrót.

49

@333tricampeones333 O masz. Teraz to nawet numer na koszulce musi do mordy pasować..

3

@333tricampeones333 Był taki akurat wolny, wcześniej mógł sobie numer wybrać, to taki wziął. Sorry, kto pierwszy, ten lepszy.

6

Vamos Adama!! Niszcz :)

0

@Zieliniak Rozumiem, że numery pasują do pewnych pozycji (6,8,11,10 do pomocy, 7,9,11,10,19 do ataku itd), numer jak numer - w Hiszpanii dosyć często są one przypisywane "nieładnie", bo akurat taki numer był wolny, a inne zajęte (jak Falcao z 4 w Rayo Vallecano).

0

@normasubiektywna na są durne przepisy, inaczej Adama miałby 37 i nie było by problemu

11

A dać mu 7 zabrać Dembusiowi xD

1

@normasubiektywna Falcao gra z 3

0

@jeyx77x 37 to nie jest ładny numer. Poza tym ograniczenie numerów ma również inny cel wpisujący się w system regulacji - z numerami powyżej 25 mogą grać zawodnicy z rezerw, co z miejsca pomaga takowych zidentyfikować oraz nie tworzy chaosu we wcześniejszych numerach.

0

@mally2009 3/4 - niewielka różnica, w każdym bądź razie nie pasujący do napastnika.

2

Ciekawe kiedy podadzą nr krzesełka na Camp Nou na którym będzie siedział Dembele.

0

@normasubiektywna Na pierwszych MŚ jakie zapamiętałem czyli w 82 r. Argentyna miała numery wg nazwisk i z jedynką grał chyba napastnik, a bramkarz z siódemką. 3 czy 4 to chyba lepszy pomysł na nr dla napastnika niż 1.

0

@slayer Lata przed 1990 to taką jazdą bez trzymanki można określić. Mi chodzi o profesjonalną piłkę nożną (sorry za trolling, z piłką sprzed 1990 kojarzę jedynie rękę Maradony, kokainę, doliczane bramek Pele za wszystkie mecze (również tych towarzyskich), i ogólny brak profesjonalizmu jaki znamy dzisiaj). Swego czasu zasadą było, że numery przyznawano od 1 w górę począwszy od bramkarza, ale tam właśnie też zdarzały się odstępstwa od normy (tak jak właśnie zarysowałeś na przykładzie Mundialu w 82').

0

@normasubiektywna w każdym razie* ????

0

@slayer Podejrzewam, że wynikało to z braku porozumienia między federacja zgłaszającą. Argentyny podała alfabetyczną listę zgłoszonych do turnieju, a gospodarz lub FIFA przypisała numery według listy. W 1974 roku PZPN wysłał listę zgłoszeń według pozycji i bramkarze dostali numery 1-3, potem szli obrońcy, pomocnicy i napastnicy.

0

@slayer To był Osvaldo Ardiles był pomocnikiem, w 1978 na bramce bronił Fillol ale czy bronił też na MŚ 1982 to nie pamiętam.
W Argentynie Fillol obronił karnego Deyny, Polska miała wtedy skład na mistrza świata(moim zdaniem najlepszy w całej naszej historii) no ale chłopaki z Gmochem bardziej myśleli o podziale kasy zamiast o grze

« Powrót do wszystkich komentarzy