La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1104 Culés

7

W tym meczu można łatwo było zauważyć pierwsze zmiany. Większe zaangażowanie w grę ze strony środka pola, gra skrzydłami, czy parę schematów, które potrzebuję jeszcze trochę praktyki na treningach. Co do schematów, to można było zauważyć jaką rolę mieli pomocnicy ich celem, a zwłaszcza 10 miało być otwarcie przestrzenii albo dla skrzydłowych, albo dla schodzącego napastnika, po to też robili często ruch za linię i wchodzili z drugiej linii (przykład Frenkiego), co pozwalało dawać nam różne opcje. Podanie i do 9 i ciągłe utrzymywanie się, przerzut na skrzydło, bądź zagranie za linię do wchodzącego pomocnika.
https://tactical-board.com/animation/ae0c148c1f9bd2_bfuk
https://tactical-board.com/animation/8ce534fab80907_bfuk
https://tactical-board.com/animation/47aed42f6f5e48_bfuk
(nie zwracajcie uwagi na nazwiska, są dla picu)
Tego ostatniego brakowało, piłkarzom wciąż brakuje pewności siebie, czyli czegoś co musi odbudować Xavi. Po bokach bardzo duża rola wciąż była po stronie pomocników, którzy musieli otwierać dla skrzydłowego pole do popisu lub pozwalać zagrać na ścianę, albo byli cały czas opcją rozegrania i czekali na obieg bocznego obrońcy (tego brakowało po drugiej stronie).
https://tactical-board.com/animation/0f230475484d93_bfuk
https://tactical-board.com/animation/d8439495fb2f08_bfuk
https://tactical-board.com/animation/a0e204e9ec0d4e_bfuk
Dodatkowo bardzo dobry, zorganizowany pressing momentami, jednak widać, że brakuje tutaj częstszej praktyki i z czasem będziemy to lepiej widzieć, a także odbudowanie ustawienia, gdy Espanyol próbował wyjśc z akcją lub pressing po stracie wymuszający wybicie.

Na screeny i filmiki z meczu jeszcze nie znalazłem czasu, ale niedługo się za to biorę, więc na razie tablica taktyczna wleciała.

@pax @Beztroskii @Azi @JarekS @Szreko @Kidd

0

@Rewolucja123 Gdzie ta tika taka Xaviego

3

@Encore Panie, po Koeman'ie cięzko posprzątać.

0

@Rewolucja123 Swiruje.Dobrze było.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?