2

@Barca1992 oho, co to za termin się pojawił w narracji tej mega partii fa co? faszyzm? a to już nie jest tylko ten włoski?
Czyli homofobia, szowinizm i dyskryminacja wpisana w program tej partii faszyzmem nie była, ale już paszporty covidowe tak.
Czyli dyskryminacja z powodu orientacji seksualnej - ktora ma jednak stały charakter w porównianiu do obecnej sytuacji - jest mniej faszystowskie niż przepisy nakazujące opuścic lokal w przypadku gdy jest się niezabezpieczonym przez wirusem.
Mam nadzieję, że następnym krokiem tej partii będzie uznanie homofobii czy antysemityzmu faszyzmem i stanowcze odcięcie się od tego.
Zdając sobie sprawę jak surrealistyczny jest to postulat spodziewam się raczej postulatu otwarcia oddziałów zakaźnych i zakaz prezerwatyw bo tez faszyzują, życie seksualne ( to że chronią na 100% przed wieloma chorobami to już jest detal i pewnie w sumie fikcja)

2

@arasz1819 to wygodna interpretacja i mlot na białe trole :D

2

@arasz1819 prosze sobie wyobrazic ze robi sie cos takiego - i to chyba jeszcze koledze z reprezentacji. Tu nie chodzi o brak sprytu i narazenie sie z wlasnej winy na klopoty natury prawnej, a o to ze Karim postąpił jak najgorszy patus.

12

Xavi naprawi Memphisa. Może nie w tydzień, ale naprawi.

0

@barcelonaLM masa kobiet ze strachu przed kontrolą nie bedzie chodzic na badania, czym to sie skonczyc moze nie trzeba wrózbity. Ten rzad skupiony jest wylacznie na przesladowaniu obywateli i utrzymaniu sie przy tym u wladzy.

4

Zgnieciemy dziś przeciwnika taktycznie, technicznie i fizycznie!

0

@FC1899Barca najlepiej dożywocie i gułag, jprd to jest forum rodzin katolickich?

4

@Persyfl 100% ktos z la rambli, moze ankieta?

0

bonus na poczatek

2

TAAAAKKKK!!!



6

PSG w osłabieniu, co robi Leo?
wypracowuje bramkę ;)

1

@arasz1819 "mimozy poodchodziły" - brawo, wielka dystynkcja komentatorska...

1

@Wegson to nie fiołki logiczne, tylko manipulacja obliczona na odpowiednio już ulokowane emocje w odbiorcach, czego przykładem jest powyższy użytkownik.

1

@draxidox jakbym uciekał z polski to swojego iphona6s za 300 zł zostawiłbym w zburzonej chacie aby nie epatować bogactwem błagając gdzieś o azyl.
Nie wspomnę o podrobionej kurtce za 30 euro, bo na na miejscu pomyślą ze mam oryginał za 1000.
Tacy myślący Ci spryciarze z twitera, ze dech zapiera w piersi.

0

@Jakchcesz ten sumetryzm budzi moja watpliwosc, stawic znal rownosci pomiedzy garstka ludzi probujaca cos zrobic a przewazajaca czescia spoleczenstwa jest troche na granicy.
Mimo nasyrojow sa ludzie ktorzt pomagaja wbrew trudnosciom i probuja cos zrobic aby nienawisc zastapic szacunkiem. Aktywisci z prawej strony probuja wprowadzic coraz bardziej niedemokratyczne prawo, z lewej organizuja pomoc poszkodowanym. Serio to jedno drugiego warte? a podalem prosty przykld. Gdzie lewa strona ma wpisana przemoc w swoj modus operandi albo przemoc i dyskryminacje w ideologii. Powszechne wykluczenie pogarda it to stale elementy prawicowej narracji, to sa zreszta te bardziej umirkowane “wartosci”.

0

@Eto'o9 R10 wg kolegi to rowniez debil

1

@macio_944 ae zaraz, Babcie Kasie ilu do suki nioslo? Polska policja bije tylko babcie i kobiety, a panowie klaszcza, nalezalo sie za bluzgi i ta wsieklosc.

0

@Persyfl pochwala ludobojstwa, niewolnicwa itd. jakiez to piekne wartosci

1

@DaPidejpi a drugie, trzecie miejsce? coś mi się wydaje, że jednak w tej dyscyplinie teren na którym leży Polska ma jednak konkretna konkurencje. Rozbiory to były słabe dla szlachty, zwykli ludzie o których teraz się mówi bardzo dużo, mieli zwykle nieco lepiej, niż za polskich panów.

0

@Abominacja wszelkie newsy z sieci od ludzi których się nie zna lub nie ufa mogą budzić wątpliwości, ale tak się składa, że znam osoby - lub osoby które bardzo dobrze znają te osoby - które to albo tam pojechały pomóc doraźnie, albo tam mieszkają i pomagają.
Wg nie tylko większości tutaj, ale przede wszystkim wg populistycznych "doniesień" tam czai się zło które ma przejąć ten kraj.
Zupełnie inny obraz przekazują Ci, którzy tam faktycznie są, cokolwiek robią. Ale ich się nie zna, albo obśmiewa w sieci, samemu wpieprzając batony z biedronki, tak robiąc niezwykle cenną robotę dla "naszej" wspólnoty.
Tu chodzi o zwyczajną przyzwoitość, a z drugiej strony racjonalne podejście do zachowania Białorusi. Nie raz ludzie zamieszkujący te ziemie cierpieli gigantyczną opresję, z autopsji powinniśmy mieć nieco więcej mądrości w naszej kulturze, jest inaczej.


1

@Persyfl pewnie znasz sam takie osoby, ale jezdzący tam przyjaciele, lub przyjaciele przyjaciół widzą tam niezwykle wyraźnie osoby bardzo cierpiące. Rozumiem, że polski człowiek nie chce tego przyjąć do wiadomości, ale z wyparcia jakoś tam da się wyleczyć.

1

@arasz1819 jestesmy stowarzyszeniem, a na stowarzyszenie skladaja sie wszyscy :)

0

@Kamilos84 piękny Piotr zawsze go lubiłem

0

@Jakchcesz ileż to powrotów Dembiego było? Zawsze mnie jednak ekscytuje jego powrót, a już jak nabiera prędkości jest wow.

0

@ranger3120 zamiast zgłaszać pałę do płokułątuły ten z rasą wyjeżdża syyep.

1

@MarioVeB! kolo jest maksymalnym lawirantem, kombinatorem i zwykłą świnia, stosował wszelkie możliwe sposoby włacznie z wykorzystaniem patusów z tych wszystkich tych 8chanów itd. Napomopował fałsz do granic, nieustannie robiąc z ludzi baranów pokazując Q i pieprząc "fake news" na każdym kroku. Ultra ściemniacz.

4

pewnie wszyscy znaja, ale wciaz warto, zwlaszcza ze wzgledu na koniec ( radykalny symetryzm/fb)
“Czy Brzoska łamał prawo? Niekoniecznie. Polskie prawo podatkowe jest dziurawe jak sito – zgodnie z planem – by ułatwić takim cwaniaczkom oszukiwanie nas wszystkich i przyczyniać się do dalszego gnicia i rozpadu państwa. Jak skuteczne jest to działanie widać najlepiej po języku jakim na co dzień posługujemy się w temacie opodatkowania: nawet politycy bez żenady mówią o podatkach jak o formie kradzieży, kombinacje na lukach prawnych nazywamy "optymalizacją podatkową", a cwaniactwo twórcy InPostu dziennikarze Onetu określają mianem "sprytnych podatkowych działań" [2].

Nazywanie tego sprytem to plucie w twarz szeregowym obywatelom uczciwe płacącym podatki, utrzymującym takich cwaniaczków, co to biorą sobie wszystko na fakturkę, jak pajac z Konfederacji, który niedawno chwalił się zakupem konsoli na firmę [3]. Skoro okradanie współobywateli realizujących swoje zobowiązania wobec państwa nazywa się sprytem, to znaczy że być uczciwym znaczy być niesprytnym: głupim, po prostu. Tym właśnie jest unikanie podatków: okradaniem tych, którzy je płacą. Bo ostatecznie to oni poniosą koszty takiego cwaniakowania: albo przez zwiększenie im obciążeń, bo skądś trzeba wziąć pieniądze, albo przez obniżenie jakości lub likwidację usług publicznych. A łączenie słów o pozytywnej konotacji, jak "spryt" z tym negatywnym procederem sugeruje, że bycie uczciwym jest złe. Jeśli nie kombinujesz w płaceniu danin na funkcjonowanie państwa, z usług którego korzystasz, po prostu przestrzegasz prawa toś – zdaniem takich cwaniaczków i niektórych dziennikarzy – pierdoła i frajer.

Oczywiście potem tacy kombinatorzy najgłośniej krzyczą o wysokich podatkach, o pińcetplusach i darmozjadach żyjących "na jego koszt", marudzą, że nic nie działa, a drogi dziurawe. Nie, mordo, pomyliło ci się, jest dokładnie odwrotnie: jak kombinujesz na podatkach by ich nie płacić, to żyjesz na NASZ koszt, dzięki NAM jeździsz po jakichkolwiek drogach, dzięki NAM się bogacisz na wyzysku siły roboczej wykształconej za NASZE pieniądze. To TY jesteś darmozjadem.”


1

@Persyfl no ale jakby Maja Stasko znalazla golarke po marszu niepodleglosci i napisala ze to bomba to ojoj, memy do sylwestra

0

spokojnie to presezon, mecz towarzyski

1

@koksik2700 populizm i szantaz motalny, jako spoleczenstwo mamy, albo powinnismy miec jnstytucje ktore w takich sytacjach dzialaja, ale wiadomo najlepiej wsyztsko zrzucic na obywatela, a panstwo ograniczy sie do trzymania palki i organizacji zycia patriotycznego. Kazdy jednoczesnie opowiada jak to swietnie dzialaja inne kraje, ktore jednak inaczej realizuja swoja role spoleczna.
Kolega @Persyfl wspomnial o lesie, to raczej wysypisko smieci na szczycie ktorego siedzi ten ktoremu tanimi haslami i mitami udaje sie nie byc nimi zasypanym. Idealne panstwo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?