3

Moim zdaniem dwa kluczowe aspekty ,które rzuciły się w oczy podczas klasyku:
- problem mentalny drużyny (problem fizyczny?)
- błędnie przeprowadzone zmiany i taktyka w trakcie drugiej połowy.
Po golu na 1:0 przypominam sobie sytuację, w której Messi miał na sobie z piłką 5 zawodników Los Blancos przy czym nasz zespół tylko się przesuwał w stronę piłki- nie atakował jej bezpośrednio bądź wychodził na otwarta przestrzeń do podania . Kolejną kwestia jest brak naturalnej boiskowej złości, chyba tylko Vidal miał nadto ambicji.
- przy kartce dla Carvahala można było przesunąć Braithwaite na środek ataku, zrobić zmianę za De Jonga i obniżyć pozycję Messiego jako pół prawnego skrzydłowego + Vidal nadzorujący środek pola (szczególnie prawą stronę Semedo). Myślę, że takie rozwiązanie dałoby możliwość prostopadłych piłek do Duńczyka oraz większa stabilizację w pomocy, a co najważniejsze możliwość osłabienia rywala grając jego lewym skrzydłem..

0

@czarnatom taki zestaw pomocników Trener miał do wyboru od pierwszej kolejki, więc czego oczekujesz? Musi wybierać z zawodników których posiada.. to nie fifa ..

1

Bagatela myślę, że nie samo podejście zawodników znacząco obniżyło poziom ówczesnej Barcelony, ba! Mamy najlepszą kadrę od lat.. Wpływ na wyniki, kolejny paradoks które bądź co bądź dają nadal większe (więcej, mniej) mniejsze tytuły ma wiele czynników. Moim zdaniem w głównej mierze struktura niezmienności stylu, to w pewnym sensie skomplikowany proces, gdyż wyznajemy posiadanie piłki, grę z pierwszej piłki czy ofensywny styl gry (4-3-3, 3-4-3) jako fundament. Patrząc z perspektywy czasu styl 4-4-2 miał pozytywny wpływ na jakość gry, wyważenie między atakiem i obroną. Nie wiem czy też zauważcie fakt, że teraz w czasie rozgrywania spotkań mamy 5 zawodników w jednej linii ataku czekając na prostopadłe podanie, a 2-3 od rozgrywania, ponadto pressing jest mało dynamiczny, kolejny fakt to dublowanie pozycji zawodników. Największym plusem całej struktury zmian jest umiarkowany czas gry młodych zawodników (Fati, Perez, De Jong)

0

@banann16 nikt nie wymaga tego typu sformułowań, każdy zna realia siatkówki, ale grając mecz na mistrzostwach należy szanować każdego przeciwnika..

0

@KamQiX oglądałem mecz na TVP. " Dla Czarnogórców to prawdziwy zaszczyt, że mogą w ogóle grać z Mistrzami Świata " " zastanawiam się czy to ma sens, żeby takie drużyny grały na poziomie mistrzostw " " drużyny będą po prostu traktowały te mecze jako sparingowe " Wyobrażasz sobie z poziomu choćby piłkarskiego określenie naszej drużyny narodowej z Brazylią, Argentyną itd?

0

Fatalny komentarz dotyczący meczu siatkówki Czarnogóra- Polska (0:3). Komentator używał non stop wyrażeń obnażając poziom przeciwnika, lekceważyć przy tym totalnie choćby zasady fair play. Wystarczy spojrzeć stricte na inne dyscypliny, w których nie jesteśmy czołówką światową.. oh wait..

3

@D44H numer albumu legitymacji studenckiej

0

@Yanek ćwiczy cały czas według rozpiski, kontuzja mięśniowa wymaga czasu, wzmocnienia i nic nadto nie mogą zrobić. Lepiej zapobiegawczo pracować tydzień dłużej z fizjoterapeutą niż później leczyć możliwe kolejne naderwanie..

3

@Yanek ale co jest dla Ciebie śmieszne? Sugerujesz,że symuluje czy co? Pracuje ciągle ze sztabem medycznym, więc jeśli istnieje ryzyko odnowienia kontuzji to nie ma sensu na siłę go wprowadzać do gry..

0

@czosnekfcb zostań wróżbitą.

1

@Wawrzyszewski mi się zdaję, że jednak ton wypowiedzi był bardziej krytyczny w stosunku do siebie. Chciał przekazać, że zespół nie potraktował tego mentalnie poważnie, a rywal zagrał dobry futbol.

10

Dla hejterów zarządu Cillessen sprzedany do Valenci bagatela z 22 mln zysku (koszt kupna,sprzedaży) wymienili bramkarza za bramkarza (kwestia sportowa to dłuższy temat), mogą zyskać kilka dodatkowych milionów w zależności od założeń zmiennych. Pod względem ekonomicznym nie jest to zły prognostyk.

0

@Johnnie_Walker zawodnik ma kartę na ręku, w tym sensie możemy trochę zaoszczędzić

0

@MaFCB moim zdaniem idealne rozwiązanie pod względem sportowym i finansowym

0

@Michael_20 Jeśli chodzi o Bydgoszcz trybuny C,D niedostępne dla Kibiców niezrozumiałą decyzją FIFA. Jakieś 5-6 tys mniej osób/ biletów..

0

@Litman Enrique Enrique również ustawiał Roberto na skrzydło i zdobył tryplet. Kryminał?

0

@Buksza Real Madryt wygrał tyle razy Ligę Hiszpańską, że też powinien ją wciągać nosem,absurdalnie głupi argument i brak poparcia..

0

@Coutinho007 co nie zmienia faktu,że nowy Trener będzie stosował rotację jakie Ty uważasz za słuszne.  To tak nie działa..

1

@Coutinho007 ukierunkowaną na cele szatnie, która broni Trenera, walkę o wszystkie trofea. Ludzie już całkiem odrzucają sukces w LaLiga,  finał PK czy półfinał LM..

2

A pytanie w drugą stronę co według was nowego może dac Barcelonie Koeman czy Martinez?  W swoim CV nie mają nadzbyt imponujących klubów..  Nowy Trener nie oznacza diametralnie zmiany stylu..

6

Podwórkowy to jest Twój komentarz, Puchar Ligi odbywa się w każdym kraju i ma znaczenie, wielkie znaczenie.

1

Wrócisz bez koszulki, pozdrawiam :D

0

Bardzo dobrze ujęte, trafiłeś w sedno! Ja jako osoba kandydująca o możliwość pracy jako nauczyciel (Wychowanie Fizyczne) nie doeiwrzam głównie jeśli ktoś mówi, że zarabia się za dużo w tym zawodzie. Nauczyciel zarabia praktycznie tyle ile statystyczny Polak z najniższą krajową, oczywiście wyjątek nie stanowi reguły ale zazwyczaj zarabiają tyle osoby mniej wykształcone.. Odnośnie dalszych kwestii to z małego doświadczenia studenta muszę przyznać, że konspekt to nie robota na 5 minut, dodatkowo wymagania uczniów znacznie się zmieniają, trzeba szukać nowych motywów, sposobów prowadzenia lekcji. W głównej mierze też trzeba być odpornym psychicznie, zarazem wyrozumiałym i empatycznym bo dzieci teraz, a kiedyś to dwa różne światy wychowania, kultury osobistej i zasad..

2

Swoją drogą nie wiem kto z wielkiej koleblki klasy Trenerów będzie mógł się równać z takim geniuszem. Najważniejsze na świecie ligi piłkarskie, w każdym puchary.. Kosmos wynik.

1

A mnie krew zalewa jak czytam setki komentarzy negujących każdy wynik, każdego zawodnika i decyzje Trenera. Na wynik ogólny i przede wszystkim zbiera się wiele czynników. W konsekwencji jesteśmy w finale PK, jesteśmy liderami LL i gramy 1/8 LM. W każdym z tych rozgrywek były mniejsze lub większe problemy, ale cały wynik budzi uznanie - będzie budził tym bardziej jeśli pójdą za tym trofea..

5

Argumenty, które przytoczył autor tekstu są mało przekonujące na korzyść Barcelony. W Paryżu może liczyć od razu na większą pensje, w Katalonii musiałby ustalić rosnący kontrakt, co więcej nie ma gwarancji miejsca w 1 składzie. Jeśli chodzi o puchary to większy wachlarz możliwości w Barcelonie, aczkolwiek oba kluby zdobywają zazwyczaj ligę i krajowy puchar.. Jedyny aspekt to możliwość współpracy z Messim czy też ogólny projekt sportowy na lata czy przeszłość z Holendrami w tle.

11

Jakie błędy? Zastosował rotacje zawodników, których miał. Całe forum domagało się sprawdzenia i ogrywania zawodników ze szkółki..

0

No rozumiem Twoje przemyślenia, ale co daje fakt że mamy? Jeśli wykorzystamy rezerwy pieniężne z innych celów to tam zostanie wakat bądź dziura, sumując Klub zadłuży się w pewnej mierze..
Stara i pewna zasada mówi, że pożyczone pieniądze bądź wydane nadal będą musiały znaleźć gdzieś ujście..

14

Tutaj nie chodzi o kwestie czy ma czy nie ma, budżet klubu został zbudowany według pewnych wyliczeń i liczy taką pulę na transfery niezależnie od stanu konta. Trzeba jeszcze spłacać kredyty, nowe inwestycje itd..

1

Chyba nie ma nic większego i wzruszającego jak oglądać osobę, która sama przeżyła tyle cierpienia i świadomość swojej osoby, której matka umierała na tą straszną chorobę. Każdy dzień wydaje się dobry na chwilę radości, świetna inicjatywa!

Media