O sobie

  • Zainteresowania Sport
  • Ulubiony zawodnik Ronaldinho, Messi
  • Ulubione zespoły Zawisza Bydgoszcz, FC.Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 3498
  • Liczba komentarzy 500
  • Polecenia 212

Komentarze

0

Swoją drogą zastanawialiście się jaką funkcję, pracę wykonuje na codzień dyrektor sportowy? To bardziej na jego barki zrzucił bym odpowiedzialność za obecną kadrę i słupki finansowe...
Mając pobieżnie wyobrażenie na temat zajmowania się takim klubem, a wręcz każdym klubem dyrektor siada z listą wszystkich zawodników z kontraktem w klubie od juniorów po pierwszy zespół i ustala zostaje/wypożyczamy/wystawiamy na listę transferową/ oferujemy nową umowę/ przesuwy do innej drużyny wyżej/niżej. Następnie z pełną listą konsultacja z Trenerem, omówienie listy i podsumowanie + cele transferowe do klubu. Umówmy się, że Koeman wpisał 10 nazwisk, które trzeba zbadać pod kątem kosztów umowy i transferu itd..
Mając czas od czerwca do 5 października Ramon Planes dokonał 1 transfer z listy Trenera (Dest)! Pozostałe transfery były już dawno ustalone przed obecnym sezonem. Do uzgodnienia pozostały transfery z Klubu. Bilans? Sprzedaż Semedo- godne pieniądze Wypchnięty Suarez (chociaż nie kupiliśmy "9" - gdzie przy informacjach ostatnich dni kupujemy 1/1 na pozycję), Rakitic, Vidal - saga transferowa, która trwała bardzo długo chociaż zainteresowanie ich obecnych klubów trwało rok.. Todibo, Rafinha na ostatnią chwilę, gdyż Prezydent w akcie desperacji podpisał cokolwiek bo byliśmy już dawno spóźnieni..
Nie podjęto tematu Firpo, Neto, Aleni, Matheus Fernandesa..
Podsumowanie?
Oszczędność z tytułu pensji 5/6 zawodników, którzy byli uzupełnieniem kadry z pewnością pozwoliłaby odciążyć budżet płacowy + zagwarantować jakiekolwiek środki na transfery.
Ramon Planes zrobił 2 transfery przez prawie 4 miesiące rewolucji..

3

Moim zdaniem dwa kluczowe aspekty ,które rzuciły się w oczy podczas klasyku:
- problem mentalny drużyny (problem fizyczny?)
- błędnie przeprowadzone zmiany i taktyka w trakcie drugiej połowy.
Po golu na 1:0 przypominam sobie sytuację, w której Messi miał na sobie z piłką 5 zawodników Los Blancos przy czym nasz zespół tylko się przesuwał w stronę piłki- nie atakował jej bezpośrednio bądź wychodził na otwarta przestrzeń do podania . Kolejną kwestia jest brak naturalnej boiskowej złości, chyba tylko Vidal miał nadto ambicji.
- przy kartce dla Carvahala można było przesunąć Braithwaite na środek ataku, zrobić zmianę za De Jonga i obniżyć pozycję Messiego jako pół prawnego skrzydłowego + Vidal nadzorujący środek pola (szczególnie prawą stronę Semedo). Myślę, że takie rozwiązanie dałoby możliwość prostopadłych piłek do Duńczyka oraz większa stabilizację w pomocy, a co najważniejsze możliwość osłabienia rywala grając jego lewym skrzydłem..

0

@czarnatom taki zestaw pomocników Trener miał do wyboru od pierwszej kolejki, więc czego oczekujesz? Musi wybierać z zawodników których posiada.. to nie fifa ..

1

Bagatela myślę, że nie samo podejście zawodników znacząco obniżyło poziom ówczesnej Barcelony, ba! Mamy najlepszą kadrę od lat.. Wpływ na wyniki, kolejny paradoks które bądź co bądź dają nadal większe (więcej, mniej) mniejsze tytuły ma wiele czynników. Moim zdaniem w głównej mierze struktura niezmienności stylu, to w pewnym sensie skomplikowany proces, gdyż wyznajemy posiadanie piłki, grę z pierwszej piłki czy ofensywny styl gry (4-3-3, 3-4-3) jako fundament. Patrząc z perspektywy czasu styl 4-4-2 miał pozytywny wpływ na jakość gry, wyważenie między atakiem i obroną. Nie wiem czy też zauważcie fakt, że teraz w czasie rozgrywania spotkań mamy 5 zawodników w jednej linii ataku czekając na prostopadłe podanie, a 2-3 od rozgrywania, ponadto pressing jest mało dynamiczny, kolejny fakt to dublowanie pozycji zawodników. Największym plusem całej struktury zmian jest umiarkowany czas gry młodych zawodników (Fati, Perez, De Jong)

0

@banann16 nikt nie wymaga tego typu sformułowań, każdy zna realia siatkówki, ale grając mecz na mistrzostwach należy szanować każdego przeciwnika..

Zobacz wszystkie

24

Niestety poziom piłkarskiej wiedzy u nie których użytkowników tego forum błaga o litość, kompletnie nie rozumiem tak wielu negatywnych czynników odnośnie dzisiejszego spotkania. Taktycznie po 1 błędzie obu drużyn, które decydują o wyniku. Zawsze w każdym spotkaniu czy zagraniu można coś poprawić, ale na tle takiego rywala o taką stawkę i z tą taktyka zrobiliśmy dobry wynik przed rewanżem. Proponuję analizować wszystkie czynniki nie tylko statystykę bramek..

14

Tutaj nie chodzi o kwestie czy ma czy nie ma, budżet klubu został zbudowany według pewnych wyliczeń i liczy taką pulę na transfery niezależnie od stanu konta. Trzeba jeszcze spłacać kredyty, nowe inwestycje itd..

11

Jakie błędy? Zastosował rotacje zawodników, których miał. Całe forum domagało się sprawdzenia i ogrywania zawodników ze szkółki..

11

Czytam te wasze żale i trochę to śmieszne, stawiam duże pieniądze na oko 40 % komentujących nie pamięta rządów Laporty a pisze puste slogany powtarzając po innych!. Nie było niestety kandydata bardzo wiarygodnego , zobaczymy co dalej pokaże Bartomeu, co więcej jak kandydaci dalej będą działali bo może ich hasła to puste słowo ..

10

Dla hejterów zarządu Cillessen sprzedany do Valenci bagatela z 22 mln zysku (koszt kupna,sprzedaży) wymienili bramkarza za bramkarza (kwestia sportowa to dłuższy temat), mogą zyskać kilka dodatkowych milionów w zależności od założeń zmiennych. Pod względem ekonomicznym nie jest to zły prognostyk.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Kto powinien zastąpić Ansu Fatiego na lewym skrzydle Barcelony?