@Persyfl No wybacz ale pracownicy raczej nie ponieśli żadnych kosztów Jedynie stracili możliwość zarabiania pieniędzy Nie muszą płacić na utrzymanie obiektu, na podatki,amortyzację sprzętu itd. z powodu idiotycznych, absurdalnych, przesadzonych i pokazowych decyzji kilku debili z rządu
@Mario96w No dobra - ale wracając do hipotetycznego przypadku wtargnięcia na stadion - ta osoba nie odpowie za narażenie zdrowia piłkarzy chyba że udowodnią jej ponad wszelką wątpliwość że była w tym momencie chora Żaden sąd nie ukarze osoby zdrowej za to że mogła kogoś zarazić bo po prostu nie mogła tego zrobić
@Mario96w Widzę że się nadal nie rozumiemy Osoba zdrowa nie może zarażać , prawda? Skoro nie może zarażać to kontakt z nią nikogo nie naraża Przecież to wynika z logiki Oczywiście jeśli w sposób niebudzący zastrzeżeń udowodni że jest zdrowa Sam podałeś właśnie idealny przykład - kierowca najebany jadący 100 na godzinę odpowie jedynie za złamanie określonych przepisów ruchu drogowego ale nie odpowie za spowodowanie wypadku do którego nie doszło Zresztą przy wirusie jest podobnie - osoba która ma kwarantannę i wyjdzie sobie na miasto nie odpowiada prawnie z artykułu o narażenie kogoś na utratę zdrowia tylko konkretnie z przepisu dotyczącego złamania zasad kwarantanny Dopiero osoba chora na COVID która uciekła ze szpitala odpowiada z artykułu o narażenie innych na utratę zdrowia
@Mario96w "Raport mniejszości" się kłania A kary za czyn niedokonany oznaczają niebywały chaos prawny i takie pole do interpretacji że w zasadzie każdy mógłby się do takiej kary kwalifikować
@Mario96w W sensie prawnym jest to zupełnie co innego Ustawodawca wprowadza jakiś przepis owszem po to aby zapobiec pewnym sytuacjom ale aby ktoś odpowiadał za coś prawnie to należy taki stan rzeczy udowodnić Czym innym w sensie prawnym jest złamanie przepisu o przechodzeniu na czerwonym czy złamanie nakazu noszenia maseczki a czym innym możliwość spowodowania wypadku czy narażenie kogoś na utratę zdrowia Nawet kary za te rzeczy są inne - ale żeby ukarać kogoś za te ostatnie wymienione rzeczy najpierw należy udowodnić że do nich doszło - w tym przypadku osoba zdrowa nie ma nawet takiej możliwości aby narazić kogoś na zarażenie
@Mario96w Jeśli w sposób niebudzący wątpliwości udowodni że nie był nosicielem to nie będzie mógł być karany za narażenie kogoś Jak można narazić kogoś na coś co nie istnieje- czyli w tym hipotetycznym przypadku osoba zdrowa nie może zarazić chorobą którą nie jest zainfekowana Ktoś kto wbiega na czerwone światło nie jest karany za możliwość spowodowania wypadku tylko za złamanie przepisu który zabrania przechodzić na czerwonym świetle A jeśli chodzi o maseczki to tak samo nie ma kary za narażanie kogoś tylko kara jest za złamanie przepisu który nakazuje nosić maseczki
@Mario96w Jeśli jesteś facetem to chodząc po ulicy po której poruszają się kobiety potencjalnie narażasz je na gwałt, wyjeżdżając na ulicę samochodem jesteś potencjalnym mordercą Nie popadajmy w skrajność - jeśli zbadają taka osobę i będzie nosicielem to sprawa jest jasna - kontakt z tą osoba sprowadza zagrożenie na innych Jeśli nie jest nosicielem to nie może zarażać - czyli nie można jej postawić zarzutów o narażenie kogoś na zarażenie Test oczywiście musiałby być zrobiony bezpośrednio przed lub po tym incydencie Jeśli taka osoba by wbiegła nie znając swego stanu zdrowia to byłoby to dla niej jak gra w ruletkę Oczywiście to czysto hipotetyczne rozważania Nie mogłaby być jednak karana za coś co nie istnieje - oczywiście jeśli zostałoby to dowiedzione że nie było żadnego zagrożenia - gdyby tak było to oznaczałoby zupełny chaos w sensie prawnym Tak jakby na przykład osobę która wbiega na czerwonym świetle na przejście gdy nie ma samochodów można ukarać za złamanie odpowiedniego przepisu ale nie można postawić jej przecież zarzutu o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym czy choćby wypadku w którym by ktoś ucierpiał - bo taka rzecz nie nastąpiła choć hipotetycznie mogłaby nastąpić gdyby ktoś tam przejeżdżał
@Majkel34 Myślę że to co podałeś i znaczącą większość innych da się zawrzeć w jednym stwierdzeniu "traktowanie innych w sposób odmienny niż sami chcemy być traktowani"
@kielon93 Jest coś takiego jak wolność I zaufanie do obywatela I jest coś takiego znanego z historii jak faszyzm w którym to państwo miało decydować dosłownie o każdym aspekcie życia I teraz tak szczerze zastanów się w jaki system wpisuje się przytoczony przepis - wolnościowy czy faszystowski?
@kielon93 Możliwość narażenia kogoś na zarażenie covidem występuje tylko wówczas gdy ktoś jest nosicielem wirusa To tak zgodnie z logiką nawet jeśli komuś postawią taki zarzut to będzie bezpodstawny chyba że testy wykażą inaczej
@aro1 Nie napisałem że jest to dobre rozwiązanie Po prostu u nas to już niejako norma - więc przypomniałem że w Barcelonie ostatnio właśnie w ten sposób wypycha się niechcianych zawodników z klubu
Zgodnie z tą logiką ten gość zwolniłby Guardiolę po jego pierwszym sezonie bo chciałby realizować swój projekt Wiem że szanse na to że Koeman odmieni z dnia na dzień oblicze tego klubu są iluzoryczne ale jak przychodził taki Flick w Bayernie to nikt nie oczekiwał takiego finiszu rozgrywek Font przynajmniej z szacunku dla Koemana mógłby zatrzymać swoje zdanie dla siebie
@macio_944 Pewnie tak długo czekał na policję że aż od wdychania sam promili nałapał U nas i tak był lepszy przypadek - złapali kolesia na podwójnym gazie a że nie chciał aby laweta zabrała samochód to poprosił żeby zaczekać na kolegę który zabierze jego auto Kolega przyjechał , policjanci cyk alkomat - i też mu wykazało
@Hiacynk Ja tam liczę na francuski finał Ale by była beka z tych wszystkich którzy uznają Bayern za najlepszą drużynę a Herr Flicka za cudotwórcę A w finale oczywiście zwycięża Lyon To byłoby coś pięknego Jest to jedyna rzecz dla której warto w tym sezonie oglądać jeszcze LM
@Ratamahatta Daj spokój z tym Boatengiem Kosztowało to chyba około miliona i był sprowadzany tylko i wyłącznie jako zmiennik Na pewno od jego transferu klub się nie zawalił
@FioletoweOczy Od kontraktów to raczej miał agenta Dostał ofertę, przemyślał, wyraził zgodę, agent dogadywał szczegóły a on zajął się drużyną Dobra widzę że ta dyskusja nie ma większego sensu Ja nie widzę nic zdrożnego w jego zachowaniu Tobie się ono nie podoba I tyle
@FioletoweOczy Zero porównania - przed nim był turniej na jaki być może jedzie się raz w życiu Poza tym było to ukoronowanie dwóch lat pracy jaką włożył w awans Nikt mi nie wmówi że w takich okolicznościach ktokolwiek olałby turniej i błądziłby myślami o przyszłości w Realu
Nie wiem jak wy ale ja i tak nadchodzący sezon uważam za stracony i bardziej niż na trofea liczę na to że młodzi zawodnicy zostaną ograni Nadchodzą wybory a dopiero potem czas na tworzenie zupełnie nowego projektu Jak Koeman coś osiągnie to spoko a jak nie to tragedii też nie będzie Byleby wprowadził młodych zawodników do zespołu
@FioletoweOczy Raczej chybiony przykład Lopetegui wcale nie zostawił repry To Real walnął samobója bo za wcześnie ogłosił jego zatrudnienie zamiast pozwolić mu w spokoju rozegrać mistrzostwa
@RadekACCA Myślę że czas już skończyć z tym że decyzje o sprowadzaniu i przydatności zawodników podejmuje jakakolwiek inna osoba niż trener zespołu (ktokolwiek by nim nie był)
@messiandiniesta Tyle że miało to jakiś sens wówczas gdy do zespołu wchodzili wychowankowie Teraz sprowadzamy piłkarzy za miliony i blokujemy młodym miejsce w składzie I tak dziwne ze taki Fati czy Puig się jakoś przebili W kontekście przebudowy jaka nas czeka okaże się że wychowanków pozostanie garstka a reszta zawodników i tak będzie sprowadzona z różnych klubów Co wówczas zmieni że trener będzie z tym DNA czy bez tego DNA?
0
@Persyfl No wybacz ale pracownicy raczej nie ponieśli żadnych kosztów Jedynie stracili możliwość zarabiania pieniędzy Nie muszą płacić na utrzymanie obiektu, na podatki,amortyzację sprzętu itd. z powodu idiotycznych, absurdalnych, przesadzonych i pokazowych decyzji kilku debili z rządu
0
@Mario96w No dobra - ale wracając do hipotetycznego przypadku wtargnięcia na stadion - ta osoba nie odpowie za narażenie zdrowia piłkarzy chyba że udowodnią jej ponad wszelką wątpliwość że była w tym momencie chora Żaden sąd nie ukarze osoby zdrowej za to że mogła kogoś zarazić bo po prostu nie mogła tego zrobić
0
@Mario96w Widzę że się nadal nie rozumiemy Osoba zdrowa nie może zarażać , prawda? Skoro nie może zarażać to kontakt z nią nikogo nie naraża Przecież to wynika z logiki Oczywiście jeśli w sposób niebudzący zastrzeżeń udowodni że jest zdrowa Sam podałeś właśnie idealny przykład - kierowca najebany jadący 100 na godzinę odpowie jedynie za złamanie określonych przepisów ruchu drogowego ale nie odpowie za spowodowanie wypadku do którego nie doszło Zresztą przy wirusie jest podobnie - osoba która ma kwarantannę i wyjdzie sobie na miasto nie odpowiada prawnie z artykułu o narażenie kogoś na utratę zdrowia tylko konkretnie z przepisu dotyczącego złamania zasad kwarantanny Dopiero osoba chora na COVID która uciekła ze szpitala odpowiada z artykułu o narażenie innych na utratę zdrowia
0
@Mario96w "Raport mniejszości" się kłania A kary za czyn niedokonany oznaczają niebywały chaos prawny i takie pole do interpretacji że w zasadzie każdy mógłby się do takiej kary kwalifikować
0
@Mario96w W sensie prawnym jest to zupełnie co innego Ustawodawca wprowadza jakiś przepis owszem po to aby zapobiec pewnym sytuacjom ale aby ktoś odpowiadał za coś prawnie to należy taki stan rzeczy udowodnić Czym innym w sensie prawnym jest złamanie przepisu o przechodzeniu na czerwonym czy złamanie nakazu noszenia maseczki a czym innym możliwość spowodowania wypadku czy narażenie kogoś na utratę zdrowia Nawet kary za te rzeczy są inne - ale żeby ukarać kogoś za te ostatnie wymienione rzeczy najpierw należy udowodnić że do nich doszło - w tym przypadku osoba zdrowa nie ma nawet takiej możliwości aby narazić kogoś na zarażenie
0
@Mario96w Jeśli w sposób niebudzący wątpliwości udowodni że nie był nosicielem to nie będzie mógł być karany za narażenie kogoś Jak można narazić kogoś na coś co nie istnieje- czyli w tym hipotetycznym przypadku osoba zdrowa nie może zarazić chorobą którą nie jest zainfekowana Ktoś kto wbiega na czerwone światło nie jest karany za możliwość spowodowania wypadku tylko za złamanie przepisu który zabrania przechodzić na czerwonym świetle A jeśli chodzi o maseczki to tak samo nie ma kary za narażanie kogoś tylko kara jest za złamanie przepisu który nakazuje nosić maseczki
0
@Mario96w Jeśli jesteś facetem to chodząc po ulicy po której poruszają się kobiety potencjalnie narażasz je na gwałt, wyjeżdżając na ulicę samochodem jesteś potencjalnym mordercą Nie popadajmy w skrajność - jeśli zbadają taka osobę i będzie nosicielem to sprawa jest jasna - kontakt z tą osoba sprowadza zagrożenie na innych Jeśli nie jest nosicielem to nie może zarażać - czyli nie można jej postawić zarzutów o narażenie kogoś na zarażenie Test oczywiście musiałby być zrobiony bezpośrednio przed lub po tym incydencie Jeśli taka osoba by wbiegła nie znając swego stanu zdrowia to byłoby to dla niej jak gra w ruletkę Oczywiście to czysto hipotetyczne rozważania Nie mogłaby być jednak karana za coś co nie istnieje - oczywiście jeśli zostałoby to dowiedzione że nie było żadnego zagrożenia - gdyby tak było to oznaczałoby zupełny chaos w sensie prawnym Tak jakby na przykład osobę która wbiega na czerwonym świetle na przejście gdy nie ma samochodów można ukarać za złamanie odpowiedniego przepisu ale nie można postawić jej przecież zarzutu o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym czy choćby wypadku w którym by ktoś ucierpiał - bo taka rzecz nie nastąpiła choć hipotetycznie mogłaby nastąpić gdyby ktoś tam przejeżdżał
0
@Majkel34 Myślę że to co podałeś i znaczącą większość innych da się zawrzeć w jednym stwierdzeniu "traktowanie innych w sposób odmienny niż sami chcemy być traktowani"
3
@kielon93 Jest coś takiego jak wolność I zaufanie do obywatela I jest coś takiego znanego z historii jak faszyzm w którym to państwo miało decydować dosłownie o każdym aspekcie życia I teraz tak szczerze zastanów się w jaki system wpisuje się przytoczony przepis - wolnościowy czy faszystowski?
0
@kielon93 Możliwość narażenia kogoś na zarażenie covidem występuje tylko wówczas gdy ktoś jest nosicielem wirusa To tak zgodnie z logiką nawet jeśli komuś postawią taki zarzut to będzie bezpodstawny chyba że testy wykażą inaczej
0
@aro1 Nie napisałem że jest to dobre rozwiązanie Po prostu u nas to już niejako norma - więc przypomniałem że w Barcelonie ostatnio właśnie w ten sposób wypycha się niechcianych zawodników z klubu
4
@mefisto90 Myślę że czeka na zmianę zarządu A po drugie na to aż jego kumple z szatni przestaną grać w klubie
0
@RKS1979 Wywalić się nie da ale dać na wypożyczenie jak najbardziej
6
Zgodnie z tą logiką ten gość zwolniłby Guardiolę po jego pierwszym sezonie bo chciałby realizować swój projekt Wiem że szanse na to że Koeman odmieni z dnia na dzień oblicze tego klubu są iluzoryczne ale jak przychodził taki Flick w Bayernie to nikt nie oczekiwał takiego finiszu rozgrywek Font przynajmniej z szacunku dla Koemana mógłby zatrzymać swoje zdanie dla siebie
1
@kerouac Słyszysz Hong Kong - myślisz Gadzinowski
3
@macio_944 Pewnie tak długo czekał na policję że aż od wdychania sam promili nałapał U nas i tak był lepszy przypadek - złapali kolesia na podwójnym gazie a że nie chciał aby laweta zabrała samochód to poprosił żeby zaczekać na kolegę który zabierze jego auto Kolega przyjechał , policjanci cyk alkomat - i też mu wykazało
0
@masq Ja pamiętam jeszcze z czasów jak nie miał sprawnej nogi
1
@FC1899Barca Niezłe Mam tylko nadzieję że wszyscy piłkarze Barcy to obejrzą
1
Uwaga Czytacie na własną odpowiedzialność Przypominam tylko że nie macie co sprawdzać kalendarza Dziś nie jest 1 kwietnia Już to sprawdziłem po przeczytaniu
https://finanse.wp.pl/koniec-z-sosem-cyganskim-powodem-antyrasistowskie-protesty-6544152716167808a
0
@Hiacynk Ja tam liczę na francuski finał Ale by była beka z tych wszystkich którzy uznają Bayern za najlepszą drużynę a Herr Flicka za cudotwórcę A w finale oczywiście zwycięża Lyon To byłoby coś pięknego Jest to jedyna rzecz dla której warto w tym sezonie oglądać jeszcze LM
3
@Zoker Wymień najważniejsze filary piłkarskiego klubu Barcelona (należy pominąć Messiego)
1
@Ratamahatta Daj spokój z tym Boatengiem Kosztowało to chyba około miliona i był sprowadzany tylko i wyłącznie jako zmiennik Na pewno od jego transferu klub się nie zawalił
0
@FioletoweOczy Od kontraktów to raczej miał agenta Dostał ofertę, przemyślał, wyraził zgodę, agent dogadywał szczegóły a on zajął się drużyną Dobra widzę że ta dyskusja nie ma większego sensu Ja nie widzę nic zdrożnego w jego zachowaniu Tobie się ono nie podoba I tyle
1
@Kaktus3 Chryste Następny z tym nieistniejącym mitycznym DNA Dajcie już z tym spokój
0
@FioletoweOczy Zero porównania - przed nim był turniej na jaki być może jedzie się raz w życiu Poza tym było to ukoronowanie dwóch lat pracy jaką włożył w awans Nikt mi nie wmówi że w takich okolicznościach ktokolwiek olałby turniej i błądziłby myślami o przyszłości w Realu
7
Nie wiem jak wy ale ja i tak nadchodzący sezon uważam za stracony i bardziej niż na trofea liczę na to że młodzi zawodnicy zostaną ograni Nadchodzą wybory a dopiero potem czas na tworzenie zupełnie nowego projektu Jak Koeman coś osiągnie to spoko a jak nie to tragedii też nie będzie Byleby wprowadził młodych zawodników do zespołu
0
@FioletoweOczy Raczej chybiony przykład Lopetegui wcale nie zostawił repry To Real walnął samobója bo za wcześnie ogłosił jego zatrudnienie zamiast pozwolić mu w spokoju rozegrać mistrzostwa
1
@PatrychoO Nie da rady Kilka lat temu ukrócili ten proceder że lotniska czy kluby narciarskie poza sezonem brały dopłaty
1
@RadekACCA Myślę że czas już skończyć z tym że decyzje o sprowadzaniu i przydatności zawodników podejmuje jakakolwiek inna osoba niż trener zespołu (ktokolwiek by nim nie był)
0
@messiandiniesta Tyle że miało to jakiś sens wówczas gdy do zespołu wchodzili wychowankowie Teraz sprowadzamy piłkarzy za miliony i blokujemy młodym miejsce w składzie I tak dziwne ze taki Fati czy Puig się jakoś przebili W kontekście przebudowy jaka nas czeka okaże się że wychowanków pozostanie garstka a reszta zawodników i tak będzie sprowadzona z różnych klubów Co wówczas zmieni że trener będzie z tym DNA czy bez tego DNA?