2

Miałem jedno życzenie w tym sezonie. Zobaczyć Dembele i Adamę na skrzydłach w pierwszym składzie. Ciekawy jestem kogo by podwajali z kryciem. Teraz będzie norma. Ferranowi zostawią jednego przeciwnika a Adama będzie podwajany tak jak Dembele w wielu meczach.

2

I znowu krytyka Traore który zagrał mniej niż 90 min w ostatnich 13 meczach. Chwalenie Ferrana, który ma notorycznie najniższe oceny ze wszystkich podstawowych piłkarzy Barcy to juz odlot.

0

@mati14 Było to po meczu z Mallorcą, kiedy po świetnym meczu z Rayo było pewne, że dostanie więcej minut grania. Okazało się, że nie dostał ani minuty.
https://barcauniversal.com/frustrated-barcelona-player-had-to-be-calmed-down-by-xavis-assistant-coach/

2

Dramat. Mecze jak za Koemana, powoli nie da się tego oglądać. Rozumie, że Adama podpadł na treningu drugiemu trenerowi, ale nie dając mu od kilku meczów szansy chociaż na 10 minut za Ferrana to nieporozumienie. Najgorszy mecz Barcelony jaki oglądałem w ostatnim roku mimo remisu. 1 strzał w światło bramki ze słabym Getafe i 0 100% okazji to dramat, brak waleczności i chęci zwycięstwa.

1

@czlek Dlaczego od Xaviego? To on jest odpowiedzialny za taką grę. Od kilku meczów to jest dramat.

4

@noface Bez głowy to jest Xavi wystawiając go w 1 składzie pół sezonu.

0

Odkąd Xavi przywiązał się do nazwisk Barca przestała grać. Dembele, Fati, Adama i wtedy zobaczycie różnice. Statystyk nie przytoczę bo są dramatyczne ze średniakiem LaLiga.

0

@wuwunio92 Adama w 20 minut z Rayo zrobił więcej niż Ferran w ostatnich 4 spotkaniach, ale dla sztabu i trenera nie ma to znaczenia.

0

Cóż. Przed kilka miesięcy czekałem na Dembele i Traore w pierwszym składzie, niestety w Barcelonie Xaviego jest to już niemożliwe i nie ważne w jakiej formie będą inni zawodnicy.

0

@K4tsuuu w ostatnich 10 meczach nie dostał nawet 90 minut grania, to nie można powiedzieć że dostał szanse.

2

@K4tsuuu 2 zmiany a ustawiły wynik meczu. Fati ma cos co pozwala mu robić rzeczy których Ferran nie ogarnia. Adama powinien dostać więcej szans.

5

AAA Adama Alves Alba. :)

3

Trochę lepsza drużyna niż mallorca i już Memphis nie ma tak łatwo, Torres juz nie istniał że słabszymi druzynami. Jedynie Dembele minie rywala ale do kogo ma zagrać? Sprzedajmy dalej kolesia który wygrywa najwięcej pojedynków La Liga. Admini też zauważyli fakt niedoceniania Traore po świetnym meczu z Rayo. Xavi ma swoich idoli i niezależnie od dyspozycji czy wyniku stawia na nich. Pytanie. Czy chcemy się zbliżać poziomem do Liverpoolu, City, czy wmawiać sobie ze Betis to super silna drużyna.

0

Nie dostawał szans na granie to jak się miał pokazać. W meczu z Rayo wymiatał i nie dostał kolejnej szansy. Kompletnie niezrozumiałe. Chciałbym zobaczyć Adamę na przeciwko Alvesa czy Alby, może wtedy by go docenili.
Mimo to ma największa liczbę udanych dryblingów w przeliczaniu na minuty w LaLiga.

15

Nie sposób nie zauważyć, że wybory zawodników są podyktowane nie tylko umiejętnościami czy aktualną dyspozycją zawodnika. Przykład Ferran i Auba.
Czy wystawiając Dembele, który nie był w pełni sił chcą go przekonać to pozostania na korzystnych dla klubu warunkach? Ferran wczoraj zagrał więcej niż Adama w 9 ostatnich meczach, mimo kompletnego braku formy. Adama wchodząc z Rayo był obok Gaviego najlepszym zawodnikiem mimo 20 minut gry, mimo to Xavi dalej wystawia Ferrana w podstawowym składzie (jakaś ukryta umowa?) Czyżby Barca chciała pokazać Wolves, że go nie potrzebują, dzięki czemu będą mogli zaniżyć kwotę wykupu?.
Wiem jedno. Z pewnością obecnie nie grają zawodnicy z najlepszą dyspozycją w danym momencie co nie idzie w dobrym kierunku.

4

Adama, obok Gaviego najlepszy zawodnik ostatniego spotkania mimo 20 minut gry, dlatego w nagrodę zagra kilka minut lub wcale.

1

Nie mam innej teorii niż szachy ze strony Barcelony odnośnie Traore. Chcą pokazać Wolves, że Adama nie jest im tak bardzo potrzebny przez co mogą negocjować cenę wykupu. Stawianie Ferrana od początku mimo fatalnej postawy w kilku meczach to dla mnie niezrozumiała decyzja. Żaden z zawodników Barcelony nie dostał tyle szans po fatalnych występach co właśnie Ferran.

0

Wczoraj Traore miał najwięcej udanych dryblingów ze wszystkich piłkarzy Barcelony, nawet Dembele grając cały mecz miał o jeden drybling mniej. Jestem ciekawy statystyk LaLiga najlepszych dryblerów w przeliczeniu na grane minuty.

4

Dziś Traore zagrał jak w pierwszych meczach. Kiedy miał okazję przechodził rywali jak pachołki, kiedy widział dobrze ustawionych rywali - odegrał. I to czego wcześniej nie było, zagranie na klepkę, zbiegnięcie do środka i wykorzystanie szybkości przy dojściu do piłki. Na plus Depay, świetne wejście.

0

@LatajacyHolender Depay i Adama zagrali dziś świetnie.

0

@ViScAAA Piszę to od początku. Dać szanse Dembele i Adamie od początku. To co dziś zrobił Adama przez 10 minut (reszta to leżenie zawodników Rayo) powinno przekonać Xaviego do dania mu szansy.

0

Głupotą było by oddanie Adamy bez dania mu szansy gry. Grając kilka minut w końcówkach ciężko się wykazać. Grając od początku Traore miał więcej meczów dobrych niż złych.
Ciągle czekam na kilka meczów gdzie zagrają od początku Dembele i Traore na bokach. Obaj są kryci przez 2 - 3 rywali. Przy dobrym rozrzuceniu piłek przez środek pola obrońcy nie nadążą podwajać naszych skrzydłowych po dwóch stronach.
Ferran praktycznie nigdy nie jest podwajany, co nie jest dziwne patrząc na liczbę dryblingów w meczu z Cadiz (Dembele - 13, Ferran - 0 ).
Ferran w większości meczów jest jednym z najsłabszych zawodników, mimo to gra praktycznie wszystko.
Na pozycji Adamy gra teraz Dembele, który jest w TOP3 najlepszych skrzydłowych na świecie.
Jeśli Xavi wystawi Dembele i Adame w kilku meczach, które Adama zawali to zmienię zdanie i uznam, że obecna Barca to za wysokie progi. Póki co czekam.

0

@Barcelonista94 Zobacz po ocenach w ponad 50% meczów jeden z najsłabszych na boisku.

9

O co chodzi z tym Torresem bo nie ogarniam. Jakaś ukryta umowa na podstawowy skład?

2

Mam nadzieje, że Adama dostanie tyle szans co Torres. Kiedyś mówiono o Sterlingu, że to jeździec bez głowy, a teraz jest topowym skrzydłowym świata. Wystarczył odpowiedni trener. Oby Xaviemu udało się wyciągnąć z Adamy to co najlepsze.

8

Obserwowałem Adame jak grał w Wolves. Rok temu był ciekawy wywiad z obrońcami drużyn TOP 6 PL, gdzie jako najtrudniejszego przeciwnika ofensywnego do zatrzymania 1 na 1 podawali Adamę. Wystarczy zobaczyć jego mecze przeciwko MC czy Liverpoolowi.
Miałem nadzieje że Xavi wyciągnie z niego to czego nie udało się w Wolves.
Dlaczego nigdy Adama nie idzie w pole karne na rożne, wolne? Przecież to dzik i wygrywa masę pojedynków z wyższymi obrońcami dzięki umiejętności zastawienia się, skoczności i sile fizycznej. Oby Xaviemu udało się go poskromić i wyciągnąć to co najlepsze.

0

@ArturS Adame zostawić, jako zmiennik będzie idealny.

0

Dużo narzekań na klepanie przez 80% czasu, natomiast jak Dembele czy Adama idą do przodu to jest problem, że tracą piłki. To jest urok gry ofensywnej nie zawsze się uda. Właśnie po jednej takiej akcji Adamy i wrzutce chwilę później piłka wylądowała na nodze Sergio, który strzelił idealnie. Co najmniej 1 wrzutka Dembele powinna zakończyć się bramką (tutaj Auba się nie popisał). Komentarze 2 miesiące temu : Pozbyć się Luuka i Dembele, a dziś? Mało kto chce się ich pozbyć.

0

@POGROMCA Idź i po powiedz mu to w twarz.

2

Może w końcu doczekam się Dembele i Adamy na bokach. Nie będą wiedzieć kogo podwajać z kryciem.

Media