Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@pt9 Rozumiem twój ból ale nie robi na mnie wrażenia, ponieważ regularnie jeżdżę do Łodzi służbowo bo mam tam oddział i to ulokowany tak, że muszę przejechać przez Zgierz.
Zwykła woda z mydłem nie zmywa tej lepkiej warstwy biedy która osiada całe ciało. A wiesz jak boli mycie pumexem siura?
0
@pt9 Się nie marze, ale uczucie braku powietrza to przeje**na sprawa.
Jako formę śmierci chyba bym odpuścił uduszenie, bo to bardzo nieprzyjemne.
2
W grudniu minęły 2 lata od kiedy miałem COVID a i tak to była już bardzo łagodna odmiana.
Do dziś nie zregenerowały mi się nerwy w nosie i pewnie już nigdy do końca się nie zregenerują. Już myślałem, że jest dobrze bo katar nie był obligatoryjną utratą węchu i smaku, ale po prostu nie miałem większego przeziębienia. Teraz przyszło i znowu nic nie czuje a to jedno z najgorszych uczuć gdy człowiek nawet nie odczuwa przepływu powietrza co daje uczucie duszenia się.
1
@Ryse Za kilka dni minie 20 lat od kiedy w Polsce wprowadzono obowiązek odśnieżania dachów.
Idealny przykład czemu w tym kraju musimy mieć ustawę na wszystko, dla tylu osób mógł to być zwyczajny styczniowy dzień, gdyby tylko Polak nie był mądry po szkodzie i nie kierował się myślą minimum robienia tylko tego do czego jest zobowiązany prawnie, a niestety bardzo duża część narodu cały czas żyje z tą mentalnością i kolejne rządy co chwila muszą wprowadzać kolejne idiotyczne przepisy w odpowiedzi na idiotyczne zajścia.
10
Fanem Owsiaka nie jestem, ale nic mnie tak nie brzydzi jak prawica która go non stop atakuje.
PiS miał 8 lat, pełną władzę nad wszystkimi urzędami oraz sądy, nie znaleźli kompletnie niczego na Owsiaka i jedyne co potrafią to siać kłamstwa.
Tutaj nie byle jaka persona tylko sam yntelygent Buda szczuje na Jurka który mieszka w willi i jeździ drogim autem.
No, tyle że auto nie jest jego tylko użyczone przez Range Rovera natomiast ta "willa" to Ośrodek Szkoleniowy należący do Złotego Melona czyli firmy za pomocą której WOŚP zbiera fundusze z działalności gospodarczej (czego jako fundacja robić by nie mogła).
W tym ośrodku organizowane są wakacyjne kolonie dla dzieci, różnego rodzaju szkolenia od pierwszej pomocy po rozwój osobisty a także można sobie to wynająć na wyjazd integracyjny.
A Owsiak mieszka w mieszkaniu na Ursynowie.
1
@Cryptolis USA było gwarantem. I wbrew pieprzeniu pomarańczowej małpy, nie za darmo.
Ale teraz oni bardzo chcą przestać być gwarantem a na pewno przestali być wiarygodnym partnerem do rozmów, jeżeli głosem Johna z zadupia Missisipi mogą wybrać skrajnie nieobliczalnego populistę, który przez cały rok swojej kadencji aktywnie działał na rozpad sojuszu.
Z resztą ta nowa strategia USA o której zdrajca Cenckiewicz mówi, wprost zakłada marginalizowanie udziału USA w Europie, wprost mówi, że Europa ma wziąć pełną odpowiedzialność za swoją obronność. USA jednoznacznie chce wycofać się z roli głównego gwaranta bezpieczeństwa i stawia pełny priorytet na obronę swoich granic a następne w kolejności działania na Pacyfiku.
Europie ma zapewniać wsparcie tylko wtedy gdy nie będą mieli potrzeby używać swoich środków na wyższe priorytety.
A to oznacza, że nawet ćwiczenia wojskowe Chin na Pacyfiku mogą oznaczać, że USA nie podejmie żadnych działań przeciwko rosji gdyby ta zaatakowała Europę.
To o czym mówi Cenckiewicz dotyczy tego, że Trump sobie umyślił, że żeby utrzymać sojusze, partnerzy muszą koniecznie kupować sprzęt z USA, bo to realizuje kolejny punkt czyli rozwój ich bazy przemysłowej dla zbrojeniówki.
Rozumiesz, że BBN chce rozwijać przemysł USA kosztem rozwoju przemysłu Europy nie dostając w zamian nic poza deklaracją, że jak będą mieli wolną chwilkę, to może nas wesprą? (ale tylko wesprą, nie przejmą ciężaru, dalej będziemy zdani tylko na siebie).
Oczywiście, można być naiwnym idiotą i sądzić, że Polska to dobry wasal i Trump nas chwali to będzie nas bronił na innych zasadach a złego Niemca bronić nie będzie. Problem w tym, że przy ataku rosji na Europę, nie zrobi desantu na Niemcy, najpierw zaatakuje Polskę.
8
To jest to wstawanie z kolan i "po pierwsze Polska".
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (swoją drogą postawiony w stan oskarżenia za ujawnienie planów obronnych "Warta" na potrzeby kampanii wyborczej) właśnie przyznał, że niepokoi go, że w ramach programu SAFE będziemy kupować sprzęt z Europy w tym nasze polskie konstrukcje zamiast brać z USA co jest sprzeczne z Narodową Strategią Obrony USA...
Tak, głowa BBN przy prezydencie POLSKI martwi się, że nie będziemy realizować Narodowej Strategii Stanów Zjednoczonych xD
I mówi to w momencie, gdy prezydent USA groził zbrojną napaścią na członka Unii i naszego sojusznika w NATO, obraził Polskę i polskich żołnierzy doznających ran bądź ginących na wojnie wywołanej przez USA, wypowiedział nam wojnę handlową a przed Putinem rozwinął czerwony dywan i się z nim obściskiwał.
Oby ci ludzie nigdy już do władzy nie wrócili
0
@Zelazny_Mike No ale to oczywiste, UK wypisała się z UE.
To jest interes Unii która składa się na to a projekt jest zrobiony tak, że masz po prostu priorytety.
Jak Ukraina nie ma u siebie to musi kupić w Unii, jak nie ma w Unii to musi kupić w UK, jak nie ma w UK to dopiero wtedy może kupić z USA.
2
@Zelazny_Mike I to popieram. Dajemy im pieniądze, jeżeli sami nie produkują to niech w pierwszej kolejności te pieniądze wrócą do naszego przemysłu obronnego.
Przyszłość Ukrainy to nie tylko tu i teraz, kluczowa dla nich jest militarna Europa
2
@gumaz Z wiekiem chyba każdy. U mnie zwłaszcza po pojawieniu się dzieci bardzo lubię odwiedzać miejsce gdzie spędziłem pierwsze 17 lat życia i powspominać.
23
@JimMorrisonFCB Czekaj, ktoś wziął kredyt w banku a bank żąda 12 tysięcy zwrotu z odsetkami choć kredyt wzięty 2 dni temu?
4
Piłkarskie płaczki grały na zwolnienie trenera. Zwolniono trenera, przyszedł nowy, dalej grają gówno ale z lepszymi wynikami bo się nie sabotują sami.
CUD ARBELOI
9
Oglądał ktoś nowy film Ćwiąkały? Bo nie wiem czy tytuł to bait czy Ćwiąkała pomylił drużyny?
My pierwszą połowę graliśmy śpiąc zapewne oszczędzając siły bo w drugiej już złomowaliśmy, Real zagrał dwie połowy w klasycznym stylu czyli na porzyganie a według Ćwiąkały na Real się dobrze patrzyło a na nas średnio.
5
@Comentateiro To śnieżyca znad Grenlandii. A więc wojna
3
Normalni ludzie nie piją kofeiny na wieczór, żeby nie mieć problemów z zaśnięciem.
A ja po kofeinie zasypiam bo mam ADHD
4
Lubię jak najpierw narzekam a potem piłkarz mi mordę zamyka. Olmo do zmiany po pierwszej połowie bramka i asysta.
1
Olmo do bazy w przerwie, kompletnie wartość ujemna na boisku.
1
Czy oni wczoraj pili czy co. Za mocno, za lekko, a jak idealnie to za to krzywo.
0
@Derpowsky Nie feruje, z boiska też mogło tak wyglądać, zwłaszcza że bramkarz zasłonił piłkę całym ciałem, sędziowie mogli nie widzieć dokładnej pozycji poza tym, że bramkarz wyjechał za pole.
0
@Arczi17 Barcelona zawsze miała problemy z tak grającymi drużynami, nawet z Messim w składzie ale to jest rola sędziego żeby wybić z głowy taktykę na brudną i rwaną grę.
0
@Czyhrynski Cóż, od 1900 do 2000 średnia długość życia wzrosła z około 32 do 67 lat, tylko za sprawą rozwoju medycyny.
Problem jest taki, że obecnie coraz szersze są ruchy które propagują odejście od medycyny na rzecz szarlatanerii.
W którą stronę to pójdzie? Czy długość życia istotnie się wydłuży czy już przekroczyliśmy barierę technologiczną i na następną znowu poczekamy kilka stuleci?
Na pewno coraz ciekawsze rzeczy zaczynają się pojawiać.
2
@MesQueUnClub_87 Tylko gdy mam pewność, że lekarz wie co robi.
A często nie wie, po prostu na odpierdziel przepisuje antybiotyk, ale jeżeli nie potwierdzi mi, że to choroba bakteryjna i przepisze generyczny antybiotyk "na wszystkie dolegliwości" to nie biorę.
Na wirusy antybiotyków nie ma.
Co lepsze, córkę w wieku 1,5 roku też chcieli tak załatwić.
Zrobili badanie na anginę choć angina w tym wieku praktycznie nie występuje. Test wyszedł negatywny ale mimo to przepisali antybiotyk.
Na szczęście nie ufałem i poszedłem prywatnie na drugą wizytę, babka z miejsca wyczuła trzydniówkę której się nie leczy niczym.
No ale ilu takich rodziców dawałoby antybiotyk bo lekarz przepisał?
1
Villarreal to wygląda jakby nie chciał tego meczu wygrać. Tak frajerskie błędy w tak dogodnych sytuacjach to jest żenujący żart.
0
@Swistus172 Za wcześnie by cokolwiek powiedzieć. Przed wyjazdem na SPH pokonali Betis 5:1 i co to znaczyło? Nic, potem ledwo uciułali finał w którym odstali oklep.
Dalej grają gówno z naciąganiem sędziów a trwa efekt nowej miotły który zaraz wygaśnie.
3
@Kgorecki2500 Takie wirusy są względnie bezpieczne, ten wirus znany jest od prawie 30 lat.
z COVIDem był cyrk, bo był stosunkowo łagodny, SARS czy MERS to ten sam rodzaj wirusa a jednak nie było pandemii bo były dużo bardziej śmiertelne.
Ogólnie czym większa śmiertelność wirusa tym trudniej o pandemię bo nosiciele nie są w stanie go roznosić nieświadomie.
0
W pape geje, dziwne nazwisko
1
@T^L
https://x.com/RpsAgainstTrump/status/2015140096375214388
1
@robsesh Robili rzeczy zgodnie z ustaleniami sojuszniczymi. Przypomnę ci, że NATO w ogóle nie powinno reagować bo to była wojna ofensywna, ale poszło na rękę Stanom i uznano, że to w ramach obrony.
I to nie były jakieś tam "patrole" tylko aktywny udział, zwłaszcza UK.
Operacja Achilles, największa operacja od początku inwazji tylko w 10% składała się z wojsk USA, pozostałe 90% stanowili sojusznicy z UK na czele.
Ponad 1000 ofiar nie wzięło się z nudów za liniami frontu.
1
@MessiForeverTheBest Spełniając sojuszniczy obowiązek, odpowiadając na pierwsze i jedyne wezwanie do obrony z art. 5 wystosowane przez USA, które teraz twierdzi, że nie potrzebowali nas i nic nie robiliśmy.
Widocznie nasi żołnierze umarli tam z nudów według Trumpa.
1
PiS tak liczy, że Trump im pomoże w wyborach, że są gotowi wręcz opluć cały naród.
Tutaj pan minister od Nawrockiego próbuje zrobić z ludzi idiotów, tłumacząc abolutnie obraźliwą wypowiedź Trumpa tym, że nie miał na myśli Polski.
Wobec chyba złego przyjęcia tego wyjaśnienia, wielki patriota Nawrocki w końcu się odezwał po 2 dniach.
Żądając przeprosin od Trumpa? Może chociaż krytykując jego wypowiedź?
Nic z tych rzeczy, w ogóle się nie odniósł do Trumpa, stwierdził jedynie, że nasi żołnierze to bohaterowie i 44 poległo w Afganistanie, choć wszyscy to wiedzą.
Żeby nawet nie powiedzieć, czemu zginęli w Afganistanie.
A za tydzień pojedzie znowu do jakiejś jednostki żeby nagrać sobie filmik jak ładnie ryczy nasz wielki zwierzchnik armii.