3

Kiedy dokładnie są wybory prezydenta klubu?

0

Chłopak rośnie w oczach po takich wypowiedziach. Aż miło się to czyta.

5

@mr_robot Piotrek Zieliński

0

Ktoś orientuje się czy nowy dokument o Andresie jest lub będzie dostępny gdzieś po polsku, albo chociaż po angielsku?

0

@FranzMaurer A ja proponuję nie stawiać Konfederacji w jednym szeregu z partiami okrągłostołowymi.

0

Wichniar i Żewłakow - sympatyczni faceci, ale do mikrofonu bez obytego komentatora u boku się nie nadają. Za głęboka woda

1

@catluck tak brzmi jego pełne imię

0

@ArdoFCB Mniej więcej, dzięki :)

0

Mam nietypowe pytanie, skierowane głównie do ludzi urodzonych na przełomie tysiącleci. Pamiętacie może zabawki w postaci odpustowych laptopów dla dzieci z (jeżeli dobrze pamiętam) małymi wymiennymi ekranikami, gdzie na każdym była inna gra. Były jakieś gry sportowe, m.in piłka nożna. Chyba podpinało się tam nawet jakieś kontrolery. Miał ktoś lub wciąż ma coś takiego i kojarzy jak to się nazywało? :D

6

Ciekawostka: Za 5 lat Ansu Fati dalej będzie bardzo młodym piłkarzem.

3

23 grudnia o 20:00 Mejweni organizują charytatywnego live'a na Kanale Sportowym. Zbierzmy się jak najliczniej!


5

@Janiama Czyli popierasz wypowiedzi osoby, która stwierdziła m.in., że "robiliśmy rzeczy straszne jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów". Jak możemy egzekwować prawdę od innych nacji jeżeli sami walimy dwóję do własnego gniazda? I mówi to dorosły facet. Przykre jest to, że takiej narracji jest coraz więcej i w jakimś stopniu może ona wyprzeć kiedyś prawdę historyczną. Szczególnie gdy zabraknie ludzi, którzy ją obronią.

8

https://ibb.co/rySW5V8

A wy jak myślicie? Coś z niego będzie?

0

Kosmiczna ciekawostka #4

Historia Porfirija Jebanowa

Legenda związana z Porfirijem Jebanowem sięga czasów Związku Radzieckiego, Zimnej Wojny i wyścigu obu mocarstw (USA, ZSRR) do umieszczenia na Księżycu swych astronautów. Jeden z planowanych, acz ryzykownych wariantów „podboju” Księżyca, zakładał wysłanie nań statku kosmicznego wyposażonego w prymitywny lądownik. Załoga tego lądownika ograniczona miała być tylko do jednego człowieka, a na domiar złego niemożliwy był bezpośredni powrót na Ziemię - zmuszony był on czekać na dostarczenie w późniejszym czasie modułu powrotnego, którym to dopiero wróciłby do domu. Rosjanie w swoim gronie ochrzcili żartobliwie takiego ochotnika nazwiskiem „Jebanow”, Wasze skojarzenia z tym nazwiskiem są jak najbardziej trafne. W tamtym czasie w amerykańskiej prasie pojawiały się też przeróżne spekulacje na temat wyścigu kosmicznego pomiędzy mocarstwami i nieostrożni dziennikarze umieszczali czasem nazwisko „Jebanow” w domniemanych składach radzieckich załóg księżycowych, co wywoływało zrozumiałe rozweselenie w środowisku astronautycznym ZSRR. W późniejszym czasie (lata 70-te XX w) krążyła dowcipna historia, jak to amerykańscy astronauci - Aldrin i Armstrong nie mogli wystartować z powrotem na Ziemię (misja Apollo 11), a pomógł im przebywający już od jakiegoś czasu na Księżycu radziecki kosmonauta - nie kto inny, jak Porfirij Jebanow, na dodatek obywający się zupełnie bez skafandra, bo chadzający po Księżycu nago.


W latach 70-tych XX wieku podczas spotkania kosmonautów radzieckich z astronautami amerykańskimi, Gieorgij Greczko (kosmonauta rradziecki) wprost zapytał Edwina "Buzza" Aldrina, jaki jest jego pogląd na krążące plotki o dzielnym radzieckim kosmonaucie. Aldrin nie pojął dowcipu (nie znał przecież rosyjskiego) i począł formalnie odpowiadać, że nie znaleziono tam żadnej formy życia organicznego, a co dopiero żywego człowieka. Nie trzeba chyba pisać, jakie były echa tej wypowiedzi wśród Rosjan.
Tak więc dziś możemy porównać dzielność naszego bohaterskiego kosmonauty z postaciami znanymi z różnych filmów fabularnych obsadzanych „mocnymi mężczyznami”, ale daleko im do Jebanowa ...

0

@LuisSalvano Spoko, szanuję prawo każdego do wyrażenia swojej opinii i dopóki robią to w kulturalny sposób jest OK. Mam za dużo poważniejszych problemów żeby się tym przejmować. Tak czy inaczej wielkie dzięki :)

3

@Chwytliwy Moim zdaniem bycie uznanym w jakimś sensie za najlepszego spośród iluś tysięcy użytkowników to fajne wyróżnienie.

2

Chciałbym się wtrącić z małą sugestią dotyczącą Złotej Piłki FCBarca.com. Otóż byłoby fajnie gdyby nagroda od przyszłego roku przybrała postać fizyczną. Nie chodzi tu oczywiście o jakieś drogie rzeczy, a po prostu fajnie wykonaną mini-statuetkę, którą laureat mógłby postawić na półce, pochwalić się znajomym czy wrzucić zdjęcie na La Ramblę. Myślę, że dodałoby to prestiżu plebiscytowi a także mogłoby się obić sporym echem. Czegoś takiego w polskich internetach jeszcze nie było. Przy okazji skorzystałby na tym więc sam serwis ugruntowując swoją pozycję na szczycie rynku internetowych centrów dla kibiców. Wszyscy byliby zadowoleni. Dajcie znać co o tym myślicie!

1

@MaTt_BarcaFan Nie, ma genialną bazę zapaśniczą, co jest najlepszym fundamentem pod MMA. Moim zdaniem prędzej czy później zacznie wygrywać.

0

@BarcaInfo Nie. Od dłuższego czasu widzimy, że pierwsza drużyna Barcelony nie jest dobrym miejscem dla rozwoju młodych talentów. Widać to najbardziej na przykładach takich jak Puig czy Alena. Nasz trener boi się poważnych szans dawanych młodzieży.
Chłopak i ludzie, którzy za nim stoją mieli prawo podjąć tą decyzję i nie trzeba być Sherlockiem, żeby wywnioskować czym się kierowali. Ludzie, którym się to nie podoba mają prawo do swojego zdania, ale zwierzęce zachowania na trybunach to co innego i na to nie ma przyzwolenia.

3

@arkasath Czyli cytrynówa, tak jak myślałem

51

@BarcaInfo Niby taka burżuazja, a walą cytrynówkę XD

0

@DaPi Ja już się nauczyłem, że sprawdzając takie rzeczy trzeba od razu zjechać na dół :)

4

@ViscaBarca123 Kiedy jak nie w takim meczu dać się sprawdzić chłopakom? Gramy o pietruszkę z solidnym rywalem.

0

@kolo123 Otóż to, do tego co napisałem wyżej trzeba dołożyć fantastyczne przygotowanie kondycyjne. Zawodnik kompletny.

0

@njuerr Trzeba odróżnić naturalny spadek szybkości z wiekiem od zmiany stylu o 180 stopni.

2

Salahdine Parnasse zdecydowanie skradł show podczas KSW 52. Mamy w rodzimej federacji diament, który będzie kiedyś walczył o pas UFC. Chłopak ma 22 lata, a w walce z Ivanem Buchingerem, który ma na koncie ponad 50 stoczonych pojedynków nie był zagrożony nawet przez sekundę. Słowak nie miał absolutnie żadnych argumentów. Szybkość, eksplozywność, tajming i uniwersalność tego chłopaka stoi na kosmicznym poziomie. Kylian Mbappe w wersji MMA. Z bardziej doświadczonych Polaków Francuz robił wiatraki. Parnasse jest z innej planety. Mam nadzieję, że KSW dojdzie do porozumienia z Gamerem i zobaczymy tych dwóch panów razem w klatce.

0

@NeroTFP Mam wrażenie, że od walki z Borysem obserwujemy innego Mameda. Być może to pokłosie problemów osobistych. Wieżę, że wróci jeszcze stary, dobry, kosmiczny Chalidow.

0

Mamed niestety musi unać wyższość Scotta Askhama. Bardzo słaba walka jak na dwóch tak eksplozywnych zawodników.

0

Szymek to jeden z tych ludzi, którym szacunek należy się z urzędu. Świetna walka!

0

@HolyGoalie97 @kolo123 Z całą sympatią dla Damiano jego tlen w 2. rundzie wyglądał żałośnie

Media