4

@AlexDark00 Nie będę bronić PO bo nie trawie tych populistów ale w kwestii gospodarki to polecam popatrzeć jak wystrzelił kurs euro i dolara po dojściu do władzy PIS o inflacji nie wspominając. Wszystkie negatywne zjawiska zaczęły stopniowo narastać od 2015 roku.

0

@pax Jest napisane ... "Tę kwotę miał dostać przez kolejne cztery lata obowiązywania kontraktu, który został przedłużony do 2026 roku." Zauważ że w artykule jest do tego tabelka w której zaległe wynagrodzenie nie jest uwzględnione. Jeżeli byłoby inaczej to dlaczego jego podstawa rośnie dopiero w latach w których ma mieć doliczone zaległe wynagrodzenie. Przecież to by zwyczajnie sensu nie miało. Żadna gazeta nigdzie nie napisała że Frenkie dostanie 21mln euro z bonusami PLUS zaległe wynagrodzenie. Przeież nikt by mu nie dał takiej podwyżki...

Sorry ale naprawdę rękami i nogami bronisz się przed przyznaniem że nie masz racji dlatego że ktoś dokładnie palcem nie wskazał, nie podkreślił i 3 razy nie zaznaczył czegoś co można bez problemu wywnioskować z treści.

0

@pax Źródło? Dosłownie każda strona i artykuł o tym mówił. Frenkie podpisał nowy kontrakt na mocy którego jego zarobki w pierwszych latach były niiższe, odpowiednio 3 i 9mln chociaż w niektórych wersjach jest 3 i 6mln. Frenkie podpisal nowy kontrakt po bodajże roku gry. Na mocy starego kontraktu zarabiał 14mln euro brutto ( ale zgodził się dostać 12mln) następnie po przedłużeniu umowy miał zarobić w 3 mln w trakcie pierwszego roku nowego kontraktu. Czyli Frenkie nigdy nie podpisał normlnego odroczenia płatności na zasadzie zarabiam 12mln ale zapłcicie mi dzisiaj 3 za kilka lat reszte, tylko nowy kontrakt został tak skonstruowany że pierwsze 2 lata niższego wynagrodzenia będą rekompensowane później. Zauważ że w przypadku Holendra nikt nie mówi kiedy miałaby zostać wypłacona ta zaległa kwota, dlatego że w teorii jej nie ma. To jest też powód dla którego Barca chciała Frenkiego sprzedać. Od strony księgowej nie zalegają mu kasy.

Proszę bardzo: https://www.fcbarca.com/105619-marca-ujawnia-szczegoly-kontraktu-frenkiego-de-jonga-w-barcelonie.html

"Wiążąc się z Barceloną w 2019 roku, Frenkie de Jong zapewnił sobie pensję opiewającą na 14 milionów euro brutto. Już w pierwszym sezonie musiało jednak dojść do zmian w porozumieniu ze względu na wpływ obostrzeń związanych z pandemią. Marca informuje, że doszło wówczas do ogólnego obniżenia wynagrodzeń w drużynie o 12%. Holender otrzymał więc 12,32 miliona. Pandemia jednak trwała, zatem Barça postanowiła renegocjować umowę z De Jongiem celem odroczenia płatności. W kolejnych dwóch sezonach (20/21 i 21/22) pomocnik otrzymał jedynie odpowiednio 3 i 9 milionów euro. Przełożonych zostało 16 milionów z jego pensji. Tę kwotę miał dostać przez kolejne cztery lata obowiązywania kontraktu, który został przedłużony do 2026 roku. Zapewniono mu też dodatkowy milion w ostatnim sezonie współpracy."

0

@pax No nie, właśnie problem w tym że nie rozumiesz jak nowa umowa jest skonstruowana. Frenkie w następnym sezonie jeśli będzie siedział na trybunach to dostanie z premią lojalnościową (którą ma każdy zawodnik i powtarzam to do znudzenia, a nikomu innemu jakoś tego nie doliczamy przy rozmowie) 20mln euro, bez premii 18mln euro i w tych 18 mln euro brutto wliczona jest rata zaległego wynagrodzenia ok 6mln euro. Frenkie nie podpisał odroczenia płatności i wypłatę tej kwoty po jakimś czasie tylko nowy kontrakt na mocy które ma zarabiać mniej przez kilka lat żeby potem przez 3 lata zarabiać więcej. Dlatego jego podstawa nagle rośnie do 18mln.

5

@barejant przestałem czytać po „gdybym był piłkarzem Barcelony to zrezygnowałbym z 30mln i zadowolił się 15”. Bzdura powtarzana przez biedaków, nie jesteś piłkarzem Barcelony i nie masz pojęcia o czym mówisz. Skoro każdy tak chętnie rezygnuje z 15mln euro to czemu wszyscy ciągle negocjują podwyżki i wyższe kontrakty?

0

@Gappeq no tam masz dokładnie opisane że Frenkie odroczył 17mln euro brutto i teraz jego pensja z podstawy 12 mln euro rośnie do 18 w ramach wyrównania strat i przez 3 następne lata ta pensja będzie wyrównaniem tego co do tej pory odroczył jedynie 4 rok jest czymś więcej niż powinien mieć pierwotnie. Wszystkie pozostałe premie jak widzisz są za wygrywanie rozgrywek i są czymś co ma dosłownie każdy zawodnik, tak samo jak premie lojalnościowe, wszyscy je mają tylko nikt normalny nie dolicza ich do zarobków.

1

@Peciak Serio uważasz że klub jechał ostro z Dembele, Umtitim i Braithwaitem? Na żadnego z nich nie wylała się taka fala pomyj jak na Holendra. Teskty o unieważnieniu umowy, pozwach, zwrocie kasy, "redukujesz albo odchodzisz" czy "masz 24h na decyzje". Oczywiście większość z tego generuje prasa ale wszyscy dobrze wiemy jak to działa i że dziennikarze mają układy z klubem.

0

@winiola No własnie nie, kwoty są podane brutto. Ta strona która podaje że Frenkie zarabia 29mln euro brutto to chyba największy scam jaki widziałem i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wszyscy przyjmują konsensus że Frenkie ma dostać ok 21-22mln euro brutto jeżeli spełni WSZYSTKIE bonusy w tym wygra LM.

0

@Peciak Z całym szacunkiem ale wasze oceny zwykle mają nie mają nic wspólnego z rzeczywistosicią. Potraficie napisać że zawodnik zagrał fatalny mecz i wystawić mu wyższą notę niż zawodnikowi który w opisie ma że zagrał "solidne" zawody. Faworyzujecie zawodników i jednym w opisie wypominacie każdą stratę a u inncyh nie raczycie podkreślić że zawalili przy bramce.

2

@Emhyr To była kontra na jakiś inny rating który był ostatnio ogłoszony i był negatywny.

4

@Peciak Ależ kapiszon,

1 komentarz, Dembele chciał dostać gigantyczną kasę samemu wiele razy zachowując się nieprofesjonalnie i ciągle lecząc kontuzje, pogrywał z klubem mówiąc "nie wiem, zaraz, chce zostać ale" Skończyło się na tym że nikt mu nie dał tej kasy i dlatego został. Przecież Francuz chciał odejść i przedłużył z nami kontrakt o 2 lata bo nikt go nie chciał.

2 komentarz, słowo dzban Cie boli ?? No tak użyłem takieg określenia bo był potłuczony średnio w co drugim meczu, reszta to 100% prawdy. Dembele miał dobrą rundę ale wcześniej zawodził przez 4.5 roku. Dzisiaj mogę bez problemu powiedzieć że się myliłem a Dembele odpalił i bardzo się z tego ciesze ale w styczniu sytuacja była diametralnie inna.

3 komentarz, No chyba wyszło na moje bo Dembele dostał krótką 2 letnią umowe :)

Ty serio nie widzisz tutaj różnicy między "uważam że dembele powinien odejść bo nie szanuje klubu i ma chore wymagania względem tego co daje klubowi" a "Wywalić Frenkiego na zbity pysk bo trzeba mu wypłacić zaległą kase" ??

0

@derus Ale że to ma być na mnie jakaś wrzutka? Chciałeś mnie Tym obrazić a może wyśmiać? xD Aż nie wiem co mam napisać bo w życiu nie czytałem czegoś tak żałosnego xD

0

@derus Co? xD zaczynam się martwić o Twoje zdrowie psychiczne xd nigdy w życiu nigdzie ani nikomu nie powiedziałem że jestem z Barcą od 2019 roku :) Wziąłeś to sobie z mojego profilu bo wtedy założyłem konto tutaj, słaba prowokacja ale próbuj dalej. Niektórzy wolno się uczą ale kiedyś dasz rade.

0

@derus Dlatego obrażasz osoby które mają inne zdanie niż Ty w kwestii zawodników?? :) Coś Ci chyba nie pykło kolego, próbuj dalej.

0

@derus No tak bo wiadomo że jak nie masz konta na fcbarca.com to nie jesteś kibicem Barcy... Jezu chłopie Twój Ty jesteś ograniczony intelektualnie czy tylko udajesz? Chce wierzyć że to drugie.

@Gappeq Skoro uważasz że 12mln euro brutto dla zawodnika który wygrał nagrodę FIFA dla najlepszego pomocnika w danym sezonie to co powiesz o 16mln brutto dla Pjanicia? Czy wy naprawdę ludzie macie jakiś problem z łączeniem faktów? Zarobki Frenkiego nie wynoszą 20 mln euro. Pensja Frenkiego to 12mln euro brutto + 6mln euro brutto wynagrodzenia które jest odroczone + 4mln euro bonusów które mają WSZYSCY zawodnicy. A przykład Pique to w ogóle jest chore bo według mnie jak zawodnik rezygnuje z kasy bo klubu nie stać to świadczy o upadku i kompromitacji klubu w pierwszej kolejności i wymaganie tego od innych to jakiś absurd. Barca to jedyna druzyna która prosiła o redukcje wynagrodzeń.

0

@derus Bronie zawodników bo uważam że w życiu trzeba mieć jakieś zasady. Jedziemy po FDJ w imie czego? Bo za dużo zarabia? Tak Cie to boli? Patrz na siebie a nie zarobki innych, zawodnik ma kontrakt i trzeba go szanować. Jeżeli chcesz żeby ktoś Ci poszedł na rękę to mobbing i zastraszanie to nie jest dobre rozwiązanie.

0

@Asthylath Czyli Twój sposób to szantaż mobbing i zastraszanie? Brawo... Będę to powtarzał do znudzenia, wolę żeby drużyna była w przebudowie 5 lat i nic w tym czasie nie wygrała niż żeby klub zniżał się do poziomu rynsztoku w imie wygrywania tu i teraz. Chcesz poznać mój sposób na podnoszenie poziomu sportowego? Zamiast ściągać Kessiego i wypożyczać Nico zostawić wychowanka i postarać się znaleźć klub dla Pjanicia. I już mamy zaoszczędzone około 30mln euro brutto na pensjach a poziom sportowy jest podobny.

0

@derus ja to bym się pozbył takich ludzi jak Ty, mamy przeludnienie na świecie a na zbyt inteligentnego i empatycznego nie trafiło. W prawdzie to nie Twoja wina ale w średniowieczu tak się z ludźmi robiło. Wieć albo przestajesz wypisywać bzdury albo wypad.

A tak na serio to Ci krótko coś odpowiem. Kontrakt, umów trzeba dotrzymywać a ludzi szanować niezależnie ile zarabiają. Zgodził się zarobić w 3 lata mniej o 17mln euro żeby teraz mu to wyrównali, jeżeli nie chcą tego robić to mogą najwyżej grzecznie poprosić, a jak nie to proszę bardzo wypłata pieniędzy z góry za cały kontrakt i karta na ręke.

1

@Bartek22 No nie, to że idioci z Madrytu gwizdali to nie znaczy że my też możemy. Duńczyka nie lubie, nie trawie i uważam że to jest skandal że ma taki kontrakt ale przecież nikogo nie zmuszał do podpisania z nim kontraktu. Dostał taki a nie inny i chce grać. To że zmieniła się sytuacja w drużynie niczego nie zmienia, ma kontrakt i nikt go do odejścia nie zmusi dokładnie tak samo jak z Balem. Tylko że Bale to robił o wiele gorsze rzeczy niż Braithwait, bo raz że okazywał całkowity brak szacunku wobec klubu jak chociażby transparent na meczu kadry, a dwa że facet najpierw mówił że ma kontuzje i nie może grać a potem latał na kadre i nie miał z tym problemu. Braitwait natomiast zawsze daje z siebie 100% na boisku, inna sprawa że jego 100% to niewiele.

0

@czółkovsky Braithwait Umtiti Roberto i Pjanic Ci nie przeszkadzają?

1

@kosmos91 jak możesz mówić o byciu bankrutem jak ściągamy 6 nowych zawodników i wydajemy ponad 160mln euro na zawodników? Wystarczyło nie ściągać jednego, dosłownie jednego zawodnika mniej i nie trzebaby robić całej szopki z rejestracją.

@Gappeq Może zarabiać nawet 100x tyle ile Pedri. FDJ wygrał nagrodę dla najlepszego pomocnika w europie, Pedri nie, Pedri za 2-3 lata jak będzie negocjować kontrakt to myślisz zę nie dostanie 10mln euro netto na sezon? Dostanie o wiele więcej. Klub chce żeby Frenkie dostosował swoje życie pod widzimisie klubu, wyobrażasz sobie żeby przyszedł do Ciebie szef i powiedział coś w stylu "masz ważną umowe ale pakuj się i wypierd*** do Anglii, masz czas do jutra żeby podjąć decyzje, albo..." No właśnie, albo co? Klub nie moze tutaj nic zrobić i zwyczajnie nie można traktować w ten sposób zawodnika. Tu nie chodzi o to ile zawodnik daje czy jaki poziom reprezentuje i trzeba w końcu podkreślić że Frenkie ma zarobiać teraz dużo bo zgodził się zarabiać mało w poprzednich latach. w 3 lata zarobił o 17mln euro mnie niż miał w kontrakcie. Teraz ma mieć wyrównanie i mówimy mu musisz odejść albo zejść z wynagrodzenia. To jest wstyd, może i Bartomeu jest winny sytuacji finansowej klubu a nie obecny zarząd, ale dlaczego odpowiedzialność za decyzje Bartomeu ma ponosić zawodnik a nie Laporta? Pjanic, Braithwait, Umtiti czy Roberto doją klub od dawna i z nimi nie ma problemu, im nikt nie grozi.

6

Policzmy zarobki FDJ, 22 mln euro z bonusami, 18 milion euro brutto bez bonusów, 12mln euro brutto bez zaległej pensji, redukcja o połowe daje zarobki na poziomie 6mln euro brutto rocznie + połowa zaległem pensji. Mes que un Mem

0

@Cule1234 Aktualnie to jesteśmy Més que un MEM a nie club. Strasznie smutne na jakim moralnym dnie jesteśmy.

14

Ależ to smutne że wszyscy jadą z Frenkim jak z psem a tu Pjanic któremu dopłacaliśmy do pensji kiedy grał w Turcji, który kosztował oficjalnie 80mln euro i był transferem księgowym żeby się wszystko w finansach zgadzało, będzie zarabiał praktycznie tyle samo co Holender z tą różnicą że Frenki jeśli zostanie to będzie grać, a Pjanić poprostu będzie.

2

@kiper09 na samą myśl że jedyną alternatywą dla Busquetsa byłby Pjanic robi mi się słabo.

6

@Vitoo nie ma co się kłócić i komentować, większość osób które jedzie po Frenkim to dzieciaki które nigdy w życiu żadnej umowy nie podpisały, żadnej ważnej decyzji nie podjęli i widzą piłkę przez pryzmat gwiazd i fify. Większość z nich nawet meczy nie ogląda tylko odpala skróty, jak nie zrobisz w meczu efektownego zagrania to jesteś słaby. Ja w ogóle nie potrafię zrozumieć oceniania piłkarza przez pryzmat zarobków, raz że nikt nie zna prawdziwych zapisów w umowie i nikt dokładnie nie wie kto ile zarabia i dwa że co to za różnica? Ktoś taki kontrakt wynegocjował ktoś to podpisał. Frenkie kiedy przychodził do nas z Ajaxu był uznawany za ścisłą światową czołówkę na swojej pozycji.

2

@stiepanov weź zrób sobie przerwę od internetu i zastanów się trochę nad sobą.

0

@FC1899Barca Polecam wynajem instytucjonalny a nie od Januszy biznesu. Mieszkam w ścisłym centrum Krakowa, mieszkanie w wysokim standardzie 55m2 plus 25m balkonu. W Maju podpisywałem przedłużenie umowy o kolejny rok. Czynsz podniesiony z 2700 do 2800 zł i jest to kwota z rachunkami bez prądu.

0

@Gaz Ten moment kiedy dowiadujesz się że 4 trenerów w 3 lata to oznaka okresu ochronnego a nie burdelu w klubie i wygrywania rywalizacji sportowej ...

1

@KrychaFCB Jeszcze chwile temu la rambla węszyła spisek że FDJ podpisał przedłużenie kontraktu po ledwo ponad roku a tu proszę, Auba może podpisać przedłużenie po 6 miesiącach :)

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna starać się jeszcze o podpis Ousmane'a Dembele pod nową umową?