OBSERWATOR2021
Dołączył/a: marzec 2021
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Safrani
Problemem Mentzena jest to, ze on w swoich spotkaniach idzie nie na jakosc tylko na ilosc. Wlasciwie to jego sztab moglby podstawic telebim z jego nagranym wczesniej przemowieniem i tak jezdzic od miejscowosci do miejscowosci go pokazywac. Roznicy by nie bylo.
Na YT obejrzalem sobie jakis czas temu ze dwa wiece Mentzena i faktycznie gadal jak robot jedne i te same teksty zmieniajac tylko oczywiscie nazwe miejscowosci. :)
Brak bezposredniej rozmowy z ludzmi jaka mozna zobaczyc chocby na spotkaniach Holowni czy Nawrockiego to spory blad. Ktos kto jest niezdecydowany, nie interesuje sie polityka moze sobie pomyslec(i slusznie) jak ktos taki jak Mentzen mialby pod presja rozmowiac jako prezydent z innymi prezydentami, skoro boi sie rozmawiac ze zwyklymi ludzmi?
Watpie by Bosak odstawial taka szopke z brakiem rozmow z ludzmi i uciekaniem na hulajnodze... Uwazam, ze Konfederacja popelnila ogromny blad, ze na niego nie postawila.
5
@kevin77
,,Na pewno nie zagłosuję na marionetkę, która nie ma nic do powiedzenia i czeka na na wskazówki od JK.''
Lepsza juz marionetka Kaczynskiego, niz marionetka niemiecko-sorosowa.
,,Nie wiem kto Ci nakładł do łba o jakimś wyprzedawaniu inicjatyw pod Niemców.''
Przypomnij sobie co ten dzis mowiacy rzekomo o patriotyzmie gospodarczym Trzaskowski mowil o budowie CPK:
Myslisz, ze po co byla ta wypowiedz? Czemu Trzaskowski atakowal ten prorozwojowy dla Polski pomysl? Po co Trzaskowski w ogole wspominal o niemczech? Co nas Polakow ma obchodzic jakis Berlin? Czemu PO od poczatku do dzis sabotuje CPK?
Jak myslisz, ktory kraj dziwnym zbiegiem okolicznosci najwiecej straci(a sa to grube miliardy z samego cargo) na budowie CPK w Polsce? Jakiemu krajowi najbardziej dzis zalezy by CPK u nas nie powstalo?
Tu nie trzeba byc Holmesem czy Poirotem by dojsc do pewnych wnioskow. Wystarczy obserwowac dzialania, decyzje PO, tuska na przestrzeni lat w stosunku do niemiec i polaczyc kropki.
W normalnym kraju, ktos taki jak Trzaskowski po takiej wypowiedzi bylby juz spalony politycznie i moglby w przyszlosci kandydowac co najwyzej na jakiegos soltysa, wojta, a nie na prezydenta Polski.
Gdyby odwrocic sytuacje i cos takiego powiedzial Maciak, tyle, ze zamiast Berlina uzylby nazwy Krolewiec, to te wszystkie onety, wp, tvny, wyborcze grzalyby dzis temat mowiac i piszac, ze mamy (i slusznie) oficjalne potwierdzenie, ze Maciak to ruski agent, ktorego celem jest realizacja ruskich interesow. Jednak, ze powiedzial to ulubieniec tych mediow Trzaskowski, to same media siedza cicho i udaja, ze problemu wlasciwie nie ma...
Tamta wypowiedz Trzaskowskiego, to wlasciwie kwintesencja tego czym jest i po co powstala taka partia jak PO. Partia, ktora raz, ze ma hamowac rozwoj Polski(Polska ma byc parobkiem niemcow, tania sila robocza, a nie silna konkurencja dla niemiec), a dwa realizowac niemieckie interesy, stawiajac je ponad polskimi, tak jak to widac np. w sprawie reparacji.
Odniose sie jeszcze do tych Caracali. Akurat anulowanie zakupu tego szajsu, bylo dobra decyzja Macierewicza:
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-skandal-we-francuskiej-armii-az-75-proc-caracali-uziemionych,nId,2477176
Jesli ten caly NIK serio bedzie podwazac decyzje o rezygnacji z zakupu tego francuskiego zlomu to tylko sie skompromituje...
0
@karolszymek
Zalezy od czasu. Jak juz ogladam jakies studia po meczu to tylko w przypadku naszej reprezentacji i to glownie tylko dla wywiadow z pilkarzami i sekekcjonerem oraz jakichs skrotow z innych meczow.
2
@Aragorn33
Ladnie probujesz bronic Trzaskowskiego przez cala ta dyskusje, ale chocbys nie wiem jak bardzo sie staral , jakiej wymowki bys nie wymyslil, nie zmieni to faktu, ze Trzaskowski zwyczajnie stchorzyl przed debatami Republiki, a do tego pokazal jaki ma stosunek do konserwatywnej widowni, ktora zwyczajnie olal.
Trzaskowski tyle mowi, ze ponoc chce byc prezydentem wszystkich Polakow, ze chce laczyc, a nie dzielic, ze nie chce podzialow, ze nie chce nikogo wykluczac. Niestawienie sie na te debaty konserwatywnej telewizji, ktora dzis ogladaja miliony konserwatystow i ktora od poczatku roku jest najchetniej ogladana stacja infomacyjna, dosc jasno pokazuje ile w rzeczywistosci warte sa te jego zapewnienia.
0
@Kgorecki2500
W 2027 dojdzie do konserwatywnej koalicji Konfederacji z PISem, o czym jestem na 99% przekonany. Wipler juz wielokrotnie zapewnial w roznych programach, ze juz sie szykuja( jako Konfederacja) do przejecia wladzy i ze sa gotowi na kazdy scenariusz po wyborach prezydenckich i do ewentualnych przyspieszonych wyborow parlamentarnych. Zreszta przyszla koalicje z PISem, potwierdzil w przyplywie szczerosci juz nawet sam Mentzen podczas debaty w Republice.
To co mnie dziwilo po tamtej debacie, to to, ze media, zwykli ludzie skupili sie tylko na tych slowach, ze Mentzen, ma najwieksze szanse na wygrana z Trzaskowskim w drugiej turze. Z kolei calkowicie bez echa przeszly dwie kluczowe deklaracje Mentzena:
1. Wyraznie zaznaczyl, ,e jesli nie zostanie prezydentem to juz w 2027 bedzie ministrem finansow.
2. Po sprowokowaniu przez Holownia wykrzyczal, ze nigdy nie dolaczy do ekipy lamiajacej prawo i realizujacej niemieckie intesy, co dosc jasno wyklucza koalicje z PO. Bosak tez juz podczas jednego z wywiadow rowniez wykluczyl koalicje z PO.
Takze, skoro nie z PO, sama Konfedacja nie ma szans na samodzielne rzady, a z kolei Mentzen jest taki pewny, ze juz w 2027 bedzie ministrem finansow, to wniosek moze by tylko jeden... ;)
Co do bycia premierem przez Bosaka, to przypominam, ze PIS oferowal to stanowisko Kosiniakowi, ktory od zawsze plul na PIS i byl wrogi wobec tej partii. Nie widze powodu czemu nie mieliby zaoferowac tego stanowiska Bosakowi, ktory merytorycznie zjada Kosiniaka.
Zreszta taki warunek prawdopodobnie postawi PISowi Konfederacja, czyli koalicja, ale za stanowisko premiera dla Bosaka.
Dzieki temu wielu wyborcow Konfederacji lepiej przetrawi taka koalicje widzac, ze ich czlowiek jest szefem nowego rzadu.
Wielu politykow PIS na czele z Tarczynskim, Czarnkiem, Kowalskim szanuje Bosaka, takze watpie by przeciwko takiemu waeunkowi Konfederacji.
Oczywiscie do czasu wyborow zarowno PIS jak ani Konfederacja bedzie sie zarzekac, ze nie ma mowy o zadnej koalicji. :)
Pakt o nieagresji podczas tych wyborow pomiedzy Nawrockim i Mentzenem jest pierwszym krokiem pod przyszla koalicje. Kolejnym mysle, ze bedzie oficjalne poparcie przegranego kandydata przed druga tura obecnych wyborow.
2
@Commando
,,Oby został kiedyś Premierem.''
Te kiedys prawdopodobnie nastapi juz za dwa lata, a kto wie czy i nie szybciej. ;)
0
@barcowy1899
Na pewno lepiej niz w Republice, bo wtedy wypadl tragicznie. Dzis niezle, ale slychac bylo po drazycym glosie, ze bardzo sie denerwuje. Swietny byl ten pocisk w Trzaskowskiego i bezposrednio w obecny rzad, ktory przymusza samorzady do budowy tych centrow migracyjnych, jesli chce liczyc na pieniadze na dofinansowania roznych projektow.
1
@fart
Taka forma spontanicznej debaty duzo bardziej mi sie podoba. Raz, ze mozna zobaczyc jak poszczegolni kandydaci prezentuja sie w czasie bezposredniej konfrontacji(Trzaskowski, Biejat, Maciak zdecydowanie dzis na minus) . Dwa, ze kandydaci nie znaja pytan konkurenta takze nie moga jak przy pytaniach dziennikarzy(nawet jesli ich konkretnie nie znaja to wiedza jaki bedzie blok tematyczny i latwo mozna sie domyslic jakie najprawdopodobniej bedzie pytanie) wczesniej przygotowac i wyuczyc sie przygotowanych wczesniej formulek.
7
@Deathwing112
Holownia wciaz mysli, ze jest 2020 albo 2023, gdy mogl grac niezaleznego, kandydata anty POPIS. Dzis co by nie powiedzial, co by nie obiecal, to jego wiarygodnosc wynosi 0%. To on dzis wspolrzadzi i to on jest wspolodpowiedzialny za wszystkie decyzje tego rzadu.
11
Braun podczas tej debaty pokazal jakimi niestabilnymi emocjonalnie kandydatami sa Trzaskowski i Biejat. O ile fochy i awantury Biejat, jeszcze moge zrozumiec, bo raz ze to kobieta(a one zawsze sa bardziej emocjonalne), a dwa nie liczy sie w walce o wygrana, o tyle Trzaskowski, ktory walczy o bycie prezydentem i jednoczesnie walacy focha niczym obrazona nastolatka, ktorej ojciec nie pozwolil pojsc na impreze, wyglada dosc kuriozalnie i smiesznie...
0
@turhiay
Wzrost? On od poczatku mial poparcie na niewiele mniejszym niz ma PIS.
Sondazownie celowo zanizaly mu poparcie by wciagnac Mentzena i Nawrockiego w bratobojczy konserwatywny pojedynek.
0
Jakubiak jak zawsze top przemowienie !
1
@PatrychoO
Nie beda jeszcze trzy. Jedna w wpolsce24, kolejna w Republice i ostatnia w TVP.
0
Wiekszosc pytan mdla i niezbyt przemyslana jak dla mnie. Mozna bylo bardziej uderzyc w rywala.
Ja nie wiem czemu nikt z konserwatywnej strony nie spytal np. Trzaskowskiego chocby o deklaracje z 2020, gdy przed druga tura wyborow zapewnial, ze nie ma problemu z Marszem Niepodleglosci i ze chetnie by wzial w nim udzial. Przeciez to bylby idealny strzal w Trzaskowskiego, ktory majac 5 lat nie pojawil sie na zadnym z nich...
3
Ja gdybym byl kobieta, to juz predzej bylbym za Mentzenem, a nie za Biejat. Pierwszy jest przeciwko sprowadzeniu arabskiej dziczy, a druga nie ma nic przeciwko sprowadzaniu takich osobnikow.
13
Ojej Trzaskowski sie obrazil haha
18
Trzaskowski, ktory mowil, ze Nord Stream to projekt biznesowy. Teraz nagle okazuje sie, ze z nim walczyl. haha
0
Co ten Maciak pieprzy? xD
6
Maciak odpalil ruska propagande. :D
0
Szkoda, ze nikt tego Maciaka nie chce grillowac. :(
1
Trzaskowski zarzuca PISowi dziurawa granice, a jednoczesnie jego partia glosowala przeciw budowie zapory. Jaki to jest hipokryta...
0
@Mankind
Troche sie dziwie sie, ze takie rzeczy trzeba tlumaczyc, no ale ok.
Ktos kto jest goracym zwolennikiem bycia w UE, w jej obecnym ksztalcie. UE, ktora z kazdym kolejnym rokiem po kowalku odbiera nam nasza suwerennosc, decyzyjnosc nie moze byc jednoczesnie patriota, bo obie te rzeczy wzajemnie sie wykluczaja. Patriota chce silnej, niezaleznej, suwerennej i niepodleglej Polski. U nas jezeli chodzi o partie politycze jest prosty podzial:
na patriotow:
Konfederacja, PIS
na kosmopolitow:
PO, Lewica, TD
To naprawde nie jest przypadek, ze przez najwieksza partie PE, czyli EPP zarowno Konfederacja jak i PIS sa potepiane, co bylo swietnie widac w wypowiedziach Webbera czy von der lajen. Tu nie chodzi o konserwatywne poglady tych partii tylko wlasnie o to, ze zarowno PIS jak i Konfederacja otwiercie sprzeciwiaja sie federalizacji UE, co jest marzeniem i ostatecznym celem eurokratow.
1
@tbas
Oczywiscie, ze wszyscy nie, ale pamietaj, ze to bedzie dzialac w dwie strony. Tak samo wszyscy wyborcy Holowni i Zandberga tez nie zaglosuja na Trzaskowskiego w drugiej turze. ;)
0
Wyniki najnowszego sondazu OGB:
Trzaskowski - 34,11%
Nawrocki - 30,76 %
Mentzen - 14,32%
Holownia - 5,43%
Biejat - 3,72%
Zandberg - 3,37%
Braun - 3,25%
Stanowski - 2,34%
Jakubiak - 1,34%
Tak jak spodziewalem im blizej wyborow tym sondaze beda odpowiadac bardzie rzeczywistemu poparciu.
Co najbardziej istotne w przypadku drugiej tury, sumujac wyniki z pierwszej tury mamy:
Trzaskowski + Holownia + Zandberg + Biejat = 46,63 %
Nawrocki + Mentzen + Braun + Stanowski + Jakubiak = 52,01% !
Te wyniki wlasciwie potwierdzaja tylko to co dluzszego juz czasu powtarzam, czyli Trzaskowski moze wygrac, a Nawrocki przegrac te wybory tylko w przypadku slabej frekwencji konserwatywno - patriotycznego elektoratu w drugiej turze.
Gdyby takie wyniki jak w tym sondazu mialyby sie przelozyc na druge ture, to mielibysmy najprawdopodbniej powtorke z wyborow parlamentarnych z 2023, gdzie podobnie jak wtedy PIS, Trzaskowski wygralby bitwe osiagajac indywidualnie najlepszy wynik w pierwszej turze, jednak finalnie w drugiej turze przegralby cala wojne.
0
@Kgorecki2500
Mozna Dude lubic badz nie, popierac lub nie, ale charyzmy i zdolnosci oratorskich nie mozna mu odmowic, a wielu moze pozazdroscic w tym Nawrocki czy Mentzen. Dzis kolejne mocne i w punkt przemowienie prezydenta.
Duda jest wciaz mlody jak na polityka. Kto wie moze to nie Czarnek, ale wlasnie Duda przejmie w PIS schede po Kaczynskim.
Trzecia kadencje jednak przegralby przez nieodwajemniona milosc do ukrainy. Duza czesc wyborcow Konfederacji zostalaby w drugiej turze w domu majac do wyboru z jednej strony sluge ukrainy, a z drugiej sluge niemiec, eurokratow.
4
@misterio
To odkrycie Weeba jak dla mnie duzo ciekawsze:
,,Międzynarodowy zespół naukowców, korzystając z najnowszych danych z Teleskopu Kosmicznego Jamesa Webba, odkrył na planecie K2-18b, oddalonej o 124 lata świetlne od Ziemi, ślady związków chemicznych, które na naszej planecie są produkowane wyłącznie przez organizmy żywe. Czy to możliwe, że w konstelacji Lwa kryje się życie pozaziemskie? Choć wyniki są obiecujące, badacze apelują o ostrożność, podkreślając, że przed nami jeszcze długa droga do potwierdzenia tych rewelacji. ''
https://www.rmf24.pl/nauka/news-slad-zycia-w-konstelacji-lwa-na-planecie-k2-18b-cos-sie-dzie,nId,7951172
1
@Ojciec5tkidzieci
Zona goscia z wyborczej, takze bez niespodzianki ten tweet. :P
2
@Aragorn33
Ochroniarze Mentzena i tak sa spokojni w porownaniu do ochroniarzy Trzaskowskiego:
https://niezalezna.pl/polityka/fizyczna-napasc-na-dziennikarza-republiki-rzucili-sie-ochroniarze-trzaskowskiego-wideo/541287
https://niezalezna.pl/polska/pobity-przez-ochroniarzy-trzaskowskiego-dziennikarz-zrobil-obdukcje-jej-wyniki-wskazuja-bylo-przestepstwo/541454
U Mentzena cale zajscie skonczylo sie w miare spokojnie, czego nie mozna powiedziec o zajsciu u Trzaskowskiego. Tam zniszczony zostal sprzet, a sam dziennikarz skonczyl z zalozonym kolnierzem ortopedycznym.
Mainstrim oczywiscie solidarnie przemilczal ta sprawe. Co innego gdyby takie cos spotkalo kogos z TVN24 w starciu z ochroniarzani Nawrockiego, wtedy byloby pierdyliard artykulow o tym...
3
@BorzyKrzys
Bez niespodzianki. Polityka zwijania, a nie rozwijania w wykonaniu rzadzacej ekipy jak widac ma swoje miejsce nawet w TVP Sport.
Szkolnikowski byl bardzo dobrym dyrektorem. TVP Sport za jego czasow mialo swoj najlepszy czas jako kanal sportowy. Licze, ze w przyszłosci po zmianie wladzy wroci on do TVP Sport i na powrot ozywi ten kanal.
0
@Criss18Barca
Karol Nawrocki: 45% zgodności
Grzegorz Braun: 18% zgodności
Sławomir Mentzen: 18% zgodności
Magdalena Biejat: 18% zgodności
Adrian Zandberg: 18% zgodności
Szymon Hołownia: 9% zgodności
Rafał Trzaskowski: 9% zgodności