0

@mint Nie mam zamiaru się na nic przerzucać,czekam na trenera fachowca i wiem,że ten dzień w końcu nastąpi,a wtedy też będziemy tak grać. Pozazdrościć i ponarzekać to nie grzech.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

Paradoksalnie Lewy zrobił przez swój idiotyczny wyczyn,przysługę Xaviemu;)Już widzę te tłumaczenia w przypadku przegranego meczu,będzie na co zwalić

1

Dzisiaj oglądałem sobie skróty, czołówki z Premier League.Jak tam piłka szybko chodzi,jakie tam są piękne prostopadłe podania,jaka intensywność,jakie błyskawiczne przejścia z poszczególnych stref boiska,jaka walka o każdą piłkę.To wszystko ręka trenerów.A u nas ten sam beton.Jak czytam te brednie o dawaniu Xaviemu czasu,to już mi się śmiać chce.Po roku nie oczekuje cudów,ale już powinno być widać,choćby minimalne zmiany,a jest ta sama nudna i przewidywalna gra.

0

Nasunęło mnie się takie porównanie Xaviego z Mikelem Artetą.Fakt,że ten drugi pracuje nieco dłużej w Arsenalu,ale podczas jego kadencji Arsenal zaczął grać ,w tym sezonie, naprawdę fajną dla oka i co najważniejsze skuteczną piłkę.Jakich piłkarzy ma Arsenal,a jakich my?Na pewno nie lepszych,a jednak można z nich wykrzesać dużo więcej. Oglądałem kilka ich ostatnich spotkań,a niedawno włączyłem sobie skrót losowego meczu z Chelsea,wygranego przez Arsenal 1:0.Podczas jednej z groźnych akcji naliczyłem 7 bardzo szybkich i dokładnych podań,w sytuacji gdzie Arsenal musiał wyjść spod presingu z własnego pola karnego,przejść do szybkiej kontry(ten element i to słowo u nas nie istnieje)i stworzyć (co też się im udało)bardzo szybkie zagrożenie.Z jaką niesamowitą intensywnością toczył się ten mecz,to czapki z głów.U nas przy analogicznej sytuacji byłoby tych podań co najmniej kilkanaście,a dodatkowo akcja zostałaby kilka razy zwolniona,piłka przechodziłaby wszerz boiska i w finalnej fazie zostałaby wycofana do tyłu. Tak się dzisiaj nie gra i to jest ,,zasługa"słabego trenera,który nie potrafi wprowadzić zmian i nauczyć piłkarzy grać inaczej,bardziej współcześnie.Przed laty zakochałem się w naszym stylu,który miał posmak finezji i elementu zaskoczenia,czegoś nieoczekiwanego i dla nas charakterystycznego. Nasi zawodnicy potrafili wyczarować coś z niczego czy to indywidualnie czy zespołowo,ale do tego trzeba mieć takich piłkarzy,a obecnie ich nie mamy.Poza tym dziś futbol jest prosty,czasem wręcz łopatologiczny i chirurgicznie skuteczny.Jestem wstanie odstawić na bok sentymenty i styl, za który pokochałem ten klub dla tej ,wspomnianej przez zemnie, prostoty i precyzji,byle by tylko miało to przynieść wyczekiwane rezultaty.Tylko,że do tego potrzebny jest odpowiedni trener z zewnątrz,prawdziwy fachowiec.

0

@swiergol2 Wcale nie optuje za tym,żeby zwalniać każdego trenera po roku,ale niech to będzie w końcu fachowiec z prawdziwego zdarzenia.Ktoś kto ma wizję, mądrze kupuje i wprowadza jakieś zmiany w stylu gry, posiada rozwiązania taktyczne i potrafi szybko reagować na zmieniające się wydarzenia na boisku. Na tym etapie nie mówię także o wygrywaniu przez Xaviego LM,tylko o jakimkolwiek progresie,a tego tu nie ma.Dla mnie pomysły Xaviego niczym nie różnią się od tych sprzed roku.Porażki z topowymi ekipami w jego przypadku,są prawidłowością,a nie przypadkiem i wynikają z braku doświadczenia i umiejętności. Wiem,że drużyny nie zbuduje się w tak krótkim czasie,ale skoro ktoś dostaje regularne baty od drużyn prowadzonych przez dobrych taktyków,nie pokazując przy tym żadnego pomysłu,to już teraz widać,ze nic z tego nie będzie i dlatego trzeba działać.Pośpiech jest tutaj wskazany,bo pod koniec sezonu pewne nazwiska mogą być już nieosiągalne.

0

Już się zaczyna tłumaczenie.Przegrał z każdym mocnym rywalem w tym sezonie i teraz go strach obleciał.Już sama jego wypowiedź go dyskwalifikuje i pokazuje,że mental ma beznadziejny i taki też komunikat przemyca piłkarzom. Jak można w ogóle publicznie takie wypowiedzi wygłaszać?Ja się niezmiernie cieszę z takiego obrotu spraw,bo ewentualna przegrana przyśpieszy tylko nieuniknioną zmianę na stołku trenera. Mam nadzieję,ze w końcu będzie to jakieś konkretne nazwisko,a takie są jeszcze w tej chwili dostępne. Ten klub zasługuje na fachowca z prawdziwego zdarzenia.Nie przyjmuje argumentów o kontuzjach i przejęciu klubu w trudnym momencie.Xavi dostał czas i miał także i u mnie przychylność,ale jeśli ktoś po roku pracy nie potrafi sprawić,żeby jego klub w meczu z Bayernem(nie chodzi mi tylko o ten jeden mecz,ale ten jest najbardziej reprezentatywny), stworzył jakiekolwiek zagrożenie pod bramką przeciwnika,to pokazuje to tylko jakim jest amatorem jako trener.Tak jak pisałem jego porażki z poważnymi ekipami nie są przypadkiem,a prawidłowością i wynikają z braku umiejętności.Gdyby nasza gra dawała jakieś nadzieje na przyszłość,gdyby było widać konkretne zmiany,to mimo porażek można by było mówić,że brakuje transferów,że zespół jest w przebudowie. Niestety,ale w naszej grze nic się konkretnego nie zmieniło,nadal jest schemat i marazm, totalny brak pomysłów. Nie można ciągle zwalać winy na piłkarzy,nawet jeśli w meczu z Interem zdecydowały indywidualne błędy.Nawet jakbyśmy awansowali dalej,a Xavi miałby do dyspozycji pełny skład,to z taką przewidywalną grą i tak byśmy odpadli w następnej fazie.Po spotkaniu z Eitrachtem,gdzie Xavi został brutalnie zweryfikowany, można było używać argumentów w stylu:dajmy mu czas,niech popracuje w spokoju.Teraz czas na profesjonalistów.Dajmy popracować fachowcowi z prawdziwego zdarzenia.

2

Jak mnie to cieszy,że trafiliśmy na relatywnie mocnego rywala już teraz.W przypadku odpadnięcia nie będzie tłumaczenia,choć dla mnie Xavi powinien polecieć po tych wszystkich porażkach z mocnymi rywalami ,co także przełożyło się na odpadnięcie z LM.Im szybciej tym lepiej,czas na prawdziwego fachowca,a nie amatorów.

4

@dariooo A także wysyp naiwniaków,pozbawionych realnej oceny sytuacji :)

0

@QuentinTarantino Dokładnie tak.Tylko teraz liczy się czas,musimy zdążyć z zatrudnieniem kogoś konkretnego, a to czy odpadniemy z łatwym czy silnym rywalem jest już dla mnie sprawą drugorzędną

0

@fotohobby Dla mnie to już jest pewne,że trudni rywale go przerastają i nie muszę czekać na trudnego rywala w LE.Im szybciej odpadnie tym szybciej jest szansa na prawdziwe zmiany i fachowca z prawdziwego zdarzenia. Tym razem nie ma tłumaczenia,bo mamy naprawdę dobry skład,z którego można wycisnąć dużo więcej.

2

@Janiama A Tuchel wygrał LM prawdziwymi perłami:) Xavi regularnie dostaje baty od mocnych,dobrych taktycznie ekip i nie ma w tym żadnego przypadku,a jest pewna prawidłowość. Braki kadrowe nie tłumaczą,braków w warsztacie trenerskim Xaviego,które widać gołym okiem,w każdym meczu nawet z przeciętniakami. Victoria Pilzno,prawdziwi mocarze futbolu,mieli mnóstwo okazji do strzelenia nam gola i tylko świetna dyspozycja Ter Stegena oraz niedyspozycja oraz brak szczęścia ich atakujących spowodował,że ten mecz skończył się takim wynikiem jakim się skończył.

2

@QuentinTarantino Obaj to moje marzenie,odpowiedni do przeprowadzenia prawdziwych zmian,ludzie spoza przeklętego DNA,trenerzy idący z duchem czasu.Nie wiem tylko czy ,któryś z nich się zgodzi i czy będzie wolny.

1

@norbi77 Dokładnie,dzięki za wyręczenie.

0

@fotohobby Nie,to żaden prank. Chodziło mi o to,że wg moich przewidywań będziemy w czwórce LL.A jakie to będzie miejsce dokładnie,to się okaże. Forma na pewno będzie skakała.

0

Słowem uzupełnienia można zadać tylko jedno pytanie.Dlaczego Laporta nie podejmuje jeszcze żadnych zmian?W każdym szanującym się klubie (zwłaszcza z takim tradycjami ),po takim blamażu jakim jest odpadnięcie z LM,gdzie trener dostał 90 % zawodników jakich chciał, pasujących do jego koncepcji,doszłoby w trybie natychmiastowym do wymiany trenera. U nas jak zwykle cisza w temacie lub zbyt późne zmiany,a potem bicie się w pierś. To tak jakby w zarządzie nikt nie umiał oceniać na bieżąco sytuacji i nie potrafił antycypować.Wiem,że ludzi męczą ciągłe zmiany,ale wiem,że wytrwałość przyniesie w końcu skutek.Znaleźliśmy się w takiej sytuacji dziejowej i musimy poczekać i próbować tylko z sensem. Błędem kolejnych zarządów jest chodzenie po omacku i kolejne niezrozumiałe decyzje dotyczące zatrudniania amatorów na stanowisku trenera.

1

@norbi77 W samo sedno.Brawo

2

@Janiama Widzę,że znajdujesz całą masę usprawiedliwień dla naszej ogólnej nieudolności i widocznych defektów.Oczywiście w meczu z Interem nasi obrońcy zawalili,ale jestem pewien,że z taką grą i tak odpadlibyśmy w kolejnej fazie.Zadziwia mnie,że ludzie ciągle podają argument,o przejęciu drużyny w trudnym momencie.Przecież Xavi dostał w tym sezonie w 90% kogo chciał i na jego życzenie klub stanął na głowie,wypruwając się finansowo.Oczywiście nie od razu przychodzi sukces,ale podaj mi proszę chociaż jeden element,który wprowadził Xavi i który daję nadzieję na wygrywanie z mocnymi ekipami.Xavi przegrał w tym sezonie z każdym mocnym rywalem i zwalanie winy na obrońców za jeden mecz z Interem jest moim zdaniem nieuzasadnione.Co do meczu z Eintrachtem,to właśnie on pokazał jakie umiejętności ma nasz trener,gdzie został tam zmieciony taktycznie,tak jak i w ostatnim meczu z Realem i Bayernem.Nic tu nie mają do rzeczy ilość kibiców na trybunach oraz błędy w pojedynczych meczach.Gramy do bólu przewidywalnie,nie idziemy z duchem czasu,a nasza gra oparta jest wytartych schematach.

5

Ja nie widzę żadnych zmian i nie zmieni tego jakaś wymęczona wygrana z Almerią.Tego typu drużyny to poziom Xaviego.Brak odmiany stylu,brak nowych rozwiązań taktycznych,kiepska dokładność podań(tu można winić piłkarzy), ten sam oklepany,przewidywalny od lat schemat gry,o którym pisałem wiele razy więc nie będę się rozwodził. Co do intensywności też nie widzę wyraźnej różnicy.Nasze przegrane z drużynami z topu nie biorą się z niczego. Reasumując moje przewidywania na ten sezon: Jestem pewien,że odpadniemy z LE w jakiejś fazie,na której i tak większości nie zależy i zajmiemy miejsce w 4 LL, dający awans do LM.Czyli zero progresu.Pytanie tylko czy w momencie,kiedy Laporta odwoła generała będzie dostępny jakiś sensowny trener,dający wreszcie oczekiwany poziom i odmianę stylu i taktyki.

6

O czym bredzi ten człowiek, o jakim projekcie mówi?Xavi kompletnie odleciał.Przecież on jest zwykłym amatorem,który uczy się fachu, zdobywa dopiero warsztat,to są dla niego za duże buty.Nie ma pomysłów,nie ma taktyki,nie ma doświadczenia.Regularne baty od drużyn z topu,które są niczym innym jak tylko pewną prawidłowością wynikającą tego co napisałem. Laporta obudź się.Tuchel na już albo ktoś na jego poziomie i z jego doświadczeniem.Niemiec jest akurat jeszcze wolny. Najbardziej irytują mnie władze tego klubu ich mentalna zgnilizna,że oni nie widza takich rzeczy w porę i nie potrafią od razu działać. Łudzę się tylko,że Xavi wtopi jeszcze kilka razy w lidze i w końcu Laporta się wkurzy i ogarnie,bo tego już po raz n-ty nie da się znieść.Mamy naprawdę skład z potencjałem i można z tych chłopaków na już wycisnąć dużo więcej,Tuchel wygrał LM porównywalnym składem,mało tego walczył o tych samych piłkarzy w letnim okienku.Problemem jest kolejny dyletant trener po Valverde(choć ten miał przebłyski),Setienie,Koemanie itp wynalazkach.Jak to możliwe,że nasi najwięksi rywale mają same wielkie nazwiska u sterów,a my bujamy się z jakimiś dziwadłami,p........bajki o jakimś przywiązaniu do stylu i DNA,a piłka odleciała lata świetlne do przodu.

1

Barcelona nie potrafi zatrudnić dobrego trenera od 2015 r.

2

@JaCules1211 W końcu ktoś stawia właściwe pytania.Właśnie dlaczego?Odpowiedz jest prosta,bo to trenerski dyletant,który działa po omacku,on się dopiero uczy.Dostał olbrzymią szansę,ale nie sprostał,mimo wielkiego szacunku i sympatii do niego z mojej strony,to Laporta powinien go zmienić .Poza tym nie każdy wybitny piłkarz jest wielkim trenerem,przykładów jest sporo. Tuchel na już.

2

Dalej ktoś ma wątpliwości,że Xavi musi odejść i to właśnie w tym momencie?Laporta działaj człowieku.Przecież to nawet laik zauważy,że Xavi wyżej już pewnego poziomu nie przeskoczy,że te przegrane z topowymi zespołami to nie przypadek,że jest w tym pewna prawidłowość.Czekałem specjalnie do tego meczu studząc emocje po dwóch wygranych w lidze,bo one owszem ważne,ale nie były żadnym wskaźnikiem tego w jakim kierunku idzie drużyna.Można się oczywiście czepiać poszczególnych piłkarzy,ale to trener wymyśla taktykę na mecz,a tu jesteśmy miażdżeni taktycznie przez Nagelsmana,Xavi jest zjadany za każdym razem taktycznie,kiedy na jego drodze staje dobry taktyk.Bayern gra to ,co założył czyli skuteczny i wyrachowany futbol,a my nawet nie potrafimy zagrozić ich bramce.Argumentów o daniu czasu i budowaniu drużyny nie przyjmuje.Niech dadzą nam w końcu fachowaca na trenera,bo ten klub na to zasługuje.

1

Bąbel przestał dostawać kontuzji,coś się w jego głowie zmieniło i w samym podejściu do obowiązków.Co do jego świeżości to powinien chyba częściej na jeden,dwa mecze siadać na ławie dla odświeżenia,także tego mentalnego.

1

Zaczyna się seria sprawdzianów dla Xaviego.Dlatego po ostatnim zwycięstwie byłem wyważony w swoich emocjach,żeby nie powiedzieć,że nie zrobiło to na mnie wielkiego wrażenia po serii ostatnich porażek.Jak drgnie coś z takim rywalem jak Bayern,to wtedy można w ogóle mówić o jakimkolwiek postępie.Nie przyjmuje do wiadomości kolejnych argumentów o budowie drużyny, ponieważ już teraz mamy na tyle wystarczający jakościowo skład,żeby przynajmniej remisować z takimi rywalami jak Bayern czy Real,to kwestia dobrej taktyki i motywacji.Jeśli natomiast ktoś uważa inaczej,to rodzi się pytanie po co Xavi kupował za tyle milionów akurat tych konkretnych graczy?

0

@adamp4991 Spoko,dobrze,że ty wszystko widzisz.Takie porównania zespołów są niemiarodajne,zbyt wiele czynników o tym decyduję.Poza tym to dla mnie marne pocieszenie, skoro właśnie prawdopodobnie odpadamy z LM i to właśnie min.przez kiepskie wynik w meczach z Interem ,który według ciebie jest na poziomie Villarealu.

0

@gamache Obyś miał rację,ale skąd wiesz,że to nie jest właśnie wyskok robiący złudną nadzieję?O stabilizacji formy też mówić jeszcze nie można.Oczywiście wolę się w takich wypadkach bardzo mylić byleby tylko moja ukochana drużyna wygrywała,wtedy jak ktoś mi wypomni marudzenie,nie będę się wypierał.

1

@drifboy25 Dokładnie tak. Wolę studzić emocję, ten schemat już przerabialiśmy.Niech pokażą to samo z kozakami z górnej półki wtedy oszaleję z radości.Ps.Taki wynik zawsze cieszy,ale też przeciwnik gra beznadziejnie.

0

@Barcafan2020 Z takimi wycieczkami to nie do mnie,chyba,że to był kiepski żart.Jak się coś kocha,to się wymaga i marudzi,ale też i wiernie trwa,po to strzępie język na tym forum.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Media