Hawajczyk
Dołączył/a: październik 2015
9 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@michal26 W top 3 powinien być dodatkowy zawodnik z Liverpoolu, moim zdaniem Mane - genialny sezon, wygrana LM i do tego król strzelców w Anglii. Z całym szacunkiem, ale 2 lata temu nasz Leo zajął 5 miejsce za dublet, króla strzelców ligi i złotego buta.
1
Naprawdę są ludzie, którzy byliby skłonni dać Złotą Piłkę Lewandowskiemu? Ok, może mu się uda w grudniu 2020, jest na dobrej drodze, ale teraz obiektywnie nie powinien być nawet w pierwszej 5, choćby nawet trzymał formę jeszcze te 3 tygodnie. Nie oszukujmy się - w praktyce ZP przyznaje się za osiągnięcia w jednym sezonie, który niejako kończy się finałem Ligi Mistrzów (W tym roku Liverpool vs Totki), wygraniem krajowych trofeów w danej lidze i postawą indywidualną w tymże sezonie. To, co dzieje się od połowy sierpnia to tylko jakiś mały dodatek do głosowania, a tak naprawdę początek nowego pościgu o nagrodę. Obecnie są tylko dwie możliwości: Messi lub Van Dijk ;)
1
@Encore Biorąc pod uwagę chorobliwą ambicję Ronaldo to w sumie całkiem możliwie. Tudno w to uwierzyć, ale w takim wieku nawet on pewnych barier fizycznych nie jest w stanie już przeskoczyć. Mimo wszystko uważam jednak, że nie powiedział ostatniego słowa i jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy ;)
0
Przyznam szczerze, że mimo wszystko niespodziewana decyzja Sarriego. Ronaldo grał jak grał, ale każdy dobrze wie, co on potrafi zrobić z niczego w tym jednym, odpowiednim momencie meczu, co jest szczególnie ważne przy stanie 0:0. Ciekawie czy rozmawiali ze sobą o możliwej zmianie w przerwie meczu. Niemniej jednak chamskie zachowanie Cristiano.
0
@Meskalina Czy ja szufladkuję całość? Dla mnie Barcelona Guardioli konkretnie z lat 2008-2011 to najlepsza drużyna w historii futbolu. Natomiast pod koniec złotego okresu coś się zmieniło, przyszli nowi zawodnicy, a sam Pep zmienił styl pracy (polecam obejrzeć "Take the Ball, Pass the Ball"). Jakości musiała siłą rzeczy zostać, bo po prostu mieliśmy jeszcze Andresa, Generała, Busiego czy Alvesa i oni wciąż grali na tych skrzypcach, ale już bez dawnego błysku. Idealnym odzwierciedleniem tamtej Barcy była Hiszpania w 2012 roku - niby wygrali Euro, ale doskonale pamiętam, jak ludzie narzekają na nudny styl i usypiającą grę.
0
@Meskalina Przecież ja odnoszę się konkretnie do tego momentu, w którym jakość gry Barcy drastycznie spadła, to już nie miało nic wspólnego z okresem Guardioli w latach 2008-2011, ze wspaniałymi zawodnikami i genialną taktyką. Ten styl i charakter też niby był, ale naprawdę, pamiętam jak grała wówczas Blaugrana i to w ogóle nie było miłe dla oka.
0
@Meskalina Tamta Barcelona była równie nudna, koszmarna do oglądania i meeeeega przewidywalna, co dzisiejsza Blaugrana. Czasami chciało się już człowiekowi spać od oglądania ciągłego i bezsensowne klepania, które nie przynosiło efektów.
2
Inna sprawa, że z sytuacji powinniśmy ich stuknąć dzisiaj przynajmniej 2-0.
0
@`Sin Johan w życiu nie posunąłby się do takiego chamstwa jak ty, nawet w obliczu słabych wyników, także daruj sobie.
0
@Bykunn Irytujące się robią powoli te komentarze stawiające De Jonga w pozycji jakiegoś pokrzywdzonego.
0
Przy całym szacunku do Valverde, dzisiejszą zmianą Dembele totalnie się skompromitował (chyba, że Komar znów zgłaszał jakąś kontuzję). Czy Ernesto spał na tym meczu? Jak można było zdjąć jedynego chłopa obok Messiego, który tworzy jakieś zagrożenie i w każdej chwili może zrobić coś z niczego. Czemu on trzyma do końca tego daremnego Griezmanna? Sorry, ale on tylko i wyłącznie "jest" na boisku, nie robi kompletne nic, żeby Barcelona wygrała spotkanie. O ile wielokrotnie broniłem trenera, tak teraz ok pewnego czasu zaczyna mnie bardzo denerwować swoimi głupimi decyzjami. Oplucie Rakitica kosztem Busiego, wrzucanie Semedo na lewą obronę albo losowa odstawka z dupy kluczowych piłkarzy, np. dzisiaj Arthur czy ostatnio Ousmane - mega logiczne decyzje.
0
@robsesh Ale np. wystarczyło, że w tragicznym ostatnim sezonie Zizou Real wygrał LM i już wszystko było cacy.
0
@Persyfl W zasadzie faktycznie doszliśmy do takiego momentu. Żeby było idealnie musielibyśmy wygrać wysoko z dobrym rywalem na wyjeździe, a w składzie koniecznie musiałby grać Puig, Fati, Frenkie, Arthur i Gryzak na 9, choć i wtedy znalazłoby się grono malkontentów :D
1
@sidzej Muszę sie z Tobą nie zgodzić. Każdy trener z topu jest w takiej samej sytuacji z małym wyjątkiem - szkoleniowiec Barcy jest pod nadzwyczajną presją. Nigdzie na świecie nie ma drugiego takiego klubu, gdzie narzeka się na styl, pomimo świetnych wyników. W Blaugranie musisz się trzymać idei Cruyfizmu, w innym przypadku będą Cię traktować jak kogoś obcego, kto nie pasuje do klubu.
2
@Odesseiron Macierewicz niczym Joker xD
1
Oczywiście mamy za co krytykować Valverde, ale swoją drogą to zwróćcie uwagę w jak trudnej sytuacji jest teraz Ernesto (sam się wkopał, moim zdaniem powinien odejść po poprzednim sezonie) - obecnie każde potknięcie, każda najmniejsza decyzja niezgodna z oczekiwaniami danej grupy kibiców będzie krytykowana. Inaczej mówiąc, trener znalazł się w położeniu pomiędzy Scyllą a Charybdą, a jedynym zbawieniem mógłby być powrót do stylu jaki prezentowała Barca Guardioli, co jest niemożliwe.
16
@Pilka_jest_okragla Co zabawne jedynym naszym zagrożeniem w meczu był właśnie Leo Messi, które strzelił 2 bramki (jedna ze spalonego) i wyłożył patelnię Fatiemu. Problem jak cholera.
0
@4drian0 Chyba żartujesz, Rakitić został wręcz przyspawany do ławki rezerwowych i to po bardzo udanym sezonie w jego wykonaniu (bo grał bardzo dobrze, jedynie końcówka nie wyszła, ale nie tylko jemu). Valverde w ogóle nie daje mu pograć, wpuszcza Vidala, potrafi posadzić Busquetsa, przesuwa Roberto na pomoc, a Rakitić dalej siedzi albo nie jest powoływany, mimo że pomoc to jego pozycja.
0
@Pilka_jest_okragla Lubię Frenkiego, ale bez przesady, nie róbmy z niego jakiegoś pokrzywdzonego, który co mecz "coś" gra i jako jedyny jest bez winy, bo tym razem było zgoła inaczej, zresztą nie tylko dziś - De Jong może być ważnym elementem układanki, ale nie zbawicielem pokroju Messiego, Neymara czy swego czasu Suareza.
4
W ogóle nie jestem przekonany do koncepcji odstawienia Ivana i jego definitywnej sprzedaży. Oczywiście sposób traktowania Chorwata to według mnie absolutny brak szacunku, ale abstrahując od czystej przyzwoitości, Rakitić jest dalej świetnym zawodnikiem i możliwe, że dałby dużo więcej w wyjściowej 11 niż Busi obecnie (w ustawieniu Frenkie z tyłu - Arthur - Ivan).
1
@Puyolex Akurat Leo dzisiaj pomógł i to zdecydowanie, gdyby nie indolencja kolegów z drużyny, mógłby mieć jeszcze bramkę i asystę.
1
W większości przypadków nie mam pretensji do Ernesto, ale dzisiaj spierdzielił po całości. Jak można było nie wziąć Dembele na mecz czy wystawić Semedo na lewej obronie? Dla mnie absurdem jest już sam fakt, że Ousmane w ogóle nie grał w pierwszym składzie. Takie traktowanie Ivana to już kompletny brak szacunku.
0
@D44H Jako student musisz nauczyć się kupowania w mięsnym - tańsze i smaczniejsze niż gotowe jedzenie.
0
@JohnA Tutaj akurat nie chcę go bronić, bo to tragiczna statystyka, ale napomknę tylko, że z Manchesterem w poprzedniej edycji i dzisiaj bramkę na wyjeździe wsadził, ale uznawali to za samobóje, a na dobrą sprawę nie musieli. Pomyśl jednak, Suarez ładuje 5 meczów z rzędu, mimo wszystko złapał formę i Valverde ma go posadzić, bo istnieje taka statystyka? Mam nadzieję, że strzeli w końcu w jakimś spotkaniu i sie skończy gadanina.
1
@Chwytliwy Nie no oczywiście nie miałem na myśli zawodnika typowo pokroju Grosika, to było takie uproszczenie, które miało tłumaczyć potrzebę wystawiania Dembele w pierwszym składzie.
0
@Hushovt Bez przesady z tym potencjałem. Gryzkowi można by znaleźć lepsze miejsce na boisku, ale taka prawda, że mimo wszystko nic nie gra, nie podejmuje żadnych szaleńczych próg dryblingu czy też jakichś kreatywnych zagrań. Jednym słowem przeciętnie.
0
@Chwytliwy W tym rzecz, że nawet ten jeździec bez głowy Grosicki przysłowiowo jeździ, wygrywa pojedynki szybkościowe i stwarza niebezpieczeństwo utraty gola i każda, dosłownie każda drużyna potrzebuje takiego mąciciela, bo inaczej będziemy klepać w nieskończoność, a przeciwnik zrobi 2 kontry i po meczu.
0
@Hushovt Właśnie w pewnym sensie mi o to chodzi - niech Dembele nie myśli, wystarczy, że będzie robił dym, o którym tutaj piszę. Zawsze skupi na sobie kilku zawodników, ograniczy ataki rywala, straci piłkę 10 razy, ale w końcu coś wpadnie. Lepsze to niż inteligentna gra Griezmanna, czyli przyjął-oddał. A Ansu Fati? Mam nadzieję, że zrobi przynajmniej taką karierę jak Dembele :)
16
Będę się upierał, że jaki by Dembele nie był to musi po prostu grać na skrzydle. Bez klasycznego wiatraka w życiu nie wygramy upragnionej Ligi Mistrzów. To jest jedyny chłop w tym klubie, który ma niesamowity gaz, ucieka na kilku metrach i skupia na sobie uwagę 2/3 zawodników. Nawet gdy słabo gra to tworzy zagrożenie. Przykład? Mecz z Realem Madryt (3:0), urwał się dwa razy i asystował Suarezowi. Nikt by tak się nie uwolnił, a ten Komar jednak dał radę.
1
Z tym sadzaniem Suareza też radzę dać na wstrzymanie. TAK, MACIE RACJĘ, partolił dzisiaj okazje i często kopał się po czole, ale jednak napastnika rozlicza się z bramek -zabawne, bo ludzie często o tym zapominają -a przypomnę tylko, że to już piąty mecz z rzędu w, którym Pistolero ładuje gola (jeśli zaliczyć mu dzisiejsze trafienie, skądinąd tylko on byłby w stanie to wsadzić). Niech jeden mecz nie decyduje o spojrzeniu na danego zawodnika. Swoją drogą Luisito niezmiennie świetnie pokazuje się na pozycję (2 otwierające podania od Leo) I nieraz aż jestem wściekły, że piłkarz tej klasy nie wykorzysta choć jednej z takich okazji,które swoim genialnym ruchem sam na dobrą sprawę sobie stwarza.