1

@P33ck Vini bez Karima często był zagubiony, ale też jestem ciekaw jego gry. Nie zapominajmy, że nie zagra też Mendy. Ja liczę na magię Pedriego i w końcu jakiś dobry mecz Dembele z Realem.
Jak na taką kadrę, to gra Lecha nie porywa. Co ciekawe, to Legia może zdecydować o mistrzu, bo gra jeszcze z Lechem i Pogonią.
Moim zdaniem Laca to wartościowy gracz i nawet jako rezerwowy by się przydał. Oby Arsenal był w top 4, bo będzie im łatwiej ściągnąć dobrych zawodników. Oby trafili z transferami jak latem ubiegłego roku.
Najwięcej kasy ma tradycyjnie Juve, choć ja liczyłem na Inter. Tam nawet chyba nie chodziło o FFP, ale kłopoty właściciela spowodowane kryzysem i covidem. Hakimiego szkoda, choć Dumfries wygląda coraz lepiej.

2

@Bykunn Otóż to- świetnie zarządzany klub, od kilkudziesięciu lat będący w czołówce Europy. A z drugiej strony wychwalanie P$G czy MC, bo Leo czy Pep.

1

@P33ck Jeśli trafi tam Mbappe, a wszystko na to wskazuje, to strzelanie goli rozłoży się na dwóch piłkarzy. Teraz są zależni od Karima. Ciekawe czy Barca będzie potrafiła wykorzystać to osłabienie.
Ja liczę na jeszcze jedno wzmocnienie, ponoć może trafić do Legii jeszcze napastnik, bo ani Pekhart, ani Lopes to nie jest gwarant goli. Zresztą w Rakowie też nie ma dobrej 9, ale jest Ivi. Lech ma świetnego Ishaka. Patrząc obiektywnie, to pewnie oni mają najlepszy skład, tym bardziej że trafił tam Kędziora.
Niestety może im zabraknąć doświadczenia i dobrej ławki, choć mam nadzieję, że Arteta jakoś to ogarnie. Przede wszystkim muszą kupić 9, a najlepiej zostawić też Lacę oraz pomocnika w miejsce Xhaki, bo to strasznie niepewny zawodnik.
Niestety Milan nie ma kasy, stąd odejścia Hakana czy Donnarummy, a na 9 są starzy Ibra czy Giroud. Mnie Origi niestety nie dziwi.

1

@P33ck Liczę na ciekawy mecz i nasze zwycięstwo po ładnej grze. Bez Benzemy Real jest dużo słabszym zespołem. Co ciekawe ma zastąpić go Mariano, a nie Jović. To jest kolejny niewypał, a pamiętam że wielu chciało go jako idealnego następcę Suareza. :) Ja liczę nawet na 4 miejsce Legii. Już sam nie wiem czy Legia jest tak dobra, czy Raków jednak nie taki silny. Arsenal ma ogromne szanse, choć martwi słaba ławka, a mają sporo zaległych spotkań. Jednak to oni zasłużyli na LM, na pewno nie MU ani Totki. Tak jak pisałem Juve czeka przebudowa, a oni lubią darmowe transfery. Ciekawe czy uda im się znaleźć dobrych bocznych obrońców. Inter znowu zremisował, byłem niemal pewny mistrza, a tu lipa. Inzaghi stracił zapał. To jednak nie Conte.

1

@P33ck Zobacz jak słabo wygląda Real bez Karima. Są gracze, których ciężko zastąpić, choćby Van Dijk i Henderson.
Arsenal wygrał, ale oczywiście najbardziej mnie cieszy postawa Legii. Uważam, że to był szczęśliwy remis dla Rakowa. Muszę poszukać opinii na temat karnego, bo według mnie był niesłusznie podyktowany, nie było żadnego ruchu Wieteski. Mimo wszystko cieszę się z postawy Wojskowych, aż szkoda tak kiepskiego początku sezonu, Vuko super to poukładał.

1

@P33ck LM to jednak czasem loteria- wypadnie Ci ważny gracz z powodu kontuzji i już masz mniejsze szanse na awans jak było choćby z Lewym.
Ciekawe czy dziś Sorescu będzie w pierwszym składzie.
Ja cały czas nie mam przekonania do Pogoni, szczególnie potem w Europie. Wisły szkoda, ale trochę są sobie winni, bo zimą sprzedali dwóch ważnych graczy.

0

@Crys Gdyby nie UE, to Grecja by upadła. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek w tych krajach narzekał na euro.

0

@Crys Więcej krajów w Europie ma euro. To wszędzie są idioci, tylko nie w Polsce, na Węgrzech i Czechach?

0

@AlexDark00 Przecież to absurd co piszesz. Byłem ostatnio w Czarnogórze i na Słowacji i na pewno nie są to bogatsze kraje.

0

@Kgorecki2500 Tylko weź pod uwagę, że jak zarabiałbyś te 1000 euro i dostał 10% podwyżki, to byłoby 1100. A rok temu euro kosztowało 4,15, czyli tak naprawdę cały czas tracimy.

0

@AlexDark00 Słowacją, Litwę, Czarnogórę stać, a nas nie?

0

@lukaszbarca15 Jeśli będą zarabiali więcej w Polsce, to po co wyjeżdżać? Przecież to absurdalny argument.

0

@lukaszbarca15 Może to rozwinąć, bo nie rozumiem.

0

@BarcaaVEB Ale zdajesz sobie sprawę, że jakby był większy kryzys, to euro może nawet kosztować 10 zł?

2

@cules100pro Oczywiście, że tak. Zdecydowanie i bezapelacyjnie.

2

@P33ck Dla mnie Nazario to bardziej Karim, a Van Basten to była idealna 9. Oczywiście to tylko moja, bardzo subiektywna opinia. Może też ma na to wpływ uwielbienie dla Milanu Sacchiego.

1

@Szalik Van Basten to synonim pięknego Milanu.

0

@Janiama Może tak, może nie, ale teraz podstawą dla Legii jest sprowadzenie napastnika za Emrelego, a można tylko 2 nowych kupić. Już trafił Verbić. Jak wróci Kapustka, to pomoc będzie taka Slisz- Kapi- Josue. Naprawdę Szymański nie jest niezbędny, bo na kierownicy jest Josue. Zobacz jak słabo, mimo wszystko, wygląda Kownacki w Lechu, a niby miał być wzmocnieniem.

1

@P33ck Dla mnie Van Basten.

1

@Khajio @Janiama Szymański nie zgodziłby się na ławkę pewnie, a zobacz jak skończył Boruc. Poza tym niedługo, mam nadzieję, wraca Kapustka. W Legii potrzebny jest napastnik. Za to podobno pojawił się pomysł, że Karbownik może latem wrócić do Legii.

1

@Khajio Pewnie Cię zaskoczę, ale nie chciałbym go w Legii. Josue jest lepszy. :)

1

@P33ck Może Cię zaskoczę, ale ja jeszcze nie wiem, który mecz obejrzę. Chelsea czy Real oglądam często, a Bayern i Villareal niekoniecznie, więc może z ciekawości zerknę na to spotkanie.
Niestety Pep ma dziwną umiejętność kombinowania ze składem podczas meczów LM. Niestety jak nie wygra tych rozgrywek poza Barcą, będą kwestionowane jego umiejętności. Ja, mimo wszystko, stawiam na finał MC- Liverpool.
Po meczach z Galatą wcale nie jestem tego pewny, ale oczywiście powinniśmy być przynajmniej w finale LE.
Jak się prezentuje ten Sorescu, o którego niby starała się też Legia? Gola widziałem, ale miejsca w pierwszym składzie nie wywalczył.
Josue widać, że pod wodzą Vuko odżył fizycznie i mentalnie. Już nie zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak, ale wspiera innych, młodszych graczy Legii. Ja chcę tylko dobrego widowiska.

1

@Bobo25 Przerażające są te niektóre komentarze krytykujące taką błahostkę jak darmowe bilety na mecz Arki.

1

@P33ck Niemal na pewno TVP wybierze mecz Bayernu, choć kto ich tam wie. Mimo wszystko liczę na awans MC, bo to byłaby jednak sensacja. Większość widzi drużynę Pepa w finale razem z Liverpoolem. Jednak nie można lekceważyć Realu, Bayernu, a nawet Chelsea.
Barca wylosowała tak jak chciałeś, ja wolałbym Lipsk, bo dawno ich nie oglądałem, a z Eintrachtu kojarzę chyba tylko Kosticia.
Kto oprócz Iviego jest teraz najlepszy w Rakowie? Patryk Kun? Bo w Legii niemal wszystko zależy od Josue, ciekawe jaki plan wymyśli Papszun.

4

Piękny wpis Arki Gdynia do kibiców krytykujących darmowe wejściówki dla Ukraińców na mecz https://www.meczyki.pl/newsy/arka-juz-w-lidze-mistrzow-gdynski-klub-ostro-do-kibicow-krytykujacych-darmowe-bilety-dla-ukraincow/184666-n

1

@P33ck Nie ma wielkich hitów w LM, oprócz może Chelsea z Realem, reszta par raczej ma zdecydowanego faworyta. Chyba że Pep znowu da ciała i przegra z Cholo.
Juve lubi darmowe wzmocnienia, więc Dembuś i Pogba są jak najbardziej prawdopodobni. Nawet przy Allegrim fajnie to powinno wyglądać.
PSG to stan umysłu, mimo wszystko nie można ich porównywać z MC.
Mnie zachwyca Pedri, wcześniej był dobry, ale teraz jest znakomity, widać jak się fantastycznie rozwija. Adama chyba na świeżości tak z buta wszedł do Barcy.
Jakbym miał wybierać, to oczywiście wolę, żeby nawet Legia jutro przegrała, ale wygrała w PP.
Ja lubię Kloppa, ale też Pepa oraz Lewego, więc triumf którejkolwiek z tych drużyn mnie ucieszy. Może w końcu Lewy wygrałby ZP?

1

@P33ck Nie cierpię takich trenerów jak Allegri czy Mou. Szkoda, że Del Piero nie dostał więcej szans w Juve, bo jak się okazuje wcale nie osiągał tak słabych wyników. Na pewno w Juve boki obrony do poprawy, kreatywny pomocnik i skrzydłowy. Jak już pisałem coś czuję, że trafią tam Dembele i Pogba.
Zizou pewnie najbliżej do PSG, choć nie można niczego wykluczyć. MU ponoć odmówił i nie ma go na liście kandydatów. Jeśli mamy wygrać LE, to żaden przeciwnik nie powinien nam być straszny. Jak się okazało z cienkim Galatasaray mieliśmy trudniejszą przeprawę niż z niby silniejszym Napoli.
Liczę przede wszystkim na fajny mecz, bo Legia już złapała rytm i oddaliła się od strefy spadkowej, więc mogą być emocje. To też będzie świetny sprawdzian przed meczem w PP, a to jest obecnie priorytet Legii. Niestety nie będzie Nawrockiego, Kapustki i Verbicia, więc spore osłabienie Legii. Remis nie byłby złym wynikiem.

1

@P33ck Podobno w ostatnich meczach De Ligt wyglądał dobrze, ale trudno mi powiedzieć, bo spotkania Juve omijam szeroki łukiem. Naiwnie liczę na zwolnienie Allegrego, ale to raczej niemożliwe, tym bardziej że są blisko zakwalifikowania się do przyszłej LM. Ciekawe kto ich wzmocni, bo przebudowa może być konkretna.
Cholo też mógłby pożegnać się z Atleti, ale niestety wyeliminował jeszcze słabszy MU i pewnie zostanie. Felix za dużo kosztował, żeby teraz tanio odejść, a nikt rozsądny nie da za niego 100 mln.

0

@Szreko Tylko weź pod uwagę, że dla Urugwajczyka gra w Barcelonie może być bardziej atrakcyjna niż w MU. Jak się uprze, to nawet wyższa oferta go nie przekona. Tak samo jak było w przypadku Vlahovicia i oferty Arsenalu. Co zrobi PSG tego nie wie nikt, już się spekuluje że będą chcieli kupić swojego wychowanka Nkunku. Tam pewnie nastąpi trzęsienie ziemi na górze. Oczywiście, że tak. Tylko wzmocnienia oczywiste. Nawet ja chciałbym kupić Varane'a czy Sancho, a nie Tomiyasu czy Ramsdale'a. Tamto jest pójściem na łatwiznę, a w przypadku Arsenalu czy nawet Liverpoolu to była decyzja nieoczywista i świadcząca o rewelacyjnym skautingu. Jota w MU- zaraz byłyby narzekania, że przychodzi jakiś no name, nawet Diaz to też odkrycie, bo walczył o niego Tottenham, czyli nie jakiś potężny klub, z całym szacunkiem. Jak już wybierają nieoczywiście, to trafia się Van De Beek.

1

@P33ck Nawet Benfica wyjaśniła faworyzowany Ajax. De Jong czy De Beek mają problemy, ten ostatni nawet w Evertonie, a z portugalskiej aż zaskakująco dobrze sobie radzą, nawet Felix odżywa u Cholo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?