La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 873 Culés

19

Leo Messi zostanie zaszczepiony przeciw COVID-19 chińskim preparatem, aby móc zagrać na Copa América.

Nie bądźcie foliarzami, bierzcie przykład z Leo!


93

@Chakalaka Nie bądź foliarzem, nie pozbawiaj ludzi prawa wyboru o ich własnym losie ;)

9

@Chakalaka Ja się bardzo chętnie zaszczepię, ale jednak chińskim preparatem bym tego raczej nie zrobił

6

@tobiasson92
To nie jest kwestia prawa wyboru, lecz kwestia bycia odpowiedzialnym lub nie.

20

@Kgorecki2500 Nie ma znaczenia czy chiński, fiński czy libański. Znaczenie ma jakie są długotrwałe skutki uboczne szczepionki i czy w ogóle takie są. ;)

2

@Chakalaka Chińska szczepionka ?No nieźle xd

61

@Chakalaka Akurat ty jako jeden z ostatnich powinieneś pouczać kogoś w kwestiach odpowiedzialności.

1

@HighestInTheRoom Dlaczego?

konto usunięte

1

@Chakalaka Może lepiej wstrzymajmy się z tą umową dla Leo.

25

@Chakalaka Niby w jaki sposób? To moja decyzja i nikomu nic do tego. Skoro rząd uważa, że choroba nie jest dostatecznie groźna (szczepienie nie jest obowiązkowe) to mam prawo do własnego wyboru ;)

25

@Chakalaka To, że jakaś grupa ludzi uważa coś za akt odpowiedzialności to nadal jest to wyłącznie subiektywny pogląd i nie oznacza, że każdy powinien się temu podporządkować, chyba, że celem takiej grupy jest podporządkowanie sobie wszystkich pod siebie i pod swoje przekonania.

1

@Chakalaka Przecież wiesz dlaczego. Poza tym nie chce mi się tobie tego tłumaczyć, jak i tak odpiszesz ''nie wiem o czym piszesz''.

37

@Chakalaka nie podoba mi się spłycenie tematu do "nie chcesz przyjąć szczepionki na covid = jesteś foliarzem".

0

@HighestInTheRoom
Nie krępuj się, wytłumacz mi.

Komentarz usunięty

2

@PatrychoO
Jeśli ktoś nie ma wyraźnych przeciwskazań do przyjęcia szczepionki, a odmawia jej przyjęcia jedynie z powodu własnego "widzimisię", to określenie takiej osoby mianem "foliarza" jest w pełni adekwatne.

0

@damian16161212 Czym są "strzepionki"?

57

@Chakalaka Jesteś zero-jedynkowy i nie potrafisz dostrzegać odcieni szarości. Ktoś ma prawo obawiać się szczepienia preparatem, który został dopuszczony warunkowo do obrotu a i jego testy nie trwały długo. Nie trzeba być antyszczepionkowcem, żeby bać się akurat w tym przypadku. Jeśli tego nie rozumiesz to foliarzem niestety, ale jesteś ty.

9

@Chakalaka no otóż nie. Bardzo zero-jedynkowe myślenie. Słabe to.

31

@Chakalaka Naprawde, czytając te twoje wpisy odnosze wrażenie jesteś jednym z tych, którzy chcieliby, żeby szczepionka była przymusowa, żeby wprowadzili te paszporty Covidowe i żeby ludzie niezaszczepieni nie mieli dostępu do punktów usługowych, a co za tym idzie, byłaby segregacja na zaszczepionych i niezaszczepionych.
Troszeczkę zajeżdża tutaj hipokryzją z twojej strony.

7

@tobiasson92 Namówię rodzinę, żeby poszła się szczepić produktem wstępnym, a potem mi ktoś z nich źle na to zareaguje bo będzie akurat tym procentem i pójdzie w piach, a ja byłem taki oDpOwIeDziAlnY, że zaufałem obcym ludziom i przekonałem do tego też bliskich. Każdy się martwi o swoich, a stawka jest zbyta duża, żeby sugerować się tym, czy ktoś mnie nazwie foliarzem czy nie, jak widać niektórych takie argumenty nie przekonują, więc niech każdy robi swoje, niech najpierw ktoś weźmie za te zastrzyki odpowiedzialność i upewni mnie w fakcie, że są dobrze zrobione.

5

@tobiasson92
Zarówno szczepionki wektorowe, jak i szczepionki mRNA są oparte na technologii znanej od wielu lat, a odsetek osób, u których zanotowano poważne skutki uboczne w odniesieniu do całkowitej liczby zaszczepionych jest znikoma. Obawiam się jednak, że moje tłumaczenie pójdzie na marne, biorąc pod uwagę fakt, iż uważasz, że lepiej przebyć infekcję koronawirusem niż się zaszczepić.

1

@MesQueUnClub_87
U stomatologa też nie dasz sobie zrobić zastrzyku znieczulającego w dziąsło jeśli będzie wymagała tego sytuacja? Pytam, bo ryzyko śmierci od zastrzyku znieczulającego jest mniej więcej takie samo jak w przypadku szczepienia przeciw COVID-19.

6

@Chakalaka Tego zastrzyku nie robili na kolanie w pośpiechu.

1

@MesQueUnClub_87
Szczepionek przeciw COVID-19 również.

3

@Chakalaka Produkowali je już zanim coś takiego się wydostało? czy po prostu te 1,5 roku to optymalny czas na produkcje na takiego lekarstwa? pytam bo trochę zastanawiający jest fakt, że każdy umył ręce od odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, no a dla mnie to wystarczający powód to tego by się zaniepokoić.

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@MesQueUnClub_87
Oba rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są oparte na znanych wcześniej technologiach. Metoda mRNA była opracowywana przez ponad dziesięć lat, a szczepionki wektorowe to jeszcze starsza technologia.

4

@Chakalaka Ok, wiec skoro jej krótki czas przygotowań tłumaczy fakt, iż była tworzona na bazie znanych już technologii i są jej pewni, to dlaczego bronią się przed tym, żeby wziąć odpowiedzialność za to co stworzyli i dlaczego rząd nazywa to eksperymentem medycznym/badawczym ?

konto usunięte

0

@Chakalaka Marna prowokacja.

6

@Chakalaka "będą pierwszy raz stosowane na tak dużą skalę, także w niektórych grupach ryzyka. Teoretycznie mogą się wówczas ujawnić bardzo rzadkie, niespodziewane poważne działania niepożądane, które będą skutkować wnioskiem o odszkodowanie."

czyli reasumując - biorą pod uwagę to, że jakaś liczba ludzi (według ich szacowań, mała) może źle reagować na podane szczepionki i nie chcą brać sobie na głowę odszkodowań z tego tytułu. I teraz dobre pytanie, kto jest w grupie ryzyka? a co jeśli mój ojciec? ktoś mi powie wtedy po jego śmierci "no pech" bo akurat trafił w mały procent ? facet rzadko wychodzi poza swój ogródek i może się w ogóle nie zarazi.

1

@MesQueUnClub_87
Mogę tylko powtórzyć to, co pisałem już wcześniej - ryzyko jest znikome i należy mieć nadzieję, że nie padnie na nas, ani nikogo z naszych bliskich. Idąc Twoim tokiem rozumowania nikt nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu, bo istnieje ryzyko śmierci w wypadku.

1

@Chakalaka Za kierownicą to jeszcze coś jest zależne ode mnie, bo nawet jak trafię pechowo na kogoś kto popełni błąd to często jest szansa by zareagować, a tutaj nie możesz nic. Tak czy inaczej jeszcze sobie poobserwuje rozwój tych szczepień i czas pokaże czy się do nich przekonam.

2

@Chakalaka I tu się w pełni z tobą zgodzę w tej kwestii. Jedynie szczepienia umożliwią nam szybki powrót do normalności.

1

@msmsms Żebyście się wszyscy nie ździwili.

0

@HighestInTheRoom
Twoja argumentacja jest powalająca.

0

@tobiasson92 Napisałeś to z takim dramatyzmem, jakby co najmniej post użytkownika La Rambla miał w tym kontekście jakiekolwiek najmniejsze znaczenie xd

0

@Chakalaka Twoja wcale nie lepsza Chakalako.
Hipokryta jesteś i tyle w temacie.

1

@HighestInTheRoom
Już to pisałeś i niestety w dalszym ciągu boisz się podjęcia merytorycznej dyskusji. Nie wiem tylko po co w ogóle bierzesz udział w tej konwersacji, skoro nie masz nic mądrego do napisania poza wytykaniem mi rzekomej hipokryzji.

10

@HighestInTheRoom Nie zajeżdża hipokryzją, tylko takim faszyzmem i segregacją rasową (w tym przypadku na zaszczepionych, tych lepszych i nie zaszczepionych, tych gorszych).

0

@Chakalaka pracujesz w szpitalu, że wypowiadasz się jak ekspert? wiesz ilu zdrowych ludzi leży w ciężkim stanie po odczynach poszepiennych, nabierz trochę informacji na dany temat i ewentualnie później się wypowiadaj

1

@Gonzo349
Ilu zdrowych ludzi leży w ciężkim stanie po odczynach poszczepiennych?

0

@Chakalaka powiedz mi, czy takie dane udostepnia ministerstwo zdrowia? Stwierdzam fakt na podstawie tego czego doświadczyłem

5

@Chakalaka Rzekomej hipokryzji? A za kogo ty się niby uważasz jak nie za niego?
Pierw gadasz jak to PiS i jego propaganda dzieli Polaków, żeby potem sugerować, że osoby, które z jakichś powodów nie chcą się zaszczepić są foliarzami, a co za tym idzie, będą podziały na tzw ''foliarzy'', którzy nie chcą się szczepić i na tych, którzy chcą czy już się zaszczepili.
Dlatego właśnie przez m.in takich ludzi jak Ty te podziały nigdy nie znikną.

Komentarz usunięty

1

@Gonzo349
Stwierdzasz fakt na podstawie jednego, indywidualnego przypadku?

1

@HighestInTheRoom
Wystarczy, że wszyscy się zaszczepią to ten podział zniknie. Oczywiście oprócz osób, które mają ewidentne przeciwwskazania do szczepienia.

1

@Chakalaka oczywiście że to nie był tylko jeden przypadek, mam znajomych z różnych szpitali i mają podobnie, abstrachujac od szczepionek oddziały covidowe są przepełnione zdrowymi ludźmi, oczywiście media tego nie podają bo mamy wielką epidemię a tak naprawdę tylko grasć ludzi umiera na stricte na tego wirusa i wedlug mnie szczepienia na niego są głupotą (nie jestem antyszczepionkowcem)

1

@Gonzo349
Masz jakieś konkretne statystyki potwierdzające Twoje rewelacje? Bo uzasadnianie swoich teorii doświadczeniami znajomych to żadna argumentacja.

2

@Chakalaka Mnie zaskakuje to, że ludzie uważają, jakby w tych szczepionkach było niewiadomo co. A jak to może być możliwe jak są stworzone na bazie znanych już szczepionek i są zbyt lekkie by cokolwiek do nich dodać.
Ludzie się spierają o rzeczy na temat których nie mają najmniejszego pojęcia.

1

@msmsms W pełni się z Tobą zgadzam.

0

@Chakalaka Przeczytałem różne opinie. Najlepsza jest rosyjska szczepionka Sputnik V. Może i pozostałe rosyjskie? O chińskich mało spotkałem. Szpryce mRNA , bo to nie są szczepionki nie wolno używać. To produkcja ludzi GMO.

0

@Chakalaka czemu nie pfizerem albo astrazeneca

0

@Barcaa12 Nie wiem.

7

@Chakalaka Boże co za wrzucanie ludzi do jednego wora. Szczepionki zostały przebadane do końca i w wielu przypadkach? Poczytaj ulotkę może, a nie piszesz o kimś jako o foliarzu bo może nie chce zaszczepić się preparatem którego ostateczna faza badań trwa w trakcie jego wypuszczenia na rynek i nie w każdych przypadkach został należycie przebadany. Daj ludziom żyć po swojemu jak się chcesz to się zaszczep nikt ci nie broni ale nie nakazuj innym tego samego bo ktoś może mieć swoje obawy i tyle. Jak Ciebie czytam to nóż się w kieszeni otwiera, ocenienie ludzi bo mają swój rozsądek i chcą mieć wolny wybór... Żenujący komentarz nic więcej, nie pozdrawiam.

2

@Chakalaka ''Wystarczy, że wszyscy się zaszczepią to ten podział zniknie''
Hmm, czyli rozumiem, że twoim zdaniem wymuszanie szczepień na osobach, które nie chcą się szczepić, poprzez nazywanie ich foliarzami i zakazywaniu wejścia do m.in punktów usługowych, co wymusi na nich to, że się zaszczepią, jest moralne i jest ok?

1

@Chakalaka To na bank wyciąg z nietoperza :P

Komentarz usunięty

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

0

0

@Chakalaka cudownie się to czyta. Sami eksperci od szczepień lub anty szczepień. A ciekawe ile z osób komentujących ten post miało jakąkolwiek styczność w pracy ze szczepieniami i wie jakie są zagrożenia lub nie. A nie tylko artykuły z internetu. Ale czyta się to wspaniale co pisze jedna jak i druga strona ekspertów

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87
Szczepionki tez nie robili na kolanie.
Piszesz bzdury niczym nie poparte.

Większość leków i takich właśnie zastrzyków znieczulających jest mniej przetestowana niż te szczepionki !
Poczytaj sobie a nie pisz bzdur :)

Ja jestem po 2 dawkach Pfeizera i jakoś żyje i czuje się bardzo dobrze.
Zrobiłem sobie poziom przeciwciał ostatnio :)
Mam 16000 a wynik powyżej 50 jest uznawany jako zadowalający.

2

@Chakalaka ryzyko śmierci na covid też jest znikome więc co za różnica?

4

@Czarodziej1980 To dobrze Czarodzieju, cieszy mnie że jesteś zadowolony, więc żyj i daj żyć innym według własnego uznania, Twoje ciało, także no wszczykuj sobie nawet 4 dawki, temat uważam za wyczerpany.

1

@Czarodziej1980 Sorki, ale- co z tego że TY masz się dobrze? To jest argument?
Połowa ludzi będzie się miała dobrze połowa nie - będziesz decydować za tą drugą, bo Ty masz się dobrze?

0

@Chakalaka COVID po niektórych spływa, inni umierają w przeciągu tygodnia. SZczepionka - jak jest zaznaczane w wielu miejscach - nie powoduje odporności i że nie zachorujesz.
Docierają sygnały że zdrowi ludzie po szczepionce chorują a Ty mówisz "szczepcie się bo to odpowiedzialność"?
Chłopie... Weź pomyśl zanim coś napiszesz. Uważasz że to chore że ktoś się boi powikłań?

0

@mich_l
"SZczepionka - jak jest zaznaczane w wielu miejscach - nie powoduje odporności i że nie zachorujesz.
Docierają sygnały że zdrowi ludzie po szczepionce chorują a Ty mówisz "szczepcie się bo to odpowiedzialność"?"

Szczepionki niemal w pełni chronią przed ciężkim przebiegiem COVID-19, a co za tym idzie niemal całkowicie minimalizują ryzyko hospitalizacji. Jednocześnie, jak sami producenci zakomunikowali, szczepionki te nie chronią w pełni przed łagodnym przebiegiem COVID-19 i w tej materii różnią się między sobą - najwyższą skuteczność w tym zakresie mają preparaty Pfizera i Moderny, a szczepionki AstraZeneca i Johnson & Johnson charakteryzują się nieco mniejszą skutecznością. Nie oznacza to jednak, że nie należy stosować preparatów AZ i J&J.

"Uważasz że to chore że ktoś się boi powikłań?"

Powikłania po szczepionce zdarzają się nieporównywalnie rzadziej w stosunku do powikłań po przebyciu COVID-19. W związku z tym uważam, że unikanie szczepienia z tego powodu jest absurdalne i nieodpowiedzialne.

0

@ChakalakaDopóki mnie nie zmuszą to nie mam zamiaru się szczepić czymś co jest nie zbadane i wymyślone na szybko w pół roku. Skutki o ile jakieś będą poznamy za parę lat. Wkurza mnie fakt że już zaczyna się dyskryminacja. Żeby gdzieś pojechać za granicę trzeba albo przeciwciała, albo zaświadczenie o zaszczepieniu. A to dopiero początek dyskryminacji w planach przecież jest wpuszczanie tylko zaszczepionych do kin, restauracji, na stadiony itd. Ja osobiście nic nie mam do tych co noszą maski, do tych którzy ich nie noszą i tak samo przy szczepieniach kto chce niech się zaszczepi. Niech to jest wolność wyboru człowieka i niedyskryminowanie niezaszczepionych ludzi.

0

@denis9401
"Dopóki mnie nie zmuszą to nie mam zamiaru się szczepić czymś co jest nie zbadane i wymyślone na szybko w pół roku."

Oba rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są oparte na znanych wcześniej technologiach. Metoda mRNA była opracowywana przez ponad dziesięć lat, a szczepionki wektorowe to jeszcze starsza technologia. Odsetek osób, u których zanotowano poważne skutki uboczne w odniesieniu do całkowitej liczby zaszczepionych jest znikoma.

1

@Chakalaka"W związku z tym uważam, że unikanie szczepienia z tego powodu jest absurdalne i nieodpowiedzialne."
To że Ty tak uważasz nie znaczy że wszyscy tak uważają. Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć, to idealnie pasujesz do naszej obecnej władzy. Przykre ale cóż...

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87
Madrzejszy od całego świata widzę

Jak będzie trzeba to sobie wstrzykne
Tak jak inne szczepionki
Bo od tego są !

konto usunięte

0

@mich_l
Dane o połowie która na się zle poproszę

Szczepionki są od tego aby się szczepić
Powinnismy się cieszyć z takich wynalazków !

0

@HighestInTheRoom on jest z PO

0

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

0

@Gonzo349 po szczepionce 15 min cie obserwują i nara, przewrócisz się pół godziny później...to nie po szczepionce

3

@Czarodziej1980 Mądrzejszy od całego świata? ja nikogo nie namawiam do tego, żeby się nie szczepił, mam swoje życie i sam oceniam co jest dla mnie dobre, a co nie i nikomu nic do tego. Niech się każdy zajmie sobą i przestanie wchodzić z brudnymi butami w cudze sfery prywatne. Jeśli ktoś ma z tym problem to jest jego problem, a nie mój.

Komentarz usunięty

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87
No czyli wolność tylko dla Siebie inni mnie nie interesują.
Ciekawa jest ta interpretacja wolności.

Bo ta swoją wolnością możesz przeszkadzać innym :) i dla nich wolność jest ograniczona.

0

Leo chińską , a Antonella sputnikiem....

1

@Czarodziej1980 Dokładnie, interesują mnie wyłącznie bliscy, cała reszta jest mi zupełnie obojętna i dopóki (nie łamię prawa) to to, że moje decyzje osobiste Ci przeszkadzają jest zupełnie nieistotne ;)

0

@MarioVeB! Jeden plus jest, będzie wtedy łatwo oddzielić idiotów z kowidiańskimi paszportami od myślących ludzi, którzy mają chociaż śladowe pojęcie o mikrobiologii i szczepieniach :) Oddzieli się ich od większości normalnego społeczeństwa i w końcu będzie świat wyglądał jak trzeba.

0

@wroclawianin89 Znowu chwalisz sie brakiem wiedzy?
Lecąc do poszczególnych krajów afrykańskich masz Wymóg określonych szczepień i nikt nie pierd.. od rzeczy ,że ktoś kogoś segreguje.

Robicie problemy na siłe .Taki pasport ułatwi podróżowanie i jest to wielki +

0

@MarioVeB! Kliknij sobie mój profil, to zobaczysz m.in., jaki kierunek studiów skończyłem :) Więc brakiem wiedzy to raczej nie ja się chwalę, bo o szczepieniach wiem 100x tyle, co przeciętny Kowalski. Może pochwalisz się swoim stopniem naukowym na głównej LR? Chętnie zobaczę, czy warto w ogóle podejmować dyskusję.

A szczepienia na choroby tropikalne to jest coś kompletnie innego. Ale trzeba mieć jeszcze o tym jakieś pojęcie.

0

@wroclawianin89
Na profilu możesz pisać wszystko więc to dla mnie żaden wyznacznikiem.
Fakt jest jeden szczepienie i paszporty które ułatwiają podróżowanie to nic złego. Sprawdzona formuła od wielu lat i nikt o to pretensji nie ma.
Nie chcesz się dostosować twój wybór i siedź na dupie w domu.

P.s chcesz być zaściankiem i oddzielić się od normalnych ludzi? przecież większość się zaszczepi , będzie podróżować itd a ty będziesz miał satysfakcję, że się wylamujesz? Haha jakie to marne,ale oki każdy ma jakieś wartości

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87
To się nazywa arogancja :)

Jeśli chcemy aby społeczeństwo było w pełni demokratyczne to ludzie powinni zachowywać się - „rób tak aby komuś nie przeszkadzać”

Widzę ze nie masz pojęcia o tym

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Czarodziej1980 To się nazywa irytacja, bo czuję, że coś Cię chyba piecze, tak mają ludzie, którzy uwielbiają narzucać innym swoje myślenie i chcieliby, żeby wszystko funkcjonowało tak jak to sobie założyli, a ja nie czuję potrzeby spełniać oczekiwań obcych mi ludzi dla jakiejś solidarności społeczeństwa i nie muszę tego robić póki sobie żyję zgodnie z prawem, mi np. przeszkadza Twoje podejście i nadgorliwość, więc dla dobra demokracji powinieneś się zachowywać tak, żeby mi nie przeszkadzać.

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87
Oj nie
Mogę pisać co chce takie są zasady forum
Jak Ci przeszkadza nie czytaj :)

0

@Czarodziej1980 "Jeśli chcemy aby społeczeństwo było w pełni demokratyczne to ludzie powinni zachowywać się - „rób tak aby komuś nie przeszkadzać”

To przecież Twoje słowa, Tobie nikt nie będzie mówił co masz pisać, ale Ty będziesz komuś mówił co ma ze swoim ciałem robić tak? przecież jak Ci się nie podoba moje podejście do szczepień TO NIE CZYTAJ :D

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87
Tu nie chodzi o podejście
Piszesz kłamstwa dotyczące szczepionek stad reakcja
Jakbys nie pisał kłamstw i bzdur to bym nie odpisywał

0

@Czarodziej1980 Jakie kłamstwa? że nie chcą wziąć odpowiedzialności bo boją się odszkodowań ze strony osób, które źle zareagują na ten produkt? to jest fakt potwierdzony na oficjalnym piśmie.

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87
A kto niby miałby jakieś odszkodowania dawać za co ?
Za inne obowiązkowe szczepienia jest coś takiego ?
Nie ma

Złe reagują na produkt ? Co za bzdury.
Każda szczepionka wywołuje reakcje układu odpornościowego bo takie jest jej zadanie. Zadaniem szczepionki jest pobudzenie układu oraz nauczenie danego wirusa. Po to żebyś potem albo nie zachorował lub zachorował lekko bez powikłań.

Szczepionka na Ebole powstała szybciej niż na Covid tak Apropo :)
W przyszłym roku będzie szczepionka na HIV
Powinnismy się z tego cieszyć a nie szukać dziury w całym i wymyślać bzdurne teorie !

0

@Czarodziej1980 "będą pierwszy raz stosowane na tak dużą skalę, także w niektórych grupach ryzyka. Teoretycznie mogą się wówczas ujawnić bardzo rzadkie, niespodziewane poważne działania niepożądane, które będą skutkować wnioskiem o odszkodowanie."

To też są bzdury? masz poczytaj sobie
https://www.mp.pl/pacjent/grypa/lista/48080,czy-rzeczywiscie-producenci-nie-ponosza-odpowiedzialnosci-za-dzialania-niepozadane-szczepionek-pandemicznych

Może mi jeszcze powiesz, że nie ma przypadków śmierci po szczepionkach?

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87
Jak po każdym leku kolego

« Powrót do wszystkich komentarzy