La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1256 Culés

92

Tutaj była żółta.

8

@BarcaInfo Ramos po prostu ma już doświadczenie w tego typu zagraniach w przeciwieństwie do Messiego.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

37

@BarcaInfo ale co to zmienia tak na prawdę? Nie graliśmy z Realem razie takie porównania nie mają w tym momencie najmniejszego sensu.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

22

@Piotr,1985 Pokazuje, że Ramos za taki faul jak Messi ma żółtą kartkę.

Komentarz usunięty

43

@BarcaInfo No najlepiej do zadnych. Po co szukac dziury w calym i zamiast przyjac do serca przegrana, to odrazu trzeba szukac bledow sedziowskich i porownywac do Realu?

7

@BarcaInfo tu jest taka różnica że Ramos nie uderza w głowę , zupełnie inna sytuacja.

31

@BarcaInfo szukasz dziury VW całym. Takie moje zdanie jest. Przegraliśmy słusznie, Messi dostał słusznie czerwoną kartkę, także po co drążyć temat? Daj sobie spokój bo nic nie zmienisz takimi wpisami.

3

@MasnyTed A czemu nie, tutaj ktoś pisał, że Ramos tak robił, druga osoba nie wierzyła, tutaj ma dowód.

8

@Piotr,1985 Nic nie zmienię, ale pokaże, że są podwójne standardy.

28

@BarcaInfo Podwojne standardy? To w takim razie jak wytlumaczysz tutaj podwojne standardy.
https://www.youtube.com/watch?v=Dq3ct4poJaA
Messi za to nie dostal NIC, nawet zoltej.
Nie lubie sie klocic na takie tematy, bo to wyglada jak wzjemne obrzucanie sie miesiem, ale ta hipokryzja, az boli. Oczwyscie po czym zaczynasz mi grozic XD

Komentarz usunięty

konto usunięte

3

@BarcaInfo to było przed VAR'em. Sądzę, że bez tego, Messi by nawet kartki nie zobaczył

13

@BarcaInfo @wpwelement zapraszam do kolegi, bo się zagotował i wyzywa.
(Kto mieczem wojuje...xd)

19

@BarcaInfo Obrazaj sobie, obrazaj XD Tak, hipokryzja. To jest juz 2 mecz pod rzad gdzie szukasz jakis "bledow sedziowskich" na niekorzysc Barcelony i porownujesz je do sytacji jakie mial Real. Przy czym sam wiesz, ze Barcelona rowniez takie kontrowersje miala, ale wtedy nic nie wstawisz.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

2

@MasnyTed owszem - tutaj powinna być zółta kartka dla Messiego, ale gdzie tu analogiczna sytuacja? Niepokazanych żółtych kartek na jest jakis multum

Tutaj bardziej zastanawia zachowanie Diego Carlosa, który po chwili stwierdził, że lepiej się przewrócić.

8

@avexavi Niestety na tym polega fanatyzm. Nie dotrzesz do niego żadnymi racjonalnymi argumentami.

2

@BarcaInfo ktoś ma kompleks Ramosa? Taki Ramos by się przydał on nie da sobie i zespołowi w kasze dmuchać.Messi genialny zawodnik,ale podjazd do Puyola i Ramosa jako kapitan daremny.

1

@mekston Nie zrozumiales o co mi chodzi. Chodzilo mi tutaj o pokazanie hipokryzji z porownaniem oczywiscie do Ramosa, a takze o "podwojnych standardach" o jakich jest mowa.

2

@MasnyTed powinna być żółta dla Messiego, a w tamtej sytuacji to jest czerwona dla Ramosa? Jak uważasz?

Tutaj mamy jednak dość zbliżone zachowanie Ramosa, który łapami przejechał po twarzy - tak jak Messi zawodnikowi Bilbao. Pod tym kątem można pokazać analogiczną sytuację i interpretację sędziego do niej.

Komentarz usunięty

25

@BarcaInfo Podobnie jak koledzy wyżej, @wpwelement wnosze o banicję dla barcainfo za obrażanie innych użytkowników forum. 48h spokoju, coś pięknego

Komentarz usunięty

2

@MasnyTed Oho, to straszne, że ktoś zauważa sędziowskie stronnicze sędziowanie. Na krzyż z nim!

konto usunięte

0

@BarcaInfo ramos zadal 1 hita, messi 2

1

@BarcaInfo A może zamiast wzniecać gównoburzę, lepiej spojrzeć na to, że w Twoim linku jest walka o piłkę, a we wczorajszym przypadku faul jest bez piłki? Seriously? o.O

2

@MasnyTed widziałem to. Śmieszne - zawodnik Sevilli powinien dostać kartkę w pierwszym tempie, a sędzia oszczędził obu. Liczy się czas - co nastąpiło w jakiej kolejności.

2

@BarcaInfo
Mój komentarz zapewne po trochu nie spodoba się, ale i po części zyska pozytywny odbiór każdej z kłócących się tu stron, prawdopodobnie dlatego, że staram się podejść do tej sytuacji obiektywnie i na chłodno.
@Piotr,1985
To nie ma znaczenia z kim graliśmy, gdyż różnica w karaniu zawodników za podobne przewinienia pokazuje, że zespoły nie są równo traktowane. Oczywiście ta czerwona kartka dla Messiego raczej nie miała wpływu na losy meczu ze względu na czas, w którym się wydarzyła (chociaż w teorii mógłby w tej czy jeszcze w następnej akcji zdobyć bramkę). Z drugiej strony nie raz po takich akcjach Leo zdobywał bramki - gdyby Bask go nie blokował, Messi po otrzymaniu podania zwrotnego mógłby znaleźć się w sytuacji podobnej do tych, w których wielokrotnie zdobywał bramki po strzałach zza pola karnego. Siedzenie cicho, gdy jeszcze Mourinho oskarżał Barcę o bycie faworyzowaną przez sędziów, moim zdaniem, zbiera żniwo i sędzia, gdy nie jest pewny swojej decyzji, woli ją podjąć na niekorzyść FC Barcelony, gdyż takie decyzje są mniej oprotestowywane niż gdyby postąpił odwrotnie. Dlatego uważam, że pokazywanie podwójnych standardów sędziów ma sens i przedstawiciele klubu powinni to robić, by w przyszłości sędziowie wiedzieli, że ewentualne skrzywdzenie tego zespołu spotka się z reakcją.
@BarcaInfo W każdym razie za to zagranie należała się czerwona kartka, to, że w innym meczu Ramos za podobne zagranie dostał tylko żółtą niczego nie zmienia - po prostu sędzia karzący Ramosa jedynie upomnieniem popełnił błąd, a sędzia Manzano podjął prawidłową decyzję co do sankcji dla Messiego, ale powinien jeszcze dać żółtą kartkę Baskowi. Błędy arbitrów w jednym meczu nie mogą wpływać na decyzje arbitrów w kolejnych - mają sędziować zgodnie z zasadami, a nie na zasadzie precedensu.

Podsumowując, może i Baskowie nie zasłużyli na zwycięstwo za swój styl gry, ale futbol to nie łyżwiarstwo figurowe, że decydują noty za styl, tylko liczy się to co w sieci. Sędzia powinien częściej karać kartkami Basków, ale niekoniecznie wpłynęłoby to znacząco na obraz gry, najwyżej Marcelino musiałby dokonać zmian, by zdjąć z boiska graczy zagrożonych otrzymaniem drugiej żółtej kartki lub w końcu Athletic grałby w osłabieniu, co jednak nie gwarantowałoby zwycięstwa drużynie Koemana. Niestety, w grze FC Barcelony jest jeszcze wiele do poprawy i obawiam się, że to nie będzie jedyny sezon "przejściowy".

1

@piieter Tylko to nie ma znaczenia, gdyż w myśl przepisów każdy umyślny atak na twarz powinien być karany czerwoną kartką. Zarówno w sytuacji Ramosa jak i Messiego należała się czerwona kartka. To czy było to w walce o piłkę czy bez powinno mieć jedynie wpływ na długość zawieszenia, chociaż zachowanie Ramosa również było bardzo niesportowe i mam wrażenie, że obecność piłki w pobliżu dała mu właśnie alibi i pretekst, by zdzielić Suareza - w końcu celowego uderzania rywala ręką w twarz nie da się logicznie podciągnąć pod walkę o piłkę, co innego przypadkowe uderzenie barkiem czy w sytuacji, gdy nie widziało się rywala.

0

@BarcaInfo faul w walce o piłke i uderzenie celowe bez piłki pod wpływem frustracji to nie jest to samo

0

@Derean @BarcaInfo Nie, po prostu nie było VAR-u. Przecież bez wideo Messi też by nie wyleciał. Obie sytuacje powinny być czerwone.

0

@socha Tylko czy uderzanie rywala w twarz jest walką o piłkę? To, że piłka była blisko nie oznacza, że takie zachowanie było elementem walki o nią, co innego przypadkowe uderzenie np barkiem czy nawet ręką, ale na bardziej "naturalnej" wysokości. Żeby nie było wątpliwości - obie sytuacje kwalifikują się na czerwoną kartkę.

0

@Patointeligent przeciez on nie zrobił tego z zamiarem skrzywdzenia go tylko w walce o pozycję ,co mecz sa takie starcia a messi chcial poprostu zrobić krzywdę gościowi bo był sfrustrowany

Komentarz usunięty

0

@socha Nie zgodzę się, walką o pozycję byłoby przepchnięcie, a tu wyprowadził cios, zupełnie inaczej wyglądają przepychanki, a inaczej złośliwa lepa w okolice twarzy/szyi. Tu masz zupełnie inny ruch ręki niż przy normalnych starciach.

0

@socha idąc tym wymyślnym tokiem rozumowania - faul w walce o pozycje. Messi chciał iść za akcją a był blokowany.

1

@Derean Pamietam jak poskładał Salaha w finale w 2019

0

« Powrót do wszystkich komentarzy