La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1914 Culés

konto usunięte

15

Widziałem parę odniesień do gry obronnej Desta i porównywania w stylu, że Alves też nie był mistrzem gry obronnej. No to wyjaśnijmy. Odbiory w przeliczeniu na spotkanie ligowe Alvesa w poszczególnych sezonach zaczynając od 2009/10: 3,5 10/11 -3. 11/12 - 3,4. 12/13- 2,8. 13/14 -3,1. 14/15 - 4,1. To są bujdy, że Alves słabo bronił, dziś w futbolu ciężko znaleźć bocznego obrońcę potrafiącego odbierać piłkę z taką zajadliwością co Dani. O tym co Alves wyczyniał w ataku nie ma co pisać nawet. 21 goli i 100 asyst dla Barcelony i tyle w temacie. Nie chodzi o porównywanie tych graczy bo nie ma to najmniejszego sensu tylko chłodne omówienie faktów.

konto usunięte

2

@Ratamahatta No i Alves przychodził mając 25 lat a nie 19 po kilku latach spędzonych w Hiszpanii i już grając w reprezentacji Brazylii.

1

@Janiama W ogóle nie atakujesz Desta.

konto usunięte

1

@Bagsik88 Nie atakuje tylko stwierdzam fakty

0

@Janiama Jak ja albo pax stwierdzaliśmy fakty na temat Semedo to nazywałeś to obsesją.

konto usunięte

0

@Bagsik88 To co robił Pax w stosunku do Semedo przez kilka lat i co zrobił w artykule można nazwać obsesją. Dest jest za słaby na Barcelonę no chyba że ta Barca ma być inna. Dużo słabsza to wtedy przepraszam to wtedy i dla Puiga jest miejscie i dla Aleni również. Tylko nie pisz za miesiąc że z tym składem nie mamy o co walczyć.

0

@Janiama W artykule też były różne fakty.

Ty jak zamieszczasz x komentarzy na to, że jaki to Dest jest zły to jest nie atak ani obsesja.

Dest gorszy od Semedo nie będzie.


konto usunięte

1

@Bagsik88 Nie napisałem że jest zły, napisałem że jest na ten moment ten 19 latek nie przygotowany do tego by pełnić rolę bocznego obrońcy Barcelony. Bayern chciał go wziąć bo mają Pavarda i od biedy Kimmicha na tej pozycji więc chłopak miałby się od kogo uczyć i spokojnie wchodzić do zespołu. U nas jest tylko Roberto. Dest nie bedzie gorszy od Semedo? Życie pokaże a co do artykułu Pax przez kilka lat był przygotowany do tego bo ciągle opisywał Semedo grę. Dlaczego to robił? Dlaczego nie napisał takiego artykułu w przypadku odejścia Arthura, Vidala, Rakitica, Suareza? Powiedz mi tutaj na jakim zawodniku się pomyliłem w ocenie? Paulinho uważałem za dobry trasfer na tamten moment a wszyscy mnie hejtowali. O Dembele pisałem że to nie jest transfer dla Barcelony. To samo pisałem o Coutinho. O Arthurze szybko napisałem że gra alibi a Puig że nie ma poziomu na Barcelonę. Ok, uważałem że Griezmann będzie wielkim wzmocnieniem i na ten moment nim nie jest. Ale sezon poprzedni by trudny z różnych powodów i nikt nie grał na wysokim poziomie (Messiego nie liczę). Wiesz, że gdybym w tym sezonie w stosunku do de Jonga zachowywałbym się jak wy w stosunku do Semedo czy też do Griezmanna to chłopaka obrzydziłbym kibicom. Tak słabo grał a przychodził za wielkie pieniądze, problem taki ze wszyscy byli zachwyceni tym chłopakiem i trudno im go krytykować a jest naprawdę za co.

0

@Janiama @pax oznaczę przez grzeczność

konto usunięte

0

@ToWinaSedziego Skoro jedna osoba nie zaznacza to ja też nie. Odpowiadam osobie która użyła tego nicku

0

@Janiama A może być wzmocnieniem. Życie pokaże.

Roberto jest lepszy:
Statystyki, opisy oraz filmiki sytuacji, oceny dziennikarzy, lepszy jest Roberto:
https://www.fcbarca.com/96550-slaby-slabszy-semedo.html
https://www.fcbarca.com/94091-barcelona-od-blisko-czterech-lat-nie-potrafi-wypelnic-luki-powstalej-po-odejsciu-daniego-alvesa-ankieta.html
W drugim linku są statystyki, a nie ankieta.

Siedzi na ławce w reprezentacji:
https://www.transfermarkt.pl/nelson-semedo/nationalmannschaft/spieler/231572

Grał z wieloma skrzydłowi, ze wszystkimi równie słabo:
Portugalczyk na skrzydle miał Griezmanna, Pereza, Fatiego, Dembele, Malcom, Vidal, Coutinho....i z każdym grał podobnie. Roberto dobrze się rozumie z Messim czy Suarezem....więc tu problemem nie jest Messi, a Semedo.
https://www.transfermarkt.pl/nelson-semedo/leistungsdatendetails/spieler/231572

Oceny Sofascore:
https://www.sofascore.com/pl/zawodnik/nelson-semedo/252821

Cena za Semedo to 30 mln. Poszedł do średniaka, który nie gra w Europejskich Pucharach oraz nie ma szans na mistrza.

Największe kluby obecnie wykonały transfery np. City kupiło Ake(kupili też innych) za ponad 40 mln.:
https://www.transfermarkt.pl/manchester-city/alletransfers/verein/281

Liverpool np. kupił Jotę za ponad 40 mln.:
https://www.transfermarkt.pl/fc-liverpool/alletransfers/verein/31

Chelsea kupiła np. Havertza za ponad 70 mln.:
https://www.transfermarkt.pl/fc-chelsea/alletransfers/verein/631

Arsenal np. kupił Gabriela za ok 26 mln.:
https://www.transfermarkt.pl/fc-arsenal/alletransfers/verein/11

United np. Van de Beeka za ok 38 mln:
https://www.transfermarkt.pl/manchester-united/alletransfers/verein/985

Tottenham kupił np. Reguilóna za ok 30 mln.:
https://www.transfermarkt.pl/tottenham-hotspur/alletransfers/verein/148

Leicester kupiło np. Castagne(prawy obrońca) za 24 mln.
https://www.transfermarkt.pl/leicester-city/alletransfers/verein/1003

Juventus kupił np. Arthura za ponad 70 mln,:
https://www.transfermarkt.pl/juventus-turin/alletransfers/verein/506

Inter kupił np. Hakimiego(prawy obrońca) za 40 mln.
https://www.transfermarkt.pl/inter-mailand/alletransfers/verein/46

PSG kupiło np. Icardiego za ponad 50 mln.:
https://www.transfermarkt.pl/fc-paris-saint-germain/alletransfers/verein/583

Bayern kupił np. Sane za ok 45 mln:
https://www.transfermarkt.pl/fc-bayern-munchen/alletransfers/verein/27

Pep woli Roberto:
http://www.blaugrana.pl/30431-Manchester-City-kusi-Sergiego-Roberto

Napisał o Semedo bo o Portugalczyku jest tu jakiś mit.

To, że miałeś rację odnośnie paru zawodników oznacza, że zawsze ją będziesz miał?

Znowu nie trafiłeś bo ja jestem zwolennikiem Griezmanna.

Semedo przyszedł za spore pieniądze, grał słabo to jest krytykowany.

0

@Janiama
Jak zwykle brak kultury. Napisz i zaadresuj to do mnie jak piszesz kłamstwa o mnie. Lubisz pisać bzdury bez pokrycia a potem uciekasz od dyskusji.

0

@ToWinaSedziego
Dzięki, @Janiama lubi atakować ludzi którzy punktują jego bzdury, po ten pisze komantarze ich nie odznaczając.

1

@Bagsik88
Nie ma sensu udowadniać userowi @Janiama rzeczy oczywiste. On dla Semedo jest w stanie nie widzieć kilkumetrowego złamania linii spalonego no by wyszło że Nelson popełnił juniorski błąd. Dla niego najlepszy z Bayernem był Nelson a obrońca musi biegać za zawodnikiem w polu karnym bez możliwości przekazania.

0

@pax Na to niestety wychodzi...a szkoda.

1

@Janiama

"Pax przez kilka lat był przygotowany do tego bo ciągle opisywał Semedo grę. Dlaczego to robił?"

Wyjaśniłem wszystko pod felietonem, ale jak widać zarówno na boisku jak i w komentarzach widzisz tylko to co Ci pasuje. No to jeszcze raz.

Co do częstego odnoszenia się do prawego obrońcy, bo taki zarzut tez się pojawił. Oceniam czy odnoszę się do ocen od co najmniej przegranego finału CdR z Realem (chociaż było to już znacznie wcześniej). Wiele osób upatruje sobie pewnych graczy i hejtuje lub hypuje swoich nielubianych/ulubionych zawodników. Wtedy ciągnie się strumień negatywnych lub pozytywnych kłamstw na ich temat (powstają stereotypy t.j.: „wrzutki Alvesa na dach”). Jednym z pierwszych tak traktowanych był Alves i od brania go w obronę przez lata baczniej przyglądam się bocznym obrońcom https://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html. Przez lata poznałem zasady i schematy panujące u każdego trenera w Barcelonie na tej pozycji, każdy mecz analizując 2-3 razy, porównując i analizując ruch bocznych obrońców, zadania boiskowe. Dlatego, jak pisano cynicznie o wrzutkach Alvesa w każdym meczu na dach Camp Nou pytałem kiedy to było, bo robiąc np. zestawienie wrzutek Alvesa przez kilka miesięcy takowych nie było, ale mimo to takie komentarze były non stop. Podobnie zdarzało się jak wymyślano na temat Gomesa (krytykując go za spotkania w których nawet nie grał) czy Ivana w jedną stronę lub Arthura czy de Jonga w drugą. Dlatego opisując grę zawodnika skupiam się na jego grze minuta po minucie, opisując wszystkie najważniejsze zagrania, ogólnym opisie gry (z piłką, bez piłki, ustawienie itd.) i statystykach. To, że częściej robię oceny w kontekście bocznych obrońców, szczególnie prawej strony to nie jest kwestia „uwzięcia się” na Nelsona ale wcześniejszej i głębszej analizy tej pozycji od czasów gry Alvesa. Po prostu baczniej przyglądam się prawej stronie od co najmniej 7-8 lat, czyli zanim Semedo nie było w drużynie. Dlatego jako pierwszy zauważyłem jego przesunięcie na fałszywego skrzydłowego w ataku pozycyjnym.

Odnieś się merytorycznie do mojego felietonu, co w nim jest błędnego, gdzie popełniłem w nim błąd itd. Dość zgadzamy się pod tematami politycznymi, nie sądziłem że w kwestiach piłkarskich będziesz używać pisowskich metod, atak personalny bez odniesienia się do meritum.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?