La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 685 Culés

22

Jeśli są tacy ludzie jak ja, że nie popieram ani PIS ani PO i mając do wyboru zagłosować na Dudę albo na Trzaskowskiego tego 12 lipca i zastanawiają się na kogo zagłosować to jeśli się słyszy, że Duda mając do wyboru dać 2 mld zł na telewizje albo dać je na chore dzieci ze śmiertelnymi chorobami wybiera telewizje to się w głowie nie mieści a druga sprawa to ułaskawienia pedofila... To ja osobiście po tych dwóch sprawach już nie muszę się zastanawiać na kogo oddać głos i dziwię się ludziom, którzy oddają na Dudę głos.

27

@Barcelismo a Platforma to tak chetnie pieniążki rozdawała przez 8 lat na szpitale?

43

@Barcelismo Jako prezydent Warszawy z 80 złożonych obietnic dotrzymał 3 a z połowy sie wycofał od razu bo wygraniu wyborów
tak będzie i tym razem, ale z Polską (Jeżeli jakimś cudem by wygrał)

9

@Barcelismo Dużo ludzi jest zaślepionych bo Duda "daje" pińcet i tylko to się liczy.

17

@Elnuum Ale co ty mi tu wyjeżdżasz co robiło peo kiedy rządziło ? Tu mowa jest o tym co napisałem. Jak można dać głos na kolesia, który ułaskawia pedofila i daje 2mld na tv zamiast na chore dzieci.

2

@Elnuum ja nie popieran ani Pisu ani Po, jestem bardziej za wolnością gospodarczą i wszystko związane z tym w okol, i pojde glosowac na Traska ze wzgledu tylko takiego ze nie jsst dobrze kiedy rzad ma prezydenta i sejm a juz w ogole jesli chodzi o PiS bo niedaj Boze znowu jakis socjal wymysla i juz do konca rozwala gospodarke Nasza, ja mysle o przyszlosci Moich dzieci i wnukow i nie chce zeby Oni musieli cierpiec przez baraniw ktorzy chca sobie kupic glosy przez chore socjale

27

@Barcelismo Nie, no... Nie głosuje na Dude, ale jak można powielać bzdury, że ułaskwawił on pedofila. Pedofil odbył całą kare, a Duda zniósł zakaz zbliżania się do ofiary na PROŚBE OFIARY.

Co do całej treści... obie partie mają podobnie dużo na sumieniu. Jak ktoś ma minimum rozsądku to serio, ciężko jest zagłosować z lekkim sumieniem.

4

@q4s3y Twoje zdania są kompletnie nie na mój temat ale jak już piszesz o obietnicach to przypomnę jedno z kilkunastu obietnic Dudy. Przed wyborami w 2015 Duda powiedział, że gdy zostanie prezydentem to do listopada podniesie kwotę wolną od podatków bo jest jak on sam powiedział karygodnie niska i jeśli tego nie zrobi poda się do dymisji. Jak jest obaj wiemy. Ale to tak na marginesie.

9

@Barcelismo Masz częściowa rację 2 mld na TVP to skandal Ale po co mieszać w to chore dzieci? Łykasz tą narrację jak pelikan Przecież to jest absurd Opozycja wymyśliła takie hasło a ludzie się na to nabierają Owszem 2 mld na TVP skreśla w moich oczach całą ta partię i tyle Zupełnie nie trzeba brnąć w to dalej bo po co

1

@Barcelismo brawo

27

@Barcelismo poczytaj trochę o sprawie pedofila i ogólnie doinformuj sie, sprawdź różne źródła doniesień itd. Bo z tego co napisałeś, wnioskuję, że jesteś typowa osoba, która średnio interesuje się polityka, usłyszy coś i wierzy we wszystko co mówia ludzie. Sprawa z pedofilem jest bardziej złożona, koleś swoje odsiedział, o ułaskawienie prosila rodzina, w tym pokrzywdzona przed laty córka. Co do funduszy na tvp, jest to telewizja publiczna. Nie oglądam jej na codzień i wiem, jak żenująca propaganda jest w ich wiadomościach, ale fundusze są też na inne cele, sport, kultura. Poza tym porównywanie tego, że dali na to, a na tamto nie jest marna prowokacja. O wszystkim można by tak dywagować.

Nie jestem zwolennikiem PiS, ale na pewno nie zagłosuje na kandydata PO.


konto usunięte

2

@q4s3y a co mają obietnice kandydata do głosowania na niego? przecież wiadomo, że nikt nigdy tych obietnic nie spełnia

19

@Barcelismo Nie lubię Dudy, ale powielanie głupot o ułaskawieniu pedofila z faktu, czy innego g...a jest słabe.

2

@messiandiniesta pedofil będzie pedofilem i żaden z nich nie zasługuje na ułaskawienie bo to co robią innym jest najgorszym co można zrobić

21

@Barcelismo Naprawde nie rozumiesz specyfiki danej sytuacji? Pedofil odbył całą kare w więzieniu, jest na wolności. Jego jedynym ograniczeniem, że nie może zbliżać się do ofiary, swojej córki. Córka CHCE mieć z nim kontakt. Duda na pisemną prośbe córki zdejmuje zakaz zbliżania się pedofila do dorosłej już dziś córki. Naprawde trzeba być za bardzo przeżartym polityką, żeby w tym widzieć coś złego.


8

@Elnuum
Za PO troche danych

➡️Wydatki NFZ na ochronę zdrowia
• 2006 r. - 36 mld zł
• 2007 r. - 40,1 mld
• 2014 r. - 63,6 mld zł (wzrost o ok. 76% w stos. do 2006 r.)


➡️Wydatki na onkologię (wartość zawartych umów we wszystkich rodzajach świadczeń)
• 2006 r. - 1,6 mld zł
• 2007 r. - 2 mld
• 2014 r. - 4,5 mld zł (wzrost o ok. 181% w stos. do 2006 r.)


➡️Liczba zadłużonych szpitali
• 2006 r. - 574
• 2007 r. - 515
• 2014 r. - 311 (spadek o ok. 46% w stos. do 2006 r.)

12

@Barcelismo Gościu odsiedział karę. Duda go nie ułaskawił, a zdjął tylko na prośbę pokrzywdzonych zakaz zbliżania się.

2

@q4s3y
Czemu kłamiesz?

2

@MarioVeB! Bez 2020 nie ma skali porównawczej. To normalne, że wydatki za służbe zdrowia rosną.

2

@messiandiniesta
Tak samo jak sytuacji rynkowej w dobie kryzysu światowego jak i koniunktury obecnej.

3

@Barcelismo Trzaskowski jest uczniem Sorosa. Osoby, która płaciła ludziom za robienie zadymy na różnego rodzaju manifestach. I Trzaskowski ma mówić o pojednaniu ludzi? Kto dzieli Polskę na biednych i bogatych? Ile afer było za PO, w których bogaci byli bogatsi poprzez nieuczciwość?

5

@messiandiniesta a no tak, to jak odbyl kare, to juz nie pedofil, tylko prawy obywatel, prawdziwy polak i patriota?

0

@Szklaner Nie, nadal pozostaje pedofilem. Pokazuje ci tylko, że w decyzji Dudy nie ma nic nagannego.

5

@Elnuum Magiczne zaklęcie "azatuska!", maskujące występki Rządu, a stanowiące przy tym niesamowitą ripostę - odpalone! Czy jesteś fanatykiem PiS? Bo to jest typowe dla fanatyków PiS: choćbym wyraźnie podkreślał, że nie jestem zwolennikiem PO, tak jeśli skrytykuję PiS, to "muszę" się tłumaczyć ich fanatykom z tego, co robiła Platforma.

3

@Barcelismo Jakie ułaskawienie pedofila? Zamaiast zapoznać
się z faktami w tej sprawie, wolisz wylewać żale na La ramblii, przeczytaj coś więcej niż nagłówek zanim zaczniesz się kompromitować publicznie błagam.

0

@ZygmuntTrzeciFaza Padł argument, że PIS wolał przekazać 2 mld na TVP, niż na służbę zdrowia, a kolega zapytał, czy zatem w takim razie PO dało na tą służbę, jeżeli ma to być argument przemawiający za tym, żeby głosować na PO. Gdzie ty tu widzisz "maskowanie występków rządu"? Chyba ci się zbyt mocna nadinterpretacja odpaliła...

0

@Peniu Ty za to łyknąłeś narrację obronną jak pelikan. To co zrobił Prezydent jest karygodne szczególnie pod względem usprawiedliwienia.
Prawda, sprawa jest bardziej złożona.
Ale P. Duda napisał
- "gwałtu nie było" - chociaż zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu był gwałt nieletniej przez jej opiekuna
- argumentował, że jest to "sprawa rodzinna", co jeszcze bardziej pogrąża gwałciciela i samego Prezydenta

Już nie wspominając, że minister Ziobro dodał, iż ułaskawienie jest, ale nie dla gwałciciela, a rodziny, co jest kompletnym absurdem. Czyżby Minister Sprawiedliwości RP nie wiedział, że nie stosuje się ułaskawienia w stosunku do pokrzywdzonych? :D

1

@fcbarcafan19 Duda powiedział, że gwałtu nie było.

0

@Barcelismo Właśnie jak można być za Konfederacją, przeciwko LGBT, ale poprzeć kogoś kto ułaskawia pedofila?

2

@YeastMoss jak dla mnie ich słowa mają w tej sprawie drugorzędne znaczenie. Córka chce mieć kontakt z ojcem, który odpokutował i basta. A teksty, że Duda ułaskawił gwałciciela i koniec kropka są marną prowokacja dla mas.

0

@Peniu Kontakt córki z ojcem nie zdejmuje z gwałciciela odpowiedzialności, ciężko też powiedzieć co znaczy "odpokutować" w tej sytuacji. Ja poza tym nie argumentuję, że "koniec kropka", więc po co mi to piszesz?
Piszę, że Prezydent SKŁAMAŁ, że gwałtu nie było, co jest skandalem!

Przy 90% innych spraw o gwałt (a już w ogóle, gdyby gwałcicielem okazał się np. gej) prawica wnosiłaby o obowiązkową kastrację. Ale gdy odpowiedzialność zdejmuje Prezydent albo gwałcicielem jest ksiądz śpiewka jest inna. To jest dramatyczne

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Który piłkarz Barcelony pokaże się z najlepszej strony podczas EURO i Copa America?