La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 832 Culés

Informujemy, że trwa cisza wyborcza i wszelkie rodzaje agitacji politycznej są zabronione.

37

Całe szczęście, że w USA jest łatwy dostęp do broni palnej, bo w przeciwnym wypadku to bydło ludzkie, mające zero szacunku do czyjejś własności i dorobku życiowego nie miałoby już żadnych zahamowań. Policja czasami nie jest w stanie nadzorować każdego miejsca, tym bardziej zważywszy na eskalację tego typu formy "protestów".

https://pantarhei24.com/wideo-usa-uzbrojeni-amerykanie-strzega-wlasnosci-przed-antifa-i-szalejacymi-protestujacymi/

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/101113524_1320011381540455_3783315074752446464_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=110474&_nc_ohc=BVDtpmTecPIAX8qI_Sp&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=6975aada7ac0c9e523b87031f747f970&oe=5EF905B2

Ciekawostka:
W styczniu tego roku w Wirginii odbył się protest przeciwników ograniczeń dostępu do broni palnej. Obecne tam osoby były... uzbrojone w broń palną.

https://s6.tvp.pl/images2/6/4/d/uid_64d517552fca99b84ec4da55185c1d281579584077874_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg


Podsumowanie protestu tych niebezpiecznych i uzbrojonych ludzi:
-0 ofiar śmiertelnych
-0 rannych
-0 podpaleń
-0 kradzieży
-0 demolek


Aktualne podsumowanie działań części uczestników pokojowych protestów spowodowanych śmiercią George'a Floyda w dużym skrócie:
-liczne podpalenia, m. in. komisariatów policji;
-niezliczone kradzieże, grabieże i rozboje;
-demolki i dewastacje mienia prywatnego i publicznego, w tym pomnika Tadeusza Kościuszki (był zwolennikiem wyzwalania czarnoskórych i chciał, żeby ówczesny prezydent przeznaczył nawet na to jego pośmiertnie zachowany majątek)
-starcia ze służbami porządkowymi, stosowanie przemocy wobec niewinnych obywateli;
i wiele, wiele innych.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/101250311_2922297987895586_7883575311198060544_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=Lq0oVuaBYNoAX_c4fsx&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=54fe4694c7ac2c45f5a0b089b2ec701d&oe=5EFB8DC6

Komentarz usunięty

10

@michalm21 dobrze napisał.

16

@Mathew86 Stany Zjednoczone to 5% globalnej populacji.
Masowe strzeaniny w Stanach to 31% masowych strzelanin na swiecie.

Let that sink in.

0

@michalm21 Twoja wypowiedź nie jest zgodna z prawami niewidzialnej ręki rynku.

4

@michalm21 no tak - brak argumentów do komentarza osoby, która nie zgadza się z moimi poglądami = "co za faszysta". Cóż za zaskoczenie.

15

@michalm21 Po co od razu szufladkujesz gościa? Nie wystarczy ci to że mądrze pisze i wystarczy się tylko z tym zgodzić (albo i nie - jeśli masz jakieś argumenty aby go przekonać do zmiany poglądów) Ale nie - od razu trzeba wyjechać z jakąś orientacją polityczną i zbędnymi epitetami

29

@YoNoEntiendoNada czarnoskórzy odpowiadają za 60% przestępstw, stanowią 13% populacji w Ameryce. Fajnie to wygląda.

2

@kerouac Pamiętaj jak to ktoś fajnie ujął że nie popełniają najwięcej przestępstw ale są najczęściej skazywani XD

4

@kerouac Te dane już dzisiaj były obalone, są po prostu z przysłowiowej d*** :D

5

@Mathew86 Ale wiesz, że biografia Kościuszki pozwala zakładać, że nie dość, że nie miałby nic przeciwko napisamom na cokole, nie dość, że aktywnie przyłączyłby się do protestów, to jeszcze sam by srogą rozpierduchę robił?

13

@kerouac To, że czarnoskórzy odpowiadają za 60% przestępstw może być prawdą. Jednak nieprawdą jest, że popełniają je tylko dlatego, że są innego koloru skóry. Na to składa się wiele czynników - ubóstwo, niski poziom życia, niewystarczająca edukacja, a na te czynniki wpływ ma również rasizm w USA.

2

@Hosh dokladnie. Sam fakt, ze popelniaja 7 razy wiecej przestepstw i sa 6 razy czesciej ofiarami sugeruje, ze to problem wewnetrzny glownie - chociaz nie tylko - i ma wiele wspolnego z tym, z jakich dzielnic pochodza. Jak ktos twierdzi, ze tak nie jest to sam siebie oklamuje albo celowo manipuluje narracja, zeby mu bardziej pasowala.

Instytucjonalny rasizm, ale o tym pisalem juz wczoraj.

5

@michalm21 gdybyś chociaż troszkę zainteresował się tematem to wiedziałbyś, że faszyści i lewica zawsze chciały ograniczać dostęp do broni. W USA Demokraci i ich "gun control", w III Rzeszy wielki przeciwnik dostępu do broni - Adolf Hitler, a w 1931 r. w faszystowskich Włoszech Benito Mussolini i jego eliminowanie "wywrotowego elementu" czyli ograniczenie dostępu do broni.
@YoNoEntiendoNada Ty zarzucasz tutaj wielu osobom głupotę czy brak edukacji, więc pomyśl nad tym czy to co piszesz ma sens. USA jest dopiero na 94 miejscu pod kątem ilości zabójstw na 100 tys. mieszkańców. Zabójstwa w USA to 4,4%
wszystkich popełnianych zabójstw. Teraz weź pod uwagę fakt, że 40% broni na świecie jest w rękach ludności USA. Wyciągnij z tego wniosek czy problemem jest broń czy może jednak ludzie.

2

@Bykunn Niestety czarni popełniają pięciokrotnie więcej przestępstw w stosunku do białych niż odwrotnie

5

@Persyfl skoro by zrobił rozpierduchę w imię uciśnionych czarnoskórych, to tym bardziej nie rozumiem, czemu zdewastowali jego pomnik.

4

@Kusco15 https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2016/crime-in-the-u.s.-2016/topic-pages/tables/table-21
Serio trzeba po parę razy w dyskusjach z tymi samymi osobami wklejać te same tabelki, a i tak dalej będziecie powtarzali kłamstwa?

0

@Bykunn przecież masz tam wytłumaczone dlaczego te tabelki wprowadzają w błąd

4

@AV0CAD0 ‘brak edukacji w temacie’ czyli mowimy o rasizmie, bo do tych wpisow sie przeciez odwolujesz.

Pewnie, ze problemem sa ludzie, ale ogolnodostepnosc broni w Stanach nie pomaga i nie ma to nawet zwiazku z kolorem skory, tylko o generalnym problemie jaki w USA panuje. Zobacz ile w Stanach jest strzelanin w szkolach, a ile na swiecie jest strzelanin w samych szkolach - to tez duzo mowi, bo dzieciaki w wiekszosci miejsc nie dostana sie do broni tak latwo. Ameryka ogolnie ma mnostwo problemow, wlacznie z obecnymo zamieszkami, ale nie udawajmy ze sprzedawanie amunicji w sieciach takich jak Bass Pro Shops, dla przykladu, nie jest problemem.

2

@Bykunn co trzeci czarny mężczyzna siedzial w więźniu. Czarne kobiety skarżą się że nie mają się z kimś związać i jak myślisz skąd to się wzięło?

5

@Kusco15 Te tabelki w ogóle nie wprowadzają w błąd. Po prostu przeczą Twojej tezie dlatego je negujesz. Ja nie twierdzę, że nie ma problemu, twierdzę tylko, że powszechnie podawane dane są kompletnie od czapy
Skąd masz te dane o co 3 czarnym mężczyźnie? :D

3

@Kusco15 instytucjonalny rasizm.
Samo wskazywanie na wiezienia jest jednym z najwygodniejszych argumentow.

https://www.nytimes.com/2017/03/07/us/wrongful-convictions-race-exoneration.html

Tego typu badan, potwierdzajacych teze, jest mnostwo. Taki termin jak okolicznosci lagodzace to w ogole rzadko spotykany fenomen w wypadku czarnoskorych przestepcow.

1

@Bykunn Dej źródło byku, wyprowadź mnie z błędu.

1

@Hosh Ale ja to wiem, po prostu stosuję wybiórczą formę statystyki. To była ironia, bo nawet dzisiaj w dyskusji z @NGTRX wspomniałem o tych danych i zaakcentowałem, że należałoby sprawdzić te dane pod katem sytuacji.

6

@kerouac Masz 6 komentarzy wyżej. Oficjalna strona FBI, dane z 2016 ale myślę, że jest to na tyle nieodległy termin (a przestępczość generalnie spada) że możemy ich użyć

5

@Bykunn Okay już widzę, sorry, z doskoku. Czyli na pierwszy rzut oka: ludność czarna wg oficjalnych danych stanowi 12,6% ludności w USA i - wg twojego linku - odpowiadają za 28% "aresztowań" czy zatrzymań za wykroczenia.

Wstępnie uniżam się i przyznaję do błędu. Statystyki FBI (to oficjalna strona?) są zdecydowanie bardziej wiarygodne, niż zalewające internety linki. Z braku czasu i chęci nie mogłem zbytnio zweryfikować danych, a korzystałem z reddita.

Tak czy owak wskaźniki przemawiają na niekorzyść czarnych.. nadal.

4

@Kusco15 Niestety operujemy na trochę innej jakości źródłach w tym przypadku :/ Ten artykuł nie ma nic wspólnego z rzetelnością, ale nawet odkładając to na bok to gdzie Ty tam wyciągnąłeś informację, że 1/3 czarnoskórych mężczyzn siedziała w więzieniach? Jedyne co tam jest napisane to, że "szacuje się, że 1/3 młodych afroamerykanów jest lub była w więzieniach" Ale nie ma już żadnej wzmianki kto to szacuje
@kerouac Ah oczywiście, że na niekorzyść i jest ku temu wiele powodów. Ja przestępczości nigdy nie będę usprawiedliwiał, chcę tylko w miarę jak najuczciwiej podejść do tematu ;) Mnie nie trzeba za nic przepraszać, tylko rozmawiamy :D

2

@Bykunn Trzeba, nie lubię być w błędzie i zawsze cieszę się, gdy ktoś mnie z niego wyprowadza :D

0

@Bykunn To problem szeroko znany. Przestań z tą nadgorliwością. Zbyt dużo o tym czytałem i słyszałem żebym teraz szukał statystyk. Dla ciebie to dobra taktyka aby pokazać że tak naprawdę problem jest wymyślony

5

@Kusco15 "Zbyt dużo o tym czytałem i słyszałem żebym teraz szukał statystyk."

W dyskusji to tak nie działa :D

9

@Kusco15 Haha :D Czyli artykuły które czytałeś to jest prawda objawiona na ten temat, a oficjalne statystyki kłamią. No jest to jakieś podejście

0

@Bykunn ja mówię o czarnych kobietach co nie mają mężczyzn bo duża część z nich siedzi w więzieniu. Może nie opacznie zaufałem 1/3 z tej strony jednak często przy okazji o tym słyszę i widzę też na przykładzie jak wielu procent znanych przeze mnie czarnych sportowców wychowuje się bez ojców

5

@Mathew86 Nie pomnik, tylko cokół. Ciężko się też spodziewać, żeby w ferworze walki ludzie sprawdzali kim jest każdy białas na pomniku. No i sam Kościuszko zapewne nie miałby z tym problemu, więc nie wiem czemu mają go ludzie, których sprawa nie dotyczy.

0

@Mathew86 bo nie znają tej postaci. Pewne jest to że Trump go nie zna.

« Powrót do wszystkich komentarzy