La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1364 Culés

4

"Jeśli chodzi o zajęcia na uczelniach, pod tym względem sytuacja jest nieco lepsza, bo rok akademicki trwa do września i prawdopodobnie zajęcia będą musiały odbywać się latem" - zaznaczył Gowin.

IKS DEEE :d

konto usunięte

4

@krissu8 ale co Cię tu dziwi? Są zajęcia na niektórych kierunkach, których nie zrobisz zdalnie.

11

@krissu8 cooo? Mamy teraz masę zadań zdalnych i jeszcze mamy w wakacje chodzić na uczelnie?

0

@kamiVeB to samo w liceum jest

konto usunięte

9

@kamiVeB to już moim zdaniem zależy typowo od uczelni i przedmiotu. Jeśli zrealizujesz program zdalnie to nie będziesz w wakacje musiał dodatkowo na zajęcia chodzić z tego przedmiotu.

Komentarz usunięty

4

@kamiVeB Jezeli wszystkie przedmioty masz zdalnie, to wrocisz pewnie na egzaminy, ale na wielu kierunkach masz zajecia, ktore nie moga byc realizowane zdalnie I w lecie bedzie ich nadrabianie.

3

@weld141 Współczuje. Studia to najlepszy czas w życiu. Papierek to jest sprawa drugorzędna.

33

@weld141 No tak, kazdy student to nierob bez ambicji, prawdziwa elita to operatorzy wozkow widlowych i spawacze.

konto usunięte

26

@weld141 a wgl w którymś miejscu autor napisał, że nie pracuje? Co to za wywód z dupy? Jakiś kompleksik?

0

@Ghostface Chyba że tak. Mam nadzieję że tak będzie.

5

@weld141 to chyba jeden z tych gości co robi filmy pt. "Chcesz zarabiać 5000$ dziennie, nauczę Cię biznesu"

1

@weld141 Praca w weekendy mi wystarczy.

2

@kamiVeB kolega to chyba nie pracuje? Skończą się studia i trzeba będzie wziąć się za robotę, to dopiero będzie kwik :). Teraz masz mordeczko wolne, to może jakoś przeżyjesz te wakacje

0

@mateuszdabski jakie na przykład?

Komentarz usunięty

konto usunięte

9

@joloskyy różnego rodzaju zajęcia w laboratoriach, czy np. na kierunkach medycznych. Części z tych zajęć wgl nie zrealizujesz zdalnie, część może tak, ale to na takiej zasadzie jakby ktoś Ci pokazał jak zrobić salto i już byś umiał salto. To tak nie działa, trzeba też praktyki.

Komentarz usunięty

2

@Kozinho. Chyba nie rozumiesz o co tutaj chodzi ;)

konto usunięte

6

@weld141 cóż za kultura, wow. Czapki z głów.

1

@mateuszdabski uczę się na kierunku medycznym, wszystkie zajęcia odbywają się zdalnie :) da się!

5

@Kozinho. Pracuję pracuję aczkolwiek tylko w weekendy. Studia w tygodniu, praca w weekendy to zapewne nic w porównaniu z pracą na 8 godzin od poniedziałku do piątku gdzie większość czasu człowiek spędza w telefonie bo nie ma co robić.

konto usunięte

2

@joloskyy no ja mam trochę znajomych na uczelniach medycznych w paru miastach i no z tego co mówią poziom tych zajęć jest różny. I część rzeczy na siłę zrealizujesz zdalnie, ale z tego co słyszę to nie za wiele jest to warte.

Komentarz usunięty

1

@joloskyy Moze na medycznym tak, przynajmniej na pierwszych latach, ale juz chemii, biologii I przedmiotow pokrewnych nie da sie realizowac tylko na skype.

1

@mateuszdabski ale w takim razie niech nie prowadzą zajęć on-line, jeśli chcą je powtarzać w wakacje

7

@weld141 Skad az takie kompleksy u ciebie? Chciales studiowac ale gimnazjum okazalo sie nie do przejscia?
Na medycynie nie wystarczy wkuwac, sa przedmioty ktore trzeba zrozumiec.
Co do twoich tekstow o poznym odcinaniu pepowiny - jesli poszedl na medycyne dla pieniedzy, to ma szanse dorobic sie bardzo duzo, w ciemno powiem ze nieporownywalnie wiecej od ciebie. Jesli studiuje z pasji i ambicji, jest w stanie pomoc wielu ludziom, znowu znacznie bardziej niz ty.

1

@weld141 niektórzy chcą zarabiać więcej niż marne 3500zl, a bez studiów ciężko ten próg przekroczyć, trzeba mieć albo zaplecze finansowe, znajomości, lub szczęście :)

konto usunięte

1

@Ghostface wydaje mi się, że tu już w podstawówce były spore problemy.

konto usunięte

0

@joloskyy jasne, też jestem tego zdania. Ale nie oszukujmy się - na większości uczelni panuje obecnie absolutny cyrk organizacyjny ;)

0

@Ghostface mam kolegę na 6 roku i też dają radę. Oczywiście wymaga to więcej samodyscypliny, ale to już sprawa indywidualna. A co do kierunków, które przedstawiłes to ich nie studiuje i nie mam tam znajomych, więc się nie wypowiem.

0

@weld141 spoko, życia nie miałem przez rok, ten pierwszy, teraz dziennie uczę się mniej niż ty spędzasz czasu w robocie. O ile jaąmasz.

0

@joloskyy no tylko mi za ten czas płacą, tobie nie

1

@Fartlow żeby zarabiać więcej wystarczy nie pracowac na pierwszej lepszej produkcji, a miec jakiś fach, z doświadczeniem trwającym tyle ile studia zarobisz o wiele więcej niż 80% tych studentów

10

@weld141 ale jak widać szacunku do ludzi tam nie nabierzesz

0

@joloskyy na szacunek trzeba zasłużyć

9

@weld141 Jestem studentem lotnictwa i kosmonautyki na specjalności pilotaż. Powiedz mi gdzie bez studiów będę zarabiać tyle ile turaj jak je skończę (pilot lotu zarabia od 10 do 30k miesięcznie)

0

@joloskyy no ale jak ktoś ma dwie lewe ręce,i jedyne co potrafi to wykuć się na pamięć zdać i zapomnieć, to jedyna opcja są studia, po których 3500 na miesiąc będzie dla nich marzeniem

0

@konrad1661 napisałem że 80%
Takie przypadki rozumiem, ale większość osób idzie na kierunki po których 3500 zł ja rękę będzie spełnieniem marzeń

5

@weld141 To niech se studiuje nawet coś takiego jak chce, boli Cię to? Czy aż tak bardzo potrzebujesz w internecie się dowartościować, że wyśmiewasz ludzi którzy inaczej od Ciebie żyją?

0

@NGTRX nigdzie ich nie wyśmiewałem, wyraziłem sobie zdanie, aż tak potrzebujesz się dowartościować że szukasz wszędzie sensacji?

Komentarz usunięty

0

@weld141 wiadomo, każdy lekarz wykuł, zdał, zapomniał xd i każdy z, kto nie ma dwóch lewych rąk potrafi zostać lekarzem.

0

@NGTRX sam pewnie skończyłeś taki kierunek i zarabiasz Teraz mniej niż twoi kumple po zawodówce więc wyżywasz się na mnie ???? pozdro

0

@weld141 ???? pozdro

0

@joloskyy uczyć się medycyny a zostać prawdziwym lekarzem to dwie różne sprawy, więc nie schlebiaj sobie

13

@weld141 Typowy przykład gościa który nigdy na studiach nie był ale najlepiej wie co po nich następuje XD

2

@weld141 Czyli uważasz się za osobę bardziej kompetentną i która więcej osiągnie w życiu niż student medycyny, który dostał się na najtrudniejsze studia, gdzie radę dadzą tylko osoby ponadprzeciętnie inteligentne, na które na jedno miejsce jest nawet 42 chętnych? I to twoje 80% to obliczyłeś na kalkulatorze kwantowym czy jakim? Wystarczy pomysł na siebie, i co można po studiach robić, i bez problemu możesz być spełnionym człowiekiem. I na studia idzie się przede wszystkim aby poznać samego siebie i poszerzyć horyzonty i inteligencję, bo uczyć powinniśmy się całe życie. Tylko nie wiem czy takie argumenty przemówią o kogoś kto wszystkie argumenty opiera na pieniądzach.

3

@weld141 Częściowo masz rację, chodzenie na studia, które nie gwarantują wysokich zarobków nie ma wiele sensu, ale po pierwsze są kierunki, które gwarantują wysokie zarobki, a po drugie nawet jak ktoś idzie na kierunek, który ich nie gwarantuje, ale idzie na niego z pasji, to dobrze i nie ma co tego krytykować. Za bardzo generalizujesz po prostu. A medycyna jest do przeżycia, nawet pierwszy rok.

5

@ngif I tu się odniosłeś do tego czego mi w tej rozmowie brakowało - ktoś może iść na studia nie dla pieniędzy, a z pasji. I to jest coś czego @weld141 widocznie nie rozumie, że ktoś może chcieć zdobyć wiedzę, rozwijać pasję i właśnie wiedzą i rozumieniem danego przedmiotu wybijać się ponad przeciętność, a nie ilością pieniędzy w portfelu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Które miejsce zajmie Barcelona w zbliżającym się sezonie LaLigi?