La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1084 Culés

0

Czy według was brak tolerancji (np dla osób ze środowiska LGBT) to coś złego? Bo mam wrażenie, że takie stanowisko momentalnie wzbudza oburzenie wśród dużej części społeczeństwa.

18

@Ramos9248 Dla mnie takie coś to głupota i wpieprzanie się w czyjeś życie. Co z tego, że dana osoba jest gejem, lesbijką itd.? Coś to zmienia?

6

@Ramos9248 jeśli brak tolerancji polega na tym że się omija takich ludzi, te tematy i w nie nie wnika po prostu z myślą "niech sobie będą" a nie że idziesz po ulicy i krzyczysz żeby ich po(masa epitetów) i za(epitety) to spoko. :)

2

@Ramos9248 czy nietolerowanie murzynow to cos zlego??

29

@Grzesior667 nic, ale jak już próbuje z buciorami wchodzić w czyjeś życie i nagabywać na swoje poglądy, tym bardziej mieszając w głowie dzieciom...to trzeba reagować.

0

@baczmus No tak, bardziej chodziło mi o tę pierwszą opcję. Mój błąd, że niedoprecyzowałem.

0

@Rogalson Moim zdaniem - nie.

27

@Grzesior667 LGBT niby płacze że ktoś się im wpieprza w życie a sami chcą zmieniać czyjeś(patrz postanowienia prezydenta warszawy o wychowaniu dzieci) albo niby reklamują stop nienawiści a chodzą i profanują symbole katolików(dla mnie śmieszne a sam jest ateistą) :D

3

@Ramos9248 Ludzie mylą akceptacje z tolerancją. Można czegoś bardzo nie lubić ale tolerować albo akceptować w pełni.

18

@Gaucho Jakie mieszanie dzieciom w głowie? To, że dziecko przeczyta, że jest coś takiego jak homoseksualizm to się zgorszy? Czy to, że rodzina to wcale nie musi być K+M, a np. K+K czy M+M? Bo to już na tym świecie było i jest. Teraz pytanie czy chcemy już się do tego przyswajać czy przesuwać to co nieuchronne?

3

@Grzesior667
W ruchu LGBT nie chodzi i sam homoseksualizm ale o trans i innego typu dewiację. I to jest chore.

3

@Ramos9248 Nic w tym złego. Nie każdy ma obowiązek tolerować wszelkiego rodzaju zboczenia. Nie mówię, że ludzie mają prawo np bić osoby homo, ale nie mają obowiązku tolerować tego. Tym bardziej jak środowiska te chcą m.in. prawa do adopcji.

3

@Gaucho nie wiem w jakim sposób mieszają w głowach dzieciom. Mówiąc że takie zachowania są normalne, że nie trzeba się ich wstydzić i żeby każdego traktować równo? To jest to mieszanie?

1

@Grzesior667 To nie jest nieuchronne. Mogę się założyć z Tobą, że w ciągu najbliższych 50 lat pary homo nie dostaną w Polsce prawa do zawierania małżeństw i tym bardziej adopcji dzieci.

6

@Bykunn Mieszaniem w głowach dzieciom jest wmawianie im, że to coś normalnego, a nie samo informowanie o tym zjawisku.

3

@LuisSalvano No tzn, że Ty i Tobie podobnie mieszają dzieciom w głowach, smutne :/ A co do Twojej wypowiedzi do Grzesiora to na 100% takie małżeństwa będą normalnością

0

@Bykunn Tak, z pewnością w PL będą normalnością. Haha, żyjemy w kraju jakim żyjemy, ale przynajmniej w konserwatywnym.

1

@Ramos9248 ja jestem katolikiem, niepraktykującym z uwagi na swoje zdanie na temat kościoła, jednak w Boga wierzę. I mnie uraziło umieszczenie tęczy na obrazie Matki Boskiej, mnie uraził protest w takiej formie przed domem papieskim akurat w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża (sprawa może i słuszna, ale nikt mnie nie przekona, że termin i miejsce wybrali przypadkowo). Mnie jako Polaka uraziła tęcza na fladze, co podchodzi pod znieważenie flagi. "Wolność moja kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka". Dlaczego mam nie reagować skoro wchodzą na teren mojej wolności?

Do gejów czy lesbijek nic nie mam. Do LGBT - tak. Niby jest to społeczność zrzeszająca osoby o orientacji innej niż hetero, jednak jak wyjaśnić to, że nawet mój kolega będący gejem powiedział do mnie pewnego razu: "stary, proszę cię, nie utożsamiaj mnie z lgbt". LGBT bardziej przypomina ruch społeczny, któremu jak dasz palec to weźmie całą rękę i i tak na tym nie skończy, niż grupę tłamszonych ludzi walczących o swoje prawa ;)

3

@LuisSalvano Tak zdecydowanie :D Na szczęście już coraz bardziej tylko w kościelnych statystykach. Powoli kościoły się wyludniają bo ludzi obrzydza indoktrynacja kościoła. Laicyzacja i normalność nie są wcale daleko

2

@LuisSalvano Do 5-10 lat powoli będą wprowadzane związki homoseksualne, a gdzieś 15-20 będą mogli normalnie adoptować dzieci.

4

@SuperPatsonFCB To chyba Twój kolega średnio ogarnia rzeczywistość bo LGBT to nie jest żadna organizacja ani ruch społeczny :D To jest po prostu skrótowe określenie osób o odmiennej orientacji seksualnej.

7

@LuisSalvano Racja! Polska, Rosja, Białoruś, kraje arabskie jako jedyne nie zwariowały w tym dzikim świecie i bronią tradycyjnych wartości! Cieszę się, że żyje w takim państwie. Co prawda nadal w tyle, gdyż nie ma kar (i to śmierci) za takie bezeceństwa, lecz mam nadzieje, że to się zmieni.

2

@Bykunn Nie obchodzi mnie to, czy w kościołach czy nie. Rząd nigdy na to zgody nie wyrazi. Zapisz sobie link do mojego postu i wypomnjj mi go kiedyś, jeśli okaże się, że się myliłem ;) To, że teraz panuje "moda" na bycie skrajnie tolerancyjnym, nie znaczy, że wszystko w tym temacie się zmieni. Nikt na śluby nie zgodzi się również z tego powodu, że to pierwszy krok do żądania praw do adopcji.

2

@Bykunn ale ja właśnie o tym mówię :D nawet to napisałem. problem w tym, że ciężko mnie w tym momencie, i nie tylko, odbierać LGBT jako społeczność. Wpierdzielają się absolutnie wszędzie, słychać tych najgłośniejszych, ale wiele gejów i lesbijek nie zgadza się z tym, co oni robią i w jaki sposób "walczą".

0

@sebasek99 I tego się trzymajmy :) Nie dajmy się zwariować. A co do kary śmierci to zdecydowanie powinna ona obowiązywać dla morderców i pedofili.

1

@Grzesior667 Pomarzyć warto ;).

1

@SuperPatsonFCB Widzisz a mi się w ogóle w oczy nie rzucają i nie przeszkadzają. Za to rzuca mi się w oczy i przeszkadza skrajny tzw "patriotyzm" i prawicowe marsze nienawiści. Ciekawe czemu tak jest co? Po prostu zwracamy uwagę na to co nam przeszkadza.

0

@Bykunn uważaj, bo za brak plusa po LGBT możesz zostać postawiony przez niektórych zwolenników tej ideologii w jednym rzędzie z Mussolinim Hitlereme i Korwinem :D

0

@Bykunn Każdemu ma prawo przeszkadzać coś innego. Tobie to nie przeszkadza, a mi tak.

2

@panczo "i z Korwinem" xD Haha ;) Nie no wiadomo, taka "walka" to jest patola, no przecież to nie ma o czym dyskutować

1

@Bykunn a nie uważasz że nienormalne są protesty LGBT związane z uczeniem dzieci że są dwie płcie (nauczyciel za to w którymś skandynawskim kraju stracił pracę) albo z witaniem ludzi przed spektaklem w teatrze "Panie i Panowie" (Teatr Narodowy w WB odszedł od witania ludzi tym właśnie starym jak świat zdaniem, bo LGBT było urażone).
Mieszaniem w głowie nie jest mówienie o istnieniu innych orientacji i rodzin M+M / K+K, ale takie coś to jest już naprawdę zdrowo przesadzone.

3

@LuisSalvano No to dlaczego Twoja ideologia ma prawo być u dzieci, a moja nie? Ostatnio widziałem pokaz broni w przedszkolu. Serio? To jest spoko?
@SuperPatsonFCB No i pełna zgoda, to jest absolutnie przesadzone i wręcz skandaliczne.

2

@Bykunn wracają do dyskusji, dlatego uważam, że szkoły powinny być różnorodne i każdy powinien mieć prawo posyłać do takiej szkoły, w jakiej chce, żeby dziecko zostało wychowane. Wtedy Ty wyślesz swoje dziecko do szkoły wolnej światopoglądowo, z kartą LGBT, bez religii a choćby nawet 3 lekcjami edukacji seksualnej tygodniowo itd. , a taki @LuisSalvano czy @SuperPatsonFCB pośle dziecko do szkoły bardziej konserwatywnej, z lekcjami religii, bez nauki technik masturbacji od najmłodszych szkolnych lat i bez zajęć z transseksualistami xD Każdy będzie szczęśliwy i basta. Oczywiście pod warunkiem, że każda z tych szkół będzie uczyła wzajemnego szacunku, niezależnie od światopoglądu, orientacji itd Ale to już jest elementarna podstawa.

0

@panczo Byłbym się w stanie nawet zgodzić, tylko że Twoje ostatnie zdanie to niestety utopia. Dla niektórych to nigdy nie będzie elementarna podstawa :/

0

@Ramos9248 dla kogokolwiek jest zły. Zarówno liberalna lewica jak i konserwatywna prawica sobie to powinna wbić do głowy. Nigdy nie podoba mi się gdy jedni w drugich rzucają kamieniami. Nie ważne po czyjej stronie jest więcej incydentów, bo to nakręca obie strony, zatem skutkiem powinno być ich wyzerowanie po obu stronach.

1

@Grzesior667 chcą z butami wejść do szkół i zajmować się chorą, przedwczesną seksualizacją dzieci.

3

@Bykunn no tak, kochani homosie. Powtarzam, nie mam absolutnie nic do nich jeśli zachowują pewien poziom. Nie mogę jednak tolerować takich, którzy wymagają od wszystkich dookoła tolerancji i narzekają na ich traktowanie, wyszydzanie i ubliżanie im, a sami jadą jak im się tylko podoba po katolikach, we wszystkich widzą wrogów, którzy ich nie pochwalają. Proszę Cię, bo albo nie wiesz w jakim kierunku to idzie, albo nie chcesz wiedzieć. Nie chcę mi się tutaj użerać, bo to nie ma sensu, każdy ma swoje zdanie i ma prawo do jego wyrażenia. Nie drążmy tematu, bo nie prowadzi to od żadnego rozwiązania, bynajmniej nie tutaj.

1

@LuisSalvano „Tak, z pewnością w PL będą normalnością. Haha, żyjemy w kraju jakim żyjemy, ale przynajmniej w konserwatywnym.” w Irlandii też tak mówili, a w dekadę to się zmieniło.... i też był to mega katolicki kraj. Przyczynkiem do tego był skandal pedofilski i inne skupione wokół kleru i zakonnic. Oglądałem kiedyś dokument na ten temat i Irlandzki ksiądz powiedział, że ludzie się od nich odwrócili z własnej winy księży. Mówił do redaktora, że jakby ktoś dziś zgłosił, że widział księdza głaskającego dziecko, lub trzymającego je na kolanach to dziś nawet by o to nie pytał i zostałby relegowany co najmniej z parafii, a kto wie czy i nie z samego kapłaństwa. Do tego doprowadził sam kościół, że społeczeństwo może i bardziej konserwatywne niż w PL zmieniło swoje stanowisko o 180 stopni.

2

@Bykunn tak z czystej ciekawości. Byłeś kiedyś na Marszu Niepodległości?

1

@Ramos9248 Dla mnie osoby LGBT są takie same jak ja Hetero i należy im się równość i po prostu szacunek tyle i aż tyle.

1

@Gaucho mógłbym prosto skontrować i spytać czy byłeś kiedyś na marszu równości, ale to dość prostackie więc nie spytam.
Nie nie byłem, nie byłbym tam miłe widziany. Nie podoba mi się sama atmosfera tych marszy. Wiem że pewnie transparenty które widzę w telewizji to mniejszość

1

@Ramos9248
Tak, to coś złego, przejaw kołtuństwa i zaściankowości.
@Explode
Cóż za piękny symetryzm, z jednej strony mamy systemową słowną i fizyczną przemoc, z drugiej - program edukacji seksualnej zgodny z ustaleniami Światowej Organizacji Zdrowia.
Z jednej strony grupowy łomot spuszczany 14-latkom, z drugiej rytuały, które istnieją w wielu religiach i do których każdy ma prawo.
@Lenioq
Rozwiń sobie skrót LGBT i sprawdź, czym jest dewiacja, to może mniej głupot będziesz pisał.
@LuisSalvano
Ludzie nie mają też obowiązku być życzliwym wobec innych, ale gdy są, świat jest odrobinkę lepszy.
Co jest złego w prawie do adopcji? Badania pokazują, że dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe mają się nawet nieco lepiej od tych, które wychowują się w rodzinach heteroseksualnych.
W związkach nieheteronormatywnych nie ma nic bardziej nienormalnego niż w leworęczności.
Bycie tolerancyjnym to nie moda, tylko efekt edukacji i większej empatyczności i ucywilizowania.
@SuperPatsonFCB
Niepraktykujący katolik to oksymoron z definicji.
Uraziło Cię, bo wbrew naukom Jezusa uważasz, że heteroseksualni mają monopol na wiarę w niego? Cóż, to twój problem. Swego czasu w Teksasie niektórzy ludzie czuli się urażeni tym, że czarnoskórzy jeździli tymi samymi autobusami, co biali.
Czujesz się urażony tym, że nie wszyscy uważają Wojtyłę za świętego? Ponownie, twój problem. Zabawne, że jako katolik nie czułeś się urażony, gdy dostojnicy twojego boga z ambony wyzywali homoseksualistów d najgorszych i nawoływali do przemocy wobec nich.
Tęcza nie podchodzi pod znieważanie symboli narodowych, co jednoznacznie i niejednokrotnie wskazywał sąd.
No i ulubiony argument polskich konserw - kolega gej, który nie trawi LGBT. Każdy konserwatysta ma takiego, ale nikt go nie widział. A Mój kolega Polak, powiedział "stary, tylko nie utożsamiaj mnie z Polską".
I jeszcze kolejny błąd argumentacyjny w postaci tzw. równi pochyłej - dasz palec, a wezmą rękę. Jakie masz przesłanki, żeby tak sądzić?
"niż grupę tłamszonych ludzi walczących o swoje prawa "
Jedź i powtórz to w Białymstoku.
@panczo
Nikt poza Trumpem i Pinochetem nie zasłużył, żeby stawiać go w jednym rzędzie z Korwinem.
@Gaucho
Nikt nie chce seksualizować dzieci. Po prostu krytykantom nie chciało się przeczytać programu, wytycznych WHO, czy liznąć chociaż psychologii rozwojowej. Swoją drogą, badania pokazują, że porządna edukacja seksualna zmniejsza ryzyko udziału w gwałcie, zarówno jako ofiara jak i sprawca. O tym jak bardzo wpływa na liczbę niechcianych ciąż, aborcji, czy choćby chorób wenerycznych chyba nie muszę wspominać.
Ja byłem na Marszu Niepodległości, co prawda bardziej z socjologicznej ciekawości niż z ideologicznego poparcia, ale byłem. A co?

0

@Bykunn A Mi się podoba to zestawienie, bo pokazuje hipokryzję konserwatystów.
Masz Paradę Równości, która jest świętem różnorodności z samej zasady. Ktoś tam z zrobi coś, o co konserwatystów zapieką uczucia religijne. "Hurr, durr, LGBT nas atakuje i obraża. Za chwile będą chcieli zjeść nasze dzieci!"
I masz Marsz Niepodległości, akcentujący jednorodność, wspólnotę, naród. Idą w nim ludzie jawnie odwołujący się do faszyzmy/nawołujący do nienawiści i przemocy. "Nie, nie, niczego takiego nie było, a nawet jeśli, to nie wiedzieliśmy i to były jednostki, a ogólnie marsz to przede wszystkim rodziny z dziećmi."
A tak przy okazji, skazali już tego bohatera, co się dzieckiem przed policją zasłaniał?

1

@Bykunn Ludzi obrzydza też dwóch całujących się gejów, na szczęście mamy w Polsce ludzi którzy próbują się przeciwstawić "tęczowym". Jeśli nie robia tego publicznie to kogo to obchodzi nikt do nich nic nie ma, ale nie oni muszą chodzi prawie nago po ulicy, obrażać innych swoimi transparentami, to już jest jak sekta i dla takich nie ma tolerancji. Niektórzy homo zachowują się normalnie ale uczestnicy parad równości normalni nie są.

Komentarz usunięty

2

@Bykunn ja zapytałem, bo to Ty krytykujesz te marsze. To, że bazujesz tylko na tym co pokazuje telewizja TVN, to nie pozostaje mi nic jak tylko Ci pogratulować. Piszesz o czymś i wystawiasz bezpodstawne opinie. Dlaczego byłbyś niemile widziany? Chodzisz z kolegą na smyczy czy przebrany w gumowe wdzianka?

2

@kempnou Daruj sobie wycieczki osobiste, bo nie dość, ze bana zarobisz, to jeszcze świadczy to tylko o braku argumentów.
"nawet gdybyś gdzieś znalazł takie badania to są one fałszywe"
Czyli jesteś pewien fałszywości czegoś, czego nie widziałeś? Na podstawie własnych uprzedzeń.
"jeżeli ktokolwiek by zezwolił na takie badania"
A czemu miałby nie zezwolić? Czemu takie badania miałyby w ogóle wymagać jakiegoś specjalnego zezwolenia?
"to na pomieszane w głowie i zapewne wynik badań jest z góry znany"
Póki co, to ty się stanowczo wypowiadasz przed (a dużo pozwala przypuszczać, że zamiast) zapoznaniem się z tematem. Wiesz w ogóle jak działają tego typu badania i jak trudno je zafałszować zwłaszcza na polu, gdzie homofobi tylko czekają na najmniejszy błąd? A jednak tych badań nikt do tej pory nie obalił.
https://www.sciencedaily.com/releases/2018/06/180628120036.htm
A tak przy okazji, w stanach, w których zalegalizowano małżeństwa homoseksualne/związki partnerskie wyraźnie spada liczba samobójstw nastolatków (7% ogólnie, 14% u osób LGBT).
https://www.iflscience.com/health-and-medicine/teenage-suicide-attempts-fall-in-the-us-after-samesex-marriage-is-legalized/
"Wszystkie twoje argumenty są wyssane nie wiadomo skąd, w szczególności te o koledze geju,..."
Taaa, tylko że kolega gej pojawia się w niemal każdej tego typu dyskusji, a widziałem ich nie mało.
"...namawianiem wiernych przez księży do stosowania przemocy wobec homoseksualistów..."
Bo Dec wcale nie wychwalał dzbana, co wyleciał z IKEI, Jędraszewski nie pitolił o tęczowej zarazie, inny ksiądz wcale się nie chwalił się, że nosi scyzoryk na "bandę LGBT", nie było również na kazaniach gadania o ułomności, dewiacji, zboczeniu, nie było zrównywania homoseksualistów z pedofilami. Kościół, podobnie ja w Rwandzie, nie ma sobie nic do zarzucenia.

1

@Gaucho Co ty za bzdury opowiadasz :D Skąd Ci się tu w ogóle wziął ten TVN. Nie uczestniczę w tych marszach bo hasła na nich prezentowane i atmosfera na nich panująca (nawet nie mówię już o ewidentnych bandytach), są mi zupełnie nie po drodze. Byłem jednak (oprócz doniesień medialnych, nie tylko TVNu...) również naocznym świadkiem dwóch takich przemarszy. Dominują tam grupy społeczne, w których towarzystwie nie czuję się komfortowo i tyle.
I nie to żebym się czepiał, ale Wy piszący o półnagich ludziach z penisami na wierzchu lub o "nauce masturbacji dla dzieci" też raczej "wystawiacie bezpodstawne opinie", żeby nie powiedzieć, że po prostu głupie

0

@Rogalson Wręcz przeciwnie:)

0

@Bykunn bo TVN pokazuje takie bzdury, a na tym marszu Ci bandyci(jak ich nazywasz) potrafią zatrzymać się pod balkonem i zaśpiewać 100 lat, starszej babci! Ja nie czuje się komfortowo w takich grupach, a Ty w takich i ok. Każdemu człowiekowi można coś zarzucić, ale wychodzę z założenia, że każdy ma również w sobie coś dobrego, nawet jeśli jest to gdzieś głęboko schowane. Ja pisze o czymś co wiem i co widziałem więc nie można tego nazwać bezpodstawnym. A po prostu jest głupie to, że ludzie to bagatelizują.

0

@Ramos9248 Zdefiniuj co znaczy tolerancja.

0

@Ramos9248 w wiekszosci ludzi nie obchodzi kto z kim spi, wkurza to jak sie z tym odnosza. W mediach dzien w dzien cos o nich, a to jakis ulamek spolecznosci.

0

@Grzesior667 niech siedzą w domu i trzymają swoje prywatne przekonania dla siebie a nie urządzają szopki na ulicach zmuszając bym ich szanował... więcej nie powiem bo ban mi nie leży...

0

@Ramos9248 zaburzenia wszelakie powinno się leczyć bądź z nimi samemu walczyć. Niestety czasy takie że "szary człowiek" jest niżej tego "tęczowego" i musi siedzieć cicho bo lipa ;/

1

@krzysiek-fcb-17
No to lecz swoją fobię. Homoseksualizm nie jest zaburzeniem.
Niby dlaczego osoby niehetero mają się ukrywać w domach? Mają takie samo prawo choćby trzymać się za ręce, co pozostali.
W ogóle ten was mit z obnoszeniem się własnie upadł. Poparcie dla legalizacji związków par jednopłciowych stale rośnie i przekroczyło już 50% w Polsce.
Dlaczego? Paradoksalnie przez takie akcje jak w Białymstoku. Było o tym głośno, więc ludzie oglądali. Nie zobaczyli seksu czy mitycznego półnagiego faceta w lateksie i ze straponem, tylko bitego 14-latka, czy nastolatkę panicznie szukającą pomocy. Zobaczyli ludzi takich samych jak oni, jak ich siostry bracia czy dzieci, zobaczyli, że zdecydowanie bliżej im do nich niż do obrońców tradycyjnych wartości, którzy bohatersko w 5 rzucają się na drobną dziewczynkę.

0

@Bykunn Broń jest naturalna. Wszystko co związane z LGBT nie jest naturalne, czyli tym samym jest zboczeniem.

0

@Bykunn Pokaż proszę zdjęcia z ostatnich 2-3 lat takich "prawicowych marszy nienawiści".

1

@(L)iBarca Tak, broń w przedszkolu jest super naturalna :D A to że ludzie się kochają to dewiacja :D Co za bystrość umysłu i przemyślane wnioski

0

@Bykunn Proszę- czytaj ze zrozumieniem.

0

@Persyfl fobia to strach.. kolejny raz tłumaczę dzieciakom że niczego się z tych rzeczy nie boję XD to badziewie JEST zaburzeniem i to że tego niestety jest coraz więcej nie oznacza że jest to coś naturalnego XD "przekroczyło 50%"... no to chyba ankieta prowadzona w Radomiu :V Leczyć nic nie zamierzam... toleruje każdy kolor skóry, toleruje każde wyznanie i toleruje każdego człowieka DOPÓKI nie zaczyna mi wciskać kitu że to co robi jest normalne i MUSZĘ to szanować bo jak nie to "ojoj" :V zasady jakieś trzeba w życiu mieć, a spadając "na dno" nie widzi się moralności życia "na górze" ;)

0

@krzysiek-fcb-17 "fobia to strach"
Fobia etymologicznie oznacza obawę, strach lub przerażenie, acz psychologia nieco rozbudowuje definicję. Niemniej wiążę się ona z nieracjonalnym lękiem i nieodpartą potrzebą unikania pewnych obiektów czy zdarzeń. Nie jestem twoim psychologiem, wiec nie będę pisał o wyparciu i kryptohomoseksualizmie.
Nie wiem, ile masz lat, ale nie potrzebuję słuchać, co robisz z dzieciakami.
"to badziewie JEST zaburzeniem "
Czy to ty pisałeś tę wspaniałą pracę "Wersaliki jako funkcja prawdziwościowa"?
Nie spróbowałbyś może, w ramach swojej walki o normalność, nie kaleczyć tak języka? Niemniej, masz rację, fobia jest zaburzeniem. Trudniej ją natomiast ujmować w kategorii badziewia.
"to że tego niestety jest coraz więcej nie oznacza że jest to coś naturalnego XD"
Co jest śmiesznego w tym twoim zdaniu? Nie używasz interpunkcji, wiec mogło Mi coś umknąć. Wydawało Mi się oczywiste, że niezależnie od grupy, przyrost nie determinuje naturalności, ale co w tym zabawnego?
"no to chyba ankieta prowadzona w Radomiu"
Gdyby była prowadzona tylko w Radomiu nie pozwalałaby wyciągać wniosków o całym społeczeństwie. Jakieś kompleksy z tym Radomiem?
"DOPÓKI nie zaczyna mi wciskać kitu że to co robi jest normalne"
Czyli ze względu na własne uprzedzenia, obrażasz się na naukę? Już rozumiesz, co miałem na myśli, mówiąc o nieracjonalności fobii?
"i MUSZĘ to szanować"
Nie musisz. Nie musisz nikogo ani niczego szanować. Musisz tylko ponosić tego konsekwencje.
"zasady jakieś trzeba w życiu mieć"
Zakładam, że nie wybrałeś tych, które dotyczą języka polskiego.
"a spadając "na dno" nie widzi się moralności życia "na górze" ;)"
Nie zrozumiałem tego żartu. Możesz wytłumaczyć? Chodzi o to, że używasz słów niezgodnie z ich znaczeniem?

« Powrót do wszystkich komentarzy