La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 486 Culés

konto usunięte

Hejtu na Polskę i Polaków ciąg dalszy.Po skandalicznych materiałach publikowanych głównie w USA najpierw filmik o „polskim Holokauście” a teraz artykuł w Washington Times i słowa rabina Levine’a o tym,że Niemcy u nas budowali obozy bo wiedzieli że Polacy im będą pomagać bo uważali nas za największych antysemitów.Nie mówiąc już o pseudodziennikarzu z Kanady,który pisał o „polskich oddziałach SS”

Hańba,skandal i jeszcze mocniejsze słowa cisną się na usta na to jak jesteśmy mieszani z błotem.Fala antypolonizmu zwłaszcza w Izraelu i USA jest przerażająca.Nigdy nie byłem antysemitą i nie jestem ale nóż się w kieszeni otwiera jak się tego wszytskiego słucha i czyta.Mój dziadek ostatnio dwa razy się popłakał jak słuchał tych oszczerstw i kłamstw bo sam ze swoimi towarzyszami podczas wojny ryzykował życie żeby pomagać Żydom i nie dziwie mu się że targają nim emocje w tym momencie.

@Tito545 A wszystko dzięki "polityce" zagranicznej aktualnie PANUJĄCEGO rządu...

@Tito545 A nie widzisz że sami sobie to zgotowaliśmy, po co było wypuszczać taką bzdurną ustawę (tak, czytałem ją) o karaniu więzieniem za te słynne już na cały świat zdania o polskich obozach. PiS osiągnął efekt wręcz przeciwny od zamierzonego, teraz w gazetach w wielu krajach pojawia się to właśnie stwierdzenie.

@Tito545 Moim zdaniem jest w tym dużo prawdy, że Polacy to w wielkim procencie antysemici.

@Tito545 Według mnie wszyscy przesadzają. Nie wiem jak to jest z Żydami, czy wszyscy mają takie pojęcie o historii, czy tylko jakaś część wypowiada się tak w mediach, czy może ich rząd i media przedstawiają sprawę w ten sposób. Wiem natomiast, że w Polsce tworzy się jakiś mit Polaka herosa, który biegał po mieście i łapał Żydów, żeby ich uratować. To nie jest tak, że większość Polaków wtedy pomagała. Pomagali Ci, którzy przede wszystkim mieli możliwości, po drugie nie byli jeszcze całkowicie zniszczeni psychicznie przez wojnę i nie zatracili człowieczeństwa. Można powiedzieć, że około 20% było w stanie komuś pomóc. Reszta była zwyczajnie obojętna na swój los i tym bardziej los żydów. Była też grupa, która rzeczywiście żeby uratować siebie wydawała żydów oprawcy. Tylko nawet takich po prostu nie mamy prawa oceniać, bo nikt z nas nie wie jak zachowalby się w takiej sytuacji.

@Ridz_F Tu bym się nie zgodził,to raczej działanie ludzi, którym nasza polityka się nie podoba.

@Tito545 ja znam jeden kawał o żydzie, ale nie opowiem...
Boję się ze bym go spalił.

@Ridz_F Obwody ci się poprzepalały? Polska od blisko 15 lat jest winiona za holokaust a ŻADEN rząd wcześniej nie zrobił z tym NIC. Było naście zbiórek w internecie, setki przeprosin w gazetach czy tv. W końcu ktoś się tym zajął a ty jeszcze powiesz, że to źle. W sumie... masz rację! Zamiećmy wszystko pod dywan, a za 5 lat przyznajmy się, że w obozach zagłady to strażnikami byli tylko Polacy bo przecież wszyscy tak mówią bez konsekwencji od 20lat więc to musi być prawda!

@Veg85 NIkt tak nie wypromował na świecie fałszywego stwierdzenia "Polskie obozy koncentracyjne" jak rząd pisu. Do momentu wprowadzenia w życie ustawy takie stwierdzenia były marginalne, w tej chwili cały świat głownie zapamięta "polskie obozy" . Głównie będą ludzie którzy nie będą zagłębiać się w historie tylko zapamięta tą frazę.

@Vaven Jeżeli uważasz, że edukować powinno się pod groźba więzienia to gratuluję światopoglądu.

konto usunięte

@Ridz_F Obecny kontynuuje jedynie działania poprzedniego. Chyba że wg Ciebie PO dzielnie walczyło z rozpowszechnianiem kłamstw na temat 'polskich obozów śmierci' i zdecydowanie reagowało m.in. na słowa Obamy, który o takowych mówił.

@Ridz_F Najlepsze jest to ze wszystko co teraz się dzieje to wina PIS,strasznie min to bawi.

@Veg85 A kto teraz rządzi?

@kochamPolske NIkt nie powiedział że polityka PO w tej czy innej sprawie była dobra. Aczkolwiek aktualna napewno jest szkodliwa i do niczego dobrego nas nie doprowadzi. Pozdrawiam i ucinam z mojej strony temat. Vamos.

@Ridz_F Marginalne? A to dobre hahaha. Prezydent największego mocarstwa który mówił o polskich obozach śmierci za PO przecież było MARGINALNYM błędem, ot tak przypadek! A potem dziesiątki gazet, w sumie jak i wcześniej, ale marginalnie!

Ale kogo ty chcesz edukować? Przez lata bezczynności już zaczyna panować pogląd, że Polska jest winna eksterminacji żydów. W USA żydzi forsują kolejną ustawę która ma sprawić, że Polska zapłacić będzie musiała kolejne miliardy złotych NIESPOKREWIONYM osobom które nie dostały odszkodowania za holokaust. Wiesz co to oznacza czy dalej będziesz się wykłócał, że ta ustawa to tylko problem?

@sidzej Klauny, tak jak poprzednio i jeszcze wcześniej, za 8 lat przypuszczam, że bez zmian

Komentarz usunięty

@Tito545 Tak z ciekawości. Ile lat ma Twój dziadek?

@Veg85 Ciekawe, bardzo na temat.

konto usunięte

@Vaven W pełni się zgadzam.Przez lata byliśmy opluwani przez media i polityków innych krajów gdzie było mówienie o polskich oboazach ten przykład Obamy który podałeś jest sztandarowy.I faktycznie w końcu dojdzie do takich absurdów o jakich mówisz że strażnicy w oboazach to byli głównie Polacy.Poza tym nie można PIS-u obwiniać o wszystko bo to nie jest powód żebyśmy byli tak opluwani i brani na równie z nazistami to hańba

@sidzej "Pomagali Ci, którzy przede wszystkim mieli możliwości, po drugie nie byli jeszcze całkowicie zniszczeni psychicznie przez wojnę i nie zatracili człowieczeństwa. Można powiedzieć, że około 20% było w stanie komuś pomóc"

Najbardziej mnie bawi jak obecne pokolenie opowiada jak to było, jaka rzeczywistość była i ma patent na rację, a dane bierze z... no właśnie skąd?

@sidzej Było więcej organizacji jak np. żydowska policja ganiająca żydów niż polaków trzymających stronę niemców podczas II wojny. Więc o jakim ty %(20) mówisz? Są fakty historyczne i słowa. Reszty nie będę komentować bo szkoda słów. Może tylko nt. herosa polaka... Nie wiem gdzie było tak napisane ale nikt tak nie mówi, sprawa się rozchodzi o zakłamywanie historii a nie o to ile kto kogo uratował.

@Tito545 Najgorsze jest to, że przyklaskuje im wielu Polaków. Nie wiem jakim betonem trzeba być, żeby twierdzić że ta nagonka to wina Polski, bo chce karać za wypaczanie faktów historycznych. Brzmi to tak jakbyśmy wg. nich powinni ulegać we wszystkim każdemu, żeby tylko nikogo nie urazić czasem. Czas zacząć dbać o interesy Polski a nie o dobre nastroje innych państw.

@Tito545 To jest wina każdego rządu po 89, Pisu również. Zamiast wprowadzać ustawę, która i tak nie będzie działać, to powinien już bardzo dawno temu zostać utworzony organ, który promowalby polską kulturę i przede wszystkim historię z naciskiem na okres IIWŚ. Coś jak British Council. Przyczyną tych wszystkich słów, które padały i wciąż padają na temat holocaustu jest najzwyczajniej brak edukacji. W takich Stanach jeśli ktoś w ogóle słyszał o holokauście, to uważa, że odpowiedzialni są za to Polacy.

@Ridz_F i juz widać efekty Dobrej Zmiany pisu xD jak może być dobrze w kraju skoro rządzą nim nieudacznicy

konto usunięte

@puyol_presidend5 Ma 98 lat.Był miedzy innym w NSZ opowiadał mi o tych zdarzeniach głównie w 1943 i 1944 pomagali Żydom w Warszawie

@sidzej Twoje wpisy tym bardziej,wiele argumentów z nich bije.

@Seneka Polecam kanał obozowe wspomnienia na yt. Relacje uczestników, filmów jest mnóstwo.

@Vaven Ale co ma żydowska policja do Polaków, którzy mieli jakiekolwiek możliwości żeby pomóc ludziom w tragicznej sytuacji? Przecież te około 20% o których mówię, może nawet 30%, to jest ogromna liczba.

pax

@Veg85 Jak brakuje argumentów to najlepszy argumentem jest nawiązać do PO i KOD. O jakim s.... na kraj mówisz? W Polsce nie ma państwa prawa. Obecny Polska jest jak za komuny, wtedy tez jedna partia miała w posiadaniu władzę ustawodawcza, wykonawcza i sądowniczą.
Pewnie zmiany w wyborach mają usprawnic demokrację, gdzie na kartach do głosowania mozna dokonywac zmian?

@sidzej O jakich % mówisz? Skąd te dane?

Myślę, że odpowiedź na pytanie co ma np. taka organizacja jak policja żydowska do Polaków jest logiczna w obecnej sytuacji na świecie. Mówi się, że żydzi to naród uciśniony, że oni byli owieczkami etc. A historia mówi zupełnie co innego. Łatwiej doszukać się największych zbrodniarzy hitlerowskich niemiec pochodzenia żydowskiego niż rodowitych Polaków na usługach III Rzeszy.

pax

@kochamPolske Czy nie było reakcji rządzących w Polsce na słowa Obamy? Nie wyraził on żalu za fatalne i błędne swoje stwierdzenie i że to nie Polscy mordowali? Nie wysłał listu do Komorowskiego w reakcji na jego Komorowskiego publikowany i ogłaszany w mażdych mediach?

konto usunięte

@sidzej Jak obliczyłaś te 20 lub 30%? Pytam z czystej ciekawości.

@Death_voice Najgorsza platforma. Kiedy idzie dyskusja na ten temat to od razu wyskakują, że Polacy też mieli w tym udział a w jednym z programów polityk z po porównał Tuska do Jana Pawła II kiedy padły pytania czemu Donald nic nie reaguje. Dramat.

konto usunięte

@pax To było jedynie 'ubolewanie', takie jakie wyrażają europejscy politycy po każdym zamachu. Nie było żadnego 'przepraszam', nie przeszło jakoś przez usta.

@pax No racja, ze nie ma państwa prawa.Zastanawiałeś się dlaczego?HGW zostaje wzywania przed komisje i ma daleko w poważaniu ich wezwania.Sędzia zostaje złapany na kradzieży i zostaje uniewinniony.To jest patologia, czemu o tym nie napiszesz!Sądy z czasów komuny,gdzie zasiadają sędziowie co skazywali Żołnierzy Wyklętych. Brawo!Ale PIS zły bo chcę zmieniać.

pax

@Tito545 Ale ten rząd do tego doprowadził. 99% Europejczyków nie wiedziało kim był szmalcownik, europoseł PiSu rozslawił to słowo na cała Europę. Media na świecie pokazują zwrot ku sklonnościa faszystowskim polskiego społeczeństwa - spalenie kukły żyda, rasistowskie hasła na Marszu Niepodległości w których minister MSW Błaszczak nie widział nic niewłaściwego, szubienicie wystawione dla polityków PO przez Młodzież Wszechpolska które minister Ziobro usprawiedliwiał i tak mozna wymieniać. taki przekaz Polski idzie w świat - polska ta kraj quasi-faszystwoski, gdzie zachowania są wspierane czy tolerowana przez obecny rząd, gdzie senator PiSu wkleja na na portalu społecznościowym film propagandowy III Rzeszy.

@pax A widziałeś podczas marszu szubienica na Kaczynskiego? Nie widziales?Szkoda ,ze nie widziałeś,ale lepiej pokazać jedną stronę medalu.

@Vaven Polemizowałabym. Myślę, że tak samo łatwo znaleźć Polaka, Żyda czy człowieka jakiejkolwiek innej narodowości, który pomagał Niemcom w zagładzie. Nie ma sensu się licytować, z którego narodu ile osób pomogło nazistom, bo to zwyczajnie mija się z celem.
Jeśli chodzi o te 20% to jest mój szacunek. Obejrzałam mnóstwo relacji więźniów obozów zagłady, czy też zwyczajnych ludzi, których przyszło żyć w tamtych czasach. Informacji jest na ten temat dużo jeśli ktoś interesuje się tematem.
Tak jak na początku wojny na pewno zdecydowana większość osób pomagała Żydom, tak później sytuacja się zmieniła. Po pierwsze dlatego, ze ludzie bali się o swoje życie i o życie swoich rodzin (jak wiemy za ukrywanie Żydów groziła śmierć), po drugie panował głód i jeśli jakaś rodzina miała załóżmy czworo swoich dzieci to miała problem, żeby ich wykarmić, a co dopiero ludzi przez których wszyscy mogli stracić życie.
Śmierć czekała na tych ludzi na każdym roku, głód był straszny i naprawdę społeczeństwo w tamtych czasach było martwe duchowo, co można usłyszeć od wielu osób, które przeżyły wojnę. Dlatego nie rozumiem skąd się bierze u niektórych takie przekonanie, że ogromna liczba ludzi pomagała wtedy Żydom. To jest logicznie niemożliwe.

pax

@Veg85 Pis zmienia na gorsze. HGW nie idzie bo komisja jest niekonsty7tucyjna, a TK został zagarnięty politycznie i podporządkowany partii. Na czele stoi magister prawa z karami dyscyplinarnymi a jej zastapca człowiek umoczony w kontakty z UOP-em. Tak Pis zmienia rzeczywistość:? Prokurator stanu wojennego oskarzający opozycję wolnościową jako przewodniczacy komisji prawa w sejmie. To groteska. Jedna wielka hipokryzja. W KRS sędziowie . Wskaż nazwiska sędziów aktualnie orzekających którzy skazywali Żołnierzy Wyklętych.

Pierwsza ustawa Pisu dotyczyła obsadzenia kolesiostwem i rodzina wszystkich najważniejszych stanowisk urządniczych więc znowelizowali ustawe o służbie cywilnej gdzie urzędnik nie mógł byc związany z partia aby dac stanowiska apoaratczykom partyjnym. Potem łamanie konstytucji przez premira i prezydenta.

NIe jestem za PO czy innymi, ale to co za tamtych czasów było patologią teraz jest normą.

@Tito545 Sami sobie na to zapracowaliśmy tocząc pianę z ust ilekroć ktoś wspomina o polskich obozach w innym kontekście niż naukowym czy artykule. My wiemy, że takich miejsc nie było, bo uczymy się o tym w zasadzie od małego, a skąd ma to wiedzieć reszta świata, która ciągle w mediach słyszy o polskich obozach i widzi naszą relację na to? Jak kogoś oskarżasz o coś, to w czyją niewinność prędzej uwierzysz - komuś spokojnie podającemu racjonalne argumenty czy komuś, kto nagle zaczyna grozić ci więzieniem za oszczerstwa, jakby próbował coś zamieść pod dywan?

konto usunięte

@pax Faszyzmu to szukaj lepiej na niemieckich ulicach. Proponuje sierpień, wasi zachodni przyjaciele lubią czcić niejakiego Rudolfa Hessa.

pax

@Veg85 Kto był wtedy ministrem MSW? I jak sie na ten temat wypowiadał?

@pax Ale skąd wiesz że jest niekonstytucyjne? Sam to wiesz, czy dzięki mediom?No tak bo Rzeplinski nie był partyjniakiem haha,to dobre naprawdę,gość który oficjalnie opowiada się za KOD.Za to przez 8 lat PO nie było kolesiostwa ,to jest hipokryzja!

pax

@kochamPolske "wasi" - czyli propaganda PISU zbiera żniwo - czas dzielic Polaków na naszych i waszych. Gratuluję.
Nie odniosłeś sie argumentami do dyskusji.

konto usunięte

@pax Tak, 'wasi', bo to w dużej mierze zwolennicy PO tak bardzo cenią sobie niemiecki naród. Ja za to wolę naród polski. Poza tym, Ty także nie odniosłeś się argumentem do dyskusji.

@pax Kto dzieli PIS?Serio,po wygranych wyborach w ciągu 1dnia został założony KOD,który wypłyną na ulice i zaczął dzielić ludzi.Wystraczy zresztą popatrzeć w czyjej obronie staje opozycja, starych UB,tyle w temacie.

pax

@kochamPolske Wątpię, abys wolał bo dzielisz naród. Czyli jak ktoś nie wspiera i nie wita aparatczyków PISu to jest zwolennik PO i germanofil. Wspaniała dedukcja. Podobno zwolennicy PO to rusofile zwolennicy Putina, a do tego żydzi i zwolennicy Arabów. Ach, co jeszcze ludziom do głowy przychodzi. Jak sie nie ma argumentów to najlepiej troche mu łatek przykleic a dyskusje sprowadzic do poziomu rynsztoku.

pax

@Veg85 Po wygranych wyborach został założony w ciagu jednego dnia KOD?
Po co kłamać?
KOD powstał w wyniku sprzecznych z konstytucją działań PISu a nie wyniku wygranych przez PiS wyborów. Klamstwo ma krótkie nogi. KOD powstał w momencie procedowania sprzecznej z Konstytucją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

@sidzej I właśnie tam pada 20% :)

@Seneka Pada, z ust bodajże 3 osób, działaczy z Warszawy. Wydaje mi się, że to najlepsze źródło dla "obecnego pokolenia", co?

@sidzej Niekoniecznie trzy osoby mówiące o 20 % ?

@pax Tu racja,zle sprecyzowalem swoją odpowiedz.Co nie zmienia faktu ze to cały KOD podzielił naród,PIS dostał mandat od ludzi na zmiany.Nie podoba się będą kolejne wybory i tam zmienić rząd,a nie biegający za granicę na skargę!Kończmy tą rozmowę,bo każdy ma swoje argumenty.

@Seneka To według Ciebie ile mniej więcej osób pomagało?

@sidzej No właśnie, rozsądnie nie da się tego policzyć, więc podawanie jakichkolwiek kwot procentowych jest manipulacją. Jedynym możliwym kryterium i to zweryfikowanym jest liczba ocalałych dzięki Polakom, a jest ich ok. 150.000.

O tyle mniej byłoby Żydów gdyby nie Polacy. I tyle w temacie %.

@Seneka No tak, bo przecież znając liczbę ludności żydowskiej przed wojną to jest niemożliwe do wyliczenia... Poza tym według IPN ta liczba to od 30 do 120 tysięcy Żydów zostało ocalonych na terenie Polski.

pax

@Veg85 PiS podzielił naród i cały czas to robi. Dostał mandat na pewne rzeczy i to ok. Ale nie dostał mandatu na łamanie konstytucji, kolesiostwo brak praworządności. Nie słyszałem aby Kod nie uznawał wyniku wyborów. PiS nie uznawał wcześniejszych wyborów i donosił do UE. Kod chce państwa prawa, demokracji, to znaczy że dzieli naród ?

@pax  Jakoś PO też działało sprzecznie z prawem konstytucji i nie było takie ugrupowania jak KOD. Poza tym praktycznie wszyscy z KODu to wcześniejszy rząd, który robił dużo gorzej jak obecny.

@pax A czym jest protest od razu po wyborach Kodu o łamanie demokracji, przeciwko pisowi jak jeszcze Ci na dobrą sprawę nie zaczęli sprawować władzy? Uznaniem wyników? W jakim ty świecie żyjesz, przecież opozycja jest tylko anty rząd i nawet sami nic nie potrafią zaproponować. Kod chce państwa prawa? Chce aby platforma/nowoczesna była u władzy. Co za klapki na oczach.

pax

@daniel32778 Dużo gorzej?? Wskaż zagarnięcie wbrew prawu TK i KRS, wskaż ustawową możliwość zalegalizowania kolesiostwa.

pax

@kamilo0066 Merytorycznie proszę. Czy Kod powstał w dniu ogłoszenia wyborów? Czy w momencie łamania konstytucji i zamachu na TK. Nie uprawiajmy populizmu jak PiS ale patrzmy na fakty.

@pax Skoro tak ci odpowiada to co było, to idz razem na ulice z KODem i protestuj. Nie wiem jak można popierać grupę debili, która podzieliła obywateli...

pax

@daniel32778 PiS podzielił i zawsze dzielił. Winą Kodu jest to że protestuje przeciwko łamaniu prawa? I że sprzeciwia się elementów komuny w Polsce?

@pax Zamachu na TK? Według kogo? Widzisz tylko jedną stronę i jesteś strasznie antypis nastawiony. Napisałem kiedy powstał Kod.

pax

@kamilo0066 Wytłumacz mi prosze jak nie był to zamach? Złamano wielokrotnie konstytucję aby tego dokonać. Widze tą strone która złamała prawo i która rządzi od 2,5 roku.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 BomboLombo3 149 pkt
2 Mad92 145 pkt
3 Nati 144 pkt
4 avanes 144 pkt
5 zbigniew76 143 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Która reprezentacja mająca w składzie piłkarza Barcelony może osiągnąć najlepszy wynik na Copa America?

Podsumowanie tygodnia

Cytat tygodnia

Jeśli ktoś przyjeżdża do innego kraju, musi się przystosować do życia w nim, zbliżyć się do ludzi. Najważniejszy jest język. Uczenie się go to najlepsza część, ponieważ to zostaje na całe życie. Dla mnie mówienie w języku kraju, w którym żyję, to oznaka szacunku i wdzięczności

Marc-André ter Stegen o swojej adaptacji w Barcelonie

Kalendarium

Yaya Touré został oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek FC Barcelony. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej otrzymał koszulkę z numerem 17 na plecach.