La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1002 Culés

1

Panowie ma tutaj ktoś z was laptopy, które służą wam do gier również? Jakie parametry takie urządzenie powinno mieć żeby pograć w nowsze gry bez problemów? W temacie laptopów/komputerów zatrzymałem się już kilkanaście lat temu i niezbyt zorientowany jestem

Mama mówi, że mi kupi, ale nie chce wrzucać kasy w byle gówno

2

@macio_944, nie wstyd Ci?

Konsolę Ci miałeś kupić już rok temu i do tej pory jej nie dostałem, a teraz własną matkę muszę wykorzystywać żeby sobie pograć.

Masz tydzień na dostarczenie mi konsoli

1

@FCB_dimiC kiepskie miejsce na to. Są fora on tematyce komputerowej. Podasz budżet i przeznaczenie sprzętu to pomogą coś wybrać. Do gier to lepsze będzie PC albo nawet konsola niż laptop. Laptopy do gier to wydatek najmniej 4 k a lepiej 5-6 k PLN.

3

@FCB_dimiC ty czekasz aż ci @macio_944 kupi ps5, a ja z @Deviler na nią zapracowaliśmy, nie jesteśmy tacy sami ;)
https://pbs.twimg.com/media/EY8Zn1IWoAAjecD.jpg
https://pbs.twimg.com/media/EiNkfEHXgAAvozO.jpg:large

1

@FCB_dimiC Ja kupiłem Lenovo Legion w kwocie za ok 6k i gry działały nieźle. Ostatecznie gram i tak w Gothica 1 i Heroes 3 bo nowe gry są nudne jak flaki z olejem.

1

@FCB_dimiC Przede wszystkim jaki przedział cenowy Cię interesuje, bo od tego trzeba zacząć. Tak myślę, że w przedziale 5-6 tys. zł można coś ciekawego znaleźć. Do gier zazwyczaj polecane są np. Lenovo seria Legion, ja kilka lat temu kupowałem z naszej rodzimej firmy Dream Machines, też trafiłem na różnej opinie o nich, ale swój model mam prawie 6 lat i przez prawie cały czas bez zarzutów, teraz coś się zaczęło z wyświetlaczem dziać.

1

@FCB_dimiC Karta graficzna i procesor - to są główne podzespoły, które definiują sprzecior. Drugi, nie mniej ważny, to chłodzenie.
Dlatego polecam serie Lenovo Legion - sam mam, kupiłem parę miesięcy temu - RTX4070 i Ryzen 7745HX. Wszystko działa w wysokich na 1440p, 60+FPS.
Za 7.5k masz jeden z lepszych sprzętów jeśli chodzi o laptopy. Cena spora, ale pamiętaj, że laptopów nie można upgradeowac, więc lepiej zainwestować.
Mój poprzedni sprzęt, laptop MSI, kupiony w 2015 dopiero teraz został wymieniony na Legiona. A służy dalej - to jest właśnie dobry zakup laptopa.

Robiłem research kilka miesięcy i ten Legion to jedna z lepszych opcji w srebdio-gornej półce cenowej.
Przesyłam link, ale ciężko z dostępnością.
https://www.ceneo.pl/156613437

1

1

@FCB_dimiC pisz do niego. Mi pomógł w zakupie laptopa do gier, a najważniejsze, że nie jest przesiąknięty jakimiś reklamami gównianych sprzętów i kładzie kawę na ławę

https://youtube.com/@windmantech?si=HSln01qPyFDxPCSh

1

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: