La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 946 Culés

39

Polecam, coś pięknego, żadna partia nie ma aż tak dużo tak skrajnych jednostek :D


37

@macio_944 oho już się maciusie zleciały

16

@Jakchcesz Maciory w ryk!

7

@macio_944 jedyna nadzieja na wywrócenie stolika! XD

Komentarz usunięty

0

@macio_944 Meh. Nie ma nikogo z okręgu 1 :/

12

@Jakchcesz @_barti @MessiForeverTheBest Wybitny stand-up:


5

@Kgorecki2500 Ale jest okręg drugi. Poza tym co to ma za znaczenie? Tak wiele skrajności i pseudointelektualnych to coś czego nie ma żadna inna partia, nawet Lewica.

3

@macio_944 Straszne ,po tej informacji idę zagłosować na Tuska i jego nowego ochroniarza Kołodziejczaka.

1

@macio_944 Takie, że ja jestem z 1. Ja też chcę jakiegoś odklejeńca w okręgu. Dyskryminacja :(

1

@_barti Trzymasz się bez bana. Gratulacje.

1

@tristan87 a dlaczego miałbym go dostać? W żaden sposób moimi postami jeszcze nie przekroczyłem tego co jest w regulaminie

13

@macio_944 Naprawdę bym chciał żeby oni mieli z 20% w tych wyborach (stawiam że będzie koło 10%) po prostu chciałbym zobaczyć ten kwik w mediach (i tu też) bo wam się chyba Panowie naprawdę nudzi wystarczy napisać konfederacja a już wszyscy lecą.

Ale spoko jeszcze miesiąc musicie walczyć w obronie układu okrągłostołowego a potem już na spotkanie można narzekać że nic się nie zmieniło haha

12

@macio_944 Choćby mieli tam setkę odklejonych jednostek to i tak żaden z nich nie przebije aktywiszcza w tych wyborach.

5

@maroon Haha, no jaaaasne :D

8

@Kazragore żeby te 10% im nie uciekło... w ostatnich tygodniach to mnie już zdążyli do siebie zniechęcić. Takich niezdecydowanych jak ja pewnie jest więcej. Chcą wywrócić stolik, ale na razie to wywracają wyłącznie swój :/

3

@Blantozaur Szkoda tylko że cała reszta z tym "stołem" nie chce nic zrobić. No chyba że zabetonować żeby trwało wiecznie. Napuszczanie jednych na drugich a Polska zdycha. Politycy mam wrażenie że dbają o wszystko tylko nie o interes Polski.

2

@Kazragore Nie tylko politycy, bo w organizacjach jak PZW (Polski Związek Wędkarski, podaje jako przykład) siedzą starsze osoby, żyjące ze składek członkowskich innych osób, za bardzo zmian nie chcą dopuścić a wiadomo, że po pewnym okresie coś trzeba poprawić, itd.

1

@Kazragore od dawna dbają o swoje rodziny, a nie rodziny w kraju :D
Też liczyłem że konfa może być inna, ale przestaje w to wierzyć.
Z resztą to widać po naszym głównym celu - byleby PiS nie miał większości xD
Piękne to wybory skoro to jest max który możemy osiągnąć xD

0

@negreanu Podejrzewam że w Polsce jest wiele związków które się nadają do zaorania bo korzenie mają jeszcze z czasów komuny i tak siedzą te dziady chcąc wytrwać aż do śmierci.

Moim zdaniem powinno być prawo że nie można pełnić funkcji publicznych po osiągnięciu wieku emerytalnego. Niech się zajmą prywatnymi interesami albo rodzinami (niech się spotkają ze skutkami swoich działań). A nie siedzą na stołkach aż ich nie wyniosą w workach.

1

@Kazragore Konfy już nie ma. Pójdą na cichy lub jawny układ z pis, albo pis dobierze od nich ilu im będzie brakować. I po Konfie będzie. Nie oprą się niekontrolowalnemu i nieograniczonemu korytu.

3

@macio_944 "Tak wiele skrajności i pseudointelektualnych to coś czego nie ma żadna inna partia, nawet Lewica."
Samo gadanie, że taka niebinarność jest czymś normalnym, a nie zaburzeniem psychicznym, a płci jest wiecej, niż dwie to pseudointelektualne tezy. A jednak w Lewicy popierają tego typu fiksacje. Nie znam wyników (zakładam, że Ty pewnie też nie), ale liczby byłyby chyba podobne. A może i wieksze na korzyść Lewicy?

3

@Ojciec5tkidzieci
Jak od wynajdywania "cukierków" konfederacji konto nazywa się Nocny Pingwin, to od lewicy by się musiało nazywać Nocny Struś, bo przynajmniej kilka razy większe są te fiksacje.

5

@Kazragore Chcieć żeby skrajni prawicowcy (choć de facto ludzie bezideowi) wygrali żeby zobaczyć kwik (na marginesie kwik można usłyszeć), to naprawdę szczyt odpowiedzialności.

Jakoś na układzie okrągłostołowym Polska świetnie się od 34 lat rozwija i nie raz, nie dwa była chwalona na arenie międzynarodowej.

Nie zauważyłem, żeby kraje, które tego stołu nie miały nas wyprzedzały.

5

@macio_944 Nie martw się, jakiejkolwiek gównoprawdy o tych panach byś nie podał, cokolwiek się nie wydarzy, dla wyborców liczy się tylko GOSPODARKA.

I wbij sobie Maciuś to do głowy.
Gwałty, obozy koncentracyjne, teorie o nadbiałej rasie, kosmitach w szczepionce, służebnej i niewolniczej naturze kobiet, wyprowadzanie obiadu na spacer to ewentualne drobiażdżki. To krztynka w porównaniu z zyskami gospodarczymi jakie będziemy akumulować dzięki tym geniuszom.

0

@Kazragore Z tym się zgodzę, wtedy nie musielibyśmy widzieć tak często osób takich jak np. Kaczyński, Terlecki.

2

@Comentateiro Czy Polska się świetnie rozwija patrząc na potencjał i położenie to nie wiem ale nie wydaje mi się. I to nawet nie o to chodzi tylko o to że tu chcesz coś zrobić to słuchają każdego po kolei. Nic nie potrafią załatwić.

Przykład mienie bezdziedziczne mięli robić ustawę (czy dobra czy nie nie ważne nie o to chodzi) to się wycofali bo żydzi się oburzyli.

Był plan CPK od razu problem bo przecież w Polsce nie trzeba jest w Berlinie lotnisko.

Elektrownia atomowa 34 lata gada o tym każdy rząd i co? I właśnie tylko gada.

Kopalnie czy stocznie w Polsce nie bo po co? A np Niemcy kopalnie otwierają.

Chiny chciały tu robić szlak handlowy (czy dobrze czy nie to by się trzeba zastanowić) ale nawet nie było mowy bo my jesteśmy za Ameryką więc nawet gdyby Chińczycy nam dawali 100 miliardów dolarów to byśmy nie wzięli.

I tak można wymienić z każdego rządu jakieś kwiatki.

To że cię ktoś chwali w polityce nic nie znaczy Ukraińcy też nam mówią jak im pomagamy "dobre polaki" a potem kop w d... i embargo.

0

@Kazragore Zaraz, zaraz. My mówimy o czymś odrobinę innym, ale niewykluczającym się.
Polska ma wiele obiektywnych wskaźników od lat na wysokim poziomie. Temu nie można zaprzeczyć. Rozwój jest nieustanny i dynamiczny.
Jednocześnie to nie znaczy, że jest idealnie. A zapytam Ciebie - to gdzie jest idealnie? Znasz taki kraj? Dla mnie to wspominanie układu okrągłostołowego w negatywnym kontekście to takie machanie domyślnym, rzekomym straszydełkiem, jednak nie widzę w tym większego sensu.

Oczywiście, to, że jest naprawdę nieźle nie unieważnia skali niegospodarności, głupich pomysłów i rozkradania. Tu się podpisuję obiema rękami.

Jest zatem potencjał na jeszcze więcej, ale widzisz jacy my Polacy jesteśmy. Może tego nie idzie przeskoczyć?

1

@Comentateiro No nie ma kraju idealnego bo nie ma idealnych ludzi. Ale jakoś w innych krajach rządy działają na korzyść kraju i nie ma gadania że komuś się coś nie podoba. Ok my się rozwijamy ale nie dlatego że dobrze się rządzimy. Nawet bym powiedział że mimo rządów. Przedsiębiorcy tu działają ale może sam wiesz jak to wygląda. Rządy tylko patrzą żeby im płacić co raz więcej. Coraz trudniej jest tu prowadzić mały biznes. A wielkie obce korpo mają się dobrze.

"Oczywiście, to, że jest naprawdę nieźle nie unieważnia skali niegospodarności, głupich pomysłów i rozkradania. Tu się podpisuję obiema rękami" o to właśnie chodzi a mimo to wciąż ludxie chcą głosować na tych co to robią od 30 lat. Czy konfa będzie robić inaczej? Nie wiem. Ale szczerze? Wolał bym zaryzykować zmianę i się rozczarować niż trwać w tym samym. Szaleństwem jest robienie czegoś non stop w kółko i oczekiwanie innego efektu.

Tu już przez 30 lat rządził każdy tylko nie prawica. Nawet komuchy z SLD (W kraju który tyle lat walczył żeby się spod czerwonego buta wydostać demokratycznie wybrali komunistów.... straszne).

0

@Ojciec5tkidzieci "Samo gadanie, że taka niebinarność jest czymś normalnym, a nie zaburzeniem psychicznym, a płci jest wiecej, niż dwie to pseudointelektualne tezy. "

Współczesna nauka temu zaprzecza, konkretnie psychologia i seksuologia. Cały czas trwają badania na ten temat, ale wyklarowało się już, że nie jest to zaburzenie, nie leczy się tego. Inne spojrzenie na ten temat to jest szurstwo i upór ludzi, którzy nie chcą zaakceptować, że rozwijamy się jako ludzkość i odkrywamy nowe aspekty naszej psychiki. Albo w końcu nie boimy się o nich mówić.

0

@Hellrider "Cały czas trwają badania na ten temat, ale wyklarowało się już, że nie jest to zaburzenie, nie leczy się tego. Inne spojrzenie na ten temat to jest szurstwo i upór ludzi, którzy nie chcą zaakceptować, że rozwijamy się jako ludzkość i odkrywamy nowe aspekty naszej psychiki. "
W latach 50 czy 60 za szurstwo uważano podważanie metod prowadzenia badań przez takie tuzy jak dr John Money czy Foucault, którzy niosąc rewolucje seksualną dopuszczali się pedofilii. Traktowanie niebinarności jako coś innego, niż zaburzenie psychiczne jest tak samo kuriozalne, jak uważanie, że wyjście pobiegać wyleczy depresję.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto wygra finał EURO?