La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1193 Culés

3

Szymon Hołownia


Jeden bilet na całą publiczną komunikację. Autobusy, tramwaje i metro w mieście, pociąg podmiejski, autobusy i pociągi dalekobieżne. W całej Polsce.

150 złotych miesięcznie na dojazd z domu do dworca, z dworca do pracy, na uczelnię, do lekarza, do rodziców, na urlop, na koncert.

To sprawdzony pomysł i nasza programowa propozycja. Podobnie, jak odbudowanie zaoranych przez 30 lat wolnej Polski połączeń kolejowych, przynosi ulgę ludziom i planecie.

2

@gumaz 150 zł na bilet dla dojezdzajacych do pracy > 800 dla madek

konto usunięte

4

@gumaz Coś takiego to powinien być standard w każdej dużej aglomeracji. Ale nie - wszyscy tylko podnoszą ceny biletów... Tak właśnie zachęcają do pozostawienia samochodu pod domem. Chociaż nie - oni zniechęcają do jazdy samochodem poprzez robienie wszędzie płatnych i drogich parkingów w centrach.
W Katowicach parkometry stoją już dosłownie wszędzie, dużo jeszcze nieczynnych, ale jak je uaktywnią to ludzie nie będą mieli gdzie parkować jadąc rano do pracy. A parking na centrum przesiadkowym też jest płatny xDD

konto usunięte

4

@TheNekro94 w wwa ten pajacyk Rafał tez chce zrobić w każdej dzielnicy płatne parkowanie WSZĘDZIE. Przecież to jakaś komedia jest nieśmieszna. Nie dość, ze jest mało miejsc, to płatne, to jeszcze na całe miasto chcą to zrobić. Zwężają drogi, żeby w du… wejść rowerzystom robiąc dla nich ścieżki. W oststnich latach jest moda na ciśniecie kierowcow. Szkoda, ze oni sami jeżdżą furami xD
W stolicy o tyle dobrze, ze przynajmniej metro jest

konto usunięte

1

@DaPidejpi Robią u nas jak na zachodzie, gdzie już samochody nie mogą często wjeżdżać do centrum, tylko że zapominają, że u nas nie ma metra (poza 2 liniami w Warszawie xD) i dojazd bardzo często jest problematyczny, czasochłonny i droższy niż jakby kupować paliwo, co jest aż śmieszne...

konto usunięte

3

@TheNekro94 No mówię jest moda na jechanie po kierowcach. Najpierw to niech stworzą dogodne warunki dla korzystania z komunikacji miejskiej to ludzie będą się decydować na komunikacje, a jak maja jechać zatłoczonym busem w korku to już lepiej fura bez spocencow obok. Niestety kierowcy co raz bardziej maja przewalone ze względu na eko świrów. Najlepsze, ze ci co robią pod górkę innym w sprawie samochodów w imię „ekologii” to sami śmigają furami i samolotami, a raz na pol roku zrobią sobie fote w pociągu i będą pisać, ze ekologia i takie tam xD

2

@TheNekro94 mnie tez tak zachęcili do jazdy pociągiem, ze się przesiadłem na samochód i lepiej mi się jeździ do pracy i co ważniejsze szybciej.

0

@gumaz to dotyczy tylko Warszawy rozumiem?

konto usunięte

0

@DaPidejpi Wszystko się rozchodzi o kasę tak naprawdę.

0

@michal26 cała polska

0

@gumaz no to co On chce bilet miesięczny 150 zł dla wszystkich i jeździmy bez limitu całym zbior komem?
Przecież to się nie spina. Kto to będzie opłacał? A raczej dopłacał?
Sam bilet miesięczny na komunikację we Wrocławiu, gdzie nie mamy metra, kosztuje 110 zł, a Wrocław regularnie dopłaca do tego z budżetu.
I to mówimy o samych tramwajach i autobusach.
A gdzie do tego międzymiastowo..

0

@michal26:
"Przecież to się nie spina. Kto to będzie opłacał? A raczej dopłacał?"

Ależ liberalno-kapitalistyczne pierdolenie, dzizas. Transport PUBLICZNY jest taką samą usługą PUBLICZNĄ jak szkoły czy biblioteki, czyli powinny służyć ludziom (w końcu płacą oni za to podatki), a nie zarabiać na nich pieniądze.

0

@udarpawarotam no a ja tak nie uważam. Co to znaczy, że powinny służyć ludziom? Uważam, że powinny służyć tym, co korzystają. To nie są drogi publiczne po których poruszają się chociażby tiry dowożące jedzenie do sklepów.
Transport publiczny jest dla tych, którzy chcą z tego korzystać i normalnie powinno być to biletowane.
Proponuję zatem, skoro taki antyliberalny jesteś, to płać co miesiąc w podatkach za to. Ja wolę kupować bilet, nawet jakby miał być droższy.

0

@udarpawarotam i mówienie, że to coś tak samego jak szkoły, to już kompletny bełkot.
Nie. To nie coś takiego samego jak szkoły. Które notabene też potrzebują gruntownej reformy i zaorania obecnego systemu edukacji, bo pochodzi z Prus...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?