La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1415 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

1

The future is now old man


4

@Kidd a kontakt z rzeczywistością coraz mniejszy. Trochę przerażające

3

@Kidd 3500 dolków, Czyli znając Apple na polskie to będzie lekko poniżej 20k cebulionów. Nieźle, nieźle

1

@PatrychoO Tak, najlepiej wrócić do glinianych tabliczek, po co komu rozwój technologii.

0

@PatrychoO a co gwarantuje rzeczywistość tak szczerze? Wojna na Ukrainie, gotujące sie Bałkany, za daleko idąca poprawność polityczna, inflacja globalna, problemy mieszkaniowe i można wymieniać dalej i dalej.
Może to właśnie jest ucieczka od szarości i zepsucia obecnego świata

3

@molibden no tak, bo przecież między glinianymi tabliczkami a tym nie ma już nic

0

@qbuteq i tak będą chętni do zakupu, więc ile rynek będzie w stanie zapłacić tyle bedą kosztowały

3

@molibden Nie ma to jak ze skrajnosci w skrajnosc. Pewnie Cie zaskocze, ale sa jeszcze stany posrednie miedzy rzezbieniem rylcem w glinianych tabliczkach a zatracaniem poczucia rzeczywistosci w VR.

1

@Kidd za jedyne +/- 20 koła, na które będą sobie mogli pozwolić jedynie ci, których rzeczywistość jest "delikatnie" lepsza niż tych, którzy rzeczywiście cierpią

0

@PatrychoO Twój komentarz, jakoby rozwój VR miał być przerażający sytuuje cię zdecydowanie bliżej glinianaych tabliczek, niż czegokolwiek innego.

1

@PatrychoO ale tak jest z każdym produktem, nie tylko z nowinkami technologicznymi. Produkt i cena jest skierowana w konkretne grupy społeczne.
Dla młodych ludzi zaczynających życie zawodowe, 20 k to dużo pieniędzy, żeby wydać na zabawkę.

Dla innych, to już nie jest tak dużo i z chęcią uciekną w alternatywna rzeczywistość rozrywki i zabawy.

A kwestie cierpienia czy odbierania rzeczywistości nie dotykają tylko tych najbiedniejszych.

1

@Kidd Tu coś więcej na ten temat:
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/nauka-i-technika/apple-znowu-to-zrobilo-swiat-gogli-ar-odkryty-na-nowo-oto-vision-pro/j1b9m9j
Z nowymi technologiami to najlepiej chwilę poczekać, obserwować testy u innych, itd., jeśli wszystko w porządku to mogę rozważyć zakup i używanie jeśli to ma mi być potrzebne (ja wychodzę z takiego założenia).

0

@negreanu wiesz, kwestia co rozumiesz pod słowem "potrzebne" :)
bo konsole PS5 czy XBOX do życia też nie są potrzebne, a są miłym urozmaiceniem.
Ja osobiście jestem bardzo tego ciekawy i nie wykluczam, że zainteresuje sie zakupem jak pojawi się w Polsce

1

@Kidd Potrzebne miałem na myśli ogólnie zbiór wszystkich rozwiązań i sprzętu technologicznego a nie w znaczeniu do tylko jednej rzeczy (i w sensie takim, że chce to używać).

0

@JimMorrisonFCB Nie chcę popadać w skrajność. Zwyczajnie męczy mnie takie gadanie, a widzę to przy każdym temacie związanym z rozwojem technologii. Podejrzewam, że dla kolegi wyżej samochody elektryczne to też zło wcielone.

0

@molibden yhy, ok. Szkoda nawet czasu na dyskusję z tobą z twoimi podejrzeniami

1

@molibden Pod wieloma wzgledami na chwile obecna samochody elektryczne generuja wiecej problemow niz korzysci (niska zywotnosc baterii, problem z utylizacja komponentów, itp.)

0

@JimMorrisonFCB No właśnie, na chwilę obecną. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju za niedługo żywotność baterii i utylizacja komponentów nie będzie problemem. Natomiast jeśli chodzi o bilans korzyści i problemów, to już teraz te pierwsze przewyższają te drugie.

0

@Kidd Powodzenia, raz, że 15 min w takich okularach i strasznie bolą oczy to jeszcze masa ludzi w takich okularach będzie miała zawroty głowy i mdłości xD

0

@Gaz nie wiadomo jak będzie w tych okularach, skoro dopiero jest zapowiedziana ich premiera :)

0

@JimMorrisonFCB samochody to raz, ale również panele fotowoltaiczne generują dużo problemów, zwłaszcza z utylizacja i składowaniem. Ale dalej wydaje się to dobrym kierunkiem w celu odejścia od paliw kopalnych, a kwestie wymieniane wyżej są w trakcie rozwiazywania. Sądzę, ze obecne korzyści chociażby z fotowoltaiki są zdecydowanie większe niż problemy jakie ona generuje, a w dłuższej perspektywie czasowej, ta różnica powinna być jeszcze wyraźniejsza

0

@Kidd Są podobne Oculusy z ekranem tak blisko oczu, PSVR2 bądź w przeszłości były Google Glass, wszystkie mają u wielu ludzi ten sam problem, od zawsze mówili lekarze żeby trzymać takie urządzenia bądź inne ekrany jak najdalej od oczu nie po to żeby teraz przykładać je na 10cm :D

1

@Gaz zmienia się technologia, zmieniają się źródła emitowania światła, to wszystko ma też wpływ na odbiór takiego obrazu przez oczy.
To nie era starych kineskopowych TV, że trzeba było realnie dbać o odległość.


1

@Kidd ja to jestem ciekaw jak to sprzętowo wypada. Bawiłem się Hololeans 2 Microsoftu. Wtedy kosztowały 30 tys dziś 17, więc i te szybko stanieją. Te wyglądają jak niedorobiony nurek co jest średniawe. Gogle Microsoftu potencjał pokazywały w CAD do czego je firma którą obsługujemy informartycznie kupiła. Na prezentacjach poprzednich generacji gogli zawsze pokazywano takie filmiki jak to ludzie na ulicach do navi tego używają, jak menu w restauracji się wizualizuje na podstawie zdjęć w Google i tłumaczy jeśli trzeba. Tylko na początku to firmy stać na zabawki i zawodził brak softu. Może doszliśmy do etapu w którym AI działa płynnie na dostępnym hardwarze z siecią i sprzęt stanieje do relatywnie przystępnego poziomu i wtedy zwykli userzy go kupią.
Apple nie jest tu też innowatorem. Raczej nadrabiają zapóźnienia. Może mają dopracowany soft i design i liczą że w połączeniu z ekosystemem znów będą liderem rynku. Tylko chyba to wyklucza sporo potencjalnych klientów- ja np. Apple nie tknę z różnych powodów.

1

@AxelF no właśnie mądrze zauważone. Apple jest produktem tylko dla "wyznawców" i celuje tylko w swoja grupę odbiorców. Chyba, że produkt będzie tak zaawansowany i dobry jakościowo, że przekona sceptyków do wypróbowania marki.
Przy obecnej technologii sądzę, że każdy kolejny miesiąc czy kwartał będzie realnie rozwijał możliwości takiego produktu i na to liczę.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?